«Укртелекому» не дают заработать

Реєстрація
31.05.08
Місто
Днепр
Телефон
mi max2 life:) корпоративный кс на прием тариф не знаю ):
Лицензии нет

«Укртелеком» запустил тестовую эксплуатацию услуги IPTV под брендом U.TV для своих интернет-абонентов в трех городах Украины (Киев, Запорожье и Винница) в марте этого года. Для того чтобы бесплатно пользоваться этой услугой, абонент должен был арендовать специальную телевизионную приставку. На данный момент в услугу U.TV входит пакет из 26 украинских, российских и зарубежных каналов. С 1 декабря госкомпания планировала запустить услугу IPTV в коммерческую эксплуатацию, однако, по словам заместителя председателя правления по вопросам маркетинга и продаж «Укртелекома» Игоря Кравца, это не будет сделано. Объем недополученных оператором доходов при этом может составить до 10 млн грн. в месяц. Ранее в своем интервью «ДЕЛУ» (№114 от 15.07.09 г.) президент компании «Воля» Сергей Бойко заявлял, что, по его оценкам, IPTV уже пользуется 20-25% интернет-абонентов «Укртелекома» (около 225 тыс.).

Срыв сроков запуска услуги объясняется тем, что госоператор до сих пор не получил лицензию провайдера телевизионных услуг. Как сообщил «ДЕЛУ» заместитель председателя Нацсовета по вопросам телевидения и радиовещания Андрей Мирошниченко, госоператор не подавал необходимых для получения лицензии документов. «IPTV — это лицензионный вид деятельности. Если оператор хочет брать с абонентов плату, то оператор обязан иметь лицензию», — заявил Мирошниченко. По словам Игоря Кравца, компания подала документы на получение лицензии на прошлой неделе.


Первый блин

Украинские операторы мобильной связи уже не первый год заявляют о планах запуска услуги IPTV для своих абонентов, говоря при этом о том, что ее запуск позволит предоставлять абонентам все три услуги (цифровое ТВ, Интернет и телефония) из одних рук. Вчера о планах запуска IPTV для своих интернет-абонентов заявила компания «Воля». По словам менеджер PR-отдела компании «Воля» Алины Сигды, запуск услуги в тестовом режиме планируется во втором полугодии 2010 года. Воспользоваться ею теоретически могут более 350 тыс. абонентов интернет-доступа компании.

Чуть ранее об аналогичных планах заявил оператор мобильной связи «Киевстар». Компания рассчитывает получить лицензию провайдера IPTV до конца 2009 года. И начать предоставлять ее в Киеве и городах-миллионниках уже в следующем году


http://delo.ua/tehnologii/mobilnaya-svyaz/ukrtelekomu-ne-dajut-134469/
 

Irop

Головоломщик
Реєстрація
02.11.08
Місто
Житомир
Телефон
Xiaomi Mi 9 Lite
"Укртелеком" може втратити найкращі ліцензії

Напередодні приватизації держоператор "Укртелеком" може залишитися без ліцензії на свої найдохідніші послуги - міжнародного та міжміського зв'язку.

"Укртелеком" не може переоформити ліцензію на надання послуг міжміського та міжнародного зв'язку, термін якої закінчується 18 вересня, пише газета "Дело".

Ще 13 липня держоператор звернувся до Нацкомісії регулювання зв'язку (НКРЗ) із заявою на переоформлення ліцензії.

"Відповідно до вимог законодавства, ми звернулися до НКРЗ за два місяці до закінчення терміну дії ліцензії", - повідомив виданню директор філії централізованих продажів послуг "Укртелекому" Ігор Сиротенко.

Згідно із процедурою, регулятор повинен був продовжити дію ліцензії оператора за 30% її повної вартості. Утім, зробити це комісія відмовилася.

Як пояснили в НКРЗ, "Укртелеком" згідно із законом "Про зв'язок" отримав єдину ліцензію на надання послуг міжміського та міжнародного зв'язку в 2000 році. Однак у 2004 році вступив в силу закон "Про телекомунікації".

"Оператор звернувся до нас, щоб ми продовжили йому термін дії ліцензії. Ми відмовили. Згідно із законодавством, продовжуватися можуть тільки ті ліцензії, які видані відповідно до закону "Про телекомунікації". Ліцензія ж "Укртелекому" видавалася відповідно до закону "Про зв'язок", - пояснив голова нацкомісії Володимир Олійник.

Юридична колізія полягає в тому, що відповідно до закону від 2004 року на міжнародний і міжміський зв'язок потрібно отримувати дві різні ліцензії, а не одну, як це було раніше.

Таким чином, "Укртелеком" повинен подати до НКРЗ заявку на отримання двох нових ліцензій за 100% вартості.

Кожна з них коштує понад 7 млн. гривень. Таким чином, отримання двох ліцензій обійдеться компанії приблизно в 15 млн. гривень, а не в 2 млн. гривень, як у випадку з переоформленням.

Володимир Олійник припускає, що у держоператора можуть виникнути проблеми з покупкою ліцензій, тому що у фінплані компанії ця стаття витрат не була передбачена.

"Але ми не можемо порушити закон, тому Нацкомісія звернулася до Кабміну, щоб він доручив Мін'юсту і Мінтрансзв'язку розглянути і вирішити цю проблему. Поки офіційної відповіді від "Укртелекому" комісія не отримала", - відзначив очільник НКРЗ.

Якщо "Укртелеком" не погодиться з необхідністю отримання двох нових ліцензій на одні із найбільш дохідних своїх видів діяльності, то може виявитися, що у вересні він буде працювати без ліцензії, зазначає видання.

У комісії стверджують, що така ситуація може спричинити за собою істотні санкції для оператора.

Якщо діяльність оператора буде визнана незаконною, то всі його доходи можуть бути вилучені до бюджету.

Утім, зазначає видання, імовірність того, що оператор допустить такий розвиток подій, украй мала. Особливо напередодні приватизації, яку чиновники все ще сподіваються встигнути провести у 2010 році.

http://www.epravda.com.ua/news/2010/08/2/243530/
 
Зверху