Як перевірити на віруси?

Реєстрація
19.07.17
Місто
Київська область
Телефон
Poco X3 Pro 8/256
Як правильно перевірити підозрілий файл гарантовано не нашкодивши комп'ютеру та ОС?
Повадились мерзотники на e-mail надсилати листи приблизно такі: "ось ваше замовлення, відкрийте архів. Пароль такий-то." Звісно замовлень не робив. Це вже не перший такий лист, попередні були схожого змісту.
Архів розміром десь 12 кБ у вигляді приблизно "назва.rar" з різними назвами, окрім нього ще може бути додаткове вкладення 0 кБ з розширенням .bin
Стрьомно мені експериментувати на Вінді, загрузився з Live диска Linux. Але в Лінуксі не можу відкрити цей архів .rar, видає помилки. Встановив в Live режимі додаткові бібліотеки для rar, а потім ще архіватор Ark - не допомогло, або відкриває і не бачить що всередині (начебто пусто). На virustotal.com не бачить вірусів бо архів запаролений. Як грамотно розкрити архів щоб впевнитись у вірусах? У розмірі 12 кБ явно щось повинно бути.
 
Реєстрація
11.04.10
Місто
Киев
Телефон
e400
Captain, для этого можно использовать песочницу Sandboxie. Например, запустить в Sandboxie WinRar, а из него разархивировать архив. Файлы из архива распакуются в песочницу и оттуда их можно забросить на virustotal для проверки.

Як правильно перевірити підозрілий файл гарантовано не нашкодивши комп'ютеру та ОС?
Главное помнить, что вирус сработает, только если его запустить. Например, в старых версиях Windows просмотр папки с вирусом с помощью Windows Explorer ("Проводник") мог запустить вирус, если запуск прописан в скрытом файле desktop.ini. Но в Windows 10 "Защитник Windows" заблокирует запуск и файл с вирусом будет удалён.
 

Кочевник

Ховрах-Терорист
Команда форуму
Реєстрація
30.01.08
Місто
Київ, Львів
Телефон
Sams Note 20 Ultra + S8
Сам "архів" точно архів? Він має відповідну сигнатуру .rar?

Добавлено через 25 минут
Captain, можеш мені на мило скинути?
 
Останнє редагування:

Maxxx

Ябкодрочер)
Реєстрація
01.12.08
Місто
Київ
Телефон
iPhone 12 Pro Max
Нахіба воно вам треба?? Там вірус/троян, вже багато випадків, коли планктон розпаковував і ловив. Може, ще нігерійському принцу переведіть грошенят, щоб упевнитись, що не отримаєте спадок 10 лямів?:D
 

Maxxx

Ябкодрочер)
Реєстрація
01.12.08
Місто
Київ
Телефон
iPhone 12 Pro Max
Кочевник, а тобі жодного разу не приходило такє? Мені декілька листів вже, як буде ще, або десь побачу, зкину в ПП.
 

Кочевник

Ховрах-Терорист
Команда форуму
Реєстрація
30.01.08
Місто
Київ, Львів
Телефон
Sams Note 20 Ultra + S8
Maxxx, жодного разу. А HexViewer - мій улюблений інструмент.
 
Реєстрація
19.07.17
Місто
Київська область
Телефон
Poco X3 Pro 8/256
Хто тут сильно хотів файли перевірити. Архів вірусня.zip з паролем: redforum Всередині архіва зміст листа: 2 файли один з яких .rar розміром 12 кБ і ще один без розширення розміром 0 кБ що були у вкладенні до листа і текст листа у текстовому документі (там пароль до архіву .rar).
 

Вкладення

  • вірусня.zip
    11.5 КБ · Перегляди: 3

Кочевник

Ховрах-Терорист
Команда форуму
Реєстрація
30.01.08
Місто
Київ, Львів
Телефон
Sams Note 20 Ultra + S8
Сігнатура Rar, навіть заголовок співпадає із заголовком запороленого архіву. А ось закінчення файлу не схоже на архів. Скорше за все цей сам архів є вірусом, чекають коли тількі відкриють його клавішою Enter. Щоби визначити більше, треба довго колупатися.
 

Maxxx

Ябкодрочер)
Реєстрація
01.12.08
Місто
Київ
Телефон
iPhone 12 Pro Max
Кочевник, там звичайний rar архів, пароль 23, після розпаковки з‘являється файл:

Информация о заказе.2019-08.28.docx.js

На яваскрипті, "замасковано" під вордівський файл, якщо комусь цікаво - викладу повний текст коду, ось скріншот почтаку:

Знімок екрана 2019-09-15 о 00.14.49.jpg

UPD: закинув цю гидоту на вірустотал, ось результати:

Знімок екрана 2019-09-15 о 00.25.16.jpg
 
Зверху