Філологи-мовознавці. Клуб ботанів

roleme

спостерігач
Реєстрація
13.07.08
Місто
Польща
Телефон
iPhone 12
Ойро много где говорят немецким деньгам немецкое название
 

Mathias

Я - голос в ваших ушах
Реєстрація
27.07.12
Місто
Киев
Телефон
iPhone XR, Huawei E5573

Если уйти от старческого брюзжания, единственное, что меня откровенно бесит - проєкт. На одной из киевских радиостанций есть ведущий новостей, который моментально перенял новый правопыс и этот пройект в каждом выпуске раза три звучит, хочется магнитолу разбить :D
 

aurowl

Moderator
Команда форуму
Реєстрація
09.06.12
Місто
міста Торецьк
Mathias, если не хочешь писать на станцию с петицией научить ведущего говорить: "проект", а не "пройект", то переключи станцию, накажи их своим отсутствием.
 
Реєстрація
29.03.18
Місто
🟦🟨
Телефон
Піксель
Если уйти от старческого брюзжания, единственное, что меня откровенно бесит - проєкт. На одной из киевских радиостанций есть ведущий новостей, который моментально перенял новый правопыс и этот пройект в каждом выпуске раза три звучит, хочется магнитолу разбить :D

Ви просто російськомовний, тому так і складно ;)
порівняйте слова "ін'єкція" та "проєкт". І це ще тридцятих минулого століття було зафіксовано правописом у Києві, затвердженим комісією під головування саме "східняка".
 

Mathias

Я - голос в ваших ушах
Реєстрація
27.07.12
Місто
Киев
Телефон
iPhone XR, Huawei E5573
Ви просто російськомовний, тому так і складно ;)

Я вполне себе билингв (уже даже трилингв), наверное просто борется привычка. Любое изменение правописания и произношения в моей профессии - отдельная головная боль, поэтому принимать её достойно не очень получается :D
 
Реєстрація
29.03.10
Місто
Київ
Телефон
Samsung M12 (Life, Lyca)
Mathias, "отдельная головная боль" випийте солпадеїн актив
 

debugger

Moderator
Команда форуму
Реєстрація
27.02.09
Місто
Киев
Мне интересен юридический аспект с отчествами:
Також форма по батькові від нього тепер подається як Ігорьович, раніше була Ігорович.
Ясно, что живым людям в паспорте менять уже не будут. А новорожденным уже будут по новому правописанию? Или как повезёт?
И будут ли обе формы эквивалентны с правовой точки зрения, если одного человека назовут в разных бумагах различно?

И с фамилиями:
Змінений принцип передачі деяких російських чоловічих прізвищ прикметникового зразка – тепер усі вони передаються через -ий, навіть якщо в російському оригіналі -ой (винятком лишається Толстой): Донський, Крутий, Луговський, Полевий, Соловйов-Сєдий, Босий, Трубецький, але Толстой (Толста); раніше такі російські прізвища на -ой залишали це закінчення і в українській передачі.
 
Реєстрація
29.03.18
Місто
🟦🟨
Телефон
Піксель
Мне интересен юридический аспект с отчествами:

Ясно, что живым людям в паспорте менять уже не будут. А новорожденным уже будут по новому правописанию? Или как повезёт?
И будут ли обе формы эквивалентны с правовой точки зрения, если одного человека назовут в разных бумагах различно?

И с фамилиями:
ІПН давно уже все визначає в юридичному аспекті.
 
  • Like
Реакції: idea

Янус

S/1979 S 2
Команда форуму
Реєстрація
02.03.08
Місто
Київ
Телефон
Pixel 6a
Если уйти от старческого брюзжания, единственное, что меня откровенно бесит - проєкт. На одной из киевских радиостанций есть ведущий новостей, который моментально перенял новый правопыс и этот пройект в каждом выпуске раза три звучит, хочется магнитолу разбить :D
Мне напротив нравится именно проєкт
Мне по работе иногда нужно писать это слово и я непременно именно так пишу
 
Реєстрація
30.03.10
Місто
Миколаїв,0512
Телефон
Redmi 5Plus,Redmi Note8T
Мне вот не нравится, как в русском пишут "миньон". Поэтому вариант "миньйон" гораздо лучше, как и в украинском "міньйон" :) :)
 
Реєстрація
29.03.18
Місто
🟦🟨
Телефон
Піксель
Мне напротив нравится именно проєкт
Мне по работе иногда нужно писать это слово и я непременно именно так пишу

До речі, навіть у рос. пишуть це слово з їхньою "е" (звук "є"), просто вимовляти не навчилися :rolleyes:
 

Olexa

Rdr, smtms wrtr
Реєстрація
28.10.10
Місто
Київ
Телефон
UMC прямий
Re: Тема для флуда об очередном подорожании связи

Доки не зроблять НЧ 3G/4G. Але тут як мапа ляже... Може через рік. А може і через два.
НЧ?
мапа?
ані біса не зрозумів
ґуґлом перекладали?
 
Реєстрація
19.07.17
Місто
Київська область
Телефон
Poco X3 Pro 8/256
Re: Тема для флуда об очередном подорожании связи

Olexa, НЧ - низькочастотний.
 
Останнє редагування:

Olexa

Rdr, smtms wrtr
Реєстрація
28.10.10
Місто
Київ
Телефон
UMC прямий
Re: Тема для флуда об очередном подорожании связи

Olexa, НЧ - низькочастотний. Мапа - карта. Зрозуміло? Як мапа ляже - как карта ляжет.
НЧ – тепер зрозуміло, дякую.
"Как карта ляжет" – термінолоґія з бриджу/преферансу тощо. Зокрема, й в алеґоричному значенні. Українською буде "як карта ляже". До чого, qrwa, тут ґеоґрафічна мапа?
 

GAS

Бесарабський бандерівець
Команда форуму
Реєстрація
11.09.14
Місто
Рені
Телефон
Xiaomi 12T
Re: Тема для флуда об очередном подорожании связи

"Как карта ляжет" – термінолоґія з бриджу/префернансу тощо. Зокрема, й в алеґоричному значенні. Українською буде "як карта ляже". До чого, qrwa, тут ґеоґрафічна мапа?

В украиноязычных тырнетах это называют "Підлога-тест" - для выявления русскоязычных, на самом деле не знающих язык, но пытающихся писать на нём. Из этой же серии "підлога вареника", "борошна народу", "веління парфумів", "посміхнеться частка", "рильце в гармату", "електрохарчування", "статтєва ганчирка", "букет кольорів", "на самій справі"... Теперь вот "як мапа ляже" добавилось :D
 
Зверху