Зв'язок у Криму

MxmBls

Заблокирован
Реєстрація
15.08.09
Місто
Ταυρική→Qırım→Крым→Крим→Crimea
В даний час на Кримському півострові працюють мережі наступних мобільних операторів:[/B][/FONT]​

Оператор

Бренд
Ім'я

Код
Стандарти*
Покриття
Надає роумінг для
Отримує роумінг у
Російська федеральна (мобільна) нумерація, використана потребами Криму**

WIN​

250-32​
2G EDGE: DCS 1800MHz та трохи GSM 900MHz​

3G HSPA+ DC до 42Mbit/s: UMTS B1 2100MHz, HD-voice​

4G LTE+: дві смуги по 20MHz (до 150Mbit/s кожна): основна B3 1800MHz; а де навантажено, то і B7 2600MHz (агрегація "7+3" до 300Mbit/s)​
3G+2G: весь півострів. У Севастополі, де локальні проблеми, краще користати місцевого оператора СТС.​

4G: помаленьку розбудовується та вже наявне по містах і селищах, у локаціях курортних та сильно навантажених. Карта.​
+7 978
17xxxxx-19xxxxx,
60xxxxx-64xxxxx,
9xxxxxx
(1,8млн.)​

+7 958 6899xxx
(1тис.)***​

VOLNA​

250-60​
2G EDGE: аналогічно як у WIN, частоти власні​

3G HSPA+ DC: аналогічно до WIN, у окремих місцях HSPA+ до 21Mbit/s (одна несуча) та власні частоти​

4G LTE+: цілковито ідентично до WIN (спільні смуги)​
Дивитися вище, бо антени спільни з WIN, а у 4G (LTE) — також і спектри частот. Власна точна і актуальна карта. Через навантаженість переважно дещо гірша якість у 2G/3G.​
MTS-Ru;
приблизно у 40 країнах за умови сплати 1800₽/міс за опцію «За границей»​
+7 978 16xxxxx,
23xxxxx-24xxxxx,
250xxxx-253xxxx,
28xxxxx-29xxxxx,
3111xxx,3222xxx,
3334xxx,3344xxx,
34xxxxx,
440xxxx-443xxxx,
4446xxx-4449xxx,
50xxxxx-52xxxxx,
530xxxx-535xxxx,
5381xxx-539xxxx,
54xxxxx-58xxxxx,
65xxxxx-66xxxxx,
67xxxxx-692xxxx,
695xxxx-699xxxx
(2,229млн.)​

+7 958 6898xxx
(1тис.)***​

KTKRU​

250-34​
2G EDGE: DCS 1800MHz і трошки GSM 900MHz на сході півострова​

3G HSPA+ DC до 42Mbit/s UMTS B1 2100MHz, HD-voice​

4G LTE: смуга до 15MHz до 100Mbit/s B1 2100MHz (тести у окремих локаціях)​
Покриття дуже фрагментарне:
2G на небагатьох вцілілих майданчиках Київстара;
3G складене з інфраструктури УкрТелекома і збудовано власним коштом чи перенесено. Наразі мережа повільно деградує без персоналу і сервісу, нема 2G↔3G та міжБСного 2G↔2G автопереходів!​
СТС
Tele2-Ru​
—​
+7 978 40ххххх
(100тис.)​

+7 978 4445xxx
(1тис)***​

STS​

250-33​
2G EDGE: DCS 1800MHz та GSM 900MHz​

3G HSPA+ DC до 42Mbit/s: UMTS B1 2100MHz​

4G LTE: у статусі "незабаром" роки чотири, велося закрите тестування​
Спадщиною Укртелекома, Веги та початковими інвестиціями розбудовано тривалий час найкраще у Севастополі покриття досі вільною мережею. Згодом 2G з'явилось на майданчиках нині померлого Інтертелекома по всьому півострову, але 11.11.2020 згорнуто на користь посилення мережі Севастополя. Загалом переваги втрачено через відсутність 4G та розвитку.​
Крымтелеком Megafon-Ru
Tele2-Ru/RT
Мотив-Ru
Крымтелеком Мegafon-Ru​
+7 978 254хххх, 300хххх, 3333ххх, 3777ххх, 3888xxx, 4444xxx
(24тис.)​

+7 978 3332xxx
(1тис.)***​

* Технології IMS кримськими мобільними мережами не підтримуються, зокрема:
1) на півострові не працює Voice-over-LTE (VoLTE, голосові виклики у мережах 4G), а увімкнена опція на телефонах призводить до постійного "ввімкнення" мобільного інтернету та мінімального витрачання трафіку навіть за умови взагалі деактивованої передачі даних (оператором включно!) — з відповідними тарифікаціями та жором батарей! Вимкніть на телефоні навіть якщо ваш оператор вміє, бо хтозна, як воно тут почуватиметься і рахуватиметься!!
2) WIFI-Call у місцевих операторів відсутній! Від нормальних операторів напевно працюватиме лише через мобільний інтернет від МТС-Росія, іншого материкового оператора, що працює на півострові, можна і будь-як розданий, а от на місцеві вайфаї краще не покладатися, тим не менше, у більшості випадків проблем нема.

** Інформация, надана у крайньому правому стовбчику, може не відповідати дійсності через послугу
перенесення телефонних номерів (MNP), що є доступна кримчанам з 2020р. Аби визначити, котрим оператором обслуговується номер, користайте цей сайт, а якщо ресурс недоступний поза межами РФ, то можна дізнатися тут. Для дзвінків з України та закордону поточна приналежність номера не має значення: такий дзвінок тарифікуватиметься так, ніби Ви дзвоните на оператора, який на часі орендує цей номер у держави згідно свого початкового номерного ресурсу, незважаючи на факт(-и) перенесення, то ж коли маєте пільговий тариф на дзвінки до рос.МТС, а наразі номер обслуговується, наприклад, Волною, то пільга збережеться, більш того, блокування зв'язку з кримськими операторами з боку України у такому випадку не спрацює!

*** Аби формалізувати взаємоміграцію з кубанськими операторами, зокрема уможливити прийом абонентів кубанського МТС (пул МТС з кодом +7978), діючі кримські мобільні оператори зробилися заодне і кубанськими шляхом оформлення відповідних ліцензій та отримання тамошньої нумерації (по тисячі номерів на кожного).

Для абонентів українських, міжнародних та закордонних операторів, окрім багатьох російських: роумінг у кримських мережах відсутній! (взагалі!!) (без варіантів!!!)

Для обговорення діяльності оператора МТС-Росія, що поки лишається мабуть найпоширенішим на півострові та найприйнятніший для традиційного мобільного зв'язку поміж Кримом і Україною, створена окрема тема.
 
Причина: SPOILER
Останнє редагування модератором:
Реєстрація
29.03.18
Місто
🟦🟨
Телефон
Піксель
Теоретично так. А на практиці бувають нюанси. Та ще й такі, що від СІП ІТ взагалі довелося відмовитися як від свого постійного українського номера в Криму: часом вперто не реєструється, хоч ти що роби, з будь якими VPN. А потім раптом усе гаразд, за тих самих налаштувань... Номер 094 від Задарма і то надійнішим виходить, хоч і гіршим за якістю передачі голосу.
094 від задарма - це той же ІТ, просто реєстрація йде через їхні сервери, як я розумію. Злітає реєстрація з багатьох причин: зміна мережі, ІР в мережі, зниження швидкости, телефон заснув, впн відвалився... Я зараз тестую рішення від Укртелекому, там впн, наче, не потрібний.
 

Maxxx

Ябкодрочер)
Реєстрація
01.12.08
Місто
Київ
Телефон
iPhone 12 Pro Max
А чем Ателеком вам не подходит? Работает стабильно, без всяких VPN, тарифы нормальные (если надо позвонить, а не трындеть часами ниочем), звонки на него у наших операторов как на внешку (у всех в тарифах сейчас сотни минут "добровольно-принудительно"). Как вариант очень неплохо, для ваших оккупированных условий, я считаю, куда лучше, чем "совок" от УТК и странно работающий SIP от IT..
 
Оце мені здається головною проблемою. Тільки не зрозумію принцип, за яким IT з одних ІР (навіть за VPN) не хоче реєструвати клієнт, а з інших спокійно реєструє, але потім скидає. Лотерея якась.

Я зараз тестую рішення від Укртелекому, там впн, наче, не потрібний
Дуже цікаво було б дізнатись. Бо прямий SIP ІТ став дуже нестабільним, а 094 від Задарма хоч і стабільний, але надто дорогий.

А чем Ателеком вам не подходит?
Надо будет попробовать. Когда-то покупал номер, ставил, работало, но тогда был стабильный SIP от ІТ, и Ателеком не заинтересовал.

(Хотя, Задарма, в любом случае остается вне конкуренции, даже со своими конскими тарифами: ведь у него СМСки!)
 
Реєстрація
29.03.18
Місто
🟦🟨
Телефон
Піксель
Оце мені здається головною проблемою. Тільки не зрозумію принцип, за яким IT з одних ІР (навіть за VPN) не хоче реєструвати клієнт, а з інших спокійно реєструє, але потім скидає. Лотерея якась.

Поспостерігайте за швидкістю каналу, динамікою оновлення IP-адреси, можливо провисання на вашій стороні.

Дуже цікаво було б дізнатись. Бо прямий SIP ІТ став дуже нестабільним...
Я теж це помітив. Щодо УТК, то у послуги SmartLine є доволі привабливий сайт, де просто по кроках пояснюється, як отримати номер в 5 кроків без відвідування ЦОА http://sl.ukrtelecom.ua/.

На виході матимете номер з кодом 0892. Тарифи такі:

.... Тариф Smart Basic ....

Активація: 1 грн.
Абонплата : 68.00 / 10.00 * грн.
Місцеві розмови: Безлім
Міжміські розмови: 500 хв.
Розмови в мережі з кодом 892: 500 хв.

Розмови понад лімітом:
Міжміські розмови: 0.29 грн.
Дзвінки на інші мережі України: 0.29 грн.
Розмови в мережі з кодом 892: 0.05 грн.

* Для абонентів (фізичних осіб), які користуються іншими послугами фіксованого телефонного зв’язку товариства (за винятком абонентів, які користуються послугами фіксованого телефонного зв’язку тільки за тарифними планами Smart Basic та/або Smart Full), до трьох номерів на одного абонента.
**При замовленні за допомогою Контакт центру абонент може здійснювати дзвінки тільки на мобільні і фіксовані номери операторів України.

....

Якщо замовляти в ЦОА, то можна взяти собі прямий міський номер (якщо треба).

Ціни доволі демократичні і співставні з ІТ, зокрема ЄК, де 30 коп./хв. на всі напрямки, тут же ще й 500 хв. дзвінків на міжміський напрямок.

Особисто у мене инший досвід використання SIP від УТК через Хмарну АТС для організацій.


Хотя, Задарма, в любом случае остается вне конкуренции, даже со своими конскими тарифами: ведь у него СМСки!
Цікаво.... Я не користувався Zadarma, розкажіть, як реалізовано доставку смс?
 
СМС - найцінніша послуга в Задарма, бо аналогів, скільки шукав, не знайшов. А опції доставки СМС в Задарма навіть кращі ніж на "справжньому" номері.
Бо крім того, що СМС приходять напряму на клієнт, вони ще (незалежно від статусу підключення клієнта) завжди дублюються на спеціальній сторінці в Особистому кабінеті і там постійно зберігаються. Більш того, можна налаштувати навіть автоматичне пересилання СМС на емейл, чого в "звичайних" операторів вже давно немає. Банкінг, усякі смс-сервіси - все працює, сам перевіряв. Дуже задоволений.

За наводку на УТК дяки, якось спробую. Ателеком, здається, виглядає привабливіше відсутністю абонплатні, але то вже від обсягів користування залежить, кому як вигідніше.
 

Maxxx

Ябкодрочер)
Реєстрація
01.12.08
Місто
Київ
Телефон
iPhone 12 Pro Max
УТК дяки, якось спробую

knedlyk, а як, взагалі, можна "парити" послугу від УТК мешканцям окупованих територій, в Криму або ОРДЛО, якщо вона тільки для існуючих абонів провідного телефону?? Або я вже щось пропустив, і можна просто так фізичній особі через інет SIP-номер від УТК зарегати?
 
Я собі зрозумів це так, що з Криму одразу цього не підключити, але будучи на материку, можна в будь-якому відділенні УТК замовити собі цю послугу окремо, без міського номера. І потім користуватися в Криму. Чи я помиляюсь?
 

Maxxx

Ябкодрочер)
Реєстрація
01.12.08
Місто
Київ
Телефон
iPhone 12 Pro Max
Vesper, для існуючих абонентів. Або нових - але треба підключити (куди??) провід і платити 70 грн абонплати за нього, плюс 10 за SIP. Ще й анонсоване чергове підвищення абонки восени, тому я навіть в Києві хочу відмовитись від їх послуг, нахіба таке воно треба.. Який ще SIP...:rolleyes:
 
Реєстрація
29.03.18
Місто
🟦🟨
Телефон
Піксель
knedlyk, а як, взагалі, можна "парити" послугу від УТК мешканцям окупованих територій, в Криму або ОРДЛО, якщо вона тільки для існуючих абонів провідного телефону?? Або я вже щось пропустив, і можна просто так фізичній особі через інет SIP-номер від УТК зарегати?
UPD: Так, ви праві. Треба мати угоду на фіксований зв'язок на вільній території України, а уже до неї можна під'єднати послугу SmartLine (SIP) http://sl.ukrtelecom.ua. Перепрошую, раніше вважав, що можна завести SIP без основної угоди. З иншого боку, ви теоретично можете під'єднати фіксований номер за певною адресою, але користуватися ним лише через SIP.
 
Останнє редагування:
Реєстрація
18.04.18
Місто
Запорожье
Интересная ситуация со связью на пункте пропуска Чонгар: Киевстар 3ж пропадает еще до Украинского КПП и дальше 2ж есть аж до нп. Медведевка, правда в с переменным успехом и связь уже со стороны крыма плавает, не шевелясь телефон показывает то 3 палочки то 0. А вот крымская сим "волна" ловит 3ж на этом промежутке и аж за километр от Украинского КПП, и на обеих гарницах и между ними есть стабильные 2 мбита скорости. Вот так как-то, других наших оперов не тестил, но думаю все примерно также. Хотя в Чонгаре по реестру у кс аж 2 бс 3ж, но их что-то вообще не заметно :(
 
Реєстрація
29.03.18
Місто
🟦🟨
Телефон
Піксель
А как обойти требование домашнего телефона, указанное на сайте? Или в реале не требуют?
Дивіться: для нових та існуючих клієнтів.

UPD: нові абоненти тут нечітко визначені - має бути домашній фіксований номер для віддаленого під'єднання або завітати до ЦОА.
 
Останнє редагування:

Igorello

Заблокирован
Реєстрація
10.10.15
Місто
Донецк
для нових та існуючих клієнтів
Все, я понял, вы так не делали, а советуете :) Нажмите далее, и на вкладке номер 3 увидите, что нужно звонить с ДОМАШНЕГО телефона. Договор на 1 странице - это договор ФИКСИРОВАННОЙ связи, не мобильной. Судя по этому, то новый абонент у них - это новый абонент фиксированной связи. Потому и спросил, это обязательное требование, или нет, а здесь вот оно как, советчики просто гуглят в интернете, а сами не пробовали. Так и я мог, и даже продвинулся дальше, судя по всему, договор прочел и до 3 страницы долистал :)
Выходит, замечание Маххх по делу, а вы просто хайпуете.
 
Реєстрація
29.03.18
Місто
🟦🟨
Телефон
Піксель
Все, я понял, вы так не делали, а советуете :) Нажмите далее, и на вкладке номер 3 увидите, что нужно звонить с ДОМАШНЕГО телефона. Договор на 1 странице - это договор ФИКСИРОВАННОЙ связи, не мобильной. Судя по этому, то новый абонент у них - это новый абонент фиксированной связи. Потому и спросил, это обязательное требование, или нет, а здесь вот оно как, советчики просто гуглят в интернете, а сами не пробовали. Так и я мог, и даже продвинулся дальше, судя по всему, договор прочел и до 3 страницы долистал :)
Выходит, замечание Маххх по делу, а вы просто хайпуете.

Так, ви праві - не розібрався... Особисто я не під'єднував цю послугу (передумав в бік Хмарної АТС, а там все по-иншому). Я чесно долистував до самого кінця, але не звернув увагу, що треба дзвонити з домашнього номеру, "клюнув" на меседж про новий абонент.
:sorry:

UPD: З иншого боку, як я зрозумів, в ЦОА можна оформити новий договір з УТК виключно з послугою SmartLine (+380892...).
 
Останнє редагування:

Maxxx

Ябкодрочер)
Реєстрація
01.12.08
Місто
Київ
Телефон
iPhone 12 Pro Max
як я зрозумів, в ЦОА можна оформити новий договір з УТК виключно з послугою SmartLine (+380892...)

Мені здається, що ти знову не так зрозумів.. Інакше це був би не Укртелеком.. :D Ось спробуй оформити договір на код 892 без стацінарного, як новий абонент, і нам розповіси, що з цього вийде. Слабо? ;)
 
Реєстрація
29.03.18
Місто
🟦🟨
Телефон
Піксель
Мені здається, що ти знову не так зрозумів.. Інакше це був би не Укртелеком.. :D Ось спробуй оформити договір на код 892 без стацінарного, як новий абонент, і нам розповіси, що з цього вийде. Слабо? ;)
Розбираюся заради цікавости



[
 
Останнє редагування:

Igorello

Заблокирован
Реєстрація
10.10.15
Місто
Донецк
Ось спробуй оформити договір на код 892 без стацінарного, як новий абонент, і нам розповіси, що з цього вийде. Слабо?
Не останавливайся в полушаге до цели, заполняй форму, расскажешь, как идет :)
 

MxmBls

Заблокирован
Реєстрація
15.08.09
Місто
Ταυρική→Qırım→Крым→Крим→Crimea
Раньше такое вроде как было поза законом, по соображениям цензуры и всяких СОРМов - это ж как потом вычислять такого фулигана? И сейчас мало что поменялось. Ну и кроме того, создается почва для 'злоупотреблений' с трафиком: вмешательств в маршрутизацию, приземлений и прочих 'ужасных преступлений'. Именно поэтому ИТ вынудили мутить 'роуминг', а в офертах разных провайдеров строго писано '... на территории Украины...', именно отсюда и ценз по наличию домашнего телефона (у Веги, одесских и всяких прочих тоже так)! И только АТелеком позволил подключиться всем желающим, и то, если не прочитать или нагло не понять подсовываемую вначале оферту. Эта зарегулированность так и побуждает послать подобные услуги вместе с провайдерами и государством Украина 'під три чорти' и пусть укр. провайдеры и в первую очередь ненажорливое государство сосут... А нашим всем явились Телеграм, Вайбер и прочие иностранные Мессенджеры. Вот так из-за паранои, цензуры и жадности телефонные номера многих стран перестают быть 'якорем' в море возможностей и становятся какашкой в проруби, и поделом, Мы это заслужили...
 
Реєстрація
29.03.18
Місто
🟦🟨
Телефон
Піксель
Раньше такое вроде как было поза законом, по соображениям цензуры и всяких СОРМов - это ж как потом вычислять такого фулигана? И сейчас мало что поменялось. Ну и кроме того, создается почва для 'злоупотреблений' с трафиком: вмешательств в маршрутизацию, приземлений и прочих 'ужасных преступлений'. Именно поэтому ИТ вынудили мутить 'роуминг', а в офертах разных провайдеров строго писано '... на территории Украины...', именно отсюда и ценз по наличию домашнего телефона (у Веги, одесских и всяких прочих тоже так)! И только АТелеком позволил подключиться всем желающим, и то, если не прочитать или нагло не понять подсовываемую вначале оферту. Эта зарегулированность так и побуждает послать подобные услуги вместе с провайдерами и государством Украина 'під три чорти' и пусть укр. провайдеры и в первую очередь ненажорливое государство сосут... А нашим всем явились Телеграм, Вайбер и прочие иностранные Мессенджеры. Вот так из-за паранои, цензуры и жадности телефонные номера многих стран перестают быть 'якорем' в море возможностей и становятся какашкой в проруби, и поделом, Мы это заслужили...
Це лише ІТ забанив неукраїнський трафік, решта провайдерів ІР-телефонії надають послуги по всьому світу. Гадаю, зробили після гучних "кримських" справ.

Вайбер - це відстійник, він в нашій країні замінив за популярністю Скайп, але від того якість послуг не змінилася.

Вирахувати нескладно, крім того дзвінки ІР-телефонія, напр., у США офіційно може прослуховуватися.
 
Зверху