Спалил тюнер:( Как починить?

Реєстрація
04.06.08
Телефон
М75:), С57 dual-sim, A50, htc6800
Возился с настройкой, подключал на ходу, коротнул кабель. Smart MX04
 

Roman

Заблокирован
Реєстрація
09.06.08
Місто
Львівська обл.
Телефон
lg u8330
Ответ: Спалил тюнер:(. Как починить?

Коротнути по різному можна. Можна просто спалити запобіжник (або щось в блоці живлення), а можна подати 220 вольт на мікропроцерор. Судяти з того, як ти задаєш патання, навряд чи ти сам щось зробиш, напевно прийдеться нести до майстра ремонтувати.

Може кому цікаво буде, опишу один випадок.
Цієї зими в мене вийшов з ладу тюнер. Взагалі нічого не показував. На табло дуже слабо світився знак ":". Було чути тихий свист.
Ну, я подзвонив до спеціалістів, розповів що і як, отримав відповідь: треба міняти блок живлення, буде коштувати 100 гривень. Якщо врахувати, що оптова ціна такого тюнера (тільки нового) була 150 гривень, то платити 100 грн за ремонт ніяк не хотілося. Я подзвонив до іншого спеціаліста, а потім ще до іншого, дзвонив десь до 10 різних (телефони з брав з газети). Знайшов одного, який хотів 30 грн, також він мені сказав, що зробить за 10 хвилин, бо то дуже проста поломка. Я вже думав нести, але наступний день був Субота, ну і я захотів сам попробувати.
Відкрутив гвинти, зняв кришку, побачив в середині дві плати. одна більша, друга менша. Кабель живлення 220 В заходив на меншу, я зрозумів, що то блок живлення і треба там шукати. Спочатку став дивитися чи нема там чогось явно згорівшого -- нічого явного не помітив. Потім взяв тестер, продзвонив мережевий кабель, запобіжник, -- знову все нормально. Я вже хотів закрити кришку, і в Понеділок занести на ремонт, але вирішав продзвонити всі діоди, транзистори. Під час такої продзвонки випадково помітив, що два конденсатори зверху підпухли. На цій же платі були ще два такі самі конденсатири, але не підпухлі. Ну, я їх і випаяв. Поніс на базар. Продавець запитав де вони стояли, сказав в тюнері. Тоді продавець говорить: то така проблема всіх тюнерів -- від перепаду напруг (такі в нас електромережі) виходять з ладу ці конденсатори. Я запитав чи там ще щось не згоріло -- відповів, що не повинно би.
За конденсатори заплатив по 60 копійок. Ремонт мені обійшовся 1грн. 20 коп. А міг би і за 30 і навіть за 100 грн.
 

richi

Ждущий
Реєстрація
27.10.07
Місто
Artemivsk
Телефон
Fly FS452
Ответ: Спалил тюнер:(. Как починить?

обычно на выходе(на головку) есть защита от кз
 
Реєстрація
04.06.08
Телефон
М75:), С57 dual-sim, A50, htc6800
Ответ: Спалил тюнер:(. Как починить?

richi сказав(ла):
обычно на выходе(на головку) есть защита от кз
А в данной модели? Как она выглядит? Самовзводящаяся, взводить вручную или менять сгоревший предохранитель?
 

Hotlom

Себе на уме
Реєстрація
03.11.07
Місто
планета землябля
Телефон
nokia
Ответ: Спалил тюнер:(. Как починить?

та штука, куда втыкается кабель, называется "тюнер" и если ты его коротнул (центряк с оплеткой) а в тюнере стоит на это защита, то тюнер просто сам перезагрузиться, если замкнул и держишь, то перезагружаться будет все время, пока не разомкнешь. а если защиты нет, то прийдется его (тюнер куда кабель втыкается) менять, или транзисторы...
вскрытие только покажет :) вот отсюда одно из двух... если дружишь с паяльником, то вскрой, прозвони все там тестером, сфоткай (платы бывают разные у всех) на худой конец. напиши как себя ведет (из твоего сообщения только одно понятно, что кабель замкнул),.. а может у тебя на крыше кабель отошел, поэтому тунер сигнал не видит...
ну и второй, если с схемотехникой не дружишь, т о - в ремонт...
 
Реєстрація
27.10.07
Місто
Сумы
Телефон
MI A3
Ответ: Спалил тюнер:(. Как починить?

Для начала замерять напряжение на разьеме, должно быть 14 или 18 вольт в зависимости от поляризации.
 

Hotlom

Себе на уме
Реєстрація
03.11.07
Місто
планета землябля
Телефон
nokia
Ответ: Спалил тюнер:( Как починить?

неа, не во всех.. особенно отличаются этим делом китайские клоны, и их же сборка..
если есть защита, то ничего по идее не должно случиться было, а если нет, то...ремонт
 
Зверху