Бойлер (водонагрівач)

  • Автор теми Irop
  • Дата створення

EvgenyTar

наблюдатель
Команда форуму
Реєстрація
26.10.07
Місто
Харьков
Телефон
Redmi Note 11E Pro
EvgenyTar, а ты глянь на проточник по моей ссылке выше
Я почему-то из контекста сделал вывод, что ссыль идет на бойлер, поэтому не глянул. Но тут другая сторона медали - по ссыли проточник на 5квт. Я тебе скажу, это мало. У меня на 6.5квт, и зимой он греет воду едва достаточно, чтобы комфортно помыться. Причем это на грани отрубания питания, когда из душника вода течет очень медленно, т.е. струйки есть, но ощущение, что ты не смываешь моющие средства с тела/головы, а втираешь, потихоньку добавляя воды.:)
Через год пользования своим проточником, навернулся тэн на 2.5квт, и работает проточник в режиме 4квт. Вот уже четырех киловатт для подогрева воды зимой и недостаточно, разве что руки помыть в теплой воде. Еще раз обращаю внимание, что пишу о зиме, когда вода по трубам течет ледяная. А летом и 2.5 квт хватало.:)
 

Maxxx

Ябкодрочер)
Реєстрація
01.12.08
Місто
Київ
Телефон
iPhone 12 Pro Max
пишу о зиме, когда вода по трубам течет ледяная. А летом и 2.5 квт хватало

В Киеве у нас централизованную гор. воду отключают только летом, обещают профилактику на 2 недели - но на практике, это растягивается на 2..3 месяца, именно тогда и нужен подогрев. Зимой отключения разве что аварийные, обычно за 2..3 дня устраняют. Как оно будет дальше, конечно неизвестно, может будет как в Днепре - тупо отключили N-лет назад, и никто уже не включит.
 

EvgenyTar

наблюдатель
Команда форуму
Реєстрація
26.10.07
Місто
Харьков
Телефон
Redmi Note 11E Pro
Зимой отключения разве что аварийные, обычно за 2..3 дня устраняют.
У меня в ванной напостоянке уже включен проточник, потому как зимой перекручивать шланги замахался, только отключишь его, снова воды нет. Несколько раз отключали, когда на день, когда на несколько. А так хоть пришел, в нормальной воде руки/под_руками помыл, в принципе и душ с тепловатой водой можно принять.
Котел в этом плане покачественнее будет.
Мне кажется, что сомнительная экономия на эл.энергии в плане замены бойлера на проточник. Тут скорее экономия на комфорте. Если бы я менял трубы, я бы однозначно повесил бойлер. А так трубы требуют замены, канализацию надо менять, но планеты все не встанут в нужный ряд, чтобы начать все менять, и как временное решение, присобачен проточник.
Как по мне, то и надежность у проточника похуже, чем у бойлера, хотя, может это мой такой опыт.
 
Реєстрація
26.10.08
Місто
Киев
Телефон
Samsung Galaxy S10
У меня 5 кВт лимит на квартиру в договоре с Киевэнерго:(
 
Реєстрація
04.10.13
Місто
Тернопіль
Телефон
Xiaomi RN8T, iPhone 7+
У меня 5 кВт лимит на квартиру в договоре с Киевэнерго:(
В тебе лічильник із автоматичним відключенням при перевищенні ліміту потужності? Якщо ні - то не парся, бери електрики скільки треба. В тебе ліміт в 5 кВт за 1 годину. А ти будеш користуватися водонагрівачем, потужністю 6,5 кВт\год, в середньому протягом доби, максимум, кілька хвилин на годину. В результаті, в середньому протягом доби, проточник не буде брати більше 5 кВт\год - все в межах договору.
 

Qwertивый

Заблокирован
Реєстрація
04.10.08
Місто
Київ
Телефон
SL45i :)
В тебе ліміт в 5 кВт за 1 годину. А ти будеш користуватися водонагрівачем, потужністю 6,5 кВт\год, в середньому протягом доби, максимум, кілька хвилин на годину. В результаті, в середньому протягом доби, проточник не буде брати більше 5 кВт\год - все в межах договору.
"Тут знак обмеження 60км за 1 годину, а я пролетів зі швидкістю 200км всього за 5 хвилин! Так що все в межах правил, громадянин інспектор .." :D
 
Реєстрація
04.10.13
Місто
Тернопіль
Телефон
Xiaomi RN8T, iPhone 7+
"Тут знак обмеження 60км за 1 годину, а я пролетів зі швидкістю 200км всього за 5 хвилин! Так що все в межах правил, громадянин інспектор .." :D
Слухай, не змішуй мухи і котлети. У випадку пдр - одна ситуація, а у випадку споживання ел-енргії інша. Але в обох випадках - не спійманий - не порушник. Якщо лічильник не вміє відмикати подачу електрики при перевищенні ліміту, то короткочасно брати можна й більше. Так, згідно договору - це не зовсім законно. Але, доказати те, що ти протягом 1 години, 5 хвилин брав 6,5 кВт, а 55 хв - 0,2 кВт, ніхто не зможе, бо облік використання ел-енергії у нас ведеться помісячно, а в договорі потужність прописана погодинно.
 
Реєстрація
19.07.17
Місто
Київська область
Телефон
Poco X3 Pro 8/256
Але, доказати те, що ти протягом 1 години, 5 хвилин брав 6,5 кВт, а 55 хв - 0,2 кВт, ніхто не зможе, бо облік використання ел-енергії у нас ведеться помісячно
Можливо так і є. Але треба ще знати, вміє твій лічильник чи ні вимикати перевантаження. Звичайний користувач в цьому скоріш за все не розбирається. Користуєшься доки не отримаєш попередження з Київенерго. Завжди можна сказати що був форс-мажор (коротке замикання). А потім ставиш бойлер.
 

Qwertивый

Заблокирован
Реєстрація
04.10.08
Місто
Київ
Телефон
SL45i :)
не спійманий - не порушник.
"..А по неділям вони одягають святкове до церкви і дуже лають злочинну владу.." (с)

З.І. Потужність не прописується ні погодинно, ні помісячно - вона просто потужність.. :)
З.З.І. До речі, відносно доказів - почитай інструкцію на звичайний електронний лічильник, які зараз ставлять усюди - багато цікавого для себе відкриєш..
 
Реєстрація
04.10.13
Місто
Тернопіль
Телефон
Xiaomi RN8T, iPhone 7+
"..А по неділям вони одягають святкове до церкви і дуже лають злочинну владу.." (с)
Точно. Ай-я-яй... Но-но! (помахав пальцем).
З.І. Потужність не прописується ні погодинно, ні помісячно - вона просто потужність.. :)
А одиниці вимірюавання потужності кВт\год нічого не означають?
З.З.І. До речі, відносно доказів - почитай інструкцію на звичайний електронний лічильник, які зараз ставлять усюди - багато цікавого для себе відкриєш..
Я нижче вже двічі написав: якщо лічильник не вміє відключати ел-енергію при перевищенні потужності. Як ще написати, щоб зір прояснився? Може ще червоним кольором виділити?

Електронні лічильники бувають різними. Тому, читати повинен той, кому це потрібно. Мій лічильник дозволяє взяти більше (не беру, бо не треба), ніж це вказано в договорі, тому читати інструкції до інших типів лічильників, я не маю потреби.

Добавлено через 3 минуты
Можливо так і є. Але треба ще знати, вміє твій лічильник чи ні вимикати перевантаження. Звичайний користувач в цьому скоріш за все не розбирається. Користуєшься доки не отримаєш попередження з Київенерго. Завжди можна сказати що був форс-мажор (коротке замикання). А потім ставиш бойлер.
Ну і хто такому користувачу дохтор? Користувач, який в цьому не розбирається, не повинен\не буде сам ставити проточник. Це має робити кваліфікований спеціаліст. А кваліфікований спеціаліст повинен знати нюанси лічильників.
 
Останнє редагування:
Реєстрація
08.07.09
Місто
Івано-Франківськ
Телефон
Motorolla c115 Motorolla w210
В розмові про проточник на 6.5 кВт не слід забувати про проводку в наших старих будинках, яка ще переважно алюмінієва. Думаю в Ютубі можна знайти відео як горить проводка....
 

Qwertивый

Заблокирован
Реєстрація
04.10.08
Місто
Київ
Телефон
SL45i :)
А одиниці вимірюавання потужності кВт\год нічого не означають?
Ну може у вас де і є одиницею вимірювання потужності незрозуміла "кВт\год", але в людей котрі в середній школі таки чомусь вчилися, а не лише горобцям дулі крутили - одиниця вимірювання потужності Ват(та похідні від неї), і лише іноді кінська сила.. :rolleyes:
 
Реєстрація
26.10.08
Місто
Киев
Телефон
Samsung Galaxy S10
В розмові про проточник на 6.5 кВт не слід забувати про проводку в наших старих будинках, яка ще переважно алюмінієва. Думаю в Ютубі можна знайти відео як горить проводка....
Это главная причина, по которой придерживаюсь условий договора:)
 

Qwertивый

Заблокирован
Реєстрація
04.10.08
Місто
Київ
Телефон
SL45i :)
Реєстрація
18.05.09
Місто
Hranice
Хочеш обмежити жінок у законному праві приймати душ перед сном? Свого здоров"я тобі не шкода? Це ж тобі просто так не минеться...

Ти не зрозумів, ніяких обмежень (розрахувати час відключення, це може бути і не 18:00, а 20-21), сенс у тому, щоб після вечірнього миття вода нагрівалися за нічним тарифом як раз перед ранком, а не ввечері за денним тарифом і потім всю ніч нагрівач тримав температуру.
 

EvgenyTar

наблюдатель
Команда форуму
Реєстрація
26.10.07
Місто
Харьков
Телефон
Redmi Note 11E Pro
не слід забувати про проводку в наших старих будинках
Имеется в виду проводка в подъезде или в квартире? Если в квартире, то само собой, на нагреватель/бойлер надо вести отдельный провод от счетчика. Я на всякий случай кинул 4 мм провод до нагревателя. Правда к счетчику тоже поменял на 4мм(подловил электрика и поменял провод к счетчику на 4мм с последующей опломбировкой).
 
Реєстрація
04.10.13
Місто
Тернопіль
Телефон
Xiaomi RN8T, iPhone 7+
Ну може у вас де і є одиницею вимірювання потужності незрозуміла "кВт\год", але в людей котрі в середній школі таки чомусь вчилися, а не лише горобцям дулі крутили - одиниця вимірювання потужності Ват(та похідні від неї), і лише іноді кінська сила.. :rolleyes:
От, от... Якби декотрі люди в середній школі таки чомусь вчилися, а не лише горобцям дулі крутили, то знали б, що Ват (Вт, W, англ. watt) — одиниця вимірювання потужності у СІ.
А Ват-година -це одиниця енергії або роботи, що дорівнює роботі, виконаній за 1 годину при потужності в 1 ват (3600 Вт-с). (Частіше використовується похідна одиниця кіловат-година). Кіловат-година (кВт⋅год, kW⋅h) – це позасистемна одиниця, яка виведена виключно для обліку використаної чи виробленої електроенергії.
Кіловат-година дорівнює кількості енергії, споживаної пристроєм потужністю один кіловат протягом однієї години.

Ок. В електроенергетиці вираз "потужність" є тотожним до виразу "кількість енергії за одиницю часу". Тому, припиняю офтоп.

Я сказав, як можна, відносно законно, користуватись проточником. Вибір за користувачами.
 

Qwertивый

Заблокирован
Реєстрація
04.10.08
Місто
Київ
Телефон
SL45i :)
електроенергетиці вираз "потужність" є тотожним до виразу "кількість енергії за одиницю часу".
:eek::eek::eek:
Ну може у вас своя електроенергетика, там де потужність і енергія(чи робота) можуть бути тотожними поняттями, але у нашій реальності це не так.. :rolleyes:
 
Реєстрація
04.10.13
Місто
Тернопіль
Телефон
Xiaomi RN8T, iPhone 7+
Ти не зрозумів, ніяких обмежень (розрахувати час відключення, це може бути і не 18:00, а 20-21), сенс у тому, щоб після вечірнього миття вода нагрівалися за нічним тарифом як раз перед ранком, а не ввечері за денним тарифом і потім всю ніч нагрівач тримав температуру.
Ну, якщо мати величезний бойлер, і щоб нагрітої за ніч води вистачило для приймання душу 3-ма жінками 2-3 рази на день, то так, економія буде суттєвою. В іншому випадку, коли бойлер малий, - економія буде мізерною, або її й взагалі не буде.

Добавлено через 7 минут
В принципе, это и есть причина по которой это ограничение мощности и есть в договоре..:)
Тут згідний.
При монтажі такого потужного електроприладу, треба до нього підводити окрему проводку від лічильника. Та й на вхід у лічильник, варто замінити проводку на іншу, із більшим перерізом.

Добавлено через 7 минут
:eek::eek::eek:
Ну може у вас своя електроенергетика, там де потужність і енергія(чи робота) можуть бути тотожними поняттями, але у нашій реальності це не так.. :rolleyes:
Ок. Проїхали. У кожного своя думка.
 
Останнє редагування:
Реєстрація
08.07.09
Місто
Івано-Франківськ
Телефон
Motorolla c115 Motorolla w210
В питанні економії електрики дуже допомагають бойлери з вбудованим таймером і 2-зонний тариф. Дуже зручно виставити таймер на 5 - 6 годину ранку і температуру до якої необхідно нагріти воду. Я таким користуюся вже 3 роки, на нову квартиру також взяв такий замість газової колонки.
 
Зверху