Домашній сервер. Залізо

Mike_84

Borg Warner
Реєстрація
26.10.07
Місто
Львів
Телефон
Lumia 1020
Про софт, ос, фс, організацію рейд, доступ з зовні (дднс, клоудІП ітп) для домашнього сервера говоримо тут, чи в нову тему?
 

Mike_84

Borg Warner
Реєстрація
26.10.07
Місто
Львів
Телефон
Lumia 1020
Довго думав про організацію дисків в мікросервері, вибір ос і софта. В наявності зоопарк хдд різної паршивості і розміру.

Трохи моїх нюансів.

НАС, не буде зберігати медіаконтент, фільми і серіали можна дивитись онлайн, сотні гігабайт того що і так можна скачати зберігати не буду

Рейд використовувати не буду, зупинка сервера хоч на тиждень мене не лякає. Рейд не відміняє бекапів як таких, рейд не захищає від краху фс, кривих рук, чи банально від сторонніх злоякісних дій (наприклад від шифрувальщика який через заражену машину пройдеться по самбадрайву)

Система на флешці в внутрішньому юсб порті OMV + плюшки + некстклауд

Диски:
1. 2тб ВД Грін фс екст4 основний робочий диск.
2. 1тб ВД Грін фс бтрфс (для дедублікації і к-о-в) диск під бекапи всіх домашніх машин, нічого спіцефічного, банальний wbadmin раз в тиждень, тут як раз дедублікація буде виручати.
3. 500гб ВД блю екст4 для торентів.
4. Новий 4тб ВД пурпурний (дешевший від ред і 36 міс гарантії) фс бтрфс, для журнальних бекапів першого диску, rsync, дедублікація.

Такий вибір дисків, тому що вони були і поки не затрачаю на покупку нових. По чуть чуть буду їх підмінювати на нові 4-8тб (без гелію і без srm)

Раз в місяць бекап всього на плівку, поки є доступ до магнітофона і халявні лто5 касети.
 

Maxxx

Ябкодрочер)
Реєстрація
01.12.08
Місто
Київ
Телефон
iPhone 12 Pro Max
Система на флешці в внутрішньому юсб порті OMV

Краще поставити дешевий 32..64 SSD, флешки будуть згорати як гівно, або ставити плагін, для omv є для роботи з флешкою, тримає в ram, але це все гємор, як на мене.

зупинка сервера хоч на тиждень мене не лякає

В цьому випадку можна й без рейда, так.


Таке буває? Навіть якщо EXT4 використовувати, це ж не NTFS..:)
 

Mike_84

Borg Warner
Реєстрація
26.10.07
Місто
Львів
Телефон
Lumia 1020
Maxxx, так, під плюшками я мав це на увазі. Ще один диск, шкода 5сата порт)

Добавлено через 2 минуты
Таке буває? Навіть якщо EXT4 використовувати, це ж не NTFS..
в мене крашилась екст3
 
Останнє редагування:

Kritik

Имею мнение...
Реєстрація
21.09.08
Місто
Odessa
Я прошу прощения, а какая цель организации домашнего микросервера?
 

Mike_84

Borg Warner
Реєстрація
26.10.07
Місто
Львів
Телефон
Lumia 1020
Мікросервер це власна назва залізяки від ХП. В моєму випадку, це відмовитись від підписки на еверноут, ну і додатково від інших хмарних сервісів.
 
Реєстрація
29.03.18
Місто
🟦🟨
Телефон
Піксель
Я прошу прощения, а какая цель организации домашнего микросервера?
Якщо в тебе тонна архівів домашніх світлин, видива і вам недостатньо Google photos, YouTube для їхнього збереження, наприклад.
 

anaconda

мирный житель
Реєстрація
28.06.11
Місто
Киев, Одесса, Несебыр
Телефон
в подписи
Или так, проще в письме или сообщении дать человеку ссылку на скачивание или загрузку нужной инфы, чем сначала лить её на фаилопомойку, а потом думать как её оттуда забрать, тем более не везде и не всегда есть доступ на гугл или яндекс.
 
Реєстрація
29.03.18
Місто
🟦🟨
Телефон
Піксель
Привіт! Шукаю залізо під організацію NAS для потреб військової частини (синхронізація документів, впн). Якщо хтось має, поділіться, будь ласка.
Для себе мінімум визначив за HP Proliant N54L.
 
Реєстрація
29.03.18
Місто
🟦🟨
Телефон
Піксель
Привіт всім! Стикнувся з дивною й неприємною поведінкою HP Proliant MicroServer n40l: для бекапу основного каналу придбав USB-модем. Все добре завелося, але після ребуту сервер висить на завантаженні, якщо стік вставлено в будь-який usb-порт. Вимикав автоматичне завантаження з USB в біосі - не допомогло. Будь ласка, підкажіть, що може бути?
 

Kritik

Имею мнение...
Реєстрація
21.09.08
Місто
Odessa
С чем-то подобным сталкивался пару лет назад на компе родителей - не загружался комп при установленной флешке. Помогло обновление Биос (то есть со стороны пользователя проблема не решалась никакими действиями, пока производитель не побеспокоился).
 

Mathias

Я - голос в ваших ушах
Реєстрація
27.07.12
Місто
Киев
Телефон
iPhone XR, Huawei E5573
У меня такое было со старым десктопом, конкретный внешний жесткий от HP тоже намертво вешал загрузку. Стоило его вытащить из порта, и загрузка немедленно возобновлялась. Мешал ТОЛЬКО этот жесткий, все остальные такого эффекта не давали. Единственное, чем этот HDD отличался от любого другого - при подключении он отображал в проводнике виртуальный CD-дисковод "HP Launcher". Кстати, у моего E1550 такой виртуальный дисковод тоже был! И на многих модемах он тоже есть, я думаю. Я бы копал в ту сторону.
 
Реєстрація
26.10.07
Місто
Варшава
Телефон
Samsung Galaxy S20
З вищеописаного - модем монтується як usd cd-rom, тому система пробує з нього вантажитись.
Опція 1 - відключити у біосі завантаження з cd-rom
Опція 2 - відключити у модемі монтування як cd-rom(колись робив таке на e1550 аби в авто підключався як модем, але конкретні інструкції як це робити для різних модемів відрізняються, але по-моєму скрізь робиться через АТ команди)
 

drmz

маниакально-депрессивный стэндап
Реєстрація
13.03.09
Місто
Гуляйполе
У меня такое было со старым десктопом, конкретный внешний жесткий от HP тоже намертво вешал загрузку. Стоило его вытащить из порта, и загрузка немедленно возобновлялась. Мешал ТОЛЬКО этот жесткий, все остальные такого эффекта не давали. Единственное, чем этот HDD отличался от любого другого - при подключении он отображал в проводнике виртуальный CD-дисковод "HP Launcher". Кстати, у моего E1550 такой виртуальный дисковод тоже был! И на многих модемах он тоже есть, я думаю. Я бы копал в ту сторону.
У меня на некоторых ПК с вставленным ресивером от мыши A4 было тоже. Если вставить после прохода POST, проблем не было.
 

artsel

Легальный 4G користувач
Реєстрація
20.08.13
Місто
Львів
Телефон
iPhone 15, Pixel 7
порадьте arm плату з наявним sata/pata розʼємом та гігабітною мережею
 
Реєстрація
29.03.18
Місто
🟦🟨
Телефон
Піксель
У меня такое было со старым десктопом, конкретный внешний жесткий от HP тоже намертво вешал загрузку. Стоило его вытащить из порта, и загрузка немедленно возобновлялась. Мешал ТОЛЬКО этот жесткий, все остальные такого эффекта не давали. Единственное, чем этот HDD отличался от любого другого - при подключении он отображал в проводнике виртуальный CD-дисковод "HP Launcher". Кстати, у моего E1550 такой виртуальный дисковод тоже был! И на многих модемах он тоже есть, я думаю. Я бы копал в ту сторону.
У меня на некоторых ПК с вставленным ресивером от мыши A4 было тоже. Если вставить после прохода POST, проблем не было.
Вимкніть в біосі завантаження з usb чи віртуального сідюка.
 
Реєстрація
30.12.13
Місто
Керкира
Дивлюсь на ось такий мінікомпьютер https://www.aliexpress.com/item/1005005607109384.html.
Та трохи не розумію, буде працювати Thunderbolt через Type-C hub або ні. Маю другий монітор тільки зі старим D-sub, тому хочу задіяти D-sub через Type-C hub. Та в цьому випадку потрібна підтримка Thunderbolt.

Інше питання, не зовсім розумію, який саме SSD надішлють. Мабуть, якщо не вказано, що буде NVMe SSD, то буде SATA SSD з роз'ємом M.2?

Загалом підкупає продуктивність та низький TDP процесора Intel N100 та те, що одразу буде SSD та RAM хоч й низької якості, але відносно багато.

Ніхто часом не зустрічав мінікомпьютер такого формату, де була б можливість встановити, скажімо, 4 SSD?
 
Зверху