Філологи-мовознавці. Клуб ботанів

Андрюх@dp.ua

Пенсіонер
Реєстрація
14.02.08
Місто
Дніпро - мій рідний дім
Телефон
дивись підпис
Re: Вирусы-вымогатели

wildf0x, у статті, наведеною тобою, вказано: діалектизм, застаріле. Так, я впізнаю тут стиль Івана Франка і навіть Тараса Шевченка. Напередодні вже десь була сварка з наведенням прикладів з худ. літератури :) На сьогодні це - русизм. Зверни увагу, що це рекомендація без запровадження жодних санкцій проти тебе.
Да у него не только это слово ломает мозг;) Я сразу не совсем понял, кого там надо было сторожить
не важливо, чого вартуєш ти, тобі варто просто бути підключеним до мережі, де зачепився один комп - і у тебе проблеми.
потому что в украинской речи надо было бы сказать "вартий" и "достатньо"
[MENTION=8]plebis[/MENTION] вот именно на такие косяки я ВСЕГДА жму Жалобу (ты понимаешь, о чем я). Я понимаю, что в этой теме это оффтоп, но у меня большая просьба ко всем носителям украинского языка - НЕ КОВЕРКАЙТЕ ЕГО!!!
 

Maxxx

Ябкодрочер)
Реєстрація
01.12.08
Місто
Київ
Телефон
iPhone 12 Pro Max
Re: Вирусы-вымогатели

Prorab, зупинівка... По вирусу что-то новое скажем?
 
Реєстрація
12.03.15
Місто
Івано-Франківськ
Телефон
Xiaomi Redmi 3S Pro
Re: Вирусы-вымогатели

Я з вас просто в шоці :)
Тобто, якщо я писатиму російською без усіляких розділових знаків, з помилками і т.д. - це нормально (так пише добра третина користувачів). А от якщо я використовую слово, незрозуміле комусь - то це я вже ламаю йому мозок.
Ще одне. "Послідній" - чому "послід"? А якщо подумати і уявити, що слово похідне від "по сліду", тобто "недавній"? Може так стане легше?
Ще є гарне слово "послідовний". Теж викликає асоціацію?
У всіх прошу пробачення за офтоп. Не стримався, коли мене почали лікувати справжні носії літературної української мови.
 

stalker-kot

stalker-kit
Команда форуму
Реєстрація
02.01.08
Місто
Кривий Ріг
Телефон
Xiaomi Redmi Note 7
Re: Вирусы-вымогатели

Не стримався, коли мене почали лікувати справжні носії літературної української мови.
Моя проблема в тому, що я її вчив за підручниками, рекомендованими міністерством освіти. Де ж вона більш справжня, якщо не там?
Ще одне. "Послідній" - чому "послід"? А якщо подумати і уявити, що слово похідне від "по сліду", тобто "недавній"?
Тут у мене вже немає часу копати, але щось мені підказує, що походження слова "послід" має пряме відношення до "по сліду" і "недавній". Бачимо послід - тут нещодавно пробігала тваринка, залишила свої "сліди" :)

До того ж, я навів три приклади значення слова "послід". Це саме ти почав розвивати тему у напрямку екскрементів :)
 
Реєстрація
16.11.08
Місто
Луганськ
Телефон
Samsung Galaxy A30
Re: Вирусы-вымогатели

Я з вас просто в шоці :)
Тобто, якщо я писатиму російською без усіляких розділових знаків, з помилками і т.д. - це нормально (так пише добра третина користувачів). А от якщо я використовую слово, незрозуміле комусь - то це я вже ламаю йому мозок.
Ще одне. "Послідній" - чому "послід"? А якщо подумати і уявити, що слово похідне від "по сліду", тобто "недавній"? Може так стане легше?
Ще є гарне слово "послідовний". Теж викликає асоціацію?
У всіх прошу пробачення за офтоп. Не стримався, коли мене почали лікувати справжні носії літературної української мови.
І яка ж третина так пише? У нас за цим слідкують і такого немає.
Що стосується "по сліду", то конструкція теж хибна, не може бути жодних "по", потрібно використовувати орудний відмінок. Наприклад: не "по телефону", а "телефоном", або не "я подорожую по Україні", а "я подорожую Україною".
 
  • Like
Реакції: ars

plebis

why so serious?
Команда форуму
Реєстрація
26.10.07
Місто
Київ
Телефон
OnePlus 10 pro
Re: Вирусы-вымогатели

Тобто, якщо я писатиму російською без усіляких розділових знаків, з помилками і т.д. - це нормально (так пише добра третина користувачів)
Напоминаю, что без единой жалобы, такие комментарии надо оставлять при себе во-первых, аргументировать чужими нарушениями свои - не работает, во-вторых. Давайте пожалуйста карточки, а то куда ни плюнь, в избранного попадешь, которому можно и вообще его нарушение не нарушение и есть источники, где пишут ихня зупынивка
 
  • Like
Реакції: ed4t

Андрюх@dp.ua

Пенсіонер
Реєстрація
14.02.08
Місто
Дніпро - мій рідний дім
Телефон
дивись підпис
Re: Вирусы-вымогатели

Не стримався, коли мене почали лікувати справжні носії літературної української мови.
Не передергивай! Я как раз отношусь к русскоязычному населению страны. Наверное, когда события 2014 происходили, то путлер таких, как я, спасал, наверное:) Вот только где и кого мы об этом просили, вот тут непонятно.
 
Реєстрація
18.05.09
Місто
Hranice
Re: Филологи-языковеды. Клуб для ботанов

Опіздали ви вже зі своєю останівкою
 
Реєстрація
23.10.10
Місто
Киев
Телефон
Nokia 6230i
Re: Вирусы-вымогатели

Не стримався, коли мене почали лікувати справжні носії літературної української мови.
Всегда ведь полтавское наречение считалось "литературным", если что ;)
 
Реєстрація
23.10.10
Місто
Киев
Телефон
Nokia 6230i
Re: Филологи-языковеды. Клуб для ботанов

эм... даже не представляю, как я такое написал :eek:
 

Tsarsky

Never sleeps
Реєстрація
05.09.09
Місто
Киев
Re: Филологи-языковеды. Клуб для ботанов

На бумажке написано: "Повідомлення про не призначення житлової субсидії".

По-моему, "непризначення" нужно писать слитно! Что вы думаете?
 

ПотапаПапа

ОстапаПапа
Реєстрація
07.05.11
Місто
Черновцы
Телефон
Samsung Galaxy S10e
Re: Филологи-языковеды. Клуб для ботанов

На бумажке написано: "Повідомлення про не призначення житлової субсидії".

По-моему, "непризначення" нужно писать слитно! Что вы думаете?

Читаю это обсуждение и чёто на ум приходит шутка про расстрел:
Почему тем кто идёт на расстрел мажут лоб зелёнкой?
Ответ: пуля грязная, и может занести инфекцию.
 

Tsarsky

Never sleeps
Реєстрація
05.09.09
Місто
Киев
Re: Филологи-языковеды. Клуб для ботанов

Stas567, постанова Кабінету Міністрів України від 26.04.2017 №300.

В тексте написано: “Рішення про призначення (непризначення) субсидії приймається протягом десяти днів після подання заяви та отримання відомостей, визначених абзацами дев’ятим — тринадцятим цього пункту. При цьому структурним підрозділом з питань соціального захисту населення повідомляється заявнику про призначення (непризначення) субсидії. Повідомлення про призначення субсидії може надсилатися електронною поштою (за наявності відповідного реквізиту). Заявник може бути поінформований про призначення (непризначення) субсидії за допомогою засобів мобільного зв’язку (смс-повідомленням).”

“Після закінчення строку отримання субсидії структурні підрозділи з питань соціального захисту населення самостійно здійснюють розрахунок субсидії на наступний період для домогосподарств, які отримували субсидію у попередньому періоді (крім орендарів житлового приміщення, осіб, яким субсидія була призначена за зареєстрованим місцем перебування, та осіб, які звертаються за субсидією на придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива). Для цього структурні підрозділи з питань соціального захисту населення збирають необхідну інформацію у порядку, передбаченому пунктом 13 цього Положення, без звернення громадян і протягом десяти днів після отримання зазначеної інформації приймають рішення про призначення (непризначення) субсидії та інформують про прийняте рішення громадян. У разі отримання інформації про прострочену понад два місяці заборгованість з оплати послуг субсидія на наступний строк не призначається, про що структурний підрозділ з питань соціального захисту населення інформує особу. Якщо протягом двох місяців з дати інформування про непризначення субсидії на наступний строк громадянин документально підтвердив сплату заборгованості або укладення договору про її реструктуризацію, субсидія призначається з дати закінчення дії попередньої субсидії, в іншому випадку — з місяця, в якому громадянин документально підтвердив сплату заборгованості або укладення договору. Зазначений строк може бути продовжений на підставі рішення районної, районної у містах Києві і Севастополі держадміністрації, виконавчого органу міської, районної у місті (у разі її створення) ради або комісії, яка ними утворюється, за наявності поважних причин.

Якщо отримати інформацію про доходи, необхідну для проведення автоматичного розрахунку субсидії, неможливо внаслідок помилки, виявленої в персональних даних особи під час обміну інформацією, структурний підрозділ з питань соціального захисту населення повідомляє особу про необхідність виправлення помилки і проводить розрахунок субсидії протягом десяти днів після подання особою оновлених даних та отримання інформації про доходи.”.

Исходя из данного постановления, они ссылаются на слово "непризначення", но пишут отдельно.

Я прав, слово "непризначення" в данном контексте (повідомлення про непризначення житлової субсидії) пишется слитно?
 
Реєстрація
23.03.15
Місто
Київ
Телефон
OnePlus 7T
Re: Филологи-языковеды. Клуб для ботанов

Tsarsky, слитно - это правильно. Не понимаю, почему столько внимания такой мелочи
 

Tsarsky

Never sleeps
Реєстрація
05.09.09
Місто
Киев
Re: Филологи-языковеды. Клуб для ботанов

Dаmіеn, на какое орфографическое правило Вы ссылаетесь? Я тоже знаю, что слитно - правильно.

Уделил "столько внимания такой мелочи" из-за орфографической ошибки в официальном уведомлении. Помимо этого, официальное уведомление с ошибкой оказалось ошибочным - никакого долга нет, но люди получили уведомления.
 
Реєстрація
23.03.15
Місто
Київ
Телефон
OnePlus 7T
Re: Филологи-языковеды. Клуб для ботанов

Уделил "столько внимания такой мелочи" из-за орфографической ошибки в официальном уведомлении.

Очень часто бывают ошибки в различных документах, статьях. Их же люди пишут, а им свойственно ошибаться.
Я когда-то в бланке Института судебных экспертиз нашел три ошибки. Они несколько лет в таком виде людям выдавали и никто не был против
 
Зверху