Утилізація батарей (батарейок) і акумуляторів

GreyCat

Консервативний новатор
Реєстрація
09.08.13
Місто
м. Одеса, UA
Телефон
Samsung: A52, Tab А8"
А где ты вообще нашёл действующий пункт приёма металлолома:confused:

Проезжая мимо какого-то гаражного общества заметил вывеску соответствующей тематики, туда и сдал через пару дней. Они появляются и исчезают сами по себе... закономерности не выявлено.
 

portable

Заблокирован
Реєстрація
30.12.14
Місто
Киев
Телефон
Xiaomi A2 Iphone 13 pro
Останнє редагування:
  • Like
Реакції: al-m

Андрюх@dp.ua

Пенсіонер
Реєстрація
14.02.08
Місто
Дніпро - мій рідний дім
Телефон
дивись підпис
В Днепре мер разогнал гаражные приемки, остался крупняк

Добавлено через 33 минуты
Адрес в Днепре + цены для мониторинга
http://www.italukraine.com/price

Ой, спасибо! И цена поинтереснее, чем у Втормета, и находится рядом с работой, далеко ехать не надо:apl:
 

Кочевник

Ховрах-Терорист
Команда форуму
Реєстрація
30.01.08
Місто
Київ, Львів
Телефон
Sams Note 20 Ultra + S8
Пройшло 2 роки. Здох черговий китайозний акумулятор. На цей раз в Києві.
Найближчий магазин автоакумуляторів ще й доплатив за те, що прийняв акумулятор 5Ah.
 
Реєстрація
22.02.11
Місто
Ставище
Телефон
Vivo Y31
Можливо хтось буде гуглити, на тему куди дівати батарейки, залишу посилання: http://batareiky.in.ua/post/kudy-zdaty
Якщо я правильно зрозумів, станом на сьогодні це єдина контора в нашій країні, яка передає батарейки на утилізацію.
Перші 20 тонн батарейок поїхали на переробку у Румунію

А щодо свинцевих акумуляторів від безперебійників, Кочевник дав саму адекватну пораду - несіть в магазин автоакумуляторів.
 

Barin

Заблудший
Реєстрація
12.02.20
Місто
Белицкое
несіть в магазин автоакумуляторів
За аккумулятор от 40 Ампер даже денежку дадут ВаМ, а вот за малоёмкостные (17 Ампер и меньше) не знаю, может даже и не все магазины примут. Нужно уточнять на месте.
 

Kritik

Имею мнение...
Реєстрація
21.09.08
Місто
Odessa
Сейчас сильно упала цена на аккумы - два года назад опт (от 100 кг) принимали чуть ли не по 40 грн./кг, в прошлом году - по 24-25 грн, а сейчас 15 - предел мечтаний.

В розницу за автомобильный аккум (55-60 Аh) дают 120-130 грн. Аккумы от UPS - 15-25 грн., в зависимости от емкости.
 

sprintload

Заблокирован
Реєстрація
06.04.19
Місто
Odessa <->Одесская
Телефон
Gygabyte Gsmart Rio R1 Assistant AP747 Huawei E1550 Huawei 3531
Сыну два месяца назад за 100 Ah дали 400 гривень .
 

Андрюх@dp.ua

Пенсіонер
Реєстрація
14.02.08
Місто
Дніпро - мій рідний дім
Телефон
дивись підпис

sprintload

Заблокирован
Реєстрація
06.04.19
Місто
Odessa <->Одесская
Телефон
Gygabyte Gsmart Rio R1 Assistant AP747 Huawei E1550 Huawei 3531
Я не спрашивал где сдавал , вероятно где покупал новый . Возможно компенсация в цене заложена .
 

леший

Заблокирован
Реєстрація
28.12.18
Місто
днепр
куда выгодно сдать батарею от бесперебойника чтобы вышло дороже?
в обычную приемку или может есть спец приемки?
 
Реєстрація
29.03.18
Місто
🟦🟨
Телефон
Піксель

Кочевник

Ховрах-Терорист
Команда форуму
Реєстрація
30.01.08
Місто
Київ, Львів
Телефон
Sams Note 20 Ultra + S8
Як краще утилізувати дохлий Павербанк?
Плаский на 8000 мА*год.
 
Реєстрація
01.03.21
Місто
Хмельницький
Як краще утилізувати дохлий Павербанк?
Плаский на 8000 мА*год.
Я розбираю, платку лишаю, "пакетик" випаюю і обережно, з контролем температури, "ганяю" заряд (0,2А)/розряд (0,2...0,5А в залежності від розміру. Якщо зовсім г..., тобто менше 10% ємності, то несу в місце, де збирають батарейки/побутові акб. В нас біля магазинчику, що торгує таким, стоїть прив'язана 6-ти літрова пластикова пляшка з-під води, кидають в неї. І ще кожного місяця (раз чи два на місяць, зазвичай в неділю) стоять бусіки від Спецкомунтрансу, збирають використані батарейки/акб, ртутні термометри, банки/пляшки з фарбою/розчинниками і т. і.
Але якщо ще не зовсім мертвий, не здутий і не гріється при заряджанні, то для якогось домашнього використання можна пристосувати, хоч би й для аварійного освітлення.
Зараз розібрав старі алішні лед-лампи "кукурузки", що не працюють - згорів або драйвер, або просто один світлодіод. Повипаював полоски з лед, перерізав дорожки, що з'єднують світлодіоди послідовно, припаяв проводи до всіх плюсів і до всіх мінусів на цій полосці (з 4...6 шт) і вуаля - від 2,7 до 3,5В світить, я ще й яскравість регулюю напругою. От прямо зараз електрика пропала, крокодильчик "клац" і світить. Споживає кожен лед 2835 десь до 0,3Вт максимум, при 3В вполовину менше.
 
Реєстрація
04.10.13
Місто
Тернопіль
Телефон
Xiaomi RN8T, iPhone 7+
Щоб не було викидів, краще всього в фундамент якоїсь споруди. В бетон.
Так, але це є відтермінуванням забруднення навколишнього середовища. Колись споруду знесуть, і залишки фундаменту, разом із тим, що там захоронили, вивезуть на звалище, або на якийсь пустир.
 
Реєстрація
01.03.21
Місто
Хмельницький
Не забудьте добре заізолювати його. Вода в бетоні спричинить КЗ батареї. Як вибухає літієва батарея в інтернеті є багато. Вам треба в свіжозалитому бетоні таке?
 
Реєстрація
14.04.13
Місто
різні (ЗСУ)
Телефон
Samsung S23 Ultra
Насправді вибухає заряджена батарея а не мертва. Багато разів проколював і коротив старі літієві акумулятори, то лише трохи диму було. Мінус в тому, що солі літію всі розчинні і проникнуть в грунт. Але шкідливі не самі літієві солі, а кобальт, марганець, нікель, які є компонентами акумулятора. Хімічний спосіб зв'язування не вийде, тому тільки бетонування, в епоксидну смолу оскловування або переробка.
 
Зверху