Загадка для елітних фінансистів

A&S

Реєстрація
20.11.08
Місто
Вінницька обл.
повісити злодєя, наприклад, в середу
100%
Он же не будет во вторник знать, что его повесят в среду, так как будет думать, что его не повесят вообще (адвокат сказки придумал :)) ... разве что откупится... :D
 

Irop

Головоломщик
Реєстрація
02.11.08
Місто
Житомир
Телефон
Xiaomi Mi 9 Lite
Загадка (гуглем та іже з ним не користуватися :) ): сиділи три мудака мудреці і сперечалися, хто з них найрозумніший. Мимо проходив перехожий, якого вони попросили розсудити їх. Той сказав: - Є в мене 5 колпаків : 3 білих і два чорних. Я одягну кожному з вас один колпак. При цьому кожен з вас бачитиме, якого кольору колпак на двох інших, але не бачитиме, який на ньому і які в мене залишилися. Хто першим здогадається, якого кольору колпак на ньому - то і є самим мудрим. Після одягання колпаків, мудреці посиділи деякий час, подумали, і зрештою, один з них, який бачив, що на конкурентах білі колпаки, сказав, що на ньому білий колпак. Так як він дав правильну відповідь і він дав її першим, він був визнаний наймудрішим.

Питання: яким чином він дійшов такого висновку? (гуглем та іже з ними не користуватися, хто ВЖЕ знає відповідь ПРОШУ УТРИМАТИСЯ- інакше ви позбавите інших задоволення думати). Дякую.

Трям :)
 

Lukkyk

Заблокирован
Реєстрація
19.05.09
Місто
Хмл
Потому что два других молчали и еслибы на нем была черная то два других мудреца быстробы ответили что на них белая ведь две черных отпадает и два других мудреца виделибы черную и белую , ну а если две черные то третий легко определить что он в белой ... Вообщем ответ в тормозах .
 

Irop

Головоломщик
Реєстрація
02.11.08
Місто
Житомир
Телефон
Xiaomi Mi 9 Lite
Відповідь не приймаю . Напиши так, щоб було зрозуміло ще комусь, окрім тебе. Або якщо ще комусь зрозуміло - нехай поставить згоду :).
 

Lukkyk

Заблокирован
Реєстрація
19.05.09
Місто
Хмл
Как это не принимается ? Ход размышления первого мудреца , я вижу две белые , если я в черной то ктото из двоих сразу ответил что он в белой ( онибы переглянулись , подумали " ага , не видиш две черных " и дали ответ ... Поскольку они молчат значит я в белой .
 

RifleR

👻👻👻
Реєстрація
14.03.09
Місто
Київ
Телефон
iPhone, Samsung
Lukkyk, признавайся, в гуглі нарив?;)
 

Irop

Головоломщик
Реєстрація
02.11.08
Місто
Житомир
Телефон
Xiaomi Mi 9 Lite
якщо б він був в чорному, то це означало б для інших, що на кожному з них може бути як чорний так і білий, оскільки кожен з них бачив би перед собою один чорний і один білий, і знав би, що ще залишилося два білих і один чорний, і кожен з залишених міг бути на кожному мудрецю. Так що це не пояснює рішення.
 
Реєстрація
24.10.08
Місто
Николаев
Телефон
HTC Snap, Anycool 669+, Nokia 101
Давайте лучше мизер Софьи Ковалевской разложим :)
 

cpes

дохтер
Реєстрація
27.10.07
Місто
Харкiв
Телефон
нехус 5-сгс 2
Irop,да все понятно, что там еще думать...
 

Irop

Головоломщик
Реєстрація
02.11.08
Місто
Житомир
Телефон
Xiaomi Mi 9 Lite
Irop,да все понятно, что там еще думать...

Дивно. Я колись навіть знаючи відповідь не міг її повторити :) А тут все зрозуміло, але написати ще ніхто не написав.

Гаразд. Якщо до завтра не буде відповіді - напишу. Буде видно чи те що і ви мали на увазі
 

THORN

Заблокирован
Реєстрація
27.09.08
Місто
Киев
Телефон
LG A290(050 Новогод.+097 Б20+063),HTC One M7(094 Б30+MSIM)
Загадка (гуглем та іже з ним не користуватися :) ): сиділи три мудака мудреці і сперечалися, хто з них найрозумніший. Мимо проходив перехожий, якого вони попросили розсудити їх. Той сказав: - Є в мене 5 колпаків : 3 білих і два чорних. Я одягну кожному з вас один колпак. При цьому кожен з вас бачитиме, якого кольору колпак на двох інших, але не бачитиме, який на ньому і які в мене залишилися. Хто першим здогадається, якого кольору колпак на ньому - то і є самим мудрим. Після одягання колпаків, мудреці посиділи деякий час, подумали, і зрештою, один з них, який бачив, що на конкурентах білі колпаки, сказав, що на ньому білий колпак. Так як він дав правильну відповідь і він дав її першим, він був визнаний наймудрішим.

Питання: яким чином він дійшов такого висновку? (гуглем та іже з ними не користуватися, хто ВЖЕ знає відповідь ПРОШУ УТРИМАТИСЯ- інакше ви позбавите інших задоволення думати). Дякую.
Единственный вариант, при котором путем логики можно точно определить цвет колпака у себя-это если ты видишь, что напротив тебя 2 черных.Следовательно, поскольку черных больше нет(их всего2), то у тебя на голове белый.Но,сделав бы так, прохожий поставил бы мудаков в неравные условия: только один из трех мудаков мог определить бы цвет своего колпака, а два других бы видели черный и белый, что ничего для них не доказывало.
Второй вариант- 2 белых и 1 черный.В этом случае никто из мдрецов никогда не угадает свой колпак.
Поэтому прохожий пошутил, одев всем белые колпаки(3 возможный вариант), а самый мудрый просто угадал, предположив, что прохожий не дурак и подумал о первых двух вариантах.Не мог он этого вычислить никак.
Все ИМХО, без использования Гугля и т.д.
 

Lukkyk

Заблокирован
Реєстрація
19.05.09
Місто
Хмл
Нечего там думать , ответ уже дал . Два черных отпадает сразу . А если один черный то двое в белом сразу догадалисьбы что они в белом . Ведь если я вижу что черный есть и в белом колпаке мудрец молчит , значит на мне черного не может быть . Автор не принимает ответ , это его проблемы , он и на главную загадку этой темы неправильно ответил .
 

Wox

Заблокирован
Реєстрація
05.10.09
Місто
Запорожье
насчет заключенного,он не может знать,а только предполагать,так что утром любого дня кроме последнего вешалка и всё,а думает пусть что хочет.Адвокат хитрый,платить только по результату таким удодам:)

Добавлено через 9 минут
Колпаки - он угадал. Прохожий не обязан быть мудрецом,и ставить равные условия.Вероятность 50/50 ,так что он не самый мудрец,а угадальщик.Разве что увидел в глазах отражение.
 
Останнє редагування:

THORN

Заблокирован
Реєстрація
27.09.08
Місто
Киев
Телефон
LG A290(050 Новогод.+097 Б20+063),HTC One M7(094 Б30+MSIM)
Lukkyk, таки да,ты прав, это я сначала не до конца додумал.Можно здесь методом исключений вычислить цвет своей шапки...
 

Irop

Головоломщик
Реєстрація
02.11.08
Місто
Житомир
Телефон
Xiaomi Mi 9 Lite
Нечего там думать , ответ уже дал . Два черных отпадает сразу . А если один черный то двое в белом сразу догадалисьбы что они в белом . Ведь если я вижу что черный есть и в белом колпаке мудрец молчит , значит на мне черного не может быть . Автор не принимает ответ , это его проблемы , он и на главную загадку этой темы неправильно ответил .

приймаю :) Загадку я прочитав в дитинстві в Юний технік чи Техніка молоді - точно не памятаю. Відгадку тоді читав - не зрозумів. Коли підріс і зрозумів - ще довго не міг повторити осмислено. Спробую зараз: :)

Відгадавший думав так:

Допускаю. що на мені чорний. В такому разі будь-хто з інших двох бачив би перед собою один чорний і один білий, і думав би так: - "раз я бачу один чорний і один білий, то будь на мені теж чорний, єдиний з білим в такому разі відразу сказав би що на ньому білий. А раз інший з білим не кричить, що на ньому білий, значить на мені не чорний, а білий" - про що він мав би сказати. Однак, наш вигравший, бачачи, що незважаючи на достатній час для такого висновку, інші два мудреці мовчать, доходить висновку, що на ньому не може бути чорний колпак, а відповідно - білий. Про що він заявляє першим і виграє.

Інше рішення - на всіх повинен був бути білий, тому що в разі коли на комусь чорний - то такий був би в завідомо програшному стані, чого не могло бути допущено перехожим. Хто про це першим здогадався б - той і мудріший.

Добавлено через 4 минуты
он и на главную загадку этой темы неправильно ответил .

Неправильно? Доведи. Я стверджую, що засудженого не можуть покарати в неділю - він про це дізнався б ще в суботу, що недопустимо. Його також е може бути страчено в суботу, бо він знає, що неділя відпадає і якщо його в п'ятницю не стратили, то стратять в суботу. Але в інші дні його запросто можуть стратити. Наприклад, в середу. В вівторок він може думати, що його можуть стратити і в середу і в четвер і в п'ятницю. І не знає напевно, в який день. Доведи зворотнє.


Хоча ні, це ж тема про гроші. Ну якщо з грошима незрозуміло, то я просто промовчу
 
Останнє редагування:
Зверху