Житлово-комунальні послуги

Staslviv

Заблокирован
Реєстрація
20.02.11
Місто
Львов
Телефон
супербюджетная жабка
...
Для більш точного вимірювання треба вирахувати ккд газової колонки. Та й колонка-колонці - різниця. Не можна порівнювати стару радянську колонку із сучасною, наприклад, Береттою. Як на мене, то газом гріти, все одно буде дешевше.

І ще. Бачу, що ккд бойлера вирахував в 75%. Вніманіє, вапрос: куда поділись 25% втрат? З фізики відомо, що втрати перетворюються в тепло. У що перейшли втрати в твоєму бойлері?
это все хорошо ..но есть одно но , але є одне але = " АЄОА"
я брав ідеальну прісну воду - для неї знайшов питому теплоємкість, і вирахував при умові якщо би 100% електроенергії витратилося тільки на нагрів ідеальної води (- тут можливі похибки, (накип теж утворюється ? ) та й бойлер не іделаьний )
а потім взяв фактичні покази витрати електроенергії
теж з похибками. Я не претендую на точність до енного знаку, ну нехай + - 5% нехай не 76% , а 81% ККД. у більший не вірю. Субєктивно вважаю що ККД будь-якої газової колонки буде нижчим за 60% ИМХО через якість газу і т.д. думаю що 50%.

Повторюсь потрібно
а) температура води на вході
б) температура води на виході
в) показники "газового" і "водяного" лічильників до і після
наприклад після мінімум 50-60 літрів води щоб мінімізувати похибки , ну або через 10-20 літрів після прогріву труб
теплота згоряння газу візмемо і 8 і 9 кВт за 1 м3
а можемо і реальну порахувати знаючи всі пункти, але відніметься невідомий ККД
 
Реєстрація
04.10.13
Місто
Тернопіль
Телефон
Xiaomi RN8T, iPhone 7+
это все хорошо ..но есть одно но , але є одне але = " АЄОА"
я брав ідеальну прісну воду - для неї знайшов питому теплоємкість, і вирахував при умові якщо би 100% електроенергії витратилося тільки на нагрів ідеальної води (- тут можливі похибки, (накип теж утворюється ? ) та й бойлер не іделаьний )
а потім взяв фактичні покази витрати електроенергії
теж з похибками. Я не претендую на точність до енного знаку, ну нехай + - 5% нехай не 76% , а 81% ККД. у більший не вірю. Субєктивно вважаю що ККД будь-якої газової колонки буде нижчим за 60% ИМХО через якість газу і т.д. думаю що 50%.
1. Що таке АЄОА?
2. Радянські колонки і буржуйські - це небо і земля. Їх навіть поряд не можна ставити, не те, що порівнювати. У мене колись була львівська радянська колонка, то вона гріла атмосферу, а не воду. Димохід гарячий був, купа тепла втікала на вулицю, а воду погано гріла. Тепер у мене Беретта. Димохід ледь теплий, полум"я в горєлці по висоті в 3 рази менше, ніж у старій львівській колонці, тому, можна прикинути, навіть на око, що ефективність Беретти вища, мінімум, в 2-3 рази.
3. Питання, куда діваються такі величезні втрати в бойлері, якщо вони не переходять в тепло, залишається відкритим. Ну не вірю, я, що на утворення накипу тратиться 25% спожитої бойлером електрики. Помилковий якийсь розрахунок ккд бойлера у тебе (ІМХО).
 

alex_b

Особый статус
Реєстрація
15.04.10
Місто
Черкассы
Телефон
MiMax 3/32 "096 Онлайн3ж/063 Удобный"
многих наверное отпугивает именно этот факт
Не обязательно оплачивать с кредитных.


А как быть, если оплата по счетчикам?
Счетчики стоят на эл.энергию, холодную и горячую воду, все автоматом подтягивается. По электричеству сами снимают, по воде я звоню или через сайт передаю показатели.
Я так примерно понимаю суть этой оплаты: я передаю показатели счетчиков в службу (например водоканал), они формируют счет и присылают мне и передают привату (или по запросу привата передают) и сумма подтягивается в приват24 для оплаты.
 

Staslviv

Заблокирован
Реєстрація
20.02.11
Місто
Львов
Телефон
супербюджетная жабка
зависит от многих фаторов, по факту должен быть от +50 до +70 градусов.. Причем жидкость такой температуры должна начать вытекать из крана не через полчаса, а уже через две минуты после открытия крана – не позже. а по факту у всех поразному, у меня например максимум до 40градусов, а то и вовсе комнатной температуры течет
вы не поверите так долго набирал и считал, приводил формулы и ссылки что забыл что слетает авторизация
посчитал если с 10 до 40 нагреть куб води это 25 грн электричеством по новых тарифах
если с 10 до 50 градусов 1 м3 воды тогда 58 кВт \ часов = 34 грн
и еще надо до плюсовать цену 1 куб холодной воды у меня что-то типа 7 грн ?
в любом случае выгодней самому греть электричеством чем платить за куб горячей воды даже 50 градусов . Расчёт с учётом реального КПД моего бойлера 76% +-
http://www.translatorscafe.com/cafe/RU/units-converter/energy/4-15/килоджоуль-киловатт-час/
 
Останнє редагування:

Себастьян Перейро

торговець чорним деревом
Реєстрація
09.08.09
Місто
Михайлівка
Телефон
Lenovo P2
в любом случае выгодней самому греть электричеством чем платить за куб горячей воды даже 50 градусов
и это реально будет та температура, которые ты выствишь, а не то что теплосеть будет тебе продавать 30грд по цене гарячей
 

Staslviv

Заблокирован
Реєстрація
20.02.11
Місто
Львов
Телефон
супербюджетная жабка
нашёл УРА по нормах
http://www.naftogaz.com/www/3/nakwebru.nsf/0/05A0E3BBAE4ED6BFC2257AD3004F2656
Теплота сгорания низшая, МДж/м3 (ккал/м3), при 20°С 101,325 кПа, не менее 31,8
(7600) это 8.85 кВт с 1 м3 бытового газа

а "в науке" чуть не так :) http://dolgikh.com/index/0-31
Физико-химические свойства природного газа
Вследствие содержания в метане 25% водорода (по массе) имеется большое различие между его высшей и низшей удельной теплотой сгорания. Высшая удельная теплота сгорания метана составляет 39 820 кДж/м3, 13 200 ккал/кг и 212 860 ккал/моль; низшая - соответственно 35 880 кДж/м3, 11 957 ккал/кг и 191 820 ккал/моль.

Содержание метана в природных газах достигает 98%, поэтому его свойства практически полностью определяют свойства природных газов.
вот получается ( наука говорит) должно быть 9,96 кВт из 1 м3 газа из газовпровода
а вы говорите 8 , а по факту никто не скажет не знает

Добавлено через 7 минут
1. Що таке АЄОА?
2. Радянські колонки і буржуйські - це небо і земля. Їх навіть поряд не можна ставити, не те, що порівнювати. У мене колись була львівська радянська колонка, то вона гріла атмосферу, а не воду. Димохід гарячий був, купа тепла втікала на вулицю, а воду погано гріла. Тепер у мене Беретта. Димохід ледь теплий, полум"я в горєлці по висоті в 3 рази менше, ніж у старій львівській колонці, тому, можна прикинути, навіть на око, що ефективність Беретти вища, мінімум, в 2-3 рази.
3. Питання, куда діваються такі величезні втрати в бойлері, якщо вони не переходять в тепло, залишається відкритим. Ну не вірю, я, що на утворення накипу тратиться 25% спожитої бойлером електрики. Помилковий якийсь розрахунок ккд бойлера у тебе (ІМХО).

1. https://www.youtube.com/watch?v=lFUW1mh5RLY&app=desktop :D
2. те що в сучасних газових колонках значно менший теплообмінник і менше полумя не обіцяє вищий ККД. то ще треба довезти ;)
3. не знаю я взяв факт і реальність ну нехай буде 80% нехай я дав маху на 2 градуси у вимірах . Сам здивований. може хто яблуко помив поки я показі ваттметром знімав :)
 
Останнє редагування:

Roman_UA

linux user
Реєстрація
24.06.09
Місто
Київ / Житомирська обл. / ČR
Телефон
Samsung / OnePlus
Вніманіє, вапрос: куда поділись 25% втрат? З фізики відомо, що втрати перетворюються в тепло. У що перейшли втрати в твоєму бойлері?
А бойлер крім води більше нічого не гріє? :) (повітря, труби, ...)
 

portable

Заблокирован
Реєстрація
30.12.14
Місто
Киев
Телефон
Xiaomi A2 Iphone 13 pro
Зачем далеко ходить, сравним с котлом, вот мануал:
http://www.hermann-info.ru/download/instructions/Supermicra_rus.pdf
Макс потребление газа 2,71 м3/час, ГВС расход при Dt=30 град, 11,3 л/мин

Что имеем, 3,6 м3 газа на 1м3 воды при Dt=30.

Я все правильно посчитал для 24SE?
 
Реєстрація
04.10.13
Місто
Тернопіль
Телефон
Xiaomi RN8T, iPhone 7+
А бойлер крім води більше нічого не гріє? :) (повітря, труби, ...)
Ну, труби тут ніпричому. Бо з бойлера виходять 2 маленьких кінцевики з різьбою. А система трубопроводу по квартирі, ніякого відношення до ккд бойлера не має. Для правильного заміру, воду треба брати прямо з бойлера, а не з крана на кухні.

Та й втрати тепла через стінки бойлера також мають сумнівне відношення відношення до ккд. Як його рахувати? Якщо нагріти воду, то через 1 хв після відключення тена вода буде максимально тепла, виходить, ккд бойлера майже 100%, ну, чи 98%. А якщо бойлер не включати, то через 24 години вода вистигне, виходить ккд бойлера 0%.
Тому, випадку обрахування вартості підігрітої води, доцільніше говорити не про ккд бойлера, як прилада, а про ккд тена, який гріє воду. В ттх тенів пишуть про їх ккд на рівні 98%. Хоча, в це я також мало вірю, бо ніхто не може пояснити, куда діваються 2% втрат. Вважаю, що ккд тена є 100%, бо втрати перетворюються, все-одно, в тепло, а нам якраз це і треба.

Поки писав, до мене дійшло, чому ккд бойлера 75%. Бойлер спочатку був холодний, тому частина тепла потратилась на нагрівання бака, теплоізолятора, стінок корпуса, і перейшла у навколишнє повітря. От що думаю, якщо нагріти бойлером воду до максимуму, потім злити її всю зразу, набрати нової води і підігріти її, то ккд бойлера буде вже іншим, вищим, бо свіжа вода буде набиратися у ще теплий бак. Тому, розрахунок вартості підігрівання буде іншим.

Добавлено через 6 минут
Откуда цифра, везде ж пишут о повышении на 280%
Звідси:
3) и выведу чем греть воду выгодней исходя из новых тарифов (газ *2,8, электрика *1,4)

Добавлено через 9 минут
вот получается ( наука говорит) должно быть 9,96 кВт из 1 м3 газа из газовпровода
а вы говорите 8 , а по факту никто не скажет не знает
Якщо я порахую, що з куба газу буде не 8, а майже 10 кВт тепла, то різниця в ціні між електрикою і газом буде ще більшою, тобто, газом буде підігрівати ще дешевше. Тому й порахував по мінімуму, враховуючи гіпотетичну низьку якість газу.

Добавлено через 16 минут
2. те що в сучасних газових колонках значно менший теплообмінник і менше полумя не обіцяє вищий ККД. то ще треба довезти ;)
Зато я знаю. По лічильнику вичислив. Літом, різниця у споживанні газу при використанні старої і нової колонки була в 2-3 рази, на користь нової. Точно порахувати неможливо, бо коли більше гріли воду, коли менше, раз на раз не випадає. Але, якщо брати по-мінімуму, то буржуйська колонка з"їла в 2 рази менше газу.
 
Останнє редагування:

Kladoff

Характер Скверный
Реєстрація
13.07.12
Місто
Днепр
Телефон
Redmi note 11
[MENTION=13187]raptor[/MENTION], Новая колонка. сколько берет кубов в час? Должно быть написано в паспорте.
 
Реєстрація
04.10.13
Місто
Тернопіль
Телефон
Xiaomi RN8T, iPhone 7+
[MENTION=13187]raptor[/MENTION], Новая колонка. сколько берет кубов в час? Должно быть написано в паспорте.
Ну, колонка не зовсім вже нова. 8 років має. Стара мала 35 років. Нема паспорта вже давно. Та й той, що був, на італійській мові був.
 

Kladoff

Характер Скверный
Реєстрація
13.07.12
Місто
Днепр
Телефон
Redmi note 11
raptor, Примерно 2.5 куба на максимуме в час.
 
Реєстрація
04.10.13
Місто
Тернопіль
Телефон
Xiaomi RN8T, iPhone 7+
raptor, Примерно 2.5 куба на максимуме в час.
В мене на максимумі вона ніколи не працює, бо майже кип"яток тече. Літом включаю приблизно на 1\3 потужності, взимі - на 1\2, або 3\4. Стара не регулювалась ніяк.
 
Реєстрація
27.10.07
Місто
Київ
Телефон
iPhone SE2/Samsung A05
Коли індивідуальний бойлер опалює крім води ще і повітря, то не так жалко, бо це ж ванна чи кухня, а не атмосфера чи підвали.
 
Реєстрація
04.10.13
Місто
Тернопіль
Телефон
Xiaomi RN8T, iPhone 7+
Коли індивідуальний бойлер опалює крім води ще і повітря, то не так жалко, бо це ж ванна чи кухня, а не атмосфера чи підвали.
Нє, ну розмова зайшла з самого початку, чим краще підігрівати воду, бойлером, чи газовою колонкою. Не вдаючись в підрахування втрат у бойлері і колонці, я порахував вартість енергії, яку дає куб газу і її еквівалент в електроенергії. Газ виходить дешевшим. Поки-що.
 
Зверху