Организация телефонии в малом офисе

Maxxx

Ябкодрочер)
Реєстрація
01.12.08
Місто
Київ
Телефон
iPhone 12 Pro Max
Re: Организация телефонии в малом офисе.

krebs83, чого б я в темі про айпі-телефонію запитував про аналогову АТС? Звичайно, що тільки IP-PBX потрібна. Якщо щось з цього є б/в на ОЛХ, також цікавить.
 
Реєстрація
29.03.18
Місто
🟦🟨
Телефон
Піксель
Re: Организация телефонии в малом офисе.

krebs83, чого б я в темі про айпі-телефонію запитував про аналогову АТС? Звичайно, що тільки IP-PBX потрібна. Якщо щось з цього є б/в на ОЛХ, також цікавить.
В принципі можна Asterisk на openwrt/lede підняти, не думали? Взяти якийсь там gl.inet на згаданому вами Алі.
 

Maxxx

Ябкодрочер)
Реєстрація
01.12.08
Місто
Київ
Телефон
iPhone 12 Pro Max
Re: Организация телефонии в малом офисе.

knedlyk, ні, на роутері з опенврт не хочу, то фігня, зі схожим довбся колись. Мінімум на якомусь неттопі з лінухом, але що саме, може готове щось?
 
Реєстрація
29.03.18
Місто
🟦🟨
Телефон
Піксель
Re: Организация телефонии в малом офисе.

knedlyk, ні, на роутері з опенврт не хочу, то фігня, зі схожим довбся колись. Мінімум на якомусь неттопі з лінухом, але що саме, може готове щось?
Можете й NUC взяти й підняти на ньому Астера. Чому не хочете, з якими обмеженнями стикнулися, можете поділитися?
 

Maxxx

Ябкодрочер)
Реєстрація
01.12.08
Місто
Київ
Телефон
iPhone 12 Pro Max
Re: Организация телефонии в малом офисе.

knedlyk, від муторної установки і налаштування, до того, що не тягне роутер офісні задачі (це не особистий досвід, але я довіряю), може для себе, на 1..3 лінії ще якось.
 
Реєстрація
29.03.18
Місто
🟦🟨
Телефон
Піксель
Re: Организация телефонии в малом офисе.

knedlyk, від муторної установки і налаштування, до того, що не тягне роутер офісні задачі (це не особистий досвід, але я довіряю), може для себе, на 1..3 лінії ще якось.
Бо я в перспективі хочу підняти локально Астера або як проксю, або як повноцінний сервіс до 10 ліній. І теж цікавлюся бюджетними рішеннями.
 

Maxxx

Ябкодрочер)
Реєстрація
01.12.08
Місто
Київ
Телефон
iPhone 12 Pro Max
Re: Организация телефонии в малом офисе.

Пока поставил на виртуалку сборку от Elastix 5 на основе 3CX, функций бесплатной версии должно хватить, посмотрим.
 

Rudi

Заблокирован
Реєстрація
09.09.08
Місто
Київ
Re: Организация телефонии в малом офисе.

А присоветуйте коробочку АТС для офисной телефонии, до 20..30 внутренних пользователей, количество городских линий не критично, будет не больше одной. Критерий - цена, без понтов и лишних экстра-наворотов. ГСМ-шлюзование не нужно. Чтобы удобный фейс для настроек. Если что-то есть проверенное у проверенных китайцев на Али, тоже можно рассмотреть.



Ну и параллельно - что сейчас по программным "сборкам" Астериска, есть что-то максимально легкое, простое, "с человеческим лицом"? Очень давно крутил, может что появилось за это время?



Під такі вимоги ставиться Raspberry Pi починаючи з 2ї версії. Готова збірка з Asterisk та Freepbx. Майже все конфігурується через вебінтерфейс.
Треба буде допомога, звертайтеся.
 

Maxxx

Ябкодрочер)
Реєстрація
01.12.08
Місто
Київ
Телефон
iPhone 12 Pro Max
Re: Организация телефонии в малом офисе.

Rudi, і як воно, справляється? На якому навантаженні (одночасні виклики) максимально тестувалось?
 

Rudi

Заблокирован
Реєстрація
09.09.08
Місто
Київ
Re: Организация телефонии в малом офисе.

Rudi, і як воно, справляється? На якому навантаженні (одночасні виклики) максимально тестувалось?


Про 10 одночасних розмов говорили ще на першій одноядерній Raspberry. В реальній роботі у нас таких навантажень нема. 3-5 розмов одночасно без суттєвого навантаження. Запис дзвінків та транскод не використовується, а це якраз і дає максимум навантаження.
 

Maxxx

Ябкодрочер)
Реєстрація
01.12.08
Місто
Київ
Телефон
iPhone 12 Pro Max
Re: Организация телефонии в малом офисе.


Це ж один з головних "цимесів" від впровадження айпі атс в офісі, саме коли називаєш цю фічу, керівництво виділяє кошти, а не шукає старе аналогове гівно по помийках..)) Як без цього? Роутер та ягідка на цьому "загнуться", еге ж?
 

Rudi

Заблокирован
Реєстрація
09.09.08
Місто
Київ
Re: Организация телефонии в малом офисе.

Raspberry витягне всі забаганки по твоєму ТЗ, а саме 20-30 внутрішніх номерів. Тут навряд чи буде більше 5 одночасних розмов. А значить ресурсів вистачить з великим запасом і на запис розмов і на IVR і на все інше.
 

Maxxx

Ябкодрочер)
Реєстрація
01.12.08
Місто
Київ
Телефон
iPhone 12 Pro Max
Re: Организация телефонии в малом офисе.

Rudi, ні, не буде більше 5 розмов, запис їх точно витягне, перевірено вже?
 

Maxxx

Ябкодрочер)
Реєстрація
01.12.08
Місто
Київ
Телефон
iPhone 12 Pro Max
Re: Организация телефонии в малом офисе.

Пока поставил на виртуалку сборку от Elastix 5 на основе 3CX, функций бесплатной версии должно хватить, посмотрим.

UPD: оказалось, фри лицензия 3CX уже не поддерживает запись разговоров, а по отзывам, похоже, раньше поддерживалось.. Так что пока отпадает вариант.
 

Maxxx

Ябкодрочер)
Реєстрація
01.12.08
Місто
Київ
Телефон
iPhone 12 Pro Max
FreePBX Distro, вот на чем остановился. Работает. Куча нюансов, но было время поколупаться. До организации мощного колл-центра не доходил, но такая задача и не стоит, там уже по любому нужна CRM, интеграция с 1с или Битрикс, например, "оставим небо птицам", как говорится.)) Плюс, что отлично работает на виртуальной машине, если уже есть серверок (или подходящий NAS) с достаточным процем и 1 гиг лишней ОЗУ, то отлично себя чухает в такой среде. Транки подвязывал Ателеком, и ИТ. Запись разговоров, все как положено.
Пытался разобраться в голосовых файлах и прикрутить укр. мову, но что-то не вышло, в принципе, для небольшого офиса достаточно самостоятельного записанного приветствия и пары фраз приятным женским голосом одной из сотрудниц.
 

Rudi

Заблокирован
Реєстрація
09.09.08
Місто
Київ
Re: Организация телефонии в малом офисе.

[MENTION=1521]Rudi[/MENTION], не вдалось це перевірити? Чи забу(и)в? ;)


Так вийшло щось середнє між у та и :)
Спочатку забув, потім побачив, що ти на віртуалці запустився та й забив.
Якщо актуальність залишилася, то таки зроблю цей тест.
 

Maxxx

Ябкодрочер)
Реєстрація
01.12.08
Місто
Київ
Телефон
iPhone 12 Pro Max
Re: Организация телефонии в малом офисе.

Rudi, якщо не в напряг, хочу мати в запасі декілька варіантів, віртуалка, окремий ПК, і ось такий міні.
 

Maxxx

Ябкодрочер)
Реєстрація
01.12.08
Місто
Київ
Телефон
iPhone 12 Pro Max
Не удержался, взял таки Малинку, Raspberry Pi 3 B+, вначале поигрался с родным Линухом, очень шустро работает, но все же я брал покрутить с Астером, Raspbx порадовала, правда, урезана по сравнению с FreePBX Distro, нет много чего, но из того, что мне надо бывает, это Misc Application, может можно отдельно доставить, еще не гуглил. Зато с пол-пинка завелся E1550 на вход и выход, это ну очень порадовало, правда - блок на 2А не выдерживает, Малинка ругается на "недонапряжение", модем прожорлив, сколько ему хватит, 5А ?
 
Зверху