Тому що ти займаєшся надрочуванням перфекціонізму, фьючерпруфінг заради фьючерпруфінга, а не ефективним вирішенням своїх задач. Треба брати найдорожче. Оптика в домі має право на існування, але так зазвичай не роблять (не тільки вдома, але й в організацях з важким ІТ) не просто так. А тому що це не треба - це буде дорожче, значно складніше в інсталяції і підтримці і принесе рівно 0 (нуль) бенефітів.
Мені здається, виникла якась плутанина.
Мова йшла про кабелі типу SM, які ще й бувають достатньо гнучкими та відповідне кінцеве обладнання (скажімо, 3 - 4 пристрої) та якась кількість кабелів без споживачів.
Трохи вивчивши наявне обладнання стало зрозуміло, що 1 Gbit/s зробити не складно, а ще й 10 Gbit/s можливо отримати. Звісно, є деяка ціна у всього цього, але це не космічна економіка як у разі 25 Gbit/s.
Чому якісь окремі організації працюють якось інакше не знаю та що саме інші користувачі роблять вдома, звісно, не знаю. Очевидно, що економіка у будь-якої організація різна й комусь треба хоч якось, потрібен додатково персонал, який буде обслуговувати й налаштовувати мережу, а це теж кошти. Припускаю, що кошторис на обладнання - це 10% від загальних витрат на підтримку на обслуговування обчислювальних систем або мережі. Одна тільки електроенергія або якісь системи охолодження можуть брати значні відсотки.
Й все ж повертаючись до оригінального питання.
Оптичний кабель під 10 Gbit/s недорогий, медіаконвектори існують в великій кількості (й не обов'язково використовувати саме Aruba), маршрутизатори існують. Щоб зробити мережу вдома зварювальний пристрій не потрібен, потрібен лише сколювач для роз'ємів.
Швидкості 10 Gbit/s по мідному кабелю - це вже проблема, складніша, ніж 10 Gbit/s оптикою.
Спільнота чомусь уявила собі оптичні кабелі MM, якісь муфти, відгалужувачі, хоча мова була про звичайну зірку на 4 - 6 променів з маршрутизатором посередині. Очевидно, роз'єми треба використовувати такі, які підтримує кінцеве обладнання.
До речі, дещо не погоджуюсь з тим, що оптика не використовується, якщо мережа побудована в одному будинку. Впевнений, що в data-центрах компоненти з'єднуються саме оптикою, яка ще й достатньо стійка до електромагнітних шумів навкруги кабелю, маючи також гальванічну розв'язку.