Максимальна температура повітря 7 березня після полудня досягла 20,2 °С, що на 3,9°С вище ніж у 1995 році для цієї дати.
Максимальна температура повітря 8 березня після полудня досягла 18,8 °С, що на 1,1°С вище ніж у 2019 році для цієї дати.
Середньодобова температура повітря виявилась найвищою за час проведення спостережень і склала 12,1°С, що перевищило попередній рекордний показник 2019 року на 2,0°С, а кліматичну норму – на 10,6°С.
За багаторічними показниками така температура повітря відповідає погоді кінця квітня.
9 березня максимальна температура повітря після полудня досягла 20,0 °С, що на 2,7°С вище ніж у 1920 році для цієї дати. Середньодобова температура повітря виявилась найвищою за час проведення спостережень і склала 11,2°С, що перевищило попередній рекордний показник 2019 року на 0,7°С, а кліматичну норму – на 9,4°С.
Укргідроенерго: водопілля у 2025 році буде одним з найнижчих за весь час спостережень
Через відсутність весняного водопілля в Україні фіксують гідрологічну посуху. Влітку ситуація може ще більше загостритися
Водопілля у 2025 році буде одним з найнижчих за весь час спостережень. Подібні об’єми фіксувались у 2015 та 2020 роках. Про це повідомило Укргідроенерго.
"Упродовж осінньо-зимового періоду 2024-2025 років склалися несприятливі гідрометеорологічні умови для формування весняного водопілля. Через низьку кількість опадів процес снігонакопичення протягом цієї зими був малоактивним", – пояснили в Укргідроенерго.
Повільний розвиток весняного водопілля на річках басейну Дніпра та Десни, за даними Укргідрометеоцентру, розпочався 6 березня.
Попри прогнози, всі компанії ГЕС та ГАЕС отримали акти перевірки готовності станцій до роботи у період проходження весняної повені 2025 року з позитивними висновками.
На станціях постійно ведеться моніторинг рівнів води, сформовані аварійно-ремонтні бригади для роботи в період водопілля.
Разом з пропуском весняного водопілля гідроенергетики паралельно працюють над відновленням, захистом станцій та підготовкою до наступного осінньо-зимового періоду.
Через відсутність весняного водопілля в Україні фіксують гідрологічну посуху, сказала заступниця начальника відділу гідрологічних прогнозів Укргідрометцентру Вікторія Корнієнко.
"Зазвичай ми говоримо про підвищення рівня води, про затоплення, але наразі у звʼязку з тим, що у нас не спостерігається вираженого весняного водопілля на більшості річок України, ми стикаємося з тим, що річки, на деяких ділянках, вже ввійшли в фазу маловоддя, тобто спостерігається гідрологічна посуха", – сказала вона під час брифінгу в Медіацентрі Україна.
Середньомісячна водність річок вже становить менше 20% від кліматичної місячної норми. Це може мати серйозні наслідки для економічних секторів, які залежать від водних ресурсів.
Крім того, у літній період ситуація може ще більше загостритися.
Температурні показники квітня здійснили відчутне падіння в бік зниження температури. Відтак, сьогодні, 11 квітня, метеорологи зафіксували кілька температурних рекордів. Зокрема, в Шепетівці цієї ночі температура повітря знизилася до 6-ти градусів морозу. Попередній рекордний «мінус» фіксували в цей день у далекому 1965 році.
Загалом, як повідомляють в Хмельницькому обласному центрі з гідрометеорології, рекордні мінусові температурні значення у ніч на 11 квітня зафіксували на трьох метеостанціях області.
За даними спостережень метеостанцій області вночі 11 квітня мінімальна температура повітря досягла:
- у Шепетівці -6 градусів. Попереднє рекордне значення -3,5 градуса спостерігалось у 1965 році;
- у Хмельницькому -5 градусів. Попереднє рекордне значення -4 градуси спостерігалось у 1995 році;
- у Кам'янці-Подільському -4,8 градуса. Попереднє рекордне значення -3,9 було зафіксовано у 1995 році.
У нас вже цілий тиждень щоночі температура опускається до -4 градусів. А вже були абрикоси цвіли. Жодні накривання і обв"язування тканиною не допомогли. Навіть бруньки, які вже починали розпускатись, померзли.це жах, все померзло
Залишилось лише придбати кришталеву кулю аби дізнатися наперед - буде мороз 1-2 дні чи тиждень.Здобув досвід: накривати і обв"язувати цвіт - допоможе лише, якщо 1-2 ночі легкий приморозок. Я якщо цілий тиждень погодні умови тримаються, як в грудні (сніг, мороз), то це як мертвому припарки.
Ну почему же, современные синоптические мат.модели достаточно точно предсказывают погоду на 3 суток. (Всё что дальше - научная фантастика).Залишилось лише придбати кришталеву кулю аби дізнатися наперед - буде мороз 1-2 дні чи тиждень
Ну я бачив прогноз погоди на тиждень вперед, і бачив, що таке буде. Зрештою, синоптики не помилились. Але ж я хотів випробувати, чи спрацює той "захист" від морозу. Як бачу - все марно. В майбутньому можна не паритись.Залишилось лише придбати кришталеву кулю аби дізнатися наперед - буде мороз 1-2 дні чи тиждень.
Такий (укриття тканиною) не допоможе. А от добряче оросити "туманом" з оприскувача чи з "керхера" (а якшо ще додати мікроелементи, не запам'ятав які саме) - то є шанс, що зав'язь залишиться.Але ж я хотів випробувати, чи спрацює той "захист" від морозу. Як бачу - все марно.
Звідки там зав"язь? Холодно було, бджоли не літали. Пустоцвіт лише був і то, тільки починався. Решта "цвіту" в нерозкритих бутонах так і обмерзла. Та й при таких тривалих морозах, як зараз, ніяке оприскування не допоможе. Бо померз не лише цвіт, а й бруньки із листям часково почорніли.Такий (укриття тканиною) не допоможе. А от добряче оросити "туманом" з оприскувача чи з "керхера" (а якшо ще додати мікроелементи, не запам'ятав які саме) - то є шанс, що зав'язь залишиться.