Linux/Unix

  • Автор теми Maly
  • Дата створення

OSV

Реєстрація
23.11.10
Місто
Харків
Телефон
С номеронабирателем...

Maxxx

Ябкодрочер)
Реєстрація
01.12.08
Місто
Київ
Телефон
iPhone 12 Pro Max
Искал удобоваримый (юзерфрендли) дистр для старого нетбука на Intel Atom N280 / 2GB DDR2. Перебрал, наверное, более десятка разных дистриков, которые советуют как легкие для старого компа - что сказать, на некоторые внешне "без слез не глянешь", некоторые имеют уже только 64-бит ядро и на этот проц не становятся, какие-то вроде по всему ничего - но при установке родным инсталлером на винт вылетает с ошибкой (вроде это был wattOS). В общем, пришел таки к старому доброму Linux Mint XFCE..:) Конечно, компромисс, но хоть как-то шевелится, и крайне удобен интерфейс и возможности настройки "под себя". Ну если у кого-то есть лично проверенный, а не нагугленный (!!!) вариант не хуже этого Минта, на этот проц, который я пропустил - готов пробовать.
 
Реєстрація
02.08.14
Місто
Чоп-Ужгород
Телефон
Iphone 13 pro
16.04 убунта, у мене 32 біт і відносно шевелиться не погано. Уніті теж терпима, лхде оболонка встановлена з термінала виявився багованим.
 
Реєстрація
06.10.12
Місто
Харків
Телефон
Samsung A52
Maxxx, попробуй дистрибы ближе к тем временам.
Мне сильно запомнился до-юнитивский дистрибутив Ubuntu Netbook Remix
https://en.wikipedia.org/wiki/Ubuntu_Netbook_Edition
Насчет совремного софта - будь реалистом. Только если старые версии не будут давать того функционала - ставь новое. Как-никак требование к железу у современного софта повыше будет.

Добавлено через 7 минут
Уніті теж терпима, лхде оболонка встановлена з термінала виявився багованим.
А що саме lxde було не так? Хочу її запасним DE поставити.
На пам'яті ще проект "Unity 2D" - набагато швидше бігав тоді порівнюючи з орігінальним Unity на Compiz-i.
 
Останнє редагування:
Реєстрація
19.07.17
Місто
Київська область
Телефон
Poco X3 Pro 8/256
если у кого-то есть лично проверенный, а не нагугленный (!!!) вариант не хуже этого Минта, на этот проц, который я пропустил - готов пробовать
AntiX Linux https://antixlinux.com/
Найкращий для нетбуків і не тільки. Але в першу чергу орієнтований на слабкі або старі компи. Є як 32 bit так i 64 bit. Чудово працює з UEFI якщо це важно. Ставив особисто.
 

Maxxx

Ябкодрочер)
Реєстрація
01.12.08
Місто
Київ
Телефон
iPhone 12 Pro Max
Captain, дійсно, дуже непоганий дістр, але - не знайшов, як перевести фейс на українську мову, навіть на мову окупантів, хоча б цього не хотілось, але взагалі не бачу, де мову міняти?
 
Реєстрація
02.08.14
Місто
Чоп-Ужгород
Телефон
Iphone 13 pro
Captain, дійсно, дуже непоганий дістр, але - не знайшов, як перевести фейс на українську мову, навіть на мову окупантів, хоча б цього не хотілось, але взагалі не бачу, де мову міняти?
При старті треба було Fx вибрати мову
 

Maxxx

Ябкодрочер)
Реєстрація
01.12.08
Місто
Київ
Телефон
iPhone 12 Pro Max
Матвєй, може, але при інсталі дало вибрати UA.
 
Реєстрація
19.07.17
Місто
Київська область
Телефон
Poco X3 Pro 8/256
взагалі не бачу, де мову міняти?
Бажано не при старті бо деякі комбінації клавіш можуть "не так" працювати. Ставити за default мова English US а в кінці встановлення система запропонує вибрати Locale, і от тут вибрати ваше розташування і російську або українську мову. Далі кінець встановлення, перезавантаження і після першого завантаження інтерфейс буде обраної мови.
 

Maxxx

Ябкодрочер)
Реєстрація
01.12.08
Місто
Київ
Телефон
iPhone 12 Pro Max
Captain, так, з цим я вже розібрався. Але при реальній роботі є деякі "але".. Інтерфейс системи працює швидко, але при запуску програм надовго "замислюється", і тільки потім відкриває. Щось зі стартового меню взагалі не відкривається, натискаєш і взагалі ніякої реакції. На Фаєрфокс не зміг встановити мовний пакунок. Настройка мережі через якусь "гібридну" графічно-консольну утіліту, багато чого ще має кривенький і нелогічний фейс в налаштуваннях.. Ні, до Мінта ще дуже далеко...
 
Реєстрація
19.07.17
Місто
Київська область
Телефон
Poco X3 Pro 8/256
Ні, до Мінта ще дуже далеко.
AntiX не стільки зручний скільки легкий. Ну, то спробуй тоді MX Linux. Ті ж розробники (що і в AntiX) + більш звичний XFCE. До речі займає 1 місце на distrowatch. І аплет погоди працює а в Мінті Цінамон він не працює...І багато іншого що несуттєво але краще ніж в Мінті. Через MX додатки можна також встановити деякі інші DE як от Budgie, ...

Добавлено через 4 минуты
Фаєрфокс не зміг встановити мовний пакунок
Мовний пакунок ставиться не так як в Убунту а через Антікс додатки (русифікувати вибираєш що: Файрфокс, Офіс, ...) В МХ Лінукс за таким же принципом.
 
Останнє редагування:
Реєстрація
06.10.12
Місто
Харків
Телефон
Samsung A52
Я сегодня в Убунту 16.04 поставил LXDE, но чего-то не вижу его в выборе DE при логине.
Что очень странно.
 
Реєстрація
02.08.14
Місто
Чоп-Ужгород
Телефон
Iphone 13 pro
Berzerg, 16.04 то глюк ще той, я не міг прошити телефон по адб, бо комп постійно різні адреси давав. Сам фейс глючний, половина ярликів не робила, перелогінитись не було можливості, тому пішов на обновку)
 
Реєстрація
19.07.17
Місто
Київська область
Телефон
Poco X3 Pro 8/256
При встановленні Лінукса пропонує computer domain як варіант: example.dom (можна змінити)
На що впливає computer domain і який варіант його краще обрати?
 
Реєстрація
06.10.12
Місто
Харків
Телефон
Samsung A52
При встановленні Лінукса пропонує computer domain як варіант: example.dom
Це централізована структура з двух та більше компів під єдиним центром керування.
Частіше всього зустічається на роботах, інколи і в домашньому використанні.
Якщо ні на роботі, ні вдома немає вимоги підключатися до вже існуючого налаштованого домену - нічого туди вбивати не потрібно.

Добавлено через 5 минут
Матвєй, дуже прикіпів до Юніти. А 16.04 то останній ЛТС з ним.
З ЛХДЄ викрутився накатавши поверх пакет lubuntu-desktop
Тепер э GUI-ова запаска на всяк випадок.
 
Останнє редагування:
Реєстрація
19.07.17
Місто
Київська область
Телефон
Poco X3 Pro 8/256
Якщо ні на роботі, ні вдома немає вимоги підключатися до вже існуючого налаштованого домену - нічого туди вбивати не потрібно
А якщо заздалегідь не можна сказати чи стане у нагоді цей домен то який все ж таки варіант (назву домена) набрати? Маю на увазі чи є якісь стандарти (правила) для назви домена?
 
Реєстрація
06.10.12
Місто
Харків
Телефон
Samsung A52
А якщо заздалегідь не можна сказати чи стане у нагоді цей домен то який все ж таки варіант (назву домена) набрати? Маю на увазі чи є якісь стандарти (правила) для назви домена?
Завжди можна буде поміняти. Сприймай це як один з варіантів мережевого підключення.
Якщо зустрінешся в реальності до підключення до домену - адміністратор або його ВО тобі підкаже, як підключатися.
 
Реєстрація
02.08.14
Місто
Чоп-Ужгород
Телефон
Iphone 13 pro
Виручайте Мені треба для прошивки смарта в режимі едл 64 бітний дистрибутив убунту, а в мене 32 бітний. Двд привод зломаний, флешки під рукою немає...Чи є можливість якимось чином з 32бітної зробити 64 бітну систему без перевстановлення?) Проц в мене 64 бітний.
 
Реєстрація
23.10.10
Місто
Киев
Телефон
Nokia 6230i
Виручайте Мені треба для прошивки смарта в режимі едл 64 бітний дистрибутив убунту, а в мене 32 бітний. Двд привод зломаний, флешки під рукою немає...Чи є можливість якимось чином з 32бітної зробити 64 бітну систему без перевстановлення?) Проц в мене 64 бітний.
Без переустановки - нельзя. Если можешь скачать, то параллельно можно поставить. А вот запустится ли в виртуалке гостевая 64-битная ОС на 32-битном гипервизоре - это я сейчас задумался сам :)

Но пишут, что можно, если сам проц поддерживает 64 бита :)
 
Зверху