Домашній сервер. Залізо

Кочевник

Ховрах-Терорист
Команда форуму
Реєстрація
30.01.08
Місто
Київ, Львів
Телефон
Sams Note 20 Ultra + S8
Сервер буде підключений до домашнього Wi-Fi роутера.
Основне призначення: (в порядку спадання важливості)
локальний SMB-сервер;
торрентокачалка;
віддалене підключення до сервера з мережі інтернет;
VPN-тунель;
IP-телефонія.

Розглядається два варіанти заліза.
б/в ноутбук або щось стаціонарне із невеличким енергоспоживанням.

Які вимоги до заліза під цю задачу? Память/проц?
Продавці б/в ноутбуків лякають, що в режимі 24/7 ноутбук буде дуже сильно забиватися пилом.
 

Maxxx

Ябкодрочер)
Реєстрація
01.12.08
Місто
Київ
Телефон
iPhone 12 Pro Max
Продавці б/в ноутбуків лякають, що в режимі 24/7 ноутбук буде дуже сильно забиватися пилом

Будь-що буде забиватися пилом, профілактику просто робити частіше.

Рекомендую для цього неттоп, як собі поставив, але брав ще при курсі 8.. Б/в ноут вийде дешевше зараз.

Проца вистачає мені для таких задач - Celeron 1007U, 4GB RAM.
 
Реєстрація
26.10.07
Місто
Варшава
Телефон
Samsung Galaxy S20
Не певен, щодо IP телефонії але всі інші функції успішно може виконувати роутер з підлюченним жорстким диском. Певен що взагалі варто городити домашній сервер на окремому залізі, а не змінити роутер.
 

Maxxx

Ябкодрочер)
Реєстрація
01.12.08
Місто
Київ
Телефон
iPhone 12 Pro Max
webivan, з роутером гємор і багато нюансів. Крім того - маючи такий серверок - я можу просто с планшетом по VNC, або з будь якого чужого компа, робити віддалено багато роботи, для якої мені потрібно було б постійно таскати з собою ноут і швидкісний інет, тут вистачає поганенького Інтертелекому.
 

plebis

why so serious?
Команда форуму
Реєстрація
26.10.07
Місто
Київ
Телефон
OnePlus 10 pro
NASы дороже выходят?
 

Maxxx

Ябкодрочер)
Реєстрація
01.12.08
Місто
Київ
Телефон
iPhone 12 Pro Max
plebis, дороже, плюс больше жрут :) Они немного для других задач, или когда много лишних денег. Хотя рейды, надежнее и т.д. Но гибкости - опять же, нет. Что производитель запилил в плагины, то и умеют.
 
Реєстрація
26.10.07
Місто
Варшава
Телефон
Samsung Galaxy S20
Maxxx,
ІР телефонією не користуюся, з іншими пунктами не помітив будь-якого геморою чи ньюансів.
 

Maxxx

Ябкодрочер)
Реєстрація
01.12.08
Місто
Київ
Телефон
iPhone 12 Pro Max
webivan, а якщо треба розширити коло завдань? Наприклад, запустиш на роутері декілька віртуальних машин Virtualbox з різними системами? ЗІ: Якраз Астеріск я на роутері Асус 10U підіймав, погрався трохи и перешив на стандартну прошивку.
 
Реєстрація
26.10.07
Місто
Варшава
Телефон
Samsung Galaxy S20
Maxxx,
З логікою "якщо треба буде розширити", можна дуже далеко зайти. Виділили конкретне коло задач. З іп телефонією справ не мав. Усе інше в моєму роутері на базовій прошивці вмикається в пару кліків за хвилину. А окремий сервер потребує більше часу на налаштування і займає додаткове місце, споживає додаткову енергію і створює додатковий шум, і коштує, я підозрюю не менше.
 

Кочевник

Ховрах-Терорист
Команда форуму
Реєстрація
30.01.08
Місто
Київ, Львів
Телефон
Sams Note 20 Ultra + S8
Маю роутер ASUS WL-500gpv2 + USB HDD.
Провайдер дає 6 Мбіт/с по VPN. Роутер вже не встигає більше 3-4 нормальних торентів.
Хочу розділити задачі з мінімальними витратами.
Розроховую на 50-60 у.є. за б/в ноут.
Час та натхнення побавитися в мене є.

Новий роутер під цю задачу або NAS вийдуть дорожчі, + не будуть такими гнучкими у своїх функціях.
 
Реєстрація
27.01.15
Місто
Штутгарт
Телефон
 5s, 6+, 6s, xr, ipad mini 2, ipad air, ipad pro 12.9
селера 1007(1037) хватит за глаза. Есть матери, которые с пассивным охлаждение, слышно только как винт хрустит иногда. У меня сейчас подобная гигабайтовская мать. уже лет 5 как торрент качалка, до этого была мать на атоме 330 и селере 220. В целом и их хватало под торенты, но не более
 

drmz

маниакально-депрессивный стэндап
Реєстрація
13.03.09
Місто
Гуляйполе
до этого была мать на атоме 330 и селере 220. В целом и их хватало под торенты, но не более
Cel220 - ясно понятно, но чем атом 330 плох:confused:. Если живое(без глюков), то за глаза должно хватать.
 
Реєстрація
04.05.08
Місто
Николаев
Телефон
Разные
Блин, и как люди раньше жили на каком - нибудь 486 dx2-66 ? :)
 

Kritik

Имею мнение...
Реєстрація
21.09.08
Місто
Odessa
Orion, тогда торрентов не было.
 
Реєстрація
04.05.08
Місто
Николаев
Телефон
Разные
Так торенты могут упираться в ширину инета или скорость диска. А при чем тут проц?
 
Реєстрація
27.01.15
Місто
Штутгарт
Телефон
 5s, 6+, 6s, xr, ipad mini 2, ipad air, ipad pro 12.9
Cel220 - ясно понятно, но чем атом 330 плох:confused:. Если живое(без глюков), то за глаза должно хватать.
если добавить хд торент (гиг на 8 и более) то трансмишен вис на пару мин и дальше всё ок. Подозреваю что это из-за галочки "выделить место под файл стразу", но уже не актуально.
+ подогнали мать с 2 сетевухами и хотел заменить микротик, но в итоге стало лень заниматься.
 
Зверху