Вбудовані SIM-картки: eSIM, iSIM, nuSIM, rSIM

RifleR

👻👻👻
Реєстрація
14.03.09
Місто
Київ
Телефон
iPhone, Samsung
Ну так а в чому тоді "брєд"? Ніби ніхто і не казав, що eSIM в телефонах Xiaomi - така ж як в айфонах і дає можливість підключити будь-якого оператора, наприклад, lifecell.
 

Себастьян Перейро

торговець чорним деревом
Реєстрація
09.08.09
Місто
Михайлівка
Телефон
Lenovo P2
ABI Research: 225 млн eSIM-смартфонов уже в этом году

Уже 2020 год станет годом начала массового внедрения технологии eSIM, прогнозирует ABI Research. По оценкам агентства, в 2020 году в мире будет продано 225 млн смартфонов с поддержкой технологии, в первую очередь этот рост будет обусловлен появлением eSIM в устройствах Samsung. Сейчас eSIM поддерживается во флагманских смартфонах линейки Galaxy S20: ожидается, что технологию «завезут» также в серии Note и Galaxy A. А к 2024 ежегодно продаваться будут уже 500 млн смартфонов с поддержкой eSIM, прогнозируют аналитики.

Первыми массовыми смартфонами в eSIM стали iPhone 2018 модельного года. Также поддержка технологии есть в некоторых смартфонах Google, которые, впрочем, на мировом рынке скорее незаметны. В конце 2019 года появился первый смартфон с eSIM у Motorola, причем он стал первым в мире, поддерживающим исключительно eSIM — без «физических» SIM-карт; ранее такими устройствами оставались преимущественно смарт-часы.

При этом ни один оператор в мире не поддерживает исключительно eSIM: у всех есть и «механические» SIM-карты, плюс ко всему далеко не все операторы поддерживают eSIM вообще. И на то есть несколько причин. Во-первых, регуляторные, из-за которых не могут полноценно запустить eSIM, например, в России. Так, Минкомсвязи в феврале попросило продлить подготовку к переходу на eSIM до конца 2020 года вместо предполагаемого срока 15 января. Проблемой стала предложенная операторами для дистанционной идентификации абонентов eSIM биометрическая система. Она пока сама находится вне правового поля. Кроме того, вызывает вопросы уровень ее безопасности, который может оказаться ниже, чем, например, у электронной подписи, говорится в докладе Минкомсвязи.

Второй момент — идеологический; для операторов их розничные сети из тысяч салонов по стране являются важным каналом дистрибуции, где помимо SIM-карт продаются различные товары и услуги; а необходимость иметь «физическую» SIM-карту — один из инструментов привлечения туда посетителей. С eSIM же выигрывают их конкуренты, например, разного рода MVNO, у которых своей розницы нет, а онлайн-продажи обеспечивают минимальную стоимость привлечения абонента. В итоге им, чтобы не отдавать абонентов просто так, придется тоже внедрять eSIM, но тогда розницу придется изрядно сокращать.

 

Кочевник

Ховрах-Терорист
Команда форуму
Реєстрація
30.01.08
Місто
Київ, Львів
Телефон
Sams Note 20 Ultra + S8
Не вилізуть потім проблеми з єсім, які були із прошиванням CDMA? Для кожно апарату треба робити свої трюки.
 
Реєстрація
16.05.16
Місто
Харьков
Не вилізуть потім проблеми з єсім, які були із прошиванням CDMA? Для кожно апарату треба робити свої трюки
Не думаю, что вылезут какие-то проблемы. Это единый интерфейс и стандарт. Тут либо операторы будут использовать софт третьей стороны (3Моб и lifecell вроде так сделали), либо будут сами проходить сертификацию и прочие вещи делать
 
Реєстрація
19.07.17
Місто
Київська область
Телефон
Poco X3 Pro 8/256
Зручна послуга eSIM мала б підтримуватися багатьма пристроями. Наразі її підтримують мало які девайси, зокрема дорогі Apple і майже все.
Чому Xiaomi (навіть дорогі моделі) і більшість популярних китайських виробників не роблять смартфони з eSIM?
 

Maxxx

Ябкодрочер)
Реєстрація
01.12.08
Місто
Київ
Телефон
iPhone 12 Pro Max
Чому автопілот ставлять в Тесла та в деякі дорогі автомобілі, а не в Шевролє Авєо та Ладу Каліну?
 
  • Haha
Реакції: idea

Olexa

Rdr, smtms wrtr
Реєстрація
28.10.10
Місто
Київ
Телефон
UMC прямий

kikiwora

 Software Engineer 🇺🇦🇪🇺
Реєстрація
11.08.15
Місто
Kyïv
Телефон
Чому автопілот ставлять в Тесла та в деякі дорогі автомобілі, а не в Шевролє Авєо та Ладу Каліну?
Але пан кумедний! Автопілот з Ладою в одному реченні... ))

eSIM та Xiaomi так само кумедно звучать, на данний момент


Що дорогого в eSIM? Це як вважати преміум бізнес функцією NFC.

Так NFC досить довго і був преміум-фічею.
От у Китайців він взагалі недавно з`явився.
І те ще не у всіх пристроях є, особливо, в розумних годинниках та фітнес-трекерах.

Наявність eSIM залежить лише від бажання виробника та оператора.
Дешевих пристроїв з цією функцією немає, бо далеко не всі будуть її використовувати, на відміну від того ж Dual-SIM з фізичними слотами, бо не всі оператори надають послугу, а вартість пристрою та його розробки зросте.
А оператори відповідно не надто поспішають, бо лише преміум пристрої мають цю функцію, а вони не більшість.

Запускають технологію ті хто хочуть просуватись вперед, як от Lifecell.
Такі як Київстар, у котрих принцип "працює, гроші йдуть, нічого не розвиваємо" завжди будуть останніми у всьому.

Також не забуваємо, що eSIM потребує певної реалізації з боку самого телефону та ОС, а більшість виробників того ж ведроїда не переймаються якістю свого продукту - їм аби впарити хом`якам те лайно за копійки і на цьому все закінчиться.
Тому, поки не будуть існувати вже готові рішення, щоб нічого самим не розробляти, массового eSIM не буде, на мою думку.
Але основна проблема саме в тому що необхідний час, бо додавати eSIM в пристрій замість другої фізичної карти, фактично, означає що мало хто буде нею користуватись, а це не раціонально для виробника, таке собі лише гіганти можуть дозволити.
 

Перемедон

Тиха украинская ночь,но..
Реєстрація
12.06.17
Місто
Південь України.
Телефон
iP 13, Px 6, Sg S23
Так NFC досить довго і був преміум-фічею.
От у Китайців він взагалі недавно з`явився.
ХМ... а может просто его не было по причине использования китайцами КьюАр? Китайцы вообще красавцы - лицемеры ещё те: затягивают своих юзеров всякими фаерволами и прочей муйнёй, а на внешних рынках кричат про либерализм.
 

kikiwora

 Software Engineer 🇺🇦🇪🇺
Реєстрація
11.08.15
Місто
Kyïv
Телефон
Так NFC досить довго і був преміум-фічею.
От у Китайців він взагалі недавно з`явився.
ХМ... а может просто его не было по причине использования китайцами КьюАр? Китайцы вообще красавцы - лицемеры ещё те: затягивают своих юзеров всякими фаерволами и прочей муйнёй, а на внешних рынках кричат про либерализм.

Не только, не забываем что они устройства и на внешний рынок поставляют, причём очень активно.
Отсутствие NFC означает что вместо их девайся купят другой, потому использование на внутриннем рынке QR вместо NFC (что к слову ещё и в разы менее безопасно) означает только наличие двух моделей - на внутренний и на внешний рынок.
А NFC много где нет до сих пор и на моделях для внешнего рынка, хотя диапазон частот, например, там таки поменяли.

С eSIM у Китайцев как я знаю тоже интересная исторая, вроде бы как он там запрещён ибо тоталитарный режим "не сможет" за тобой так же успешно следить. Звучит бредово, но так говорят.
 

Дюрі-бачі

ПТН ПНХ
Реєстрація
30.03.10
Місто
Ужгород
Телефон
OnePlus 6T
eSIM та Xiaomi так само кумедно звучать, на данний момент
С введением MIUI 10 версии 8.9.20, в некоторых моделях Xiaomi, появилась поддержка eSIM.
При чому наскільки я зрозумів то вони зробили софтовий емулятор без апаратної підтримки.
 
Останнє редагування:

Дюрі-бачі

ПТН ПНХ
Реєстрація
30.03.10
Місто
Ужгород
Телефон
OnePlus 6T
тоталитарный режим "не сможет" за тобой так же успешно следить. Звучит бредово, но так говорят
E-sim зареєстровану на бомжа значно простіше купити анонімно онлайн ніж фізичну.
 
Останнє редагування:

Barin

Заблудший
Реєстрація
12.02.20
Місто
Белицкое
С eSIM у Китайцев как я знаю тоже интересная исторая, вроде бы как он там запрещён ибо тоталитарный режим "не сможет" за тобой так же успешно следить. Звучит бредово, но так говорят.
В стране-агрессоре тоже такая проблема была. Не знаю как её решили или ещё ищут варианты для того, чтобы товарищу майору было всё хорошо слышно.
 
Реєстрація
19.07.17
Місто
Київська область
Телефон
Poco X3 Pro 8/256
С eSIM у Китайцев как я знаю тоже интересная исторая, вроде бы как он там запрещён ибо тоталитарный режим "не сможет" за тобой так же успешно следить. Звучит бредово, но так говорят.
Та що ти кажеш. В китайському Huawei P40 є eSIM. Huawei це китайські девайси, чому тоді:
eSIM та Xiaomi так само кумедно звучать, на данний момент
В чому кумедність? Якщо в китайському Huawei P40 є eSIM. Отже, в тих китайських девайсах де немає eSIM то просто через небажання (як нещодавно NFC).
 

lsd

Реєстрація
20.08.15
Місто
Киев
Captain, есть разные версии P40, для глобального рынка и китайского, вы для какого рынка P40 проверяли наличие esim?
 

kikiwora

 Software Engineer 🇺🇦🇪🇺
Реєстрація
11.08.15
Місто
Kyïv
Телефон
Captain я не казав що в УСІХ китайських пристроях немає eSIM, я казав що його немає в моделях для внутрішнього використання, так само як і NFC (хоча в 2020му це вже може змінюватись, тут я не певний).
В моделях для міжнародного ринку це все може бути (але не обов`язково буде), бо якось їх потрібно ж продавати та конкорувати з іншими виробниками :)

Загалом, зрозуміло, що за eSIM майбутне.


eSIM та Xiaomi так само кумедно звучать, на данний момент
С введением MIUI 10 версии 8.9.20, в некоторых моделях Xiaomi, появилась поддержка eSIM.
При чому наскільки я зрозумів то вони зробили софтовий емулятор без апаратної підтримки.

Загалом, я не бачу причин котрі б завадили такій реалізації eSIM, хоча звісно ж що хардверна більш секьюрна.
Це дещо схоже з підтримкою HomeKit пристроями розмного дому - раніше лише аппаратний чіп давав таку можливість, а зараз можливо і софтверно реалізувати це, але воно вже не таке надійна, та користувач отримує попередження про це, якщо я корректно пам`ятаю.

Проблема із софтверною реалізацією в тому що профіль карти зберігається не надійно, а тому до нього можуть отримати доступ всякі малверні шняги, я б таким не користувався.

Або ж усі ці пристрої вже мали eSIM, а активували її пізніше, як це було з Google Pixel 2, хоча у останнього є проблема - eSIM спочатку необхідно активувати в Америці, а вже після цього буде можливо її використовувати в інших країнах.
Google допогти з цією проблемою відмовляються, але тут вже нема чому дивуватись - у них підтримка завжди нульова.
 
Реєстрація
29.01.20
Місто
Вараш
Телефон
Xiaomi Redmi Note 8 Pro
Проблема із софтверною реалізацією в тому що профіль карти зберігається не надійно, а тому до нього можуть отримати доступ всякі малверні шняги, я б таким не користувався.
В операционных системах на базе ядра Линукс пароли ROOT тоже хранятся исключительно в файлах и никаких проблем с безопасностью нет. Главное применить надёжную систему мандатного доступа совместно с надёжным шифрованием. Во всех Линукс-системах доступ к оборудованию осуществляется как к файлу, где уже потом нужный драйвер интерпретирует инструкции соответствующим образом. Поэтому я не вижу проблем в программной реализации профиля eSIM. Поскольку Android тоже Linux like система, то никаких проблем быть не должно. Наоборот, угон профиля eSIM может быть осуществлен при взломе Google-аккаунта пользователя со всеми вытекающими последствиями, не поможет и аппаратная реализация. И это главный недостаток электронных сим-карт.
 

Maxxx

Ябкодрочер)
Реєстрація
01.12.08
Місто
Київ
Телефон
iPhone 12 Pro Max
угон профиля eSIM может быть осуществлен при взломе Google-аккаунта
А что, они в аккаунтах хранятся, штоле? o_O Почему же тогда при "переезде" акка на новый телефон, надо по новой куар инициализировать?
 
Зверху