Вибір оперативної пам'яті

  • Автор теми NRG
  • Дата створення

drmz

маниакально-депрессивный стэндап
Реєстрація
13.03.09
Місто
Гуляйполе
Roman_UA, потому что бренд не котируется среди почитателей светящихся яблочек, к тому же путают с 11-битной памятью AMD-only.
Но память как память, скорее всего nanya и собрана на мощностях Patriot.
Но на сабже точно не пойдет, потому что организация 1-ранковая(по 4 чипа на сторону). А должно быть по 8.
 

Roman_UA

linux user
Реєстрація
24.06.09
Місто
Київ / Житомирська обл. / ČR
Телефон
Samsung / OnePlus

drmz

маниакально-депрессивный стэндап
Реєстрація
13.03.09
Місто
Гуляйполе
Roman_UA, для двушек/единичек без разницы. Четверки только двухранковые. Восьмерки вообще никакие.
 

Maxxx

Ябкодрочер)
Реєстрація
01.12.08
Місто
Київ
Телефон
iPhone 12 Pro Max
Roman_UA, не факт, бывает память битая - грузится, видится - но через время начинаются глюки, синие экраны и т.д. Хорошая проверка - это утилита TestMem на загрузочном Стрельце, или "старый добрый" досовский Memtest86.
 

Roman_UA

linux user
Реєстрація
24.06.09
Місто
Київ / Житомирська обл. / ČR
Телефон
Samsung / OnePlus
Есть мини-пк на P8H61-I Rev 2.0 с планкой ОЗУ Kingston DDR3-1333 4096MB PC3-10600 (KVR13N9S8/4). Хочу нарастить ОЗУ, что будет лучше:
1) + такая же планка на 4Гб (двухканальный режим)
2) + планка на 8Гб (больше памяти в итоге)
?
 

sprintload

Заблокирован
Реєстрація
06.04.19
Місто
Odessa <->Одесская
Телефон
Gygabyte Gsmart Rio R1 Assistant AP747 Huawei E1550 Huawei 3531
Есть мини-пк на P8H61-I Rev 2.0 с планкой ОЗУ Kingston DDR3-1333 4096MB PC3-10600 (KVR13N9S8/4). Хочу нарастить ОЗУ, что будет лучше:
1) + такая же планка на 4Гб (двухканальный режим)
2) + планка на 8Гб (больше памяти в итоге)
?
Собственно без разницы .
Вариант 1 .
Необходимо подобрать такую же , но смотреть на характеристики : частоту , тайминги .
В итоге дешевле . На двух планках в двухканальном режиме компу веселее ,
до 10 % прирост скорости из-за того что изначально процессор спроектирован под
двухканальный режим .
Вариант 2 .
Тоже неплохо , но дороже . Возможно Ваша старая планка никому не нужна и Вы
её продадите по бросовым ценам .
Вариант 3 .
Добавляете 8 Гиг второй планкой . Рекомендации такие же как и для варианта 1 .
В итоге . Если это мини ПК не для игр , то выбирайте любой вариант .
 

Maxxx

Ябкодрочер)
Реєстрація
01.12.08
Місто
Київ
Телефон
iPhone 12 Pro Max
Если это мини ПК не для игр , то выбирайте любой вариант
И все же, 12 гиг памяти вместо 8-ми - как раз даст больше пользы, чем малозаметный в обычных условиях прирост от двухканальности, прожорливому браузеру и неоптимизированному рукожопо-сайтостроителями веб-контенту будет куда засираться и не свопить на диск.
 

djv

Заблокирован
Реєстрація
11.01.18
Місто
Тернополь
до 10 % прирост скорости
это при спец нагрузках, а в обычной работе нету 10%
Post automatically merged:

Roman_UA, рекомендую брать простые планки без понтов типа радиаторов. DDR3 SAMSUNG, HYNIX - отличная память, и даже гонится без проблем.
 

Дюрі-бачі

ПТН ПНХ
Реєстрація
30.03.10
Місто
Ужгород
Телефон
OnePlus 6T
до 10 % прирост скорости из-за того что изначально процессор спроектирован под
двухканальный режим .
Дуже сильно залежить від задач. Програма під мій дісер (самописна цілочислова математика на графах + парсинг документів на Python) від 2 каналу отримував +40-45% і від розгону 1,6->2.1 ГГц ще 30% зверху. При очікуванні коли розрахунок іде не 3 доби, а 2 для мене було суттєво
 
Останнє редагування:

Серый волк

Заблокирован
Реєстрація
21.05.21
Місто
Днепр
Як правильно подобрать ОЗУ?
Она должна поддерживаться процом? А Гц тоже надо подбирать под частоту камня?
Напр., хочу 2 планки на 16 ГБ итого 30 ГБ ОЗУ. Лучче брать одного производителя и нужно чтоб была одинаковая частота?
 

Kritik

Имею мнение...
Реєстрація
21.09.08
Місто
Odessa
Она должна поддерживаться процом?
И материнкой
А Гц тоже надо подбирать под частоту камня?
Чтобы было быстрей - да
хочу 2 планки на 16 ГБ итого 30 ГБ ОЗУ.
Я надеюсь, что ты не на калькуляторе считал :) . А результат - опечатка.
Лучче брать одного производителя и нужно чтоб была одинаковая частота?
Лучче. Не обязательно - должно заработать на меньшей из поддерживаемых частот.
 

Серый волк

Заблокирован
Реєстрація
21.05.21
Місто
Днепр
Вот
 

Вкладення

  • Screenshot_2021-10-18-15-21-29.png
    Screenshot_2021-10-18-15-21-29.png
    166.5 КБ · Перегляди: 41
  • Screenshot_2021-10-18-15-21-10.png
    Screenshot_2021-10-18-15-21-10.png
    186.1 КБ · Перегляди: 41
Реєстрація
30.12.13
Місто
Керкира
Нагадайте, будь ласка, як працює RAM саме в цьому випадку.

Є ноутбук, який одразу після купівлі мав лише один модуль RAM (одну окрему плату, яку встановив, умовно кажучи, виробник ноутбука). Це - Samsung M471A2G43BB2-CWE 16 GB.
Згодом вирішили додати ще один модуль RAM й в цьому разі це Kingston 99U5663-003.A00G 16 GB.

Обидва RAM модулі, звісно, одного й того ж формату, й обидва, звісно, DDR4, але Kingston має меншу максимальну частоту роботи, а саме 2400 Mhz.
Й питання в тому, правильно я розумію або ні, що ніколи частота роботи пам'яті не буде більшою за 2400 Mhz навіть якщо Samsung підтримує більшу максимальну частоту, а саме 3200 Mhz. Тим самим швидкість запису або читання в\з RAM потенційно знижується на 10 - 15% у разі використання додатково модуля з меншою частотою (мова про модуль Kingston у цьому разі). Тобто в цьому випадку не буде або за звичайною архітектурою CPU не зможе працювати з одним модулем на частоті 2400 Mhz, а з іншим на частоті 3200 Mhz. Всі так звані memory timings повинні бути однаковими для обох модулів пам'яті під час роботи такої системи.
 
Останнє редагування:

drmz

маниакально-депрессивный стэндап
Реєстрація
13.03.09
Місто
Гуляйполе
x-bird, начиная с ddr2 управление частостой передано мозгам материнки (чипсету/PCH/контроллеру в проце) на уровне AUTO, если не выбрано иного ручками.
Сабж будет работать на частоте близкой к более слабой планке +/-10%.
 
Реєстрація
30.12.13
Місто
Керкира
x-bird, начиная с ddr2 управление частостой передано мозгам материнки (чипсету/PCH/контроллеру в проце) на уровне AUTO, если не выбрано иного ручками.
Сабж будет работать на частоте близкой к более слабой планке +/-10%.
Тобто робочої частоти DRAM 3200 Mhz в моєму випадку ніколи не буде тепер, на жаль.
А ще, я так розумію, хоч значення кількості циклів потрібних для запису й читання інформації з модулів змінились на менші значення, але у зв'язку з тим, що це відносні параметри, то абсолютний час в пікосекундах потрібний для запису й читання інформації все ж став загалом більшим.
Мабуть, такого типу upgrade все ж деякі операції трохи сповільнює, хоч, звісно, й загалом здається, що все стало працювати швидше. )

Найвідоміша програма CPU-Z показує DRAM частоту 1197 Mhz, що, мабуть, й показує приблизно ту саму максимальну частоту повільнішого модуля DDR 2400 Mhz.
Та коливання частоти дуже малі в моєму випадку - менше ніж 1%.
 

drmz

маниакально-депрессивный стэндап
Реєстрація
13.03.09
Місто
Гуляйполе
x-bird, дык у sdram не должно быть никаких циклов записи/перезаписи. Это ж не NAND.
Когда-нибудь найдешь у знакомых модуль d4-3200, установленный на старом чипсете не могущем в 3200, и предложишь махнуться за шоколадку.
 
Останнє редагування:
Реєстрація
30.12.13
Місто
Керкира
x-bird, дык у sdram не должно быть никаких циклов записи/перезаписи. Это ж не NAND.
Когда-нибудь найдешь у знакомых модуль d4-3200, установленный на старом чипсете не могущем в 3200, и предложишь махнуться за шоколадку.
Мабуть, Ви пишите про ресурс RAM'а або NAND'а.
Я писав про ті самі, як пише CPU-Z, clocks (або, мабуть, умовно тіки), які потрібні RAM, щоб зберегти дані або передати дані після запиту на читання. Мабуть, clocks не зовсім вірно називати циклами.

Загалом RAM виконує умовний перезапис даних доволі часто, в моєму випадку refresh відбувається кожні 600 - 700 clocks. Й, наскільки розумію, будь-яка старіша звичайна RAM працює приблизно таким же чином, а саме дані постійно відновлюються, що можливо віддалено назвати перезаписом (хоча, наскільки я розумію, просто підтримується заряд конденсаторів на належному рівні).

Щоб SO-DIMM DDR4 3200 Mhz почав коштувати ₴100 ще треба почекати 4 - 5 років, мабуть. )
На olx.ua мільйони модулів DDR2 та DDR3. )
 
Останнє редагування:
Зверху