Газ, газопостачання, тарифи, лічильники

  • Автор теми SerP
  • Дата створення

SerP

@serhii13serp (tlg)
Реєстрація
06.05.09
Місто
Одесса-мама
Телефон
Xiaomi Redmi 3
В начале марта Национальная комиссия, осуществляющая регулирование в сфере энергетики и коммунальных услуг, утвердила новые цены и тарифы на электроэнергию, газ и тепловую энергию для населения, которые вступают в силу уже с 1 апреля [в платежках новые суммы появятся в мае].
Газ подорожал в три-шесть раз
* ЦЕНА НА ГАЗ, используемый для индивидуального отопления [или, как в частных домах, для комплексного потребления], теперь составит 3600 грн за тысячу кубометров [было 1182 грн]. Но этот тариф действует лишь на объем газа до 200 кубометров в месяц и только в отопительный сезон – с 1 октября по 30 апреля включительно. За объем потребленного газа свыше 200 кубометров в месяц придется платить уже по цене 7188 грн за тысячу кубов. На этот пункт обратите особое внимание! То есть, если вы превысили лимит, то повышенную цену придется заплатить не за весь потребленный газ, а только за тот объем, который свыше 200 кубометров.
В целом же лимит самого дешевого газа на отопление для населения составит не более 1400 кубометров в год [было 2400].
* Цена газа, используемого вне отопительного сезона [с 1 мая по 30 сентября включительно] в домах, оборудованных индивидуальными газовыми котлами, составит 7188 грн за тысячу кубометров.
* Цена газа для приготовления пищи и подогрева воды в домах с центральным отоплением в течение всего года составит 7188 грн за тысячу кубометров.
* При отсутствии счетчиков [это подавляюще большинство жителей многоэтажек, оборудованных только газовыми плитами] население также будет платить единую цену за газ – 7188 грн за тысячу кубометров, но уже согласно утвержденным нормам потребления на одного человека.
* Утвержденные ежемесячные нормы потребления газа на одного человека: при наличии централизованного горячего водоснабжения – шесть кубометров: при отсутствии горячего водоснабжения девять кубометров; при наличии газовой плиты и газового водонагревателя – 18 кубометров.
Следует также заметить, что в указанные тарифы для населения уже входит стоимость всех услуг "Запорожгаза" по транспортировке и распределению голубого топлива.
ОАО "Запорожгаз" также предоставил "МИГу" конкретные примеры расчета платы за газ разными категориями населения.
К примеру, за декабрь 2015 года потребление природного газа в частном доме с газовым котлом равно 320 куб.м.
Оплата за газ составит:
200 куб.м х 3,6 грн = 720 грн;
120 куб.м х 7,19 грн = 862,56 грн.
Итого: 720 грн + 862,56 грн = 1582,56 грн.
За тот же период потребление природного газа в частном доме с электрическим котлом равно 65 куб.м.
Оплата за газ составит:
65 куб.м х 7,19 грн. = 467,22 грн.
За декабрь 2015 года в квартире с газовой плитой и колонкой, без газового счетчика, в которой проживает три человека, оплата за газ составит:
9 куб.м х 3 х 7,19 грн = 194,08 грн.
В квартире многоэтажного дома при наличии газового счетчика оплата за газ производится по единой цене за фактически потребленный объем газа.
За декабрь 2015 года семья из двух человек потребила пять куб. м газа.
Оплата составит:
5 куб м х 7,19 грн = 35,94 грн

Що там по газу?

https://gazpravda.com.ua
 
Останнє редагування модератором:
Реєстрація
08.06.12
Місто
Одесса
Наше газовое хозяйство до сих, уже 6 число не в состоянии починить свой сайт gasolina-online.com/
Нет, он открывается, личный кабинет тоже, но так как произошел раздел на посточання и розподіл и разделили жестко оборудование и программное обеспечение, то вот посточання никак не починит свое и никак не сделают расчет по ноябрю по новым данным счетчиков.

И вот неизвестно, в связи с этим, или совпало, Приват не дает возможности создать шаблон по оплате. Старые шаблоны пришлось удалить (устарели данные по Р/С), а новый когда создается, сообщается об ошибке.
 
Реєстрація
05.07.18
Місто
Бровари
Мамі подзвонили і спитали чи можуть прийти і зняти лічильник на повірку. У зв'язку з тим, що зараз опалювальний період і не відомо коли вони його з повірки повернуть, можна вимагати тимчасовий лічильник чи просити їх прийти у неопалювальний період?
 
Реєстрація
16.10.13
Місто
Хмельницький
Телефон
Samsung A54
Мамі подзвонили і спитали чи можуть прийти і зняти лічильник на повірку. У зв'язку з тим, що зараз опалювальний період і не відомо коли вони його з повірки повернуть, можна вимагати тимчасовий лічильник чи просити їх прийти у неопалювальний період?
Вони ставлять тимчасовий лічильник. У батьків теж під час опалювального забирали на повірку. Самі зняли, встановили тимчасовий, а потім назад повернули. Тільки покази і пломбу сфотографуйте перед повіркою, також уважно глянути на покази тимчасового лічильника, вони їх заносять в акт. Щоб потім ніяких претензій не було. Повірка зайняла 3 неділі.
 
Реєстрація
16.10.13
Місто
Хмельницький
Телефон
Samsung A54
Реєстрація
30.05.12
Місто
Куренiвка
Телефон
C75,MC100,S930,Mi Max2
Ні,я не про це.А якщо ігнорувати повідомлення про повірку,щоб дірочку в лічильнику зробили на свою користь.Скільки можна водити їх за носа?
 
Реєстрація
04.10.13
Місто
Тернопіль
Телефон
Xiaomi RN8T, iPhone 7+
Ні,я не про це.А якщо ігнорувати повідомлення про повірку,щоб дірочку в лічильнику зробили на свою користь.Скільки можна водити їх за носа?
Мені колись по пошті прислали повідомлення про повірку, то там було вказано, що дають 30 днів, щоб це зробити, інакше - рахуватимуть по нормі.
 
Реєстрація
30.05.12
Місто
Куренiвка
Телефон
C75,MC100,S930,Mi Max2
Я чого питаю,мені вже 3(три)роки настирливо пишуть за повірку лічильника,останній раз це було місяц потому,просили чекати з 9 до 18 вдома,але у мене не було можливості,тим паче лічильник знаходиться у сусідів с котрими погані стосунки.(Приватний сектор).Ось і цікаво.
 
Реєстрація
04.10.13
Місто
Тернопіль
Телефон
Xiaomi RN8T, iPhone 7+
Інколи це може бути вигідніше ніж за лічильником :)
Ну, в мене не той випадок.
Post automatically merged:

Я чого питаю,мені вже 3(три)роки настирливо пишуть за повірку лічильника,останній раз це було місяц потому,просили чекати з 9 до 18 вдома,але у мене не було можливості,тим паче лічильник знаходиться у сусідів с котрими погані стосунки.(Приватний сектор).Ось і цікаво.
Цього року, в червні, мені прислали поштове повідомлення щодо повірки лічильника на воду, дали 20, чи 30 днів часу. Я спочатку не мав часу, а потім - забув. Згадав аж в жовтні. Забив на це, ще й досі не зробив. Але диво: рахунки приходять й далі за фактично використані куби води. При такому розклАді - х\з, для чого ті повірки і лякалки щодо оплати по нормі.
 
Останнє редагування:
Реєстрація
22.04.12
Місто
Харьков
Мамі подзвонили і спитали чи можуть прийти і зняти лічильник на повірку. У зв'язку з тим, що зараз опалювальний період і не відомо коли вони його з повірки повернуть, можна вимагати тимчасовий лічильник чи просити їх прийти у неопалювальний період?
Аналогично звонили по поводу снятия счетчика на поверку (меня в тот день не был дома, так что отфутболил), у наших газовщиков НЕТУ подменных счетчиков и всем тулят перемычку, считают спаленный газ по звездам или как придумается… через несколько домов живет сосед, который топит как и я дровами (но иногда он протапливает газом, когда это ему нужно), так вот у него стычка с газовщиками закончилась тем, что они были посланы лесом до мая месяца (пока не окончится отопительный сезон, он снимать счетчик без подменного им не дал) думаю аналогично будит и у меня, снимут в мае месяце когда закончится отопительный сезон…
 
Останнє редагування:

GreyCat

Консервативний новатор
Реєстрація
09.08.13
Місто
м. Одеса, UA
Телефон
Samsung: A52, Tab А8"
Недавно, с месяц тому, прошёл всю эпопею поверки водомера. Теперь на 4 года можно забыть. Но это я не к тому чтобы похвастаться, просто после этого попалось на глаза судебное решение где было сказано что проверка приборов учета - забота поставщика воды. Вроде речь о Днепре шла.
Кому интересно погуглите, меня в тот момент жаба несколько придушила, но что сделано, то уже есть.
 
Реєстрація
22.04.12
Місто
Харьков
У моєї мами зробили простіше замінили лічильник на новий відразу. А казали що ніби будутт знімати на повірку.
А треба було оплачувати вартість лічильника?
не оно с неба падает... у газовщиков как всегда нету денег.
 
  • Like
Реакції: idea

Паук

Пивовар
Команда форуму
Реєстрація
27.10.07
Місто
Полтава
Телефон
(M) forever
А шо там загазованые опять пытаются с ценами мутить? Получить в добровольном порядке шаровый кредит от населения на полгода не получилось, теперь хотят принудительно загнать в стойло?

Населення отримає знижені ціни на газ вже в грудні, а захищені споживачі отримають кілька варіантів ціни з 1 січня 2020 року.
Ціна на природний газ для споживачів , які купують газ на умовах ПСО (покладання спеціальних обов’язків на учасників ринку), у грудні 2019 року складе 4277 грн за тис. куб. м (без урахування ПДВ, націнки газзбутів і транспортних витрат).
Це на 13% нижче рівня регульованої ціни газу, яка діяла в листопаді 2019 року.
Цей рівень визначається формулою, що міститься в постанові Кабінету Міністрів України від 3 квітня 2019 року № 293. Ця постанова діє до кінця цього року. З 1 січня 2020 року Україна переходить на ринкове ціноутворення на газ для побутових споживачів в рамках ПСО.
Тож з січня наступного року населення зможе обрати вигідну систему вибору ціни.
Пропонується гарантована квартальна ціна, яка буде діяти з 1 січня 2020 року до кінця опалювального сезону.
Гарантована оптова ціна від НАК "Нафтогаз України" зафіксована на рівні 5500 грн за тис. куб. м (без урахування ПДВ, транспортних витрат і націнки газзбутів). Ця пропозиція дозволить захистити побутових споживачів від різкого подорожчання газу, яке може відбутися в 1 кварталі 2020 року.
Запропонована гарантована ціна на 12% нижче, ніж регульована ціна, по якій НАК "Нафтогаз України" продавав газ захищеним споживачам в січні-квітні 2019 року. Тоді оптова ціна для споживачів в рамках ПСО становила 6236 грн за тис. куб. м.
Кінцева роздрібна ціна для побутових споживачів в кожному регіоні залежить від витрат на транспортування газу магістральними і регіональними газопроводами, а також від націнки газзбутів. З урахуванням поточних транспортних тарифів кінцева роздрібна ціна з ПДВ складе від 7,2 до 7,8 грн за куб. м газу (проти 8,5 грн за куб. м в 1 кварталі 2019 р.).
Гарантована ціна на газ буде діяти як для постачання газу побутовим споживачам, так і для виробників теплової енергії, що дозволить уникнути різкого збільшення вартості послуг з надання тепла і гарячої води.
З 1 січня 2020 року і до кінця опалювального сезону всі домогосподарства і виробники тепла автоматично будуть отримувати газ за гарантованою ціною. Для цього споживачам не потрібно робити жодних дій, підписувати додаткові угоди або здійснювати передоплату.
Щомісячна ринкова ціна в 1 кварталі 2020 року може як вирости, так і знизитися, в залежності від результатів переговорів з Газпромом, погоди, ринкової ситуації та інших факторів.
Будь-який споживач може відмовитися від запропонованої гарантованої квартальної ціни і обрати щомісячну ринкову ціну. У цьому випадку з 10 по 24 грудня 2019 року таким споживачам необхідно звернутися до своїх регіональних збутових компаній, які запропонують найбільш зручний для клієнта алгоритм відмови від гарантованої ціни.
Після 24 грудня 2019 року споживачі, які оберуть щомісячну ціну, не зможуть скористатися гарантованої ціною. НАК "Нафтогаз України" традиційно публікує свої цінові пропозиції на наступний місяць в двадцятих числах поточного місяця.
 

EricX

Morpheus
Реєстрація
26.10.07
Місто
Івано-Франківськ
А треба було оплачувати вартість лічильника?
Ні. Але і лайно поставили : "Самгаз" з підвищенною чутливістю до мін витрати Qmin=0.016M3/год ( для G2.5) замість Actaris Gallus з Qmin=0.025. Добре хоч на температуру +20, бо декому ставили лічильники для вулиці таровані на +15.
 
  • Like
Реакції: idea
Зверху