Космос, Місяць, колонізація планет

raptor

Известный пользователь
Реєстрація
04.10.13
Місто
Тернопіль
Телефон
Xiaomi RN8T, iPhone 7+
Я вже давно здогадувався, що ми живемо в матриці. )))
 

debugger

Moderator
Команда форуму
Реєстрація
27.02.09
Місто
Киев
К Луне вперые запущен японский посадочный аппарат. Запуск был осуществлён с космодрома на мысе Канаверал в американском штате Флорида. В космос аппарат "Хакуто-Р", построенный частной компанией ispace, вывела ракета Falcon9 производства корпорации SpaceX.


На борту отправленного к Луне аппарата массой около 1 тонны - небольшой луноход "Рашид", созданный в Объединённых арабских эмиратах. Его масса всего 10 килограммов, однако он оснащён двумя камерами, микроскопом и тепловизором. Есть на борту и японский мини-луноход ещё более миниатюрных размеров. Так называемый лунный робот-трансформер весит всего 250 граммов, однако также способен перемещаться по лунной поверхности и передавать на Землю снимки.


Путь "Хакуто-Р" к Луне займёт около 5 месяцев. С целью использовать минимум топлива и сэкономить средства была избрана длинная траектория полёта. Для сравнения, недавно запущенный американский космический корабль "Орион" достиг лунной орбиты спустя 5 суток после старта.

Ожидается, что японский модуль совершит посадку на Луну в апреле. В течение 10 дней после посадки луноходы будут передавать на Землю фотографии лунной поверхности и проводить другие исследования.

В случае успеха миссии "Хакуто-Р" станет первым лунным модулем, совершившим мягкую посадку на Луне и при этом созданным полностью на частные средства. В 2019 году к Луне был отправлен частный израильский аппарат "Берешит". Он достиг поверхности спутника Земли, однако разбился при посадке.

Корабль NASA «Орион» успешно приводнился после 25-дневной миссии к Луне под названием «Артемида». На борту капсулы находится экипаж из трех манекенов с датчиками и детекторами радиации, а также исследовательские спутники — они изучали поверхность Луны.
Полет «Ориона» к спутнику Земли, вокруг него и обратно — первый этап миссии, основной целью которой является высадка людей на Луну и создание там условий для долгосрочного пребывания, а также подготовка к последующим миссиям на Марс.
В 2024 году NASA начнет миссию «Артемида-2» с экипажем на борту: облететь Луну должны будут четверо астронавтов. На 2025 год запланирована миссия «Артемида-3»: астронавты должны будут высадиться на поверхность Луны.



Космический корабль для пилотируемых полетов состоит из жилого и сервисного модулей, системы жизнеобеспечения и системы аварийного спасения. Носитель для «Ориона» — ракета Space Launch System, состоящая из грузового отсека, разгонного блока, главной ступени и двух твердотопливных ускорителей. Это самая мощная ракета в мире. Стартовая масса ракеты — около 2,7 млн кг, из которых 2,3 занимает топливо.



11 декабря стал известно, что участие в конкурсе на разработку второго посадочного модуля — аппарата-преемника для Human Landing System — для программы «Артемида» примут Blue Origin и Dynetics. Победителя объявят в июне 2023 года. Выигравшая компания проведет демонстрационную миссию, по всей видимости, после старта Artemis 5 в конце 2020-х. Только после этого ее смогут выбрать для участия в программе.
Миссия отличается от миссии «Аполлон». Вместо того чтобы запускать посадочный и сервисный модули одновременно в «Артемиде» будет использоваться другой подход, включающий в себя предварительную подготовку. На поверхность Луны будут доставлены луноходы, научное оборудование, оборудование для пребывания астронавтов, а также лунную орбитальную станцию под названием Gateway.
По стечению обстоятельств возвращение «Ориона» состоялось в 50-ю годовщину высадки на Луну экипажа корабля «Аполлон-17» — Джина Сернана и Харрисона Шмитта. Именно они 11 декабря 1972 года были последними из 12 астронавтов НАСА, ступавших на поверхность Луны в продолжение шести миссий «Аполлон», начиная с 1969 года.
 

Горецкий

Известный пользователь
Реєстрація
06.04.09
Місто
Киев
Телефон
Samsung Galaxy S22 Ultra
Завтра на орбіту Землі виведуть наносупутник, створений до 30-річчя незалежності України
Старт ракети-носія має відбутися о 16:55 за київським часом.



Завтра, 3 січня, на орбіту Землі виведуть український наносупутник PolyITAN-HP-30.

Про це повідомили в пресслужбі Міністерства освіти і науки України.

Супутник виведуть за допомогою ракети-носія Falcon-9 компанії "SpaceX". Його створили науковці Національного технічного університету України "Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського" до 30-річчя незалежності України.

Як ідеться на Facebook-сторінці КПІ, старт ракети-носія має відбутися з мису Канаверал (США) о 16:55 за київським часом.

Запуск можна буде дивитися завдяки прямій трансляції на YouTube-каналі університету.

У МОН зазначили, що після виведення на заплановану орбіту наносупутник "забезпечить реалізацію наукового експерименту з дослідження ефективності функціонування теплових труб (heat pipes) різних конструкцій як основного елемента систем термостабілізації космічних апаратів".
 

Горецкий

Известный пользователь
Реєстрація
06.04.09
Місто
Киев
Телефон
Samsung Galaxy S22 Ultra
Український супутник EOS SAT-1 почав роботу на орбіті і передав перші дані
До 2025 року EOS SAT охоплюватиме до 100% країн із найбільшою площею сільськогосподарських угідь та лісів.



Супутник компанії EOS Data Analytics успішно передав телеметрію та дані щодо стану систем, що підтверджує початок його роботи на орбіті.

Про це повідомляє LIGA.net із посиланням на Noosphere.

4 січня 2023 року супутник EOS SAT-1 був успішно доставлений на низьку навколоземну орбіту ракетою Falcon 9 компанії SpaceX із бази Космічних сил США на мисі Канаверал у Флориді.

Мережа EOS SAT налічуватиме сім невеликих оптичних супутників компанії EOS Data Analytics, глобального постачальника аналітики супутникових зображень на основі штучного інтелекту.

Зазначається, що до 2025 року EOS SAT охоплюватиме до 100% країн із найбільшою площею сільськогосподарських угідь та лісів, що становить 98,5% таких земель на всій планеті.

EOS SAT має допомогти агробізнесам контролювати ріст культур і виявляти спеку, холод, нестачу води, поширення бур’янів, напади шкідників та інші проблеми, що загрожують посівам. Він відстежуватиме до одного мільйона квадратних кілометрів щодня, використовуючи 11 агроорієнтованих діапазонів.

До 2025 року угруповання щоденно спостерігатиме за площами до 12 мільйонів квадратних кілометрів.

Очікується, що EOS SAT-2 і наступні супутники вийдуть на орбіту протягом 2023-2024 років.
 

Горецкий

Известный пользователь
Реєстрація
06.04.09
Місто
Киев
Телефон
Samsung Galaxy S22 Ultra
Через "аномалію" на орбіту не вийшла ракета, яку випустили з Великобританії
Це перша спроба запуску космічного апарату з території країни.



Увечері 9 січня компанія Virgin Orbit здійснила перший в історії запуск космічного апарату на орбіту з території Великобританії. Однак ракета через “аномалію” не вийшла на орбіту.

Про це пише BBC.

Модифікований літак "Боїнг-747" близько 22:00 за Грінвічем злетів з аеропорту Ньюкі в Корнуоллі з ракетою-носієм на борту, яка мала вивести на орбіту 9 супутників. Супутники можуть використовуватися як для цивільних, так і військових цілей: від спостереження за океаном до навігаційних функцій.

Приблизно через півтори години польоту на захід через Атлантичний океан літак на висоті приблизно 10,7 км успішно випустив ракету, яка потім запустила двигун першого ступеня і почала підйом на орбіту.

Супутник мали вивести на орбіту на висоті понад 500 км над Землею. Однак Virgin Orbit повідомила, що “аномалія” завадила ракеті вийти на низьку навколоземну орбіту, де вона повинна була випустити супутники. Компанія наразі перевіряє інформацію.

"Боїнг-747", який випустив ракету, повернувся назад і приземлився у Корнуоллі.

Для реалізації проєкту засновник компанії Virgin Orbit Річард Бренсон переобладнав один із своїх старих пасажирських авіалайнерів та розмістив LauncherOne під його лівим крилом.

Цей перший запуск із британської території – важлива віха у розвитку космічної індустрії Британії.

“Останні вісім років ми з величезним нетерпінням чекали цієї надихаючої та незвичайної для Корнуолла події. Коли цей проект тільки починався, мало хто дійсно вірив, що це колись відбудеться”, – сказала Мелісса Торп, яка очолює космопорт у Корнуоллі.

Ця місія – лише перша стадія у майбутній космічній стратегії Великобританії. Шотландські компанії Skyrora та Orbex зараз працюють над створенням більш традиційних систем запуску апаратів у космос, коли ракета піднімається на орбіту після вертикального старту із землі. Передбачається, що такі апарати можуть стартувати вже до кінця 2023-го, а космодром буде розташований на Шетландських островах і в Сатерленді на півночі Великобританії.
 

Горецкий

Известный пользователь
Реєстрація
06.04.09
Місто
Киев
Телефон
Samsung Galaxy S22 Ultra
Україна розірвала угоду з Росією про дослідження космосу
Угода була підписана в 1996 році.

 

debugger

Moderator
Команда форуму
Реєстрація
27.02.09
Місто
Киев
Ще одна місячна змова: як смартфон Samsung при фотографуванні місяця покращує фото шляхом заміни на готове фото місяця кращої якости:
Це твердження підштовхнуло користувача ibreakphotos з Reddit провести невеликий експеримент. Він взяв знімок Місяця, зменшив його до 170х170 точок, розмив та помістив на екран свого комп’ютера, після чого сфотографував на Galaxy S23 Ultra з наближенням 100х. Звісно камера смартфона забезпечила більше деталей на вихідному зображенні, хоча по суті їх неможливо було отримати з оригінального фото.
Як камера Samsung робить чіткі знімки Місяця
 

yahoo

Известный пользователь
Реєстрація
21.11.09
Місто
network
Телефон
Mi A3
Доповнена реальність та штучний інтелект від Самсунг
 

RifleR

👻👻👻
Реєстрація
14.03.09
Місто
Київ
Телефон
Samsung Galaxy Note10+
покращує фото шляхом заміни на готове фото місяця кращої якости
але ж на Межі (на яку дано посилання) написано інше:
При цьому технологія Super Resolution допомагає створювати зображення за допомогою багатокадрової композиції. Якщо увімкнено функцію Scene Optimizer і Місяць розпізнано як об’єкт, камера забезпечує вищу якість знімків завдяки використанню нейромережі.
І там є лінк на статтю самсунга: https://www.samsungmobilepress.com/...y-to-produce-high-quality-images-of-the-moon/
 

Maxxx

Еплодрочер)
Реєстрація
01.12.08
Місто
Київ
Телефон
iPhone 12 Pro Max
Вірно, "нейромережа" розпізнає, що це Місяць, його фазу, і підставляє готове зображення - дуже зручно, воно до нас завжди одним боком😂 Вони ж не напишуть, що ми вас тупо намахуєм, гнусмас-юзери, ось і ліплять відмазки😉

Даєш якісні знімки Юпітера! (з фото Хабла)))
 

RifleR

👻👻👻
Реєстрація
14.03.09
Місто
Київ
Телефон
Samsung Galaxy Note10+
"нейромережа" розпізнає, що це Місяць, його фазу, і підставляє готове зображення
вона не підставляє готове зображення. Нейромережа опрацьовує поверхню «Місяця» і приводить її до вигляду, який зазвичай має Місяць. Якщо підсунути фотку Місяця з намальованим смайликом, в результаті залишиться той же смайлик, але його структура буде нагадувати структуру місячних кратерів.
 
Зверху