Bebobi

Заблокирован
Реєстрація
04.01.22
Місто
Ужгород
Телефон
Pixel 5
Облігація — це борговий інструмент, який визначає зобов'язання емітента повернути борг у певний строк.

Державні облігації України поділяються на:
  • облігації внутрішніх державних позик України;
  • облігації зовнішніх державних позик України;
  • казначейські зобов'язання;
  • цільові облігації внутрішніх державних позик України.
Облігації внутрішніх державних позик України (ОВДП) — державні цінні папери, що розміщуються виключно на внутрішньому фондовому ринку й підтверджують зобов'язання України щодо відшкодування пред'явникам цих облігацій їх номінальної вартості з виплатою доходу відповідно до умов розміщення облігацій.

Після початку російської повномасштабної війни проти України 24 лютого 2022 року, у березні Міністерство фінансів розпочало аукціони з продажу військових облігацій.

Військові облігації — це інвестиційний інструмент підтримки державного бюджету, доступний для громадян, бізнесу та іноземних інвесторів. Кошти від облігацій, які залучені в Державний бюджет України, використовуються на безперебійне забезпечення фінансових потреб держави в умовах воєнного стану — соціальні та оборонні.
За строком поділяються на:
  • короткострокові.
    Облігації, термін дії яких скоро закінчується. Як правило, продаються за ціною нижче номіналу, а до виплати буде вся сума номіналу;
  • довгострокові.
    Облігації, за якою власнику нараховуються проценти протягом терміну дії. Проценти виплачуються кілька разів. Номінальна вартість і ціна покупки такої облігації — 1'000 грн.

За розміром купону:
  • дисконтна (облігація з нульовим купоном).
    Облігація, що розміщується за ціною нижче номіналу, але погашається саме номінал паперу. Інших виплат (купонів) подібна облігація не передбачає;
  • купонна (процентна).
    Тип облігації, за якою власнику облігації виплачується не тільки номінальна вартість у момент погашення, але й періодичний процент.
ДЕ ПРИДБАТИ?
  • Агрегатор всіх доступних ОВДП з цінами, а також продавцями, зручно щоб вибрати в кого найвигідніша ціна. Увага! Звертайте увагу на комісії перед покупкою. Уточняйте безпосередньо перед покупкою чи є комісія і яка.
  • Список банків-первинних дилерів та лінцензованих брокерів, які активно допомагають громадянам України інвестувати у військові ОВДП, представлений на сайті bonds.gov.ua
  • Дія • Військові облігації
Список доступних військових облігацій представлений на сторінці МінФіну.
 
Причина: Посилання на Дія
Останнє редагування:
Реєстрація
21.08.16
Місто
DE
Телефон
Samsung Note 10
webivan, экономика росла только за счет роста гос. расходов, после 1945 пошло падение экономики пару лет.
И ситуация на протяжении 4 лет была разная - но как начала в 1941 с 4%, так и закончили в 1945.
 

Bebobi

Заблокирован
Реєстрація
04.01.22
Місто
Ужгород
Телефон
Pixel 5
При чому тут США якщо НБУ зараз бореться з конкретною проблемою, інфляція і бажання людей обміняти гривню на інші валюти.

Для першого потрібно зменшити кількість вільної гривні у людей, для другого потрібно зробити так щоб люди не боялись тримати кошти в гривні і не бігали по обмінникам.

Відносно економіки питання: в Україні війна, виживемо - відбудуємо її.
 
Реєстрація
21.08.16
Місто
DE
Телефон
Samsung Note 10
Bebobi, банки не будут повышать депозиты даже к уровню 20%, думаю максимум 18%, ибо 5% нужно заработать на депсертификатах НБУ. Но Минфин вынужден повышать доходность к 23-25% по ОВДП, но зачем? Основной покупатель - НБУ. Та и 25% это только доп. нагрузка на бюджет.
А сколько смогут собрать с населения денег? Не более 100 млрд - не покрывает дефицит даже 1 мес.

К сожалению, 25% это только звоночек к тому, что думайте как уходить из гривны, но никак не спасение экономики. А тот финанс оборотки предпртятий, что сейчас по 15-16% - вырастет к 26-30%, а вскоре и Минфин придет с просьбой повышения налогов.
 
Реєстрація
26.10.07
Місто
Варшава
Телефон
Samsung Galaxy S20
а вскоре и Минфин придет с просьбой повышения налогов.
Я звичайно нічому не здивуються, але то буде повний ідіотизм, що матиме абсолютно зворотній ефект і повернення більшості бізнесу в тінь. Яскравий приклад ми зараз можемо спостерігати на прикладі експортерів
 

yahoo

username
Реєстрація
21.11.09
Місто
Kharkiv
Телефон
Poco M3 Pro
Учётную ставку могут как увеличить, так и уменьшить на очередном заседании нбу.
В мордоре ставку центробанка (в марте?) подняли, чем стабилизировали курс, погасили волну паники и уже постепенно снижают учётную ставку центробанка.

Т.о. вполне возможно, что долгие овгз и депозиты (длиннее 3 месяцев) будут с меньшими процентами, чем ставка НБУ 25% и сертификаты 23%.

Повторюсь, деп сертификаты короткие и в любой момент могут подешеветь (или подорожать). Т.е. также как и с процентом на остаток средств на карточном счёте.
Овгз и срочный депозит - это договор с фиксированной % ставкой на фиксированный срок.
 
Останнє редагування:
Реєстрація
29.05.09
Місто
Kyiv
Телефон
Samsung A72
alfredhaos не можу ніяк зрозуміти, що ти пропонуєш НБУ зробити в цій ситуації. Дати тобі грошей?
 
  • Haha
Реакції: idea

Bebobi

Заблокирован
Реєстрація
04.01.22
Місто
Ужгород
Телефон
Pixel 5
alfredhaos не можу ніяк зрозуміти, що ти пропонуєш НБУ зробити в цій ситуації. Дати тобі грошей?
Всім, коли всі і так мали гривні на руках і біжали не за хлібом а за доларами які своїми такими рухами аж ніяк не заважали бізнесу, правда, розбалансовуючи економіку. А зараз коли НБУ системно має це зупиняти, забираючи вільну гривню з обмінників в депозити щоб закрити їх від можливості купляти валюту і шатати фіксований курс, і зменшити споживання щоб знизити інфяцію то вже НБУ роблять не правильно.

Вся країна економістів, але не могли в момент війни раціонально себе вести щоб без паніки, покупки доларів, криптомусора, муки сірників круп і макарон на декілька генерацій вперед.

Без цього ще би протримались пару місяців на 10% ставці, і експортери би не страждали від двух валютних курсів, офіційного і реального, для тих у кого руки чешуться
 

protoss

Ен таро Адун!
Реєстрація
07.04.10
Місто
Іршава / Ужгород
Телефон
Samsung S21FE (050/067)
alfredhaos не можу ніяк зрозуміти, що ти пропонуєш НБУ зробити в цій ситуації. Дати тобі грошей?


Вся країна економістів, але не могли в момент війни раціонально себе вести щоб без паніки, покупки доларів, криптомусора, муки сірників круп і макарон на декілька генерацій вперед.
Щоб люди нікуди не рипались із гривні потрібні серйозніші інструменти захисту від девальвації ніж зараз є, наприклад гарантована індексація гривневих вкладів.
Я той :Olen:, який купував $ по 5, 8, 16, 25, 23, 31, 37 і буду купувати в майбутньому...
 
Останнє редагування:

Bebobi

Заблокирован
Реєстрація
04.01.22
Місто
Ужгород
Телефон
Pixel 5
alfredhaos не можу ніяк зрозуміти, що ти пропонуєш НБУ зробити в цій ситуації. Дати тобі грошей?


Вся країна економістів, але не могли в момент війни раціонально себе вести щоб без паніки, покупки доларів, криптомусора, муки сірників круп і макарон на декілька генерацій вперед.
Щоб люди нікуди не рипались із гривні потрібні серйозніші інструменти захисту від девальвації ніж зараз є, наприклад гарантована індексація гривневих вкладів.
Індексація нічого не поміняє якщо можна розхитувати курс і на ньому кожен місяць мати по пару тисяч зверху, хто в такому випадку буде грати чесно?

В цій темі обговорювалось що овдп це не про заробіток а про допомогу і стабілізацію фінансів в країні, частина людей вирішила допомогти, а основна частина вирішила йти в обмінник щоб "пересидіти", частина картковий курс крутила.

Як результат буде економічний спад тепер і вина тут точно не НБУ, треба суспільству вчитись вже, або втратити трохи але всім і перечекати і потім уже заново заробити, або намагатись обдурити систему, заробити тут і зараз але потім мати довгострокові наслідки для всіх, включаючи того хто тут і зараз думав що він один швиденько тут заробить.
 

protoss

Ен таро Адун!
Реєстрація
07.04.10
Місто
Іршава / Ужгород
Телефон
Samsung S21FE (050/067)
В цій темі обговорювалось що овдп це не про заробіток а про допомогу і стабілізацію фінансів в країні, частина людей вирішила допомогти, а основна частина вирішила йти в обмінник щоб "пересидіти", частина картковий курс крутила.
Так держава заборонила купувати валютні ОВДП за гривню.
 
Останнє редагування:
Реєстрація
04.08.16
Місто
місто
Телефон
ТА-68
Учётную ставку могут как увеличить, так и уменьшить на очередном заседании нбу.
В мордоре ставку центробанка (в марте?) подняли, чем стабилизировали курс, погасили волну паники и уже постепенно снижают учётную ставку центробанка.

Т.о. вполне возможно, что долгие овгз и депозиты (длиннее 3 месяцев) будут с меньшими процентами, чем ставка НБУ 25% и сертификаты 23%.

Повторюсь, деп сертификаты короткие и в любой момент могут подешеветь (или подорожать). Т.е. также как и с процентом на остаток средств на карточном счёте.
Овгз и срочный депозит - это договор с фиксированной % ставкой на фиксированный срок.
так и было, подняли ставку до 20, и по памяти 1-3 месячные депо были с похожим %. Через месяц начали снижать ставку. Надеюсь у нас как-то будет по-другому
 
Реєстрація
21.08.16
Місто
DE
Телефон
Samsung Note 10
а вскоре и Минфин придет с просьбой повышения налогов.
Я звичайно нічому не здивуються, але то буде повний ідіотизм, що матиме абсолютно зворотній ефект і повернення більшості бізнесу в тінь. Яскравий приклад ми зараз можемо спостерігати на прикладі експортерів
НБУ уже предлагает дополнительные импортные сборы на часть товаров.

alfredhaos, чудова аналітика, через пару місяців зробимо порівняння з реальністю
Думаю, раньше увидим, поскольку весной 20г. НБУ сделал ставку за рефинансами плавающей.
alfredhaos не можу ніяк зрозуміти, що ти пропонуєш НБУ зробити в цій ситуації. Дати тобі грошей?
Ничего, но условно та часть денег, которая могла пойти в экономику после таких решений пойдет в иные источники. Тем более, если гривна укрепится.

Жаль, что в НБУ приняли такое решение, когда понимают, что сейчас инфляция из-за проблем логистики, которая учетной ставкой не уменшить.
 

protoss

Ен таро Адун!
Реєстрація
07.04.10
Місто
Іршава / Ужгород
Телефон
Samsung S21FE (050/067)
@alfredhaos не можу ніяк зрозуміти, що ти пропонуєш НБУ зробити в цій ситуації. Дати тобі грошей?
Я б пропонував дати можливість народу купити онлайн трохи валюти щомісяця по офіційному курсу на депозити/ОГВЗ/... без можливості вивести готівкою до завершення війни + кілька місяців.
 

yahoo

username
Реєстрація
21.11.09
Місто
Kharkiv
Телефон
Poco M3 Pro
@alfredhaos не можу ніяк зрозуміти, що ти пропонуєш НБУ зробити в цій ситуації. Дати тобі грошей?
Я б пропонував дати можливість народу купити онлайн трохи валюти щомісяця по офіційному курсу на депозити/ОГВЗ/... без можливості вивести готівкою до завершення війни + кілька місяців.
protoss, щоб що? Що це дасть?
 

protoss

Ен таро Адун!
Реєстрація
07.04.10
Місто
Іршава / Ужгород
Телефон
Samsung S21FE (050/067)
@alfredhaos не можу ніяк зрозуміти, що ти пропонуєш НБУ зробити в цій ситуації. Дати тобі грошей?
Я б пропонував дати можливість народу купити онлайн трохи валюти щомісяця по офіційному курсу на депозити/ОГВЗ/... без можливості вивести готівкою до завершення війни + кілька місяців.
protoss, щоб що? Що це дасть?
Вилучення зайвої гривні у населення, зменшення бажаючих купити валюту в обмінниках, перенесення валютної проблеми на спокійніші часи...
 

Bebobi

Заблокирован
Реєстрація
04.01.22
Місто
Ужгород
Телефон
Pixel 5
@alfredhaos не можу ніяк зрозуміти, що ти пропонуєш НБУ зробити в цій ситуації. Дати тобі грошей?
Я б пропонував дати можливість народу купити онлайн трохи валюти щомісяця по офіційному курсу на депозити/ОГВЗ/... без можливості вивести готівкою до завершення війни + кілька місяців.
навіщо? щоб замість того щоб купити паливо і різні необхідні товари/послуги (імпортні) дати можливість людям закопати на рік гривні через конвертацію у валюту по фіксованому курсу? На це потратити ЗВР?

Замість того щоб дати експортеру який продає ще щось, продавати валюту по нормальному курсу, люди хочуть комунізм. Ну дадуть зараз купити населенню валюту по цьому курсу, ну купите ви, далі що? Гривня виходить в гіперінфляцію (бо від неї всі будуть в будь який спосіб здихуватись, або через покупку валюти, золота, бітка або на крайній випадок товарів які можна довго зберігати, бо завтра вони будуть дорожче)

Людям потрібно вибрати що вони хочуть стабільно але реально погано всім і трошки, поки воюємо, або "добре" лише "мені" (а таких "мені" пару мільйонів) і за це "добре мені" уже треба буде заплатити всією економікою і стати зімбабве. (Зате будуть пару тисяч доларів на руках у людей)
 
Останнє редагування:

protoss

Ен таро Адун!
Реєстрація
07.04.10
Місто
Іршава / Ужгород
Телефон
Samsung S21FE (050/067)
На це потратити ЗВР?

Вся ідея в тому, щоб дати механізм не зараз його тратити, а після перемоги у війні, коли буде багато валютних вливань. і заспокоїти людей, відбити спекулювати...
 
Зверху