Реформи в Україні

debugger

Moderator
Команда форуму
Реєстрація
27.02.09
Місто
Киев
Кожен розділ книги присвячений окремій сфері впровадження реформ — економіці, обороні, охороні здоров’я, освіті тощо.
28 квітня у пресцентрі «Укрінформ» відбулась презентація «Білої книги реформ-2025». У ній описано шлях законодавчих змін, який пройшла Україна з моменту Революції Гідності. Про це «Детектору медіа» повідомили у пресслужбі аналітичного центру «Вокс Україна».
За підрахунками команди авторів проєкту «Індекс реформ» з початку 2015 року влада ухвалила понад 1650 реформаторських нормативних актів та близько 40 антиреформ. І хоча негативних рішень значно менше, ніж позитивних, однак не всі реформи можна вважати вдалими та ефективними, кажуть в аналітичному центрі.
«Біла книга реформ-2025» описує реформи у ключових галузях: економіка, оборона, урядування, охорона здоров'я, освіта, соціальна сфера. Кожен розділ книги присвячений окремій сфері, оцінює прогрес, якісні зміни та необхідні у майбутньому кроки. «Шлях реформ для молодих демократій завжди непростий. Але і кількісно, і якісно Україні вдалося провести багато успішних законодавчих змін. Зокрема реформу децентралізації, монетарну реформу, освітню», — каже авторка книги Ілона Сологуб.
Завантажити «Білу книгу реформ-2025» можна за посиланнями:
 

debugger

Moderator
Команда форуму
Реєстрація
27.02.09
Місто
Киев
Президент підписав указ про ліквідацію 5 дорадчих органів при Офісі Президента та одночасно створив нову Раду з підтримки підприємництва.

Про це йдеться на сайті ОП.

"З метою забезпечення гарантій конституційного права на підприємницьку діяльність та активізації роботи щодо якісного розвитку та реалізації інвестиційного потенціалу України,… постановляю утворити Раду з питань підтримки підприємництва як консультативно-дорадчий орган при Президентові України", – йдеться в указі Зеленського.

Завданнями нового органу визначено:

  • аналіз ефективності державної політики у сфері розвитку і підтримки підприємництва, узагальнення виявлених проблем та підготовка пропозицій щодо можливих шляхів їх вирішення;
  • розроблення заходів щодо поліпшення умов здійснення підприємницької діяльності, стимулювання інвестиційної та інноваційної активності, захисту права власності і конкуренції відповідно до найкращих практик регулювання бізнес-середовища;
  • опрацювання законодавчих ініціатив з питань підприємництва та інвестиційної діяльності, формування пропозицій щодо вдосконалення законодавства України у відповідних сферах, зокрема з урахуванням завдань із адаптації законодавства України до законодавства Європейського Союзу;
  • сприяння зміцненню взаємодії між державними органами, органами місцевого самоврядування і суб’єктами підприємництва, громадськими об’єднаннями, що представляють їх інтереси, з метою ефективного розв’язання проблемних питань у веденні бізнесу, підтримки реалізації підприємницьких ініціатив.
Головою ради Зеленський призначив Андрія Єрмака. Заступницею Єрмака буде Юлія Свириденко.

До ради увійшло понад 70 підприємців, зокрема Олег Гороховський, Максим Тімченко, Сергій Тігіпко, Ігор Ніконов, Вячеслав Климов та інші. Із персональним складом Ради можна ознайомитись насайті ОП.

При цьому Зеленський ліквідував пʼять інших консультативних органів:

  • Національну раду реформ (її ще у 2014 році створив Петро Порошенко для координації спільної політики щодо реформ);
  • Виконавчий комітет реформ (За часів Зеленського головою виконавчого комітету реформ бувМіхеіл Саакашвілі);
  • Національну інвестиційну раду(Утворена Порошенком у 2014 році з метою стимулювання інвестицій в Україну);
  • Раду з питань сприяння розвитку малого підприємництва (створенаЗеленським у 2020 році як орган, що мав налагодити звʼязок між владою та малим підприємництвом);
  • Раду з питань підтримки підприємництва в умовах воєнного стану (орган створений Зеленським після скандалу іззатриманням Ігоря Мазепи у січні 2024 року. Метою Ради було налагодження взаємин між владою та бізнесом).
 
Зверху