Роумінг та міжнародні дзвінки між країнами ЄС

necovi4

Житель
Команда форуму
Реєстрація
27.10.07
Місто
Киев
Телефон
OnePlus 7 Pro
Условия предоставления международного роуминга для абонентов всех операторов стран, входящих в Европейский Союз (ЕС = 27) и Европейское Экономическое Пространство (ЕЭП = 3)

действует с
30 авг 2007
30 авг 2008
1 июл 2009
1 июл 2010
1 июл 2011
1 июл 2012
1 июл 2013
1 июл 2014
30 апр 2016
15 июн 2017
1 янв 2018
1 янв 2019
1 янв 2020
1 янв 2021
1 янв 2022
1 июл 2022
действует по
29 авг 2008
30 июн 2009
30 июн 2010
30 июн 2011
30 июн 2012
30 июн 2013
30 июн 2014
29 апр 2016
14 июн 2017
31 дек 2017
31 дек 2018
31 дек 2019
31 дек 2020
31 дек 2021
30 июн 2022
31 дек 2022
Исходящие звонки в роуминге внутри ЕС и ЕЭП(€/минута)
0,49​
0,46​
0,43​
0,39​
0,35​
0,29​
0,24​
0,19​
тариф домашнего оператора + 0,05​
тариф домашнего оператора​
<--<--<--<--<--<--
Исходящие звонки в роуминге внутри ЕС и ЕЭПинтервал тарификации
не регулировалась​
<--
посекундная с 31й секунды​
<--<--<--<--<--<--
интервал домашнего оператора​
<--<--<--<--<--<--
Входящие звонки в роуминге внутри ЕС и ЕЭП(€/минута)
0,24​
0,22​
0,19​
0,15​
0,11​
0,08​
0,07​
0,05​
0,0114​
тариф домашнего оператора​
<--<--<--<--<--<--
Входящие звонки в роуминге внутри ЕС и ЕЭПинтервал тарификации
не регулировалась​
<--посекундная с 1й секунды<--<--<--<--<--<--
интервал домашнего оператора​
<--<--<--<--<--<--
Исходящие SMS в роуминге внутри ЕС и ЕЭЗ(€/штука)не регулировалась<--0,11<--<--0,090,080,06тариф домашнего оператора + 0,02тариф домашнего оператора<--<--<--<--<--<--
Передача данных(€/Мегабайт)не регулировалась<--<--<--<--0,700,450,20тариф домашнего оператора + 0,05тариф домашнего операторатариф домашнего оператора, но не более цены которую могут взимать операторы (строка ниже)<--<--<--<--<--
Операторы могут взимать за передачу данных в роуминге внутри ЕС и ЕЭЗ не более(€/Гигабайт)не регулировалась<--1024819,20512256153,6051,20<--7,706,004,503,503,002,502,00
Передача данных
Передача данных


Условные обозначения​
  • Прочерк (-) означает, что условия не регулировались на данный момент времени.
  • Жирным выделены условия, действующие в настоящий момент
  • Цены указаны в евро. В странах, не использующих евро, цены расчитываются по курсу ЕЦБ.
  • Цены указаны без НДС. НДС в каждой стране также может отличаться.
  • Условия роуминга регулируются при использовании услуги в границах 30 страны - 27 стран-членов ЕС и 3 страны-члена ЕЭП (Норвегия, Исландия, Лихтенштейн).


С 15.05.2019 в 28 странах ЕС и трёх странах ЕЭЗ (Исландия, Норвегия, Лихтенштейн) вступило в силу новое регулирование тарифов на международные звонки и международные SMS из домашней сети, согласно которым предельная стоимость не может превышать:

  • Международные звонки - 0,19 €/минута (+ НДС)
  • Международные SMS - 0,06 €/сообщение (+ НДС)
 
Причина: обновлённые условия
Останнє редагування модератором:

KML

Deutscher Ukrainer
Реєстрація
21.01.13
Місто
Berlin
Телефон
Google Pixel 8
Не знаю які там ціни в інших країнах ЄС; в Румунії дружина подовжує вдруге дворічний контракт зі скидкою. Взагалі не бачу сенсу поповнювати Укр SIM з такими цінами і обʼємами, враховуючи, що місцевий номер потрібен скрізь.

PS контракт можна розірвати сповістивши оператора в ЦОА за місяць ДО без жодних санкцій.

З румунськими цінами і контрактами може воно і так, а з німецькими - дуже виправдовується. Бо ціни значно вищі, а контракт якщо на два роки - то розірвати раніше ніяк не вийде. Впевнений, що щось подібне і в інших "дорогих" країнах ЄС.

Але шейп для українського роумінгу відчувається дуже часто, залежить від локації. Тут, де я зараз, у горах Баварії, український роумінг практично рівнозначний німецький сімкарті, тобто працює взагалі без проблем. Але в Берліні користуватись українською сімкою в центрі міста неможливо, швидкість шейплять неймовірно, іноді взагалі нульова. Те саме спостерігав в центрі інших великих міст Німеччини.
В Польщі, здається, трошки інший підхід. Там шейп статичний і не залежить від локації, а просто ріжуть швидкість всюди, до рівня кількох мегабіт на секунду.
 
  • Like
Реакції: idea
Реєстрація
05.07.18
Місто
Бровари
Ми колись з другом були в Іспанії та Хорватії, то плей йому надсилав пропозиції інтернет-пакетів для роумінгу. Але ці пакети були дорожчими за євророумінг. То він просто був на стандартному ціннику - нащо йому той лохотрон? Там, здається, плей пропонував гіг за 15 зл, а у євророумінгу це вартує 10,48.
Post automatically merged:

Бо ціни значно вищі, а контракт якщо на два роки - то розірвати раніше ніяк не вийде. Впевнений, що щось подібне і в інших "дорогих" країнах ЄС.
розірвати напевно можна, от лише які умови розірвання... У Польщі через це брали раніше кауцію 800-1200 зл, якщо раніше злетиш - кауцію назад не отримаєш. Там, правда, ще телефон був за низькими цінами до контракту.
 
Останнє редагування:

студент

Moderator
Команда форуму
Реєстрація
10.07.09
Місто
Київ, Вінницька, București
Телефон
iPhone 8+, 13 Pro max
А ще прикол, що для абонентів Orange RO ніяких пільг в роумінгу в Україні нема)
Тобто абонент київстар в роумінгу має пакет послуг, а абонент orange в роумінгу в Україні тарифікується по стандартній схемі відповідної роумінгової зони. Не зрозуміло, це така локальна політика саме цього оператора, чи взагалі всіх європейських ….


 
Реєстрація
05.07.18
Місто
Бровари
студент, загальна така політика, в принципі, як і у нас. Це акційні, тимчасові умови надають пільговий роумінг нам, і деякі оператори - їм. Погугліть, може в них теж є така акція десь глибоко в закромах. Румуни рідко до нас їздять, та й особливо нема чим...
ось знайшов перекладену польською угоду міжоператорську https://digital-strategy.ec.europa....ide-affordable-calls-and-ukraine-another-year - написано, що з нашої сторони 7 операторів - а хіба 3моб нам щось пропонує в роумінгу?
Ну й інше, те що наш оператор надає європейському пільговий цінник, не означає що європеєць його надасть своєму абоненту, принаймні, за умовчанням...
Ось ще: https://digital-strategy.ec.europa....perators-help-refugees-ukraine-stay-connected
Написано Vega white, а що ще є Вега блек? :)))
Post automatically merged:

студент, ось приміром "оренж пеель" дає дешевий інтернет в Україні лише припейд-абонам абонентам
а для контракту лише дешевші тарифи в рамках загальної політики здешевлення в певних країнах поза ЄС.
 
Останнє редагування:
Реєстрація
26.10.07
Місто
London
Телефон
Samsung Galaxy S20
В Польщі, здається, трошки інший підхід. Там шейп статичний і не залежить від локації, а просто ріжуть швидкість всюди, до рівня кількох мегабіт на секунду.
З мого досвіду ні разу не статичний. Вдома швидкість більш-менш, але починаєш їздити містом - не завжди сторінки вантажаться.
Але на 100% сказати чи це шейп, чи мертва мережа оператора я не можу. Бо локальна Лайка працює в мережі Plus, а роумінг в ВФ і ЛС і Orange. І коли у Plus переважно LTE/5G 1800+2600+900, то в роумінгу Orange по місту значу частину часу LTE 800 - і то мрак. Але я не вкурюю чи це Люблін у Orange покритий так погано у LTE 800, чи то українських "туристів" примусово сують і LTE 800 і шейплять так, що інтернет ледве повзає..
 
  • Like
Реакції: idea
Реєстрація
05.07.18
Місто
Бровари
webivan, це тому що в плюса більше частот, особливо у 4джо. Доведеться купити оренж за 5 зл і потестити (там зразу дадуть 600 гіг)... в Любліні 77 беесок, більшість - GSM900 LTE1800 LTE2100 LTE2600 LTE800 UMTS900. чому не дає агрегацію - не зрозуміло... для 5джо треба або спец.пакет, або спец.послугу за 5 зета.
 
Останнє редагування:
Реєстрація
26.10.07
Місто
London
Телефон
Samsung Galaxy S20
idea перебрався у Варшаву - тут ситуація протилежна. ЛС у роумінгу Orange має кращу швидкість і індор покриття ніж Лайка у мережі Plus. Тож, схоже, залежить не так від роумінгу, як від завантаженості мережі конкретного оператора у конкретному місці. Ну щоправда я не зловживаю мобільним інтернетом і не пробую використовувати його як стаціонарний. Може при інтенсивному користуванні шейп таки вмикається.

А так Plus переважно висить у 20+5МГц 1800, Orange показує агрегацію 2600+2100+1800 без уточнення ширини смуги.
 
  • Like
Реакції: idea

Lawyer

Харьков, Украина
Реєстрація
07.06.08
Місто
UA 21 (Харкіff,УКРАЇНА)
Телефон
ZTE Blade A7 2020
Реєстрація
26.10.07
Місто
London
Телефон
Samsung Galaxy S20
Як показує досвід, лише 1 доступний оператор у кожній країні.
З мого досвіду не зовсім так. Кілька разів бачив як чи то ВФ, чи то ЛС випадав самостійно у Plus. Але протягом години повертався назад у Orange. З чим пов'язано - не знаю. Вручну обрати щось окрім Orange - не виходило.
 
Реєстрація
23.11.11
Місто
Житомир
Телефон
Iphone 12
Як показує досвід, лише 1 доступний оператор у кожній країні.
З мого досвіду не зовсім так. Кілька разів бачив як чи то ВФ, чи то ЛС випадав самостійно у Plus. Але протягом години повертався назад у Orange. З чим пов'язано - не знаю. Вручну обрати щось окрім Orange - не виходило.
Восени минулого року їздив до Німеччини через Польщу, перед тим подзвонив до оператора Лайфселла і розпитався, який роумінг- партнер у них у Польщі. Оператор відповіла, що тільки Оранж - тільки з ними пільговий роумінг. Щоправда тоді діяла акція типу "Гігабайти без кордонів" (якщо не помиляюся у назві). У мене спокійно працював інтернет у 4Ж з непоганою швидкістю. Інші мережі не пробував, поклався на інформацію Лайфселла.
 
Зверху