Манделю, уродженцю Румунії, який пережив Катастрофу і виграв 14 головних лотерейних призів у різних країнах, загрожує ув'язнення терміном на 10 місяців.
В останні роки Стефан Мандель проживав у острівній державі Вануату в Тихому океані – подалі від правосуддя. Ідея про повернення до Ізраїлю виникла у нього, коли він зрозумів, що міжнародний ордер на арешт, виданий на прохання ізраїльської влади, не буде приведений у дію негайно.
У минулому математик, що втік, відхилив пропозицію держпрокуратури Ізраїлю про заміну тюремного ув'язнення виправними роботами.
Верховний суд Ізраїлю відхилив клопотання 83-річного математика Стефана Манделя , який вимагав провести повторний судовий процес у справі про порушення законодавства про цінні папери та обман інвесторів. Про це стало відомо у четвер, 7 грудня. Манделю, уродженцю Румунії, який пережив Катастрофу і виграв 14 головних лотерейних призів у різних країнах, загрожує ув'язнення терміном на 10 місяців.
Як
повідомляли "Вести" , 11 травня Мандель повернувся до Ізраїлю після 21-річної відсутності, маючи намір довести свою невинність у суді і домогтися скасування вироку, винесеного 19 років тому. Рішення Верховного суду позбавило його цієї можливості.
Адвокат Алон Айзенберг , який представляє інтереси Стефана Манделя, заявив: "Можна лише шкодувати про те, що Верховний суд відмовився від розгляду великої кількості доказів, що підтверджують невинність мого довірителя. Ми вивчимо судову ухвалу і обміркуємо подальші кроки".
В останні роки Стефан Мандель проживав у острівній державі Вануату в Тихому океані – подалі від правосуддя. Ідея про повернення до Ізраїлю виникла у нього, коли він зрозумів, що міжнародний ордер на арешт, виданий на прохання ізраїльської влади, не буде приведений у дію негайно.
У минулому математик, що втік, відхилив пропозицію держпрокуратури Ізраїлю про заміну тюремного ув'язнення виправними роботами.
Історія Стефана Манделя могла стати основою захоплюючого телесеріалу. Він народився у бідній єврейській родині в Румунії. У 1960-х роках почав мріяти про репатріацію в Ізраїль, але швидко зрозумів, що почати нове життя з порожніми кишенями буде дуже складно. Потрібні були гроші. Зарплата Стефана на той час становила 88 доларів на місяць. Про те, щоб накопичити значну суму, не йшлося.
Замість того, щоб накопичувати гроші, Мандель почав витрачати їх на покупку лотерейних квитків. Він розробив математичну модель виграшу у лотерею. На відміну від тисяч подібних моделей його розробка виявилася ефективною. Йому вдалося отримати головний приз державної лотереї Румунії – 72.783 леї. Здобувши виграш, він разом із сім'єю репатріювався до Ізраїлю. Це було 1966 року.
Після кількох років, проведених у єврейській державі, Мандель перебрався до Австралії. Там він удосконалив свою математичну модель з урахуванням особливостей місцевої лотереї та кілька разів вигравав головний приз. Це не залишилося непоміченим. Австралійське управління лотерей збільшило кількість куль, що використовуються для визначення номерів-переможців, з 40 до 45, а парламент у Канберрі ухвалив спеціальний закон, що обмежує можливості учасників лотерей, який увійшов в історію як закон Стефана Манделя.
Мандель спробував свої сили й у американській лотереї. Найбільший виграш, який дістався йому у США, становив 27 млн доларів. На той час для участі в лотереї можна було самостійно надрукувати квиток із номерами та сплатити його у кіоску. Після перемоги Манделя американська влада заборонила звернення саморобних квитків.
1996 року Стефан Мандель знову з'явився в Ізраїлі. Він створив інвестиційну групу "Мондрагон" для придбання земельних ділянок у Вануату та створення там зони вільної торгівлі. Ідея мала успіх, до групи вступили тисячі ізраїльтян. Але за кілька років "Мондрагоном" зайнялися слідчі Управління цінних паперів. У 2002 році Мандель був затриманий, допитаний і звільнений під велику грошову заставу. Після цього він вирушив до Лондона і повернувся до Ізраїлю лише у травні 2003 року.
У 2004 році, як говорилося вище, світовий суд у Тель-Авіві засудив Манделя та його компаньйона до 10 місяців позбавлення волі. Суд встановив, що члени кооперативу приховували фінансову інформацію, що доводить повну неспроможність скуповування земель на тихоокеанських островах як інвестиційного проекту.
Мандель намагався оскаржити вирок. Подана ним 2006 року апеляція була відхилена. 2018 року він звернувся до Верховного суду Ізраїлю з клопотанням про перегляд справи, обіцяючи надати докази своєї невинності.