Сільрада проти встановлення БС усіх операторів

milan27

fiber engineer
Реєстрація
28.12.14
Місто
Луцьк
Телефон
OnePlus 10pro 8/128
LArmstrong, 1 км відстані від міста нічого не означає. Кабель зазвичай закопують від якоїсь існуючої муфти в землі ( не відомо, де така є) , або від магістрального майданчика. Це по перше. По друге вартість закопування кабеля в землю в середньому 50 грн/метр без урахування самого кабеля, дозволів, договорів, а також "дозволів". Якщо на шляху є річка, залізниця чи ще щось інше - треба робити прокол. Ціна проколу від річкою шириною в 50м - 150кгрн. А щоб домовитися з залізницею - треба мати або знайомих залізничників, або купу грошей. Ціна проколу під коліями теж вас неприємно здивує.
Ставити свою металеву мачту - доволі дорого. Вже давно не бачив, щоб оператори ставили своє, зазвичай вішаються на вже існуючі об'єкти. Питання знову ж в документах на водонапірних і дозволах( привіт, бюрократії!).
Поставити трансформатор, і навіть протягнути свою лінію 10кВ - не є проблема, на Волині, де я працюю, майже половина існуючих мачт мають свої трансформаторні підстанції і окрему лінію 10кВ.
RRU - це трохи не те, про що ви думали. Здогадуюся, що ви мали на увазі радіорелейки. Щоб побудувати лінк, перш за все бажано знайти БС чи сайт з оптикою, бо заживлювати БС по радіо через сайт, який і сам заживлений по радіо - не дуже перспектива. Щоб цей лінк непогано працював, необхідно пряма видимість якнайперше, зона Френеля, а також дозволи в УДЦР.
Все, що я описав - це досить великі гроші, а також, що важливіше - час.
А тепер, увага, питання: чого до вас ніхто з трійки опсосів так і не поспішає?
 
Реєстрація
04.10.13
Місто
Тернопіль
Телефон
Xiaomi RN8T, iPhone 7+
У меня уже горит. На Киевстаре сегодня БС пол дня "сеть занята", а 3G за последние 1,5 месяца упал до 1-1,5 мбит.
А для чого тобі вдома більшої швидкості? Вайфаю не вистачає? Чи то треба там, де нема вайфаю? Бо реально не розумію. Давно користуюсь інтернетом від Інтертелекома, так мені їхньої швидкості в 1-2 мбіт\сек вистачає з головою (форум почитати, у вайбері відповісти, тощо). А для інших, прожорливіших, потреб вдома і на роботі вайфай є. Ну для чого на мобільному телефоні 100500 мбіт\сек швидкості?
 

ivan pochta

user #68
Реєстрація
27.10.07
Місто
Дніпро
LArmstrong, 1 км відстані від міста нічого не означає. Кабель зазвичай закопують від якоїсь існуючої муфти в землі ( не відомо, де така є) , або від магістрального майданчика. Це по перше. По друге вартість закопування кабеля в землю в середньому 50 грн/метр без урахування самого кабеля, дозволів, договорів, а також "дозволів". Якщо на шляху є річка, залізниця чи ще щось інше - треба робити прокол. Ціна проколу від річкою шириною в 50м - 150кгрн. А щоб домовитися з залізницею - треба мати або знайомих залізничників, або купу грошей. Ціна проколу під коліями теж вас неприємно здивує.
Ставити свою металеву мачту - доволі дорого. Вже давно не бачив, щоб оператори ставили своє, зазвичай вішаються на вже існуючі об'єкти. Питання знову ж в документах на водонапірних і дозволах( привіт, бюрократії!).
Поставити трансформатор, і навіть протягнути свою лінію 10кВ - не є проблема, на Волині, де я працюю, майже половина існуючих мачт мають свої трансформаторні підстанції і окрему лінію 10кВ.
RRU - це трохи не те, про що ви думали. Здогадуюся, що ви мали на увазі радіорелейки. Щоб побудувати лінк, перш за все бажано знайти БС чи сайт з оптикою, бо заживлювати БС по радіо через сайт, який і сам заживлений по радіо - не дуже перспектива. Щоб цей лінк непогано працював, необхідно пряма видимість якнайперше, зона Френеля, а також дозволи в УДЦР.
Все, що я описав - це досить великі гроші, а також, що важливіше - час.
А тепер, увага, питання: чого до вас ніхто з трійки опсосів так і не поспішає?

Спасибо, интересно.

ТС писал, что в его нп 2500 человек. Пускай услугами оператора, который поставит БС воспользуется даже 1500 человек, то при среднем ARPU даже в 65 грн, получаем 97 500 грн/мес. Установка БС пусть обойдётся в 1.5млн, но учитывает доп. затраты её окупаемость 1.5 года. Это самый оптимистичный сценарий.

Вот поэтому и не спешат. Слоны в стадии активного строительства LTE, куда уходит большая часть средств, отведенных на капитальные инвестиции. вот когда закончат строительство сети и её уплотнение, можно рассчитывать на активное строительство новых сайтов. А так строят критически-важные сайты и, зачастую, где вообще и поблизости нет БСок...

А для чого тобі вдома більшої швидкості? Вайфаю не вистачає? Чи то треба там, де нема вайфаю? Бо реально не розумію. Давно користуюсь інтернетом від Інтертелекома, так мені їхньої швидкості в 1-2 мбіт\сек вистачає з головою (форум почитати, у вайбері відповісти, тощо). А для інших, прожорливіших, потреб вдома і на роботі вайфай є. Ну для чого на мобільному телефоні 100500 мбіт\сек швидкості?

Я думаю ТС имел ввиду отсутствие стабильного покрытия как такового, а не скорость в 100500мбит дома...
 
Реєстрація
04.10.13
Місто
Тернопіль
Телефон
Xiaomi RN8T, iPhone 7+
Но у меня эти 1-2 мбит есть только на 3-м этаже в доме! На 1-м, 2-м этаже или на улице нет! Нету сигнала нигде в н.п.!
Проблема давно не в интернете, а банально в звонках. То БС перегружена, то как 15 мин назад 4 раза повторял человек что я сказал, так-как что-то хрюкает и пукает, идут разрывы во-время вызова.
И да, я бы хотел, чтобы по-пути домой, я мог хотя бы почту открыть или погоду глянуть, уже не говоря, что музыка в машине/телефоне полностью на онлайне в Apple Music. Выходишь из дома в двор, тоже ни фотку скинуть, ни в мессенджере не ответить, так как EDGE мёртвый. Чтобы покрыть двор Wi-Fi, нужна какая-то Ubiquiti-антенна, которую накроет УДЦР, уже был случай с другом, который себе в гараж Wi-Fi протянул
Ну, якщо є сигнал на 3 поверсі будинку, і нема в дворі, то можна встиановити в себе вдома gsm\umts-ріпітер. Десь недавно тут в якійсь темі хтось посилання давав на алі.
А на рахунок вайфаю в дворі, так я в себе зробив таку схему: будинок і частину двору покриває вайфаєм 1 роутер, від нього езернетний кабель в гараж, - і до точки доступу, яка покриває вайфаєм гараж і іншу частину двору. Можна забацати таку ж схему. Якщо територія велика, то встановити 2-3 точки доступу. Все можна зробити звичайними недорогими девайсами. Ніяких потужних Убікюітів не треба, і УДЦР посилаємо в ліс по гриби.
 
Реєстрація
04.10.13
Місто
Тернопіль
Телефон
Xiaomi RN8T, iPhone 7+
Раптор, я уже 100 раз писал, что у меня стоит репитер. Он покрывает 2 комнаты от силы. Чтобы накрыть весь дом, нужен мощный репитер за 20к грн, чтобы воткнуть в него 8-9 антенн (и сами антенны на 3-4к ещё). Почему я должен делать покрытие ЗА СВОИ ДЕНЬГИ, если оператор ЗАЯВЛЯЕТ ТУТ 100% покрытие 2G/3G/4G?!
Вибачай, не знав, не слідкую за твоїми дописами. Я то, думав, що ті репітери покривають трохи більшу територію.

Ну, тут 50 на 50. Або падишах помре, або ішак здохне. Якщо вже хочеш покрити будинок, то треба самому вкладатися в обладнання, або чекати, поки це зробить оператор.

Нє, ну є ще варіанти.
1. (Для розмов) Можна встановити стаціонарний жсм-телефон-базу, і до нього підключити дект-радіотелефони, і розставити їх по будинку. З твого номеру встановити переадресацію, коли поза зоною, на цей телефон. Варіант цей не найкращий, але зв"язок забезпечить.
2.(Для розмов і інтернету) Перенести свій номер до Інтертелекома. Він тягне всюди. Принаймні, в межах міста і найбижчих сіл, я не знаю місць, де б не працював Інтер.
3. Найпростіший варіант (для розмов і інтернету): використати 2-стандартний жсм\сдма телефон і в ньому номер Інтертелекома в якості резервного. Коли твій основний номер поза зоною, спрацьовує переадресація на номер Інтертелекома. Таким чином зв"язок і інтернет в тебе вдома буде забезпечений. Інтертелеком буде працювати в тебе вдома всюди. Бо Нетмонітор показує, що бс Інтера встановлена на трубі котєльної біля Подолян. А це - 1 км від тебе.

У меня стоит 3 точки на дом, это дикий геморой. Сколько раз я прохожу между этажами, столько раз у меня телефон висит на самой дальней точке и нужно вручную всё это по 100 раз на день переключать.
Ну, є таке. Мене це не напрягає, бо я вдома не ношуся з телефоном. В нас різний профіль користування. Ти, мабуть, телефон з рук не випускаєш. Тому й такі проблеми при переходах від точки до точки. Тут теж треба шукати якогось компромісу із власними звичками, або далі бідкатись і чекати на милість оператора.
 
Останнє редагування:

Maxxx

Ябкодрочер)
Реєстрація
01.12.08
Місто
Київ
Телефон
iPhone 12 Pro Max
Чтобы покрыть двор Wi-Fi, нужна какая-то Ubiquiti-антенна, которую накроет УДЦР, уже был случай с другом, который себе в гараж Wi-Fi протянул.

А вот с этого момента поподробнее?? Сорри за офф, но улыбнуло, что в селуху к челу в гараж приехал "черный воронок" РыбЧастотНагляда с пеленгаторами на крыше.. :D По Киеву и области никто не приезжает уже годами, конечно, если не использовать для коммерции и не раздавать за деньги. Может, он в гараже ганжубас растил под лампами ЛЕД "правильного спектра", и приехал совсем не частот нагляд? ;) (а дальше как в том анекдоте по селу слухи пошли: "не выиграл, а проиграл, и не лимон, а квартиру, и не в лоторею, а в карты")))

А дом и двор вполне можно (и нужно) покрыть бесшовным вайфаем, с правильным оборудованием. Чтобы не было такого, что куча сетей и телефон до последнего держится за говно!! И даже если поставить Убикути Unifi LR на окне ЗА стеклом - ты уже чист перед законом, и можешь посылать рыбнадзор подальше. Да и по двору расставить, но аккуратно, не светить и не хвастаться на каждом шагу, никто не приедет. Хотя, это конечно не решит проблему отсутствия связи за пределами двора.. ((
 
Реєстрація
16.10.13
Місто
Хмельницький
Телефон
Samsung A54
А вот с этого момента поподробнее?? Сорри за офф, но улыбнуло, что в селуху к челу в гараж приехал "черный воронок" РыбЧастотНагляда с пеленгаторами на крыше.. :D По Киеву и области никто не приезжает уже годами, конечно, если не использовать для коммерции и не раздавать за деньги.

Я в Хмельницькому і по області їх часто бачу. Такі Duster їздять.
 

Вкладення

  • 370_9468f58c495b1dcbee07fd9d1a228e62.jpg
    370_9468f58c495b1dcbee07fd9d1a228e62.jpg
    119.7 КБ · Перегляди: 91
Реєстрація
07.09.15
Місто
København
Телефон
Iphone from China :))
(Для розмов і інтернету) Перенести свій номер до Інтертелекома. Він тягне всюди. Принаймні, в межах міста і найбижчих сіл, я не знаю місць, де б не працював Інтер.
Уже знаете.. посмотрите ко мне в адрес слева. Интертелеком на площаде в 50 км2 нет и никогда небыло..если точку в 1 км метр несчитать 3г покрытием. Так що вони існують... села привиди без 3г. 2г онлі, 1 оператор онлі.. другий так... аби не вибило як набрав...лайф ще рідше ніж інтер.
 
Останнє редагування:
Реєстрація
04.10.13
Місто
Тернопіль
Телефон
Xiaomi RN8T, iPhone 7+
Уже знаете.. посмотрите ко мне в подпись. Интертелеком на площаде в 50 км2 нет и никогда небыло..если точку в 1 км метр несчитать 3г покрытием. Так що вони існують... села привиди без 3г. 2г онлі, 1 оператор онлі.. другий так... аби не вибило як набрав...лайф ще рідше ніж інтер.
Нащо воно мені десь? Я говорю про Тернопіль, і про конкретний наслений пункт в 1 км від Тернополя. Інші села-привиди мене не цікавлять.
 

Андрюх@dp.ua

Пенсіонер
Реєстрація
14.02.08
Місто
Дніпро - мій рідний дім
Телефон
дивись підпис

Maxxx

Ябкодрочер)
Реєстрація
01.12.08
Місто
Київ
Телефон
iPhone 12 Pro Max
Я в Хмельницькому і по області їх часто бачу. Такі Duster їздять.

Їздити вони їздять, то їх робота, паливо їм виділяють, та зряплатню платять, а ось чи ловлять вони сигнали по гаражах...:rolleyes:
 

Maxxx

Ябкодрочер)
Реєстрація
01.12.08
Місто
Київ
Телефон
iPhone 12 Pro Max
ферму для майнинга (да-да)

Может, в этом и ключ - завистники и "капнули" в рыбнадзор, чтобы не майнил больше.. :rolleyes: Понятно, что мост сам передает-излучает, и были претензии к нему, а не к вайфаю в гараже. Может, надо было маскировать точки, и использовать тарелочки с узким лучем, может помешал какому-то инет-провайдеру на этих же частотах и те "капнули", или в радиусе 20 км только он с такими точками "умный", и "воронок" на единственный сигнал в округе приехал, чтобы хоть кому-то сделать "ай-яй-яй".
 

LArmstrong

Вояж
Реєстрація
29.10.16
Місто
Ukraine
Maxxx, использовались маленькие тарелочки. Факт остаётся фактом, что за wifi и репитер может докопаться УДЦР
 

ivan pochta

user #68
Реєстрація
27.10.07
Місто
Дніпро
Это много?) КС ставил БСки в сёлах и меньше, где окупаемость 5-6 лет.

В данный момент много: все строят LTE и расширяют в критических точках. В твоём случае это не расширение, а уплотнение! Так как покрытия нет из-за рельефа, но при этом вблизи есть БСки которые должны добивать.
 

ivan pochta

user #68
Реєстрація
27.10.07
Місто
Дніпро
ivan pochta, как они могут добивать, если БС все на горбе, а нас. пункт в ЯМЕ!? А та что на телевышке в 5,5 км отсюда! Это не уплотнение! Это враньё на карте покрытия! 4 с половиной года нет никакого покрытия, что заявляют операторы

Вот если бы нас пункт был бы на холме, а БС в яме - другой разговор. А так они смотрят по своим моделям местности и не считают данный нас пункт перспективным для уплотнения. В сёлах ставят БСки так, чтобы она покрывала 15км и проходящие рядом с ней магистрали транспортные...
 

Maxxx

Ябкодрочер)
Реєстрація
01.12.08
Місто
Київ
Телефон
iPhone 12 Pro Max
дьяволу душу продать

Если бы он существовал, и ставил за души БС и раздавал безлимитные тарифы, и 30% кешбек по картам какого-то "DiabloBank" - форумчане и его бы "нахлобучили через лозейку".. :D
 

ivan pochta

user #68
Реєстрація
27.10.07
Місто
Дніпро
Куда относить?

Добавлено через 3 минуты
Со мной сегодня утром связались из Star Guard. 30 мин назад от меня поехал техник Киевстара. Вообщем, всё плохо, но вы держитесь, счастья, здоровья.

Земли в оренду взять нет, у меня на участке ставить мачту нельзя.
Чтобы ставить мачту на крыше дома, нужно его полностью изуродовать: по-центру крыши поставить 6-7 метровую мачту, на углах дома продолбить крепления для 4 растяжек, а по фасаду дома кинуть весь транспорт и ящик должен стоять около дома, чтобы у техников был доступ + эта херовина будет гудеть под окнами.

Поставишь на дом - у тебя как раз в доме и будет мёртвая зона скорее всего :(
 

ivan pochta

user #68
Реєстрація
27.10.07
Місто
Дніпро
Maxxx, по закону. ВФ тоже сказали что не могут.

Найди комуу принадлежат водонапорные вышки - это единственный вариант и пиши всем трём слонам что-то типа: К оператору, который обеспечит стабильное покрытие, готовы перейти 70% нас. пункта.
 
Зверху