Алкогольні напої

  • Автор теми DesKV
  • Дата створення

Что из алкоголя Вы предпочитаете?


  • Кількість людей, що взяли участь в опитувані
    309
Реєстрація
06.04.09
Місто
Київ
Телефон
Samsung Galaxy S22Ultra
За матеріалами СБУ оголошено про підозру алкогольному магнату Євгенію Черняку


СБУ зібрала докази на власника одного з найбільших алкогольних холдингів України Євгена Черняка, який підозрюється у фінансуванні збройної агресії РФ. Йому оголошено підозру.

Як зазначається у повідомленні на сайті СБУ, за даними слідства, незважаючи на повномасштабне вторгнення, компанії Черняка продовжили вести бізнес із країною-агресором.

"Протягом 2022 року лише у вигляді сплати податків і зборів підпорядковані йому підприємства перерахували до бюджету РФ близько 6 млрд у гривневому еквіваленті", - наголосили у Службі.

Задокументовано, що підприємства чоловіка, розташовані на території чотирьох країн Центральної Азії та Південного Кавказу, закуповували в РФ промислові обсяги спирту та іншу продукцію.

"Під час обшуків в офісних приміщеннях холдингу в Україні виявлено документи та інші речові докази незаконної діяльності на користь країни-агресора", - йдеться у повідомленні.

Так, на підставі зібраних доказів слідчі СБУ повідомили про підозру Черняку та ще шести топ-менеджерам його компаній за ч. 2 ст. 28, ст. 111-2 Кримінального кодексу ("пособництво державі-агресору, вчинене за попередньою змовою групою осіб").

Вирішується питання про накладення арешту на їхнє приватне та корпоративне майно для передачі в управління Агентства з розшуку та менеджменту активів.

Хто не вкурсі, то це бренди "Мороша", "Первак", "Хортиця"...
 
Реєстрація
05.07.18
Місто
Бровари
Шампанське - це географічно захищена назва
Ага, а ще в нас зареєстровано "Шампанське України" ;)
ось ще недавній приклад використання: https://www.epravda.com.ua/news/2022/09/3/691085/
резервуарним методом за яким робиться Просекко
Як і більшість наших ігристих, як то Шабо, чи КЗШВ...
15 місяців для Шампанського, або мінімум 9 місяців для Кави(та що іспанська Cava).
Ще варто згадати про кремани. На мою думку, на голову кращі за кави. Не знаю навіть чому...
Але усе це усе одно називається ігристим вином. І якщо воно вироблено за однією з технологій але не в визначеному регіоні, воно не має права називатись Шампанським, Кавою чи Просекко, але технологія від цього не змінюється
Я шаную класичну технологію. По-перше, це дорожче, треба витримувати час і температуру в пляшках - погреби, крутить пляшки, виконувати дегоржаж тощо, а не набодяжити в умовному відрі і продавати за ту саму ціну... По-друге, від ігристих, вироблених за класичною технологією у мене голова не болить...
Я розумію, що усі вони ігристі, але шампанське, каву, кремани, франчакорту та бахмутське, я б не ставив в один ряд із просеками, ламбрусками, КЗШВ і ще гіршими прикладами...
 
Реєстрація
26.10.07
Місто
London
Телефон
Samsung Galaxy S20
Ага, а ще в нас зареєстровано "Шампанське України" ;)
ось ще недавній приклад використання: https://www.epravda.com.ua/news/2022/09/3/691085/
Де воно зареєстроване? Не плутайте кривий текст журналістів з реаліями. Заходиш на сайт виробника про якого там мова - і там ні слова про шампанське. Тільки "ігристі вина". Нічого з написом "шампанське" не з провінції шампань на той же ринок ЄС не пропустять.

Я шаную класичну технологію. По-перше, це дорожче, треба витримувати час і температуру в пляшках - погреби, крутить пляшки, виконувати дегоржаж тощо, а не набодяжити в умовному відрі і продавати за ту саму ціну... По-друге, від ігристих, вироблених за класичною технологією у мене голова не болить...
Я розумію, що усі вони ігристі, але шампанське, каву, кремани, франчакорту та бахмутське, я б не ставив в один ряд із просеками, ламбрусками, КЗШВ і ще гіршими прикладами...
Я шаную смак і те що не болить голова. За якою технологією воно зроблено мені усе одно.
КЗШВ - це ті що роблять солодку газовану водичку із спиртом, яка раніше називалась "Совєтскоє"? Ну звісно що воно буде гімном, навіть якщо вони паралельно роблять справжнє ігристе.
А так я можу сказати, що Каву не дуже люблю, там схоже вина беруть більш мінеральні, а я надаю перевагу квітковим.
А так мені траплялилсь як і чудові варіанти Просеко з прекрасним квітковим ароматом, від яких не болить голова, так і ігристі за традиційною технологією де ні смаку, ні чистої голови.
Загалом більше надаю переваги як раз Просеко(не технології як такій, а винам що можуть так називатись за географією), переважно через те що там значно частіше можна знайти квітковий аромат. З Українських ігристих вин взагалі з того що куштував і мені прямо подобалось можу згадати тільки Біссер від Колоніста. Також у ресторанах борисова було якесь "Шабо", яке робили саме для них(бо купував окремо в магазі - був шмурдяк) - воно теж не викликало відрази. Інше українське - ну пити можна якщо дуже хочеться і нема чого пити, але задоволення я не отримував, включно з бахмутським.
 
Реєстрація
08.09.10
Місто
Херсон
Телефон
Samsung note 20.
А мне какая-то хрень попалась от шабо в этот раз. Под названием "мускатне шабо" игристое полусладкое белое. От игристости там название одно. В общем практически белое вино. Ни хлопка, ни газика, ни бульбашек. И пробка интересная. Обычно после открытия пробка вся такая разбухшая, а в этот раз прямая, можно спокойно закрывать нею бутылку. Собственно в первый раз брал шабо. Обычно это был артем. Может я конечно чего-то не знаю и так и должно быть. Я больше по тихим винам.
 
  • Like
Реакції: idea
Реєстрація
05.07.18
Місто
Бровари
Де воно зареєстроване?
виявляється в Законі України "Про виноград та виноградне вино" https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2662-15#Text
Стаття 1. Визначення основних термінів
У цьому Законі терміни вживаються в такому значенні: ...
16) виноматеріали шампанські - виноматеріали, виготовлені з регламентованих сортів винограду у "білий" спосіб за спеціальною технологією і призначені для виробництва шампанського України та ігристих вин; ...
18) вино ігристе - вино, піняста властивість якого набута внаслідок його насичення діоксидом вуглецю ендогенного походження, що утворюється під час бродіння сусла або вторинного бродіння виноматеріалів у герметично закритих посудинах;
19) шампанське України - біле ігристе вино, виготовлене шляхом його насичення діоксидом вуглецю ендогенного походження при вторинному бродінні шампанських виноматеріалів з використанням сахарози в герметично закритих ємностях міцністю не нижче 10,5 відсотка об'ємних одиниць. При здійсненні процесу шампанізації в пляшках з наступною трирічною витримкою ігристе вино має назву "Шампанське України класичне";
Я точно не памʼятаю, мені здається при переговорах до СОТ ми собі вибороли можливість залишити цю назву для внутрішнього вжитку, та й шампанські за кордон ми майже не експортуємо.
А от коли ми проводили переговори про вступ до зони вільної торгівлі з ЄС (привіт протестувальникам на кордонах), то, певно, вже і від цього відмовились, в законі змін не видно, але міжнародна угода є частиною нашого законодавства і має першість перед законом.
Тут трошки про це є: https://www.unian.ua/economics/agro...-zalishitisya-bez-konyaku-i-shampanskogo.html
КЗШВ - це ті що роблять солодку газовану водичку із спиртом, яка раніше називалась "Совєтскоє"? Ну звісно що воно буде гімном, навіть якщо вони паралельно роблять справжнє ігристе.
А Ви в курсі, що їхній власник (50%) - німецький виробник ігристих та шампанських Henkell? :) Лише сьогодні дізнався, що вони власник кави Фрешнет. Дивно у них поруч із заводом не було жодного логотипу... https://www.thedrinksbusiness.com/2...net-hits-record-e1-1-billion-revenue-in-2022/ Найбільший виробник кави, але те що вони роблять масово - гидитне.
 
Останнє редагування:
Реєстрація
05.07.18
Місто
Бровари
А так я можу сказати, що Каву не дуже люблю, там схоже вина беруть більш мінеральні, а я надаю перевагу квітковим.
Кави виробляють в долині Пенедеш, тому звісно смаки мінеральні, та й більшість вин там столові. Це не Ріоха.
Проте якщо поїхати в Сан-Садурні-д'Анойа - столицю кав. Маленьке містечко, де міститься більшість усіх заводів кав (може 20?). То можна скуштувати дуже цікаві.
А так мені траплялилсь як і чудові варіанти Просеко з прекрасним квітковим ароматом, від яких не болить голова, так і ігристі за традиційною технологією де ні смаку, ні чистої голови.
Цілком згоден. Теж на винному фестивалі в Києві куштував шалено смачні просекко, втім картіцце. Але ж у магазинах їх не купиш/або не купиш за адекватні ціни.
Також у ресторанах борисова було якесь "Шабо", яке робили саме для них(бо купував окремо в магазі - був шмурдяк) - воно теж не викликало відрази
Я теж це помітив, що Шабо в Борисова краще ніж те, що у магазинах. Вони на конференції казали, що теж виробляють невеликі порції за класичною технологією, але я так і не добився від бренд-менеджера ніяких деталей про це вино... Певно, роблять виключно для виставок. Щоб отримувати медальки, а в магазинах продавати "Шабські погріба"....
А мне какая-то хрень попалась от шабо в этот раз. Под названием "мускатне шабо" игристое полусладкое белое.
Я теж колись його брав. Згоден, що таке собі. Та більшість півсолодких гівняна, бо цукру багато, яким вони затуляють невдалий виноматеріал.
АЛЕ! Ігристі вина (шампанські) це дуже чутливий напій. Вони дуже примхливі щодо транспортування, а також температури зберігання. Помітьте, в нас усі ігристі в магазинах стоять в теплі, що їм шкодить.
НАСТУПНЕ. Це не марочні вина, вони з віком не кращають. Чим довше вони стоять тим більше втрачають ароматів. Оце один виняток мені трапився, знайшов в одному магазині залишки, акційні (прострочені) кремани 2012 року, минулого року. То я майже всі їх і витягав. Це було щось неймовірне. Темно-соломʼяний колір. Смак як мікс хересу і шампанського. Нічого подібного більше не пив. А, і до речі, вони теж були з малою кількістю газу, та корок був вже зморщений. Я ними тепер закорковую ігристі, щоб газ не виходив.
Собственно в первый раз брал шабо. Обычно это был артем.
Тут нема чого порівнювати. Перші взагалі не вміють ігристі, а другі - спеціалізуються на них.
І ОСТАННЄ. Ігристе це живий продукт. Тому кожна пляшка унікальна. Ту каву, яку я зазвичай купую, то раз куплю - просто бімба-ракета, а іншим разом - якесь кисле гівно. Усе залежить і від конкретного виноматеріалу, і вдалого сезону, і від технології виробництва, і від зберігання...

Вибачте, добродії, за простині.
 
Останнє редагування:

Андрюх@dp.ua

Пенсіонер
Реєстрація
14.02.08
Місто
Дніпро - мій рідний дім
Телефон
дивись підпис
Ігристе це живий продукт. Тому кожна пляшка унікальна. Ту каву, яку я зазвичай купую, то раз куплю - просто бімба-ракета, а іншим разом - якесь кисле гівно. Усе залежить і від конкретного виноматеріалу, і вдалого сезону, і від технології виробництва, і від зберігання...

Вибачте, добродії, за простині.
Єдине незрозуміле для мене - до чого тут кава? :)
 
Реєстрація
05.07.18
Місто
Бровари
саме так, про цю каву йдеться: https://uk.wikipedia.org/wiki/Кава_(вино)
---
Відчув себе алкоголіком, що розуміється тільки на пальонці у картонних паках.. 😂
Я просто маніяк любих видів кави, як алкогольних, так і ні :) Але ж кожному своє...
Останнім часом погано почуваюся після вина, тому, думаю, що взагалі перестану пити алкогольні напої цього року, вже значно зменшив споживання.
 
Реєстрація
05.07.18
Місто
Бровари
Тільки про це розписувався і ось у Сільпо фестиваль креманів (не сприйміть за рекламу). То ж кому цікаво скуштувати - може щось собі обрати. Не знаю, як вони на смак, але креман де юра чи креман де ліму досить рідкісні. Ну а класика (наймасовіші) це кремани долини Луари, смачні.
Цікаво теж, що від разу на сайті є оцінки вівіно.
 

debugger

Moderator
Команда форуму
Реєстрація
27.02.09
Місто
Киев
Нещодавно купляв алкоголь в супермаркеті, здивувало, що на касі штрих-код сканували двічі: з етикетки та з акцизної марки. Це якась особливість цього магазину (каса ще оформлена на ФОП) чи це всюди так, просто не звертав уваги?
 
Реєстрація
30.09.08
Місто
Вінниця
Телефон
Xiaomi 12 Lite
Нещодавно купляв алкоголь в супермаркеті, здивувало, що на касі штрих-код сканували двічі: з етикетки та з акцизної марки. Це якась особливість цього магазину (каса ще оформлена на ФОП) чи це всюди так, просто не звертав уваги?
В АТБ також так
 

Prorab

Skylark
Реєстрація
21.11.07
Місто
Черноморск
Телефон
Redmi N8P
  • Like
Реакції: idea
Реєстрація
03.06.21
Місто
Харків
От 1 января 2022 г. вступают в действие изменения в пункт 11 статьи 3 раздела II Закона Украины от 6 июля 1995 года № 265/95-ВР «О применении регистраторов расчетных операций в сфере торговли, общественного питания и услуг». Согласно обновленной редакции этого пункта, субъекты хозяйствования, проводящие расчетные операции, обязаны использовать при розничной продаже алкогольных напитков РРО или ПРРО с обязательным внесением цифрового значения штрихового кода акцизной марки.
 
Зверху