Джерело безперебійного живлення (UPS ДБЖ ИБП)

Реєстрація
04.10.13
Місто
Тернопіль
Телефон
Xiaomi RN8T, iPhone 7+
Це я не так висловився.
Я мав на увазі що я розглядав подібну схему лише без зарядки. Тому що заряджати треба 13.6-13.8

А при роботі з АКБ, можливі розряди до 11.5 и втрачати 1-2 вольт на діоді не хотів.


Це якщо я правильно вас зрозумів.
А, ясно.
Але й тут можна не паритись, бо багато 12-вольтних роутерів працюють, навіть, при 9 вольтах. Тому, якщо зберігається така умова, то тими 1-2 вольтами падіння напруги через діоди, можна знехтувати. Достатньо лише перевірити, чи працює твій роутер на напругах, нижчих за 12В.
 
Реєстрація
30.03.24
Місто
Одеса
От я кінь кульгавий. До мене дійшло.
Схему можливо дуже спростити:
- без реле
- діод шотки
- бж краще на 15 вольт( на випадок роботи акка у режимі заряду, розряду)
- без DC- перетворювача, замінити на декілька діодів.
- і на всяк випадок стабілізатор напруги на 12V
 
Останнє редагування:
Реєстрація
04.10.13
Місто
Тернопіль
Телефон
Xiaomi RN8T, iPhone 7+
От я кінь кульгавий. До мене дійшло.
Схему можливо дуже спростите:
- без реле
- діод шотки
- бж краще на 15 вольт( на випадок роботи акка у режимі заряду, розряду)
- без DC- перетворювача, замінити на декілька діодів.
- і на всяк випадок стабілізатор напруги на 12V
А я по що кажу? Можна й без діода шотки. В мене працювало із звичайним діодом (він теж прекрасно відкривається/закривається при павильній подачі напруги). Напругою можна гратись як у нижчу сторону, так і у вищу.
 

SeLena

Шаровик-любитель
Реєстрація
06.10.11
Місто
Вараш
Телефон
Xiaomi MAI132
От я кінь кульгавий. До мене дійшло.
Схему можливо дуже спростити:
- без реле
- діод шотки
- бж краще на 15 вольт( на випадок роботи акка у режимі заряду, розряду)
- без DC- перетворювача, замінити на декілька діодів.
- і на всяк випадок стабілізатор напруги на 12V
Я так розумію, що поступово переходимо до схеми, про яку писав я?
 
Реєстрація
30.03.24
Місто
Одеса
От я кінь кульгавий. До мене дійшло.
Схему можливо дуже спростити:
- без реле
- діод шотки
- бж краще на 15 вольт( на випадок роботи акка у режимі заряду, розряду)
- без DC- перетворювача, замінити на декілька діодів.
- і на всяк випадок стабілізатор напруги на 12V
Я так розумію, що поступово переходимо до схеми, про яку писав я?
Так :), Вибачайте, туго доходить, або погано прочитав. Ось до чого все згорнулось:

вар3.jpg

Тепер з точки зору "меньше витрачати часу", спробую з розрядним кондесатором, якщо не влаштуе, буду перероблювати по цій схемі. І так як, місця вільного багато буде на платі, є сенс додати захист від перерозряду:
bms-1.jpg
 

SeLena

Шаровик-любитель
Реєстрація
06.10.11
Місто
Вараш
Телефон
Xiaomi MAI132
Так :), Вибачайте, туго доходить, або погано прочитав. Ось до чого все згорнулось:.......
Я так розумію, що підзарядка акумулятора буде відбуватися за необхідністю (розімкнутий ключ від БЖ19В до ЗУ13,6В)? Відповідно, може з'явитися проблема на вході KIA78R12 при зникненні напруги 220В: Uakk-Udiode=13,1-0,65=12,45V. Вистачить різниці до відключення KIA78R12?
 
Реєстрація
30.03.24
Місто
Одеса
Так :), Вибачайте, туго доходить, або погано прочитав. Ось до чого все згорнулось:.......
Я так розумію, що підзарядка акумулятора буде відбуватися за необхідністю (розімкнутий ключ від БЖ19В до ЗУ13,6В)? Відповідно, може з'явитися проблема на вході KIA78R12 при зникненні напруги 220В: Uakk-Udiode=13,1-0,65=12,45V. Вистачить різниці до відключення KIA78R12?
ключ зроблений на всяк випадок.
щодо KIA78R12 - перед реалізацією, хочу зібрати на макетній, він наче витягує навіть при 11 вольт вхідної (треба тестувати). Ті значення що на схемі з опису.
 

SeLena

Шаровик-любитель
Реєстрація
06.10.11
Місто
Вараш
Телефон
Xiaomi MAI132
щодо KIA78R12 - перед реалізацією, хочу зібрати на макетній, він наче витягує навіть при 11 вольт вхідної (треба тестувати). Ті значення що на схемі з опису.
Мінімум, який заявляють, - 11,76В, диапазон від 11,76В до 12,24В; хитка межа. Буде 11,7В - відмінно, а якщо більше... (DATASHEET SEARCH SITE | WWW.ALLDATASHEET.COM (imrad.com.ua))
Якщо ключ завжди буде замкнутий, тоді навіщо та "гирлянда" з діодів? ЗП витягує до 5А з охолодженням; вангую, що 3А без охолодження витягне запросто. Тоді можна убрати ту гілку з 3-мя диодами та 4-ий (зверху), обмежити струм ЗП 3А та подати "+" акумулятора на входи стабілізаторів.

І ще.
Може не брати КІА на 9В та 12В, а взяти 2 на 12В? Між виходом одного зі стабілізаторів та входом 9В роутера встановити послідовно 4 діода, падіння напруги на яких буде 4х0,65=2,6В (12-2,6=9,4В).Таким чином буде реализован захист від перерозряду (роутери по досягненню 11,7В просто вимкнуться).
 
Останнє редагування:
Реєстрація
30.03.24
Місто
Одеса
щодо KIA78R12 - перед реалізацією, хочу зібрати на макетній, він наче витягує навіть при 11 вольт вхідної (треба тестувати). Ті значення що на схемі з опису.
Мінімум, який заявляють, - 11,76В, диапазон від 11,76В до 12,24В; хитка межа. Буде 11,7В - відмінно, а якщо більше... (DATASHEET SEARCH SITE | WWW.ALLDATASHEET.COM (imrad.com.ua))
Якщо ключ завжди буде замкнутий, тоді навіщо та "гирлянда" з діодів? ЗП витягує до 5А з охолодженням; вангую, що 3А без охолодження витягне запросто. Тоді можна убрати ту гілку з 3-мя диодами та 4-ий (зверху), обмежити струм ЗП 3А та подати "+" акумулятора на входи стабілізаторів.
Якщо без тієї гілки, тоді постійно будет працювати зарядний пристрій і не зрозуміло чи повністю заряджен акк.
А так, при живленні від мережі, роутер живитись буде від БЖ і зарядний пристрій буде працювати тільки для зарядки акк.

А герлянда діодів..щоб меньше грілись стабілізатори, зараз 9вольтовий нормально так тепленький при вході 12
 
Реєстрація
30.03.24
Місто
Одеса
Для того, щоб конденсатор швидше розряджався, я паралельно до котушки реле, підпаював резистор. От, номінал вже не пам"ятаю. Треба підбирати. Можна погратись, починаючи із 10 кОм, в ту, чи іншу сторону
1. Нічого гарного не вишло, навпаки наче довше стало переключатись. Спробував з 15ком та 30ком.
Post automatically merged:

вар3.jpg
Зібрав, такий собі результат. Перемикає так, моментально..Але:

- При вхідній напрузі 13,3 після шотки - на 7812 напруга 12в як і повинно
- При вхідній напрузі 13 після шотки - на 7812 напруга вже 11,4.

Тобто навіть при повному зарядженому акк не підходить, стабілізація не тримаєтся.
- При вхідній напрузі 11 після шотки - на 7809 напруга 8,95 в цілому для 9в, підходить, як раз і розрядиться акк
Post automatically merged:

Може не брати КІА на 9В та 12В, а взяти 2 на 12В? Між виходом одного зі стабілізаторів та входом 9В роутера встановити послідовно 4 діода, падіння напруги на яких буде 4х0,65=2,6В (12-2,6=9,4В).Таким чином буде реализован захист від перерозряду (роутери по досягненню 11,7В просто вимкнуться).
щось складніще схема стала )

Тут питання що
-при живленні від БЖ треба стабілізувати до 12 та 9.
-при живленні від акк НЕ треба стабілізувати 12, с 9 є вараінти ріщення через діод. АБО стаб..різниці не велика.
-від акк треба взяти по максиум тобто до 11в можна витягати.
-контроль розряда не важливо до реалізаціі (є вольаметр на пристрої також, якщо відвалиться один роутер то і так буде зрозуміло що сів)

тепер я згадую чому прийшов до DC перетворювача та реле
Post automatically merged:

Не смію запитати, можливо глянути до готового рішення плати-перемикача?
Не виріщує головну проблему:

В момент перемикання реле, втрачається живлення і іде перезавантаження роутерів. Від цього хочеться позбавитись і щоб живлення не втрачалось на момент перемикання.
 
Останнє редагування:
Реєстрація
04.10.13
Місто
Тернопіль
Телефон
Xiaomi RN8T, iPhone 7+
Нічого гарного не вишло, навпаки наче довше стало переключатись. Спробував з 15ком та 30ком.
Спробуй погратися із резисторами із меншим номіналом.
І там у схемі ще діод має бути. Між плюсовим виходом із стабілізатора DC-DC (у твоїй схемі) і точкою з"єднання резистора і котушки реле. Бо, якщо мені не зраджує пам"ять, при відпусканні котушки, виникає індукційний струм, і (якщо нема діода) він підзаряджає конденсатора, який є в бж/стабілізаторі DC-DC. Тому конденсатор має додаткове джерело зараяду від котушки реле. Якось так (я призабув ту схему вже трохи, бо купа років пройшло). (Колись я проходив курс електротехніки у навчальному закладі, то там про ті з"єднання котушок і конденсаторів багато чого цікавого дізнався. Воно якось, наче, називалося ємнісно-індукційний генератор).
Ну і при використанні схеми із реле використовуй конденсатор 10000 мкФ, щоб заживити роутери в момент переключення реле..
 
Останнє редагування:
Реєстрація
27.10.07
Місто
Kyiv
Телефон
Pixel 7a/ Pixel 4a
хтось використовув батереї Salicru. Хочу проабгрейдити батереї на упсах, ціни у цього виробника підозріло нижчі аналогів, а відгуків нема. Може хтось брав, г.. чи норм?
 
Реєстрація
26.01.17
Місто
Львів
брав минулого року Salicru UBT 12/9, одразу виніс її назовні за межі УПСа щоб менше нагрівалась (зробив для цього отвори в корпусі УПСа). Вага 2520г, в магазині батарея мала заряд 12,67V. На Amazon'і багато позитивних фідбеків. Назагал задоволений, до тепер нормально себе показує та витримує короткочасні знеструмлення.
 
Реєстрація
26.01.17
Місто
Львів
Звичайний китайський нонейм-підвал. Як повезе, тобто лотерея. Єдине, що на 99.999% можна сказати - воно буде дууууже далеко від топ-брендів типу CSB.
Компанія заснована в 1965р в Іспанії.
На Амазоні більше 1000 відгуків цього ноу-нейма.
 
Реєстрація
30.03.24
Місто
Одеса
Нічого гарного не вишло, навпаки наче довше стало переключатись. Спробував з 15ком та 30ком.
Спробуй погратися із резисторами із меншим номіналом.
І там у схемі ще діод має бути. Між плюсовим виходом із стабілізатора DC-DC (у твоїй схемі) і точкою з"єднання резистора і котушки реле. Бо, якщо мені не зраджує пам"ять, при відпусканні котушки, виникає індукційний струм, і (якщо нема діода) він підзаряджає конденсатора, який є в бж/стабілізаторі DC-DC. Тому конденсатор має додаткове джерело зараяду від котушки реле. Якось так (я призабув ту схему вже трохи, бо купа років пройшло). (Колись я проходив курс електротехніки у навчальному закладі, то там про ті з"єднання котушок і конденсаторів багато чого цікавого дізнався. Воно якось, наче, називалося ємнісно-індукційний генератор).
Ну і при використанні схеми із реле використовуй конденсатор 10000 мкФ, щоб заживити роутери в момент переключення реле..
Вітаю. Не допомогло. Спробував з 4,7 кОм, 2 кОм, 1 кОм.

Але знайшов рішенні і до схеми - Схема і додав до неї ось цю невеличку схему:

12.jpg
Едине що замінивна аналоги д814г та кт814.
І все прекрасно працює без розряджаючого резистора.
 
Останнє редагування:
Реєстрація
04.10.13
Місто
Тернопіль
Телефон
Xiaomi RN8T, iPhone 7+
Але знайшов рішенні і до схеми - Схема і додав до неї ось цю невеличку схему:
Тобто, повернувся до схеми із реле, я так бачу.
По цій схемі, бачу, що транзистор кт814 працює в режимі ключа і закривається, якщо напруга падає нижче, ніж 11в (вона задається стабілітроном д814г).
Тому є питання: він завжди встигає відключити реле? Тобто, це відбувається миитєво? Чи, таки, інколи реле підгальмовує при відпусканні контактів?
 
Останнє редагування:
Зверху