Мова й суспільство

debugger

Moderator
Команда форуму
Реєстрація
27.02.09
Місто
Киев
Згідно з Державною цільовою соціальною програмою з утвердження української національної та громадянської ідентичності, яку Кабінет Міністрів України ухвалив 16 лютого цього року, в уряді очікують, що до 2028 року щонайменше 80% громадян України спілкуватимуться в повсякденному житті українською мовою. Крім цього, успішне виконання держпрограми з утвердження національної та громадянської ідентичності передбачає такі результати: щонайменше 75% громадян, які пишаються своїм українським походженням; збільшення кількості громадян, які готові захищати незалежність і територіальну цілісність України зі зброєю в руках (частку не зазначено). Серед інших цілей, які передбачає держпрограма, — підвищення рівня медіакультури та медіаграмотності населення. Концепцію державної цільової соціальної програми з утвердження української національної та громадянської ідентичності на період до 2028 року розробляли на основі Стратегії утвердження української національної та громадянської ідентичності на період до 2030 року, яку Кабінет Міністрів ухвалив у грудні 2023-го.
 

debugger

Moderator
Команда форуму
Реєстрація
27.02.09
Місто
Киев
Розробники браузера не в курсі наявности білоруської мови:
1708862224630.png
 

Dawn

Nokia - Connecting People
Реєстрація
02.09.17
Місто
Київська область
Телефон
Nokia 515 Black
Tanya Adams

Зацепились сегодня с коллегой, c подплинтусным сепаром Борей, на тему украинского языка.
Говорит:
- Понапридумывали себе "їдальні", "лікарні"...
Взбесил прям за секунду, говна кусок.
Говорю:
- Это всё потому, Борюсик, что у вас в "больнице" тупо лежат и болеют, а у нас в "лікарні" лечатся.
А в нашей "їдальні" по сути слова точно можно пожрать, а в вашей "столовой" - просто столы стоят и вапще не факт, что накормят.
©
 

Гудзак

Хатуль мелумад - тварина типу кіт, що йде ланцюгом
Реєстрація
29.01.14
Місто
Першотравенськ (Січеславщина)
Телефон
Moto G9+; Moto G5+
  • Like
Реакції: Dawn

Dawn

Nokia - Connecting People
Реєстрація
02.09.17
Місто
Київська область
Телефон
Nokia 515 Black
Ще двi iсторiї вiд Tanya Adams про сєпара Борю :)
-----
На работоньке моей (горячо любимой до нестями и нервного тика) проверяли противопожарное оповещение.
Ранее оно дублировалось на русском, украинском и английском.
Мол так вот и так, в здании виникла пожежа залиште приміщення без шума и пыли.
В этот раз русский вариант был нещадно исключен местными русофобами.
Подплинтусный сепар Боря не удержался и сказал:
- А если вот русскоязычный человек не поймёт с перепугу и не покинет приміщення?
Интеллигентный дядя из обслуживающей организации поправил очечки, якось хижо посміхнувсь и выдал:
- Ну так в этом же и весь смысл.
©
-----

Забегал утром Боря ко мне в кабинет и забыл, чувырло, свой коханый ойфон.
Ну я же не могла пренебречь чудесным шансом отомстить.
Могла впрочем, но зачем?
Кароч, притырила я ойфон натурально, сижу, не жужжу.
Влетает подплинтусный сепар Боря и вопиит:
- Я тут телефон забыл!
Говорю:
- Отнюдь. Не было никакого телефона.
Боря взнервничал чуть более:
- Ну не трынди. Спрятала и дразнишься?
- Ихтамнет, Боря. И сроду не было, - а физиономия, прошу заметить, глумливая.
- Та йоп жеж твою мать, ты ж им пользоваться не сможешь, там отпечаток пальца.
- Так и вы все пИздите, а пользоваться ничем не можете. Не те пальцы у вас.
Боря уже цвета как жопа у гиббона:
- Отдай телефон, я ж слышу, как он там жужжит.
- Это он от радости. Я его освободила от твоего безалаберного и похуистического отношения. Он теперь самодостаточный, свободный телефон! Пока батарейка не разрядится...
- Ну зараза такая, все равно ведь вернешь...
- Канеш верну. Все равно. Только сначала все сломаю, разобью монитор, продам процессор на зап.части и шуруп вкручу в разьем для наушников... Забирай уже, нытик.
Боря телефон схватил и мне так, резко, аки настоящая всамделишная мача свирепая:
- Ох, Таня. Не я твой начальник. Ох не я....
- Та не говори, Борюсик. С Томосом у вас та же фигня получилась...
И Боря уносится вдаль, издавая звуки сдувающегося шарика.
Хорошее утро!)))
©
 

debugger

Moderator
Команда форуму
Реєстрація
27.02.09
Місто
Киев
Стаття шестирічної давнини про проблеми малих народів та мов, що вимирають:
І в ній кілька посилань на тогочасну татарську музику:
Заглянув у коментарі, вони типові як під будь-якою більш-менш старою піснею (спогади про свою молодість, «хто тут з 2023 року» та подібне), але власне татарською майже нема, лише російською. І деякі татари пишуть, що вчили мову в школі та нічого не зрозуміли, а казахи і киргизи – що зрозуміли майже все.
Для порівняння, якщо подивитись наші кліпи 90-х, 00-х, 10-х, то там зовсім не так. Все ж, як би дехто не казав, «є різниця».
 

debugger

Moderator
Команда форуму
Реєстрація
27.02.09
Місто
Киев
 
Зверху