Швидкість вашого проводового Інтернету

Svantesson

Заблокирован
Реєстрація
06.04.20
Місто
г. Запорожье
Реєстрація
16.10.13
Місто
Хмельницький
Телефон
Samsung A54

Більшість українців перейшли на швидкісний інтернет. 30–100 Мбіт/сек — це вже середня швидкість​


Українці перейшли на волоконно-оптичний інтернет. За даними, які опублікувала на минулому тижні Національна комісія з електронних комунікацій, 59,8%, або 4,3 млн українських абонентів дротового інтернету, уже мають швидкість підключення від 30 Мбіт/с до 100 Мбіт/с.

І лише 76 000 абонентів (1,1%) мають швидкість на рівні менше ніж 2 Мбіт/сек.

Надвисоку швидкість — понад 1 Гбіт/сек — також має меншість: 125 000 абонентів, або ж 1,7%.

 
Реєстрація
16.10.13
Місто
Хмельницький
Телефон
Samsung A54
Рейтинг провайдерів (пров/моб) по замірам швидкості за версією Speedtest по регіонах України.
Напевно мої тести вивели Київстар в Хмельницькому в лідери :)


 

Вкладення

  • 1.png
    1.png
    30.9 КБ · Перегляди: 73

logist_eg

Заблокирован
Реєстрація
22.11.22
Місто
Західна Україна
Ех ну насравді у мене чесних 102 Мегабіти , ну так є , чуть більше 100 інколи 110-120 і мені норм , більше не потірбно , я і так без проблем качаю з торентів 40 Гб блюрей, я не поспішаю.
думаю чесних 100 мегабіт цілком пристойно.
Post automatically merged:

Щоб мати 1000 Мегабіт мені треба разово заплатити 500 грн — але мені не треба ))
Post automatically merged:

І толку з тих рейтингів , якщо має значення покриття ! Якщо у уаас тільки один провідний провайдер - толку вам з тих рейтингів
 

Mathias

Я - голос в ваших ушах
Реєстрація
27.07.12
Місто
Киев
Телефон
iPhone XR, Huawei E5573
Ех ну насравді у мене чесних 102 Мегабіти , ну так є , чуть більше 100 інколи 110-120 і мені норм , більше не потірбно , я і так без проблем качаю з торентів 40 Гб блюрей, я не поспішаю.
думаю чесних 100 мегабіт цілком пристойно.
Головна проблема 100 мбіт/сек не власне у низькій швидкості, а у тому, що в хаті тепер набагато більше пристроїв, які можуть віджирати смугу, тим самим сповільнюючи один одному доступ. (QoS звичайний користувач налаштовувати не буде, ви ж розумієте)

Колись у більшості вдома був один комп'ютер і максимум два телефони, яких без проблем обслуговував простецький роутер і особливих гальм ніхто не помічав, навіть якщо 100 мбіт були не сильно "чесні". Зараз у мене особисто вдома на двох людей: домашній ПК 24/7, два ноути, телевізор, три телефони, розумна колонка, датчики температури, розумні лампочки і Екофлоу. І це все постійно лізе в інтернет і щось там робить. Якби у мене досі лишалось 100 мбіт, це спричинило б натуральну "пробку" на роутері або від кількості пристроїв (ця проблема вже не стоїть, Mikrotik ax2) або від того, що один тільки ПК може закачкою по FTP від'їсти в моменті 600-700 мбіт. (А розміри у мене великі, 50-100 ГБайтні файли) На 100 мбітах це одразу смерть затиками для телевізора, який в цей час може крутити ютубчик. Експериментальним методом я з'ясував, що тільки тєліку на ютубчик 1080р треба окремо 70 мбіт/сек, кожному ноуту десь так само, ну і ПКшці краще 500. Всі інші підберуть зі столу крихти. Рахуємо... :)

Тому фраза "100 мбіт вистачить всім, я нікуди не поспішаю" справедлива для дуже аскетичної людини, яка живе одна. Я навіть думаю, що такій і 50 мбіт чесних вистачить, якщо зовсім не домахуватись, але особисто мій провайдер такого збочення уже давно не пропонує :)

P.S. А, зовсім забув. Ми ж пам'ятаємо, що у провайдера на обладнанні є шейпер, який регулює швидкість виходу в інтернет кожного клієнта залежно від тарифу? І ми пам'ятаємо, як поводить себе інтернет, коли шейпер починає жостко відпрацьовувати? І може так вийти, що якщо в під'їзді усі гігабітчики і тільки у вас 100 мбіт, вам будуть діставатись крихти зі столу низької якості. Імовірність дуже маленька, але як в анекдоті про шанси бути вбитим ламою "ніколи не нульова".

P.P.S. До речі, якось у передмісті Полтави я був у друга в гостях, і він мені показав фокус. Він платив провайдеру за 20 мбіт/сек через PON, і швидкість дійсно була 20 мбіт. Але коли він вмикав у себе на ноуті VPN через WireGuard, швидкість різко ставала 100 :) Вже не пам'ятаю, де саме наплужив провайдер, але такий метод обходу шейпера другу дуже подобався %)
 
Реєстрація
02.06.08
Місто
Киев
Телефон
Pixel 6A
тільки тєліку на ютубчик 1080р треба окремо 70 мбіт/сек
епрст... ничего не попутал?
4к влазит в 20-30 запросто (зависит от кодека)
то, что ютубчик в пике тянет 70 при 1080р - это не значит, что при меньшем потоке работать не будет.
Ютубчик штука такая, любит буфер забивать по максимуму.

никогда дома больше 100-ки не было, подключенных девайсов 10+, из них онлайн тв (не ютуб, и это более требовательно к полосе), + также онлайн учеба/работа со звонками, включая видео и тд и тп. Никаких граблей.
Post automatically merged:

датчики температури, розумні лампочки
а вот эта китайская дичь мелким трафиком с какой-нить кривейшой реализацией сетевых протоколов может гадить эфир даже тем, у кого дома гигабит (засрет и 10гиг, сколько не дай...)
 

Mathias

Я - голос в ваших ушах
Реєстрація
27.07.12
Місто
Киев
Телефон
iPhone XR, Huawei E5573
4к влазит в 20-30 запросто (зависит от кодека)
то, что ютубчик в пике тянет 70 при 1080р - это не значит, что при меньшем потоке работать не будет.
Ютубчик штука такая, любит буфер забивать по максимуму.
Я скорее поставил 70 мбит как "all inclusive" версию - ничего точно тормозить не будет. Ну и да, буфер будет под потолок забит, но конечного пользователя любая забота о комфорте и непрерывности воспроизведения должна только радовать.

никогда дома больше 100-ки не было, подключенных девайсов 10+, из них онлайн тв (не ютуб, и это более требовательно к полосе), + также онлайн учеба/работа со звонками, включая видео и тд и тп. Никаких граблей.
Сотка сотке рознь, опять таки. К примеру, у товарища в моем доме есть о3 и it-tv, протянул себе два канала на всякий случай плюс кабельное от #2. Сотка у о3 ведет себя довольно хорошо, а вот it-tv просто оторви и выбрось, платишь за 100 - получаешь в пиковые часы 30 и потери пакетов, а в непиковые 50-70, но стоит включить что-то требовательное к каналу, как браузеры начинают задумываться, а телега показывает "соединение" раз пять-шесть в минуту. Да, провайдер явно где-то недорабатывает/экономит, никому его никогда не советую, но ведь обещают клиенту 100... А в хате жена и трое детей школьного возраста :) Плюс, за те деньги, которые он платит it-tv за инет+кабельное он мог бы иметь тот же гигабитный Ланет, даже дешевле. Но привычка (и разводка в плинтусах, хехе) страшное дело.

Я ж не говорю, что "сотка не нужна", но в среднем по палате я бы при переезде, например, уже не рассматривал бы её как вариант, если есть хотя бы 200-300-500. Даже 200 мбит ведет себя в повседневных задачах как "мини-гигабит", если не нужна работа с огромными файлами, как у меня.
 
Реєстрація
16.09.19
Місто
Kyiv
youtube-recommeded-video-bitrates-hdr-uploads-64d13576ebf4f-sej.jpg


Джерело: https://support.google.com/youtube/answer/1722171?hl=en#zippy=,bitrate
Post automatically merged:

O7LaEnsfJy.png

Це замір через 5Ghz WiFi (ac 866mbit/s) поруч з роутером та слабким приймачем на ноуті.
Але не суть.

Якщо вставити кабель напряму - буде більше 950мбіт\с по Україні.

У ночі через те що навантаження на мережу відсутнє, то швидкості дуже добрі.
У день (до 17:00) - приємлемі. Тобто десь близько 500-700 мбіт\с по Україні.
У вечорі (після 17 до 00:00) - терпимі. Вищє 200 не помічав. Але 200 як по Україні так й на світ.
Тобто це з кабелю. Та для WiFi цього достатньо.

Що подобається:
- мережа Київстару дуже добра та пінги дуже маленьки по Україні та світу. (є з чим порівнювати, наприклад з тріоланом)
- конекти по світу гарні, видно що не заощаджують кошти на зовнішні аплінки.
- людей у будинку хто користується київстаром - багато. Але швидкості залишаються на приємлимому рівні.
- за 5 місяців користування жодної проблеми за виключенням звернення у підтримку щодо статичної IP
- забув про постійні головняки стосовно коннекту до Європи які були постійні у інших провайдерів.

Що не подобається:
- у мене від початку не були завищєні очікування щодо швидкостей, але все ж таки хотілось би бачити на торенті більше 40МБ\с (320-400Мбітс). Але... Але... Що є то є.
 
Останнє редагування:
Реєстрація
11.11.16
Місто
Луцьк
хотілось би бачити на торенті більше 40МБ\с
Так як КС блокує все що треба і ні, не розбираючись, то для торрентів можна використовувати WARP, наприклад, з ним швидкість вища, подекуди в 2 рази, якщо звичайно пірів достатньо.
 

Mathias

Я - голос в ваших ушах
Реєстрація
27.07.12
Місто
Киев
Телефон
iPhone XR, Huawei E5573
- у мене від початку не були завищєні очікування щодо швидкостей, але все ж таки хотілось би бачити на торенті більше 40МБ\с (320-400Мбітс). Але... Але... Що є то є.
В мене на Ланеті теж в більшості випадків 300+ мбіт/сек на торентах є тільки якщо є локальний пір самого Ланету, тоді в повну тапку. А так в українському сегменті не дуже то і часто знайдеться роздача, здатна ефективно утилізувати гігабітний канал. Тому я торенти ставлю на сідбокс, а звідти забираю по SFTP, там 600 мбіт/сек через шнурок цілодобово. Думаю можна й більше, але вузьке місце SSD.
 
Реєстрація
04.03.23
Місто
Kyiv
Хатанет, с.Лецьки Київська область. Модем старенький видає 100мбіт. Під час відключення світла інет не працює
 
Реєстрація
28.09.22
Місто
Київ
Подскажите пожалуйста как и где просмотреть покрытие всех операторов по выбранной улице?
 
Зверху