Реєстрація
19.07.17
Місто
Київська область
Телефон
Poco X3 Pro 8/256
Я вже кілька років користуюся Fair Adblocker
Мені здається що це від браузера залежить чи будуть штучні обмеження блокувати рекламу. Бо раніше Adguard та uBlock Origin чудово блокували рекламу на хромових браузерах. А зараз ні.
 
Реєстрація
09.12.15
Місто
Київ
Manifest v3 в браузері Chrome вб’є популярні розширення для блокування реклами, EFF планує з цим боротися

В Google Chrome незабаром мають відбутися фундаментальні зміни, які сильно вплинуть на всі розширення для браузера. Майбутній переглянутий набір інтерфейсів програмного забезпечення (API), відомих як Manifest v3, по суті знищить усі популярні розширення для блокування реклами. Electronic Frontier Foundation або EFF пообіцяли боротися з цим нововведенням, але це може бути програшною боротьбою.

EFF пообіцяв спробувати переконати технологічного гіганта переосмислити Chrome Manifest v3. По суті, консорціум намагається скасувати шкідливий набір API, які в першу чергу прагнуть знищити деякі конкретні й популярні розширення для браузера Chrome.

Як повідомляється, технологи EFF Олексій Мягков і Беннетт Сайферс звинуватили Google у тому, що компанія навмисно перешкоджає розширенням для блокування реклами під виглядом покращення браузера. «За даними Google, Manifest v3 покращить конфіденційність, безпеку та продуктивність. Ми принципово не згодні. Зміни в Manifest v3 не зупинять шкідливі розширення, але зашкодять інноваціям, зменшать можливості розширень та зашкодять реальній продуктивності», – заявив Мягков.

Manifest v3 значно відрізняється від Manifest v2, на якому зараз працює Google Chrome. У своїй поточній ітерації Manifest v2 має API chrome.webRequest, який відстежує, аналізує трафік та може миттєво його блокувати або модифікувати. Це дозволяє розширенням перехоплювати вхідні мережеві дані та обробляти/фільтрувати їх, перш ніж вони показуватимуться у браузері.

Однак Google замінює потужний та ефективний API на «declarativeNetRequest». Це зробить блокувальники реклами майже марними, адже вони не зможуть повною мірою виконувати свою задачу.

Своєю чергою Google наполегливо стверджує, що він повинен обмежувати можливості розширень Chrome, щоб «їхньої можливістю спостерігати та змінювати вміст сторінок не користувалися зловмисні або зламані розширення».

Ці запропоновані зміни викликають велике занепокоєння насамперед тому, що такі браузери, як Brave і Microsoft Edge, використовують проєкт з відкритим кодом Google Chromium, як основу. Це означає, що блокувальники реклами для цих браузерів також втратять свою ефективність.
 
Реєстрація
28.12.15
Місто
Харьков
oledii, ну как бы понятно почему это хочет сделать Google. Его основной заработок - отображение рекламы, а тут расширения блокируют показ ее.

Мы как пользователи мало интересуем гугл, его интересуют наши деньги. Или возможность зарабатывать на нас.
Ох не та корпорация должна сделай маст дай.....
 
Реєстрація
26.10.07
Місто
London
Телефон
Samsung Galaxy S20
ИМХО, будет выстрел себе в ногу. В краткосрочной перспективе они конечно поднимут чуть больше бабла на рекламе, но в долгосрочной пользователи посбегают с Хрома на Хромиум альтернативы со встроенными блокировщиками.
 

ПотапаПапа

ОстапаПапа
Реєстрація
07.05.11
Місто
Черновцы
Телефон
Samsung Galaxy S10e
а я морально готов платить денежку за чистый, без рекламы, браузер. ну вот как гоголь премиум на ютуб сосмузыкой.
 

drmz

маниакально-депрессивный стэндап
Реєстрація
13.03.09
Місто
Гуляйполе
ИМХО, будет выстрел себе в ногу. В краткосрочной перспективе они конечно поднимут чуть больше бабла на рекламе, но в долгосрочной пользователи посбегают с Хрома на Хромиум альтернативы со встроенными блокировщиками.
А разве новый манифест не значит, что все хромиумные браузеры будут с ним?
Или просто кильнут расширения без соответстветствующего манифеста с оф.сайта и мы опять чаще начнем качать с гитхаба?
 
Останнє редагування:
Реєстрація
26.10.07
Місто
London
Телефон
Samsung Galaxy S20
А разве новый манифест не значит, что все хромиумные браузеры будут с ним?
Или просто кильнут расширения без соответственного манифеста с оф.сайта и мы опять и чаще начнем качать с гитхаба?
Расширения скорее всего навернутся везде, но хромиумные браузеры кроме использования движка хрома все равно накручивают сверху что-то свое. И вот в данном случае своим может быть либо собственный встроенный блокировщик, котому немного пофиг на возможности манифеста, ибо он впилен в исходном коде. Либо новое апи для блокировщиков рекламы или прокладка что бы работало старое. Все что может гугл отжать у Хромиумов(что он в целом и так уже сделал) - это гугловые апи типа встроенного переводчика и синхронизации. Но Хромиумы как бы и так интегрируются с альтернатиами от конкурентов или пилят свои в случае с синхронизацией.
 
  • Like
Реакції: drmz
Реєстрація
29.03.18
Місто
🟦🟨
Телефон
Піксель
А разве новый манифест не значит, что все хромиумные браузеры будут с ним?
Или просто кильнут расширения без соответственного манифеста с оф.сайта и мы опять и чаще начнем качать с гитхаба?
Расширения скорее всего навернутся везде, но хромиумные браузеры кроме использования движка хрома все равно накручивают сверху что-то свое. И вот в данном случае своим может быть либо собственный встроенный блокировщик, котому немного пофиг на возможности манифеста, ибо он впилен в исходном коде. Либо новое апи для блокировщиков рекламы или прокладка что бы работало старое. Все что может гугл отжать у Хромиумов(что он в целом и так уже сделал) - это гугловые апи типа встроенного переводчика и синхронизации. Но Хромиумы как бы и так интегрируются с альтернатиами от конкурентов или пилят свои в случае с синхронизацией.
блокувати можна на рівні:
1. бравзера (розширення)
2. операційної системи (напр., adguard, dnsguard, blokada, власний список блокування, прокся)
3. роутера, якщо дозволяють потужності (список блокування, проксі тощо)
 

Mathias

Я - голос в ваших ушах
Реєстрація
27.07.12
Місто
Киев
Телефон
iPhone XR, Huawei E5573
Если все же имплементируют, буду людям настраивать бесплатный AdGuard DNS с рекламорезкой, у самого они на личный VPN поставлены, эффективность очень высокая. Фактически, всему что не зарезал uBlock, AdGuard просто не даст загрузиться.
 

yahoo

username
Реєстрація
21.11.09
Місто
Kharkiv
Телефон
Poco M3 Pro
В последние несколько месяцев всё более активно использую Firefox + AdBlock, т.к. на Хроме стал хромать и подтормаживать ютуб
 

monsterrr

Почётный Святой
Реєстрація
16.06.17
Місто
Kyiv
Телефон
SGS21+
А никто не мониторит новые флаги, что появляются в свежих версиях?

(это я про настройки хрома, что через chrome://flags делаются - там их оччень много, можно потеряться)
 

syntaxis

тефтелька
Реєстрація
12.05.20
Місто
Сватово
Гуголь оновив логотип Хрома. Позбавив його негативної колірної вібрації.
Прям как у людей. Раньше было объёмное мышление, но благодаря дебилизации населения всё больше людей мыслят плоско. И мозги у них плоские.
 
Реєстрація
21.11.16
Місто
-
Это называется "изменения ради изменений", т.е. имитация бурной деятельности.
 

ПотапаПапа

ОстапаПапа
Реєстрація
07.05.11
Місто
Черновцы
Телефон
Samsung Galaxy S10e
Всё гениально - просто.
Я отсекаю от камня лишнее (с) какой то древний дядька скульптор...
 
Реєстрація
31.07.08
Місто
Днепр
Телефон
Sams S24U / iPhone 15+
Реєстрація
23.01.20
Місто
Kyiv
Телефон
Samsung
Скажите пожалуйста:

В смартфоне есть 2 отдельные иконки-это Гугл и Хром.
Когда я открываю иконку Гугл, у меня там различные новости (новостная лента), но некоторые сайты не открываются...
Если я хочу установить ВПН, то мне его надо устанавливать в Хроме? Или все же в самом Гугле? :)
 
Зверху