Teltonika

Mathias

Я - голос в ваших ушах
Реєстрація
27.07.12
Місто
Киев
Телефон
iPhone XR, Huawei E5573
В рамках гуманітарної допомоги братському українському народу отримав в довгострокову оренду отаку девайсину.


За можливості буду описувати свій досвід використання і налаштування і відповідати на питання, якщо будуть, бо інфи по ньому реально обмаль (на 4пда є крихітна тема, та й та по RUTX11)

Кіллер-фічі:
Dual LTE Cat.6 (до 600 Мбіт/сек в піку) із load balancing (змішуванням каналів)
Дві сімки з гарячою заміною + лан-порт + USB-роз'єм, в який можна засунути ще один модем (сумарно в теорії можна поєднати одразу чотири канали)

(Ціна негуманна, не для свинорилів з реда, ггг)
 

Mathias

Я - голос в ваших ушах
Реєстрація
27.07.12
Місто
Киев
Телефон
iPhone XR, Huawei E5573
В результаті експериментів залишив конфігурацію Київстар (b7 + b3) і Vodafone (b8 + b3, але нестійко, частіше чистий b3)
Машинка доволі розумна, використовує всі можливості каналів на повну. Приміром, upload вона може пускати однією сімкою, а download - іншою. На старті блекауту, як правило, КС дохне, але в нього лишається вільний ап, а ВФ ще не встигає здохнути, тому через нього іде даун. Через годинку блекауту, коли КС трішки відновлює сили, а ВФ уже мертвий, вони можуть помінятись ролями або доповнювати один одного. Через це змішування каналів деякі аппки можуть трішки "дуріти", бо запити ідуть з різних айпі і на приймаючій стороні трапляється шизофренія, але це швидко проходить.

TTL можна пофіксити через SSH командою, але я не заморочувався, бо немає якихось суперважливих і жирних сервісів без тарифікації, а Ютуб не рахує в Yezzz! навіть із повністю вижраним пакетом МБ і без фіксу TTL. Можливо, це глюк, а може і ні :) До речі, девайс САМ перенаправив трафік на Ютуб через ВФ, з КС трафік майже не брався. Можливо, воно настільки розумне, що визначило - ага, з тієї сімки пускає тільки на "трубу", от туди пускай і шпарить, пріоритет у ВФ на відеотрафік стоїть сильно наврядчи, особливо під час блекаутів. Більш конкретно, звісно, треба лізти в логи вивчати, для чого у мене кваліфікації очевидно недостатньо.

Спідтести під час блекаутів періодично роблю, в цілому гірше ніж 5 мбіт/сек отримати важко, як правило нестабільних, але 10/10 є, на потокове відео в 1080р і графік Бінанса без затримок точно вистачає.

Поки рекордний по download тест зроблено сьогодні о 3 ночі


Рекордний по upload

 
Останнє редагування:
Реєстрація
17.06.15
Місто
Полтава
Телефон
Meizu M2 Note
Не дуже уявляю як воно може працювати

Якщо банальним розділенням трафіку між різними сімками - то це одне
Upload і download за різними сімками - звідки умовний сайт дізнається, що хоча запит він отримав з одного ip відповідь треба надіслати на інший?
Це ж взагалі не вписується в модель OSI
Якщо саме бондинг - то трафік має об'єднуватися на якомусь сервері, чого не видно по ip speedtest-ів
 

Mathias

Я - голос в ваших ушах
Реєстрація
27.07.12
Місто
Киев
Телефон
iPhone XR, Huawei E5573
Upload і download за різними сімками - звідки умовний сайт дізнається, що хоча запит він отримав з одного ip відповідь треба надіслати на інший?
Щодо звичайного браузінгу все так і є, там або-або, чудес не буває. На це вказує і той факт, що якщо спробувати під'єднатись до VPN, його трафік буде іти виключно однією сімкою, зі зрозумілих причин. Однак сайти без жорсткої прив'язки до IP вантажаться швидше, бо роутер сам приймає рішення з якої сімки зараз вдаліше відправити запит. Залочені на IP, звісно, дуріють, аж поки більш-менш не устаканиться.

А от скачування/вивантаження файлів у багатопоточному режимі на 80 порту або торенти (можливо і FTP/SFTP, не догрався до тієї частини) воно вже вміє розподіляти на всі канали. Наприклад, сайт підтримує 8 потоків скачування, тож 4 SIM1 4 SIM2, або 6 SIM1 2 SIM2 - без проблем.
 

artsel

Легальний 4G користувач
Реєстрація
20.08.13
Місто
Львів
Телефон
iPhone 15, Pixel 7
Однак сайти без жорсткої прив'язки до IP вантажаться швидше, бо роутер сам приймає рішення з якої сімки зараз вдаліше відправити запит.
ні
Балансування буде найефективнішим для багатопотокового трафіку (з’єднання «точка-багатоточка» або «один-до-багатьох»), наприклад торрент-трафік, P2P або інші протоколи, які відкривають кілька з’єднань, для яких не потрібно зберігати адресу джерела. У цьому випадку підключення будуть розподілені по різних посиланнях. Балансування не працюватиме належним чином для з’єднань «точка-точка» або «один-до-одного», оскільки більшість хостів відкидають пакети одного сеансу, якщо вони надходять з різних IP-адрес .Наприклад, веб-сайт або веб-служба з підтримкою HTTPS, які відкривають кілька сеансів, можуть не працювати, т.я. якщо деякі сеанси маршрутизуються через різних провайдерів Інтернету, це спричиняє помилки безпеки для протоколу HTTPS.
 
Зверху