Wi-Fi задачка

Реєстрація
19.07.17
Місто
Київська область
Телефон
Poco X3 Pro 8/256
Чому, якщо дивитися у веб-інтерфейсі роутера Asus які до нього підключені пристрої, то IP адреси співпадають з тими що у підключених пристроях, назви більш-менш співпадають, а ось Mac адреси Wi-Fi пристроїв жодна не співпадає? Куди правильно треба дивитися у смартфонах ці Mac адреси? Я вже думав що може це BSSID але все одно не співпадає. Дивився в налаштуваннях смартфонів, і спеціальною програмою - є Mac адреса Wi-Fi але не співпадає з тим що в роутері. Допоможіть будь-ласка розібратися з цими Mac адресами - чому не співпадають? (Колись раніше давно на старому роутері здається все співпадало...)
 
Реєстрація
03.12.13
Місто
Запорожье
Телефон
Redmi Note 10 PRO
Куди правильно треба дивитися у смартфонах ці Mac адреси? Я вже думав що може це BSSID але все одно не співпадає. Дивився в налаштуваннях смартфонів, і спеціальною програмою - є Mac адреса Wi-Fi але не співпадає з тим що в роутері. Допоможіть будь-ласка розібратися з цими Mac адресами - чому не співпадають? (Колись раніше давно на старому роутері здається все співпадало...)
Открываешь свойства WiFi сети, к которой подключен смартфон. В конце есть пункт "Конфиденциальность". Там можно выбрать либо "МАС-адрес утройства", либо "случайный МАС-адрес". По умолчанию стоит случайный. Когда то такой роскоши в настройках не было.
 
Реєстрація
03.12.13
Місто
Запорожье
Телефон
Redmi Note 10 PRO
Что бы не опознали, не забанили и т.д. Полезно при подключении к чужим и общественным сетям. Короче, при каждом подключении как новое устройство. Типа я не я, и хата не моя.
П.с. Когда купил новый смарт, тоже не мог понять, почему не могу привязать статичный IP в роутере ему. Оказалось он свой МАС сочиняет каждый раз новый.
 
Реєстрація
22.04.12
Місто
Харьков
Ставити замість першого роутера другий не варіант, бо у провайдера прив'язка до MAC адреси.
Поменять мак на нормальном роутере занимает 10секунд (без преувеличения)

P.S. люди сами себе создают кучу проблем, а потом сами не знают как решить елементарщину...
 
Реєстрація
19.07.17
Місто
Київська область
Телефон
Poco X3 Pro 8/256
люди сами себе создают кучу проблем, а потом сами не знают как решить елементарщину
Йди краще лісом з такою "допомогою"... Розбираєшся - молодець, але не варто інших принижувати.
 
Реєстрація
19.07.17
Місто
Київська область
Телефон
Poco X3 Pro 8/256
Порадьте як краще зробити.
Є роутер Asus розташований приблизно в центрі квартири, але в 2 кімнатах погано ловить. Було придбано Powerline адаптери 2 штуки TP-Link із наявними Wi-Fi модулями, розміщені в цих 2 кімнатах де погано ловить основний роутер. Потужність Wi-Fi у Powerline адаптерах виставив найнижчу.
Пробував робити:
1. Різні SSID на Powerline адаптерах і на роутері на 5 ГГц. Якщо девайс перейде на Powerline адаптер то вже ніяк не хоче з нього злазить. А треба, щоб коли краще роутер ловить то щоб девайс переходив на роутер, бо роутер вміє Wi-Fi 6 (Powerline адаптери тільки Wi-Fi 5, і швидкість у них нижча бо Wi-Fi не напряму під'єднано до роутера а через ці адаптери). Краще напряму по можливості якщо ловить.
2. Зробив однакові SSID на 5 ГГц як на роутері, так і на Powerline адаптерах. Тепер відбувається інша крайність: навіть якщо я в кімнаті, де роутер погано ловить -75 dBm, а Powerline адаптер чудово ловить -50 dBm, то вкрай неохоче перемикається на Powerline адаптер. Дуже довго очікує щоб нарешті перемикнутися на Powerline адаптер. А як тільки вийдеш у коридор то швидко перемикається на роутер і потім все заново по кругу.
В принципі так можна користуватися. Але як краще зробити?
 
Останнє редагування:

Паук

Пивовар
Команда форуму
Реєстрація
27.10.07
Місто
Полтава
Телефон
(M) forever
Кінетік поставити
Для того, шоб девайси "виганялись" на "вищі" стандарти, роутер повинен вміти band steering.
 
Реєстрація
19.07.17
Місто
Київська область
Телефон
Poco X3 Pro 8/256
Воно-то краще, але Mesh (One Mesh) наврядчи можна зробити якщо роутер і Powerline адаптери різних фірм. А чому не купив однієї фірми: роутер вже був Asus, а Powerline адаптерів немає Asus, з тих що більш-менш були взяв TP-Link. У Asus є адаптери але не Powerline, і набагато дорожче за TP-Link, а я хотів саме Powerline щоб сигнал до них по дротам йшов з мінімальними втратами.
 
Реєстрація
23.01.20
Місто
Kyiv
Телефон
Samsung
Скажите, пожалуйста, можно ли роутер ставить на системный блок компьютера или рядом с ним?
Прочла, что это может влиять на качество сигнала Вай-Фай.
Ну а куда его ставить, если он к компьютеру проводом подключен? Провод же не длинный...
 

Pahan2k

Заблокирован
Реєстрація
25.11.18
Місто
Запоріжжя
Телефон
Xiaomi Redmi Note 7
  • Like
Реакції: drmz
Реєстрація
22.04.12
Місто
Харьков
Ну а куда его ставить, если он к компьютеру проводом подключен? Провод же не длинный...
Идеальное расположение в центре дома на шафанере
Лично у меня висит под потолком, покрытие дома вайфаем отличное
 

monter

Україна понад усе!
Реєстрація
22.07.09
Місто
Черкаси
Телефон
Redmi Note 11S 6/128
Лично у меня висит под потолком, покрытие дома вайфаем отличное
Методом експериментів знайшов йому оптимальну висоту у квартирі: на рівні колін (приблизно). Моє припущення: таким чином роутер "не бачить" через вікна інші роутери, не бореться з ними за канали і віддає максимальну швидкість. Якщо поставити на підвіконня або вище нього, то швидкість падає у кілька разів, особливо у діапазоні 2,4.
 
  • Like
Реакції: drmz

Maxxx

Ябкодрочер)
Реєстрація
01.12.08
Місто
Київ
Телефон
iPhone 12 Pro Max
Давно треба забути про цей діапазон, особливо в багатоквартирних будинках. 2.4 - це вже не про швидкість, це тільки для роботи всіляких розумних реле, бойлерів, кондеїв, розеток тощо
 
Реєстрація
22.04.12
Місто
Харьков
Методом експериментів знайшов йому оптимальну висоту у квартирі: на рівні колін (приблизно).
У меня если мерить то от потолка 50см то что надо (y)
Давно треба забути про цей діапазон, особливо в багатоквартирних будинках.
Зачем мне забывать то о нем, у меня по 2.4 светит только одна соседняя сеть (по разным каналам раскидали и все ОК), из соседнего дома, который находится в 5 метрах от меня, все остальные сети я не вижу, так как находятся далеко от меня
А в многоэтажках это попа...
 
Реєстрація
15.12.15
Місто
Київ
Телефон
Pixel 7 Pro
Давно треба забути про цей діапазон, особливо в багатоквартирних будинках. 2.4 - це вже не про швидкість, це тільки для роботи всіляких розумних реле, бойлерів, кондеїв, розеток тощо
переходь на 5ГГц, – казали вони

photo_2023-03-29_15-37-13.jpg

P.S. моя мережа – фіолетового кольору на графіку)
 

Maxxx

Ябкодрочер)
Реєстрація
01.12.08
Місто
Київ
Телефон
iPhone 12 Pro Max
Квазар, тоді у тебе єдиний вихід - кабель езернет. ;)
 
Зверху