"Цифрова реформа" може завершитися хоч завтра. Все, що потрібно — це добровільна відмова телеканалів від аналогових ліцензій. Це я до того, що навіть при пасивності держави в цьому питанні, телеканали самі здадуть ліцензії як тільки їм стане нецікаво платити за розповсюдження сигналу в аналогових мережах.
Стосовно провалу термінів переходу на цифру то тут причин кілька:
1) повністю провалена інформаційна кампанія і як результат купа народу досі думає, що Зеонбуд - це такий собі аналог Viasat чи покійної Екстра ТВ, і навіть не в курсі на яку антену його ловити, а головне навіщо.
2) Наявність Зеонбуду як прокладки між телеканалами і вежами КРРТ. Не тому, що він поганий і не зможе забезпечити телебаченням, а тому, що значною мірою непередбачуваний і не підконтрольний. Ігри з кодуванням сигналу в 2014-му чітко показали, що провайдер слухатися не хоче. Після відключення аналогу все ефірне телемовлення в країні залежатиме від компанії з незрозумілою структурою власності і непрогнозованою поведінкою.
3) Можу припустити, що хтось зацікавлений підім’яти цей бізнес під себе. В будь-якому випадку зараз не важко помітити дії спрямовані на усунення Зеонбуду з ринку в якості приватної структури. Не виключено, що провайдер обанкротиться, буде націоналізований або розпроданий по частинах між медіа-групами. Питання якості покриття теж відпаде після того, як вирішиться подальша доля Зеонбуду. Тим більше практика часто показувала, що воно значно краще ніж це хоче бачити Нацрада. Мій прогноз (якщо можна так висловитися) - відключення аналогу не буде поки цифра повністю контролюється Зеонбудом. Доб’ють Зеон і "реформа" піде. А поки сьогодні-завтра є ризик, що відключиться сам Зеонбуд і його мережа за компанію - ніхто в чергу на відключення аналогових передавачів не поспішить ставати.