Вообще-то с 1 ноября банки по IBAN очень даже должны "шуршать".
Сьогодні ще не листопад. Свіфт окрема система, яка працює по свіфтам, навіть якщо ібану достатньо, щоб виявити який банк та країна, все одно доведеться заповнювати й інші обов'язкові поля. Бельгія, як ніяк.
Так що поки що український p2p або c2c рулить...
Добавлено через 4 минуты
Alfa-Bank, SWIFT працює через банк-кореспондент? Якщо так, то яка комісія банку-кореспондента?
Вони ніколи не надають такої інфи, ви сплачуєте свою комісію (свого банку), а отримувач може сплатити комісію за банка-кореспондента (а може й ні), і навіть - кореспондентІВ. У разі якщо вона буде, вам доведеться її сплатити лише за вибору опції "our".
Добавлено через 36 минут
Alfa-Bank, чому в підтримці кажуть, що неможливо перевести USD на картковий рахунок в USD із-за кордону за IBAN. Пишуть, що тільки за повними SWIFT реквізитами можливо, інакше банк не зарахує гроші на рахунок
І скільки буде фактично зараховано з переводу в USD 100?
IBAN це лиш спосіб зазначення реквізитів рахунку, переказів ібан не існує. Найбільша банківська система переказів у світі це SWIFT, вона базується на кодах свіфт, кожен банк має свій. У цій системі є валюти, в якій вона переказує гроші, країни та банки, підключені до неї. Також є функціонал та регламент, де вказано які саме дані необхідно вказувати для переказу. Ібан у даному випадку це ваш номер рахунку. Комісію за свіфт сплачує відправник, або отримувач, або і той, і той. В залежності від вибору опції переказу: їх чотири. Опції ben і sha - це як раз варіант розподілу комісій між відправником та отримувачем. За фактом, відправник платить меншу комісію порівнюючи з опцією our і, у більшості випадків, отримувач не платить нічого. Тому що комісії відправника було достатньо на всі комісії "по дорозі". Кожен банк встановлює власні комісії, як за переказ свіфт, так і за його отримання, або банки кореспонденти за транзит через свої рахунки, у т.ч. можуть діяти міжбанківські угоди про пільги чи інші умови сплати кореспондентських комісій чи їх відсутність.
У ЄС є перекази SEPA, де дійсно достатньо вказати лиш номер рахунку ібан у міжнародному стандарті, тобто зі вказанням літерного позначення країни на початку. Але теж потрібно вказувати ПІБ. Дані перекази діють лиш для країн ЄС і лише у валюті євро, перекази дешеві, або безкоштовні, залежить від банку. Але деякі банки беруть комісію за отримання такого переказу.
Приміром, у Польщі щоб переказати з одного польського рахунку долари на рахунок у доларах, але у іншому банку, необхідно використовувати свіфт, платити чималі комісії і переказ піде через банки-кореспонденти, як правило, у Німеччині чи США і прийде десь на 3й день. Зате внутрішні перекази у злотих ходять лиш по реквізитах ібан, хоча теж по регламенту, і, у половині випадків, це наступний робочий день.
Якщо будуть додаткові питання - пишіть в особисті.