Ви використовуєте застарілий браузер. Цей та інші сайти можуть відображатися в ньому некоректно. Необхідно оновити браузер або спробувати використовувати інший.
Лідерами за добовою захворюваністю стали Харківська, Дніпропетровська і Львівська області.
lb.ua
У четвер, 23 вересня, в Україні зафіксовано 9 058 нових підтверджених випадків коронавірусної хвороби COVID-19. Це найвищий показник добової захворюваності від 30 квітня. Тоді було виявлено 10 072 випадки ковіду.
Протягом 23 вересня було госпіталізовано 2 060 осіб, від коронавірусу одужали 2 415 пацієнтів, 140 людей від ускладнень хвороби померли.
Найбільшу кількість підтверджених випадків зареєстровано у Харківській (948), Дніпропетровській (889), Львівській (715), Одеській (622) та Донецькій (602) областях.
На піку хвилі виявлятимуть до 18 тис. випадків хвороби на добу.
lb.ua
Україна увійшла до групи країн, в яких нова хвиля коронавірусної хвороби ще не встигла досягти максимуму. На піку четвертої хвилі COVID-19 в Україні виявлятимуть до 18 тис. випадків хвороби на добу. Згасання хвилі очікується наприкінці року.
Про це свідчать дані дослідження поширення четвертої хвилі COVID-19, викликаної штамом дельта. Його провели вчені НТУУ "Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського" та Інституту епідеміології та інфекційних хвороб ім. Л. В. Громашевського.
"Прогнозування динаміки розвитку нової, четвертої хвилі COVID-19 в Україні на 200 днів вперед з використанням методу порівняльного аналізу і нейронної мережі типу «прямого перцептрону» показало, що ця хвиля перебуває на стадії зростання, вона може бути швидкою, але коротшою від попередніх. Її пік передбачається на рівні 15 000-18 000 випадків захворюваності на добу", - сказано в публікації.
На думку вчених, вагомим показником ускладнення епідемічної ситуації з СOVID-19 є значне ослаблення карантину в літній період, а в більшості навчальних закладів - з початку вересня. Крім того, слід враховувати ймовірність сезонного зростання інших респіраторних інфекцій, інтенсивність епідемічного процесу яких протягом попередніх 1,5 року стримувалася карантинними обмеженнями.
Оскільки станом на середину вересня 2021 року Україна має низький рівень повністю вакцинованого населення (близько 12%), ми можемо зіткнутися з важкими наслідками пандемії вже в найближчий період.
Вчені вважають, що оскільки одними з визначальних показників масштабів поширення хвороби є кількість госпіталізованих і летальність, важливо якомога швидше захистити шляхом вакцинації найбільш уразливі щодо несприятливого перебігу COVID-19 групи населення, а саме вікову групу 60 і старше та осіб із супутньою патологією.
"Лікарські засоби від COVID-19, спричиненого коронавірусом SARS-CoV-2, зараз проходять клінічні дослідження в усьому світі. До випробувань цих препаратів можуть долучитися й охочі українці", - йдеться у повідомленні.
У пресслужбі пояснили, що клінічні дослідження проводяться для вивчення ефективності застосування препаратів під час лікування пацієнтів із COVID-19. На сьогодні таких досліджень - 31. Їх перелік оприлюднено на сайді Державного експертного центру МОЗ за профілем "COVID-19".
За словами першого заступника міністра охорони здоров'я Олександра Комаріда, рішення про можливість медичного застосування лікарських засобів в Україні може бути ухвалене тільки після систематичного вивчення його фармакологічної дії на людину та на підставі даних доведеної ефективності та безпечності.
В Україні найчастіше проводяться клінічні дослідження III фази, до яких залучають тисячі пацієнтів для підтвердження ефективності й безпеки лікарського засобу, необхідного дозування, збору інформації про реакції тощо.
У МОЗ наголосили, що дослідження в Україні проводяться на належному професійному рівні. Це неодноразово підтверджувалося в ході інспекцій Управління продовольства та медикаментів США (Food and Drug Administration), а також Європейською Агенцією лікарських засобів (European Medicines Agency).
Близько 76% всіх норвежців отримали хоча б одну дозу вакцини, а 67% населення повністю щеплені проти ковіду.
lb.ua
Уряд Норвегії скасував правила, що обмежують соціальну взаємодію і впливають на бізнес під час пандемії коронавірусу. Карантин буде ослаблений з суботи, 26 вересня.
Прем'єр-міністр Норвегії Ерна Сольберг повідомила, що більше не буде вимагатися соціальне дистанціювання, а нічні клуби та ресторани можуть повернутися до роботи.
"Пройшов 561 день відтоді, як ми ввели найжорсткіші заходи в Норвегії... Тепер прийшов час повернутися до нормального повсякденного життя", - сказала вона.
"Коротко кажучи, Тепер ми можемо жити як завжди", - додала Солберг.
За даними інституту громадської охорони здоров'я Норвегії, близько 76% всіх норвежців отримали хоча б одну дозу вакцини, а 67% населення повністю щеплені.
"Помаранчевий" рівень епідемічної небезпеки встановлено, крім столиці України, встановлено у Київській, Дніпропетровській, Донецькій, Луганській, Миколаївській, Харківській, Херсонській та Черкаській областях.
"Помаранчевий" рівень епідемічної небезпеки є попереджувальним рівнем, який свідчить про ускладнення епідемічної ситуації в регіоні, що може призвести до запровадження посилених обмежувальних протиепідемічних заходів.
"Жовта" зона стає "помаранчевою" у разі наявності в регіоні хоча б однієї з таких ознак:
завантаженість ліжок, забезпечених подачею медичного кисню у закладах охорони здоров’я, визначених для госпіталізації пацієнтів з підтвердженим випадком COVID-19, - більш як 65 відсотків;
кількість тестувань методом полімеразної ланцюгової реакції та експрес-тесту на визначення антигена коронавірусу SARS-CoV-2 протягом останніх семи днів на 100 тис. населення - менше ніж 300;
кількість госпіталізованих пацієнтів з підтвердженим та підозрілим випадком COVID-19 протягом останніх семи днів на 100 тис. населення - більше 60;
коефіцієнт виявлення випадків інфікування COVID-19 (методом полімеразної ланцюгової реакції та експрес-тесту на визначення антигена коронавірусу SARS-CoV-2) - більш як 20 відсотків;
рівень зростання загальної кількості госпіталізованих пацієнтів з підтвердженим та підозрілим випадком COVID-19 протягом останніх семи днів порівняно з попереднім аналогічним періодом - більш як 50 відсотків.
На території "помаранчевих" зон діють ті ж протиепідемічні заходи, що й у "жовтій", але місцева влада може посилювати їх.
Найбільша кількість випадків зареєстрована у Харківській (929), Дніпропетровській (751), Львівській (677), Запорізькій (556) та Донецькій (503) областях.
Летальних випадків – 133.
Також за минулу добу госпіталізовано 2 035 осіб, одужала 2 821 особа.
Друзі, поділіться, хто має досвід тестування, лікування корони в Донецьку. У т.ч., де рекомендуєте зробити рентген, купити експрес-тест або зробити ПЛР-тест, а також ціни. Буду вдячний за поради.
За минулу добу, 28 вересня, в Україні зафіксовано 9 666 нових підтверджених випадків коронавірусної хвороби COVID-19. Захворіли, зокрема, 953 дитини та 204 медпрацівника.
Госпіталізовано за добу 2 855 осіб. 217 пацієнтів померли. Одужала – 3 281 особа.
За добу протестовано: методом ПЛР – 42 132 особи, методом ІФА – 10 973, експрестестами – 39 724.
За весь час пандемії в Україні захворіло – 2 411 622 людини, одужало – 2 251 352. Від ускладнень померли 56 080 пацієнтів. Всього було здійснено 12 783 263 ПЛР-тестування.
За останню добу найбільша кількість підтверджених випадків зареєстрована у Харківській (976), Дніпропетровській (787), Донецькій (699), Одеській (662) та Запорізькій (592) областях.
Кількість хворих та госпіталізованих збільшується швидше, ніж раніше.
lb.ua
Робоча група Національної академії наук з питань коронавірусу заявила, що темпи зростання захворюваності на COVID-19 в Україні уже перевищили максимуми попередніх хвиль.
"В останні два тижні захворюваність прискорила зростання, темпи якого були неоднорідні у часі. Їх максимальне значення наближалося до 70% зростання за тиждень, після чого спостерігалося зниження показника до позначок нижче 35%, яке продовжується і нині. Синхронну динаміку продемонстрували позитивні тести та нові госпіталізації, зростаючи максимально з темпами, відповідно, до 70% і до 50% відповідно. Такі темпи зростання значно вищі за максимуми, досягнуті під час попередніх хвиль, коли випадки хвороби та позитивні тести ніколи не зростали з тижневим темпом вище 40%, а нові госпіталізації – з тижневим темпом вище 30%", - сказано в прогнозі.
Нинішня хвиля, яка ще кілька тижнів тому йшла за траєкторією минулорічної, тепер розвивається у кілька разів швидше.
"Щоденна кількість госпіталізацій майже вдвічі вища від минулорічних показників. При цьому кількість уже госпіталізованих пацієнтів, яким підведено кисень, втричі вище, ніж рік тому, та зрівнялося з максимумом осінньої хвилі", - заявили вчені.
Вони прогнозують, що уже на початку жовтня Україна перейде рубіж у 10 тисяч добових випадків (за 28 вересня було майже 9,7 тис.), а до кінця першої декади жовтня може бути вже до 15 тисяч.
Найзагрозливішою є ситуація у Чернівецькій області, де кількість зайнятих ліжок зрівнялася з рівнем минулого піку. Суттєво ускладнилася ситуація у багатьох регіонах Півдня та Сходу країни, особливо у Харківській і Луганській областях.
За оцінками НАНУ, середнє репродуктивне число R (кількість випадків зараження одною людиною інших) в Україні становить зараз 1,36.
А в итоге наоборот, коронавак лучше всего переносится. Причем этому есть вполне логичное объяснение - он создан по давно обкатанной технологии, в отличии от новых супер-пупер мРНК.
Я имею множество сопутствующих заболеваний, хотел Пфайзер сделать, начитался же, что самая крутая вакцина, пока несколько докторов не отговорили, сказали что лучше коронавак сделать, так же получишь иммунтитет, только ни побочки не вылезут серьезные, ни обострения заболеваний, по причине "обкатанности технологии".
Хуже всего с Модерной обстоят дела. Есть много знакомых в медсреде, не любят ее, говорят что побочки жесткие видят потом после нее)
TaDesLok, с Модерной у всех по-разному. У меня "за душой" ишемичка с бронхиальной астмой - Модерну перенес относительно легко. Причем без снятия стресса "водой жизни" (хотя мыслЯ такая соблазняла...).
TaDesLok, с Модерной у всех по-разному. У меня "за душой" ишемичка с бронхиальной астмой - Модерну перенес относительно легко. Причем без снятия стресса "водой жизни" (хотя мыслЯ такая соблазняла...).
Повезло) Я просто у трех врачей спрашивал - пульмонолог, ревматолог и гематолог, все были однозначно за коронавак из-за набора заболеваний. У меня СКВ с поражением почек + бронхиальная астма + проблемы некоторые со свертываемостью крови. Коронавак перенес относительно легко, самое тяжелое что было - немного ломало, потом клонило на сон, и температура около 38,4.
По сравнению с другими побочными, о которых начитался, можно считать, отделался "легко")))
Интересно что после второй будет, но думаю не тяжелее.
Не понял немного суть коммента, такое чувство, что лишь-бы чем-то задеть.
Все вакцины, используемые в Украине, доказали свою эффективность в мировых исследованиях.
И раз доктор советует что-то, значит не просто так, у него есть на это причины.
Спор по поводу "какая вакцина вакцинастее" считаю бессмысленным, ибо если бы так работало, то все закупали бы только "самую лучшую". Но ее нет, в этом то и суть вся. Есть различные рекомендации по применению каждой вакцины и различные побочные. То, что что у коронавака побочных меньше - так это не секрет, технология производства давняя, это вам любой продвинутый врач скажет. мРНК вакцины только недавно были "обкатаны", и это тоже факт, все-таки технология нова довольно. По защите они лучше, но и побочек больше. Тут уже вопрос соотношения защиты/риска играет большую роль, и опять же любой адекватный врач это понимает.
Росіяни в останні кілька місяців почали активно займатися “вакцинним туризмом”. Вони їздять до країн Європи, де можна зробити щеплення вакциною, схваленою Всесвітньою організацією охорони здоров’я.
Тоже знаю одного такого доктора. Месяц назад говорила, что с привикой нужно тянуть, или на кройняк короновак Но "с таким кашлем лучше вообще не делать" . А теперь, спустя всего месяц, говорит, что надо прививаться обязательно, и только пфайзером, и вообще, почему до сих пор не привились, ведь "кашель не является противопоказанием".
Я вот не понимаю, зачем прививают переболевших людей, у кого сохраняется хороший запас антител?! Вот смысл в этом ненужном риске и нагрузке на организм?!
Я вот не понимаю, зачем прививают переболевших людей, у кого сохраняется хороший запас антител?! Вот смысл в этом ненужном риске и нагрузке на организм?!
А сколько это, "хороший запас антител"? Никто до сих пор не знает даже приблизительно необходимый уровень. Это ж не гемоглобин, чтобы сказать, ну 120 уже норм.
Я вот не понимаю, зачем прививают переболевших людей, у кого сохраняется хороший запас антител?! Вот смысл в этом ненужном риске и нагрузке на организм?!
По тому что кто реально переболели им не нравится ещё болеть, и кто переболели их не кто не контролирует и кто сделал одну прививку их не кто не заставляет делать вторую.Все ризки и решения человек решает сам за себя....
Я вот не понимаю, зачем прививают переболевших людей, у кого сохраняется хороший запас антител?! Вот смысл в этом ненужном риске и нагрузке на организм?!
А сколько это, "хороший запас антител"? Никто до сих пор не знает даже приблизительно необходимый уровень. Это ж не гемоглобин, чтобы сказать, ну 120 уже норм.
Вот именно. Переболел в апреле (высокая температура долго 39,5 несколько дней, по утрам от кашля аж выворачивало, решил прокапаться - сразу легче стало, кислород мин 92 - обошелся без него). Антитела спустя пол года снизились почти вдвое (но по разным шкалам измерения - больше 100 единиц есть). Но вот какой уровень их достаточный - неясно. Уже доказано, что если переболел и привился хотя бы 1 дозой - иммунитет будет очень хорошим в этом случае, намного лучше, чем просто прививку сделать.
P.S. Врач посоветовала прививаться не ранее чем через полгода минимум.
Переболел 8 месяцев назад. Антитела очень медленно, но всё ещё растут и примерно равны тем значениям, которые имеют вакцинированные товарищи. Что интересно, после того, как я переболел в первый раз с практически полной потерей обоняния, но без пневмонии, антител у меня практически не сформировалось. А вот у подруги сформировался хороший уровень, но продержался всего 3 месяца. В итоге, она сразу же вакцинировалась, как только это стало возможно, что я считаю вполне разумным
Найвища добова захворюваність у Харківській, Львівській, Дніпропетровській, Одеській та Донецькій областях.
lb.ua
У середу, 29 вересня, в Україні зафіксовано 11 757 нових випадків коронавірусної хвороби COVID-19. Це найвищий показник добової захворюваності від 24 квітня. Тоді було виявлено 12 711 випадки ковіду.
Протягом 29 вересня було госпіталізовано 2 556 осіб, від коронавірусу одужали 3 839 пацієнтів, 194 людини від ускладнень хвороби померли.
Найбільшу кількість підтверджених випадків зареєстровано у Харківській (1 087), Львівській (927), Дніпропетровській (926), Одеській (752) та Донецькій (739) областях.
Цей сайт використовує файли cookie, які допомагають персоналізувати Ваш контент і зберегти вхід в систему, якщо Ви зареєстровані.
Продовжуючи користуватися цим сайтом, Ви погоджуєтеся на використання нами файлів cookie.