Війна в Україні, кібератака на російські сайти
tech.liga.net
Як допомагати Україні на кіберфронті. Зібрали варіанти
IT-спеціалісти зі всього світу оголосили війну Росії.
Liga.Tech зібрала варіанти, як допомогти Україні у кіберпросторі.
IT-армія України
Ще 26 лютого голова Мінцифри Михайло Федоров закликав усіх IT-спеціалістів країни долучатися до боротьби на кіберфронті.
"У нас дуже багато талановитих українців у цифровій сфері: розробники, кіберспеціалісти, дизайнери, копірайтери, маркетологи, таргетологи тощо. Створюємо IT-армію", – написав міністр.
Усі оперативні завдання викладають
у Telegram-каналі. Завдання знайдуться для всіх.
За цей час тим, хто долучився, вдалося покласти сайти Роскомнадзору, Московської біржі, Держпослуг, Міноборони та Міністерства інформаційної політики Білорусі, зламати сайти найбільших пропагандистських каналів Росії, зокрема ТАРС, "Коммерсант" і "Фонтанку".
Команда хакерів HackenProof
Hacken – це українська компанія, яка допомагає проєктам захищатися від кібератак. У ці непрості часи вони вирішили використовувати свої навички на інформаційному фронті — підтримати Україну, вбити російську пропаганду та вебінфраструктуру. Тому команда українських кіберспеціалістів з безпеки HackenProof розпочала співпрацю з Українською кіберполіцією та Службою безпеки.
"Хакери в усьому світі, зокрема Anonymus, оголосили війну Путіну та його прихильникам. Ми подбали про те, щоб до них міг приєднатися кожен з будь-якого куточку світу", –
кажуть в організації.
Що вони просять робити звичайних людей:
Щоб запустити атаку зі свого комп’ютера, вам знадобиться додаток від disBalancer.
- Завантажте архів
тут.
- Запустіть програму Disbalancer.exe.
- Допомагайте атакувати ключові російські ЗМІ та урядові вебсайти. Серед них сайти Кремля, Роснєфті, Ощадбанку та інших.
Як повідомили в організації, протягом першого дня з моменту запуску цієї програми було видалено понад 20 російських вебсайтів.
Детальніше відстежувати за подіями можна у
чаті disBalancer в Telegram.
Що може зробити хакер:
- Знайдіть уразливі місця на російських сайтах.
- Подайте звіт
тут.
- Цю інформацію передадуть кіберполіції України, і вони зроблять свою роботу.
Детальніше ознайомитися з інструкціями можна на офіційному
сайті ініціативи.
Play for Ukraine
Кожен охочий в Україні чи іншій країні може зіграти у просту
онлайн-гру, щоб допомогти нашим IT-фахівцям блокувати критично важливі російські сайти. Play For Ukraine заснована на правилах математичної головоломки 2048. Її суть полягає в тому, щоб на ігровому полі з 16 плиток складати числа та набрати з них у сумі 2048. Вигравати не обов'язково, адже кожен зроблений хід, як запевняють розробники, приносить користь для блокування ворожих сайтів.
Сайти, що зазнають кібератаки, не називають, щоб ворог не дізнався, куди вона спрямована. Гравцям з України бажано включити VPN-сервіс (Virtual Private Network), щоб посилити тиск на сайти – для цього передбачена
інструкція. Наприклад, можна використовувати безкоштовний плагін VPN Hotspot Shield Free VPN Proxy для браузера Google Chrome.
Гільдія IT-фахівців
Гільдія IT-фахівців також взяла на себе відповідальність за координацію опору агресору в інформаційному та кіберпросторі.
"За короткий термін канал у Telegram об'єднав багатьох фахівців із цифрової сфери в різних куточках світу. До нас долучається чимало колег з-за кордону", – кажуть в організації.
На своєму сайті вони опублікували
інструкцію з DDoS-атаки, яку можуть взяти в роботу всі охочі.
Також вони наголошують, що долучитися до справи можуть навіть ті, хто не розуміється на IT-галузі. Щоб допомогти заблокувати пропагандистські ресурси, необхідно виконати прості кроки.
Переконатися, що у вас встановлено VPN у Google Chrome браузері, а також увімкнений плагін CORS Unblock. Якщо ні, то на наступній вебсторінці є проста та детальна інструкція, як це робити.
Відкрити вебсторінку
https://help-ukraine-win.firebaseapp.com/ у Google Chrome браузері: Принцип її роботи детально описано за цим же посиланням.
Bug bounty program
Київська компанія Cyber Unit Technologies, яка займається питаннями кібербезпеки, з 1 до 10 березня
запускає флешмоб " ̶f̶u̶c̶k̶ HACK RUSSIA". Кожен може спробувати знайти вразливості у російських військових системах та повідомити про це на електронну пошту:
[email protected] Баги можна подавати анонімно та отримати винагороду в криптовалюті. Найкращі мисливці за багами отримають винагороду зі спеціального фонду, який наразі складає $100 000.