Класні знижки ситуаційно можна зустріти будь-де, особливо якщо за цим слідкувати + вміти користуватись додатковими інструментами (наприклад як кешбек-сервіси, або ж кешбеки від банків, де можна нерідко аж до 20% зекономити просто так, на додачу до знижкових цін продавців).
А щодо Штатів - цікавий приклад, але.. ну камон - там зовсім інша економіка, інша конкуренція та зовсім інша боротьба за покупців. І так, як щойно вище підмітили - зверху до ціни додається податок штату.
З іншого боку, якщо глянути на приклад України - в нас є безвідсоткові розстрочки а-ля "оплата частинами", де клієнт нічого зверху не платить за користування кредитом (хоча звичайно це все враховується при формуванні ціни). Або ж в нас є кредитні картки банків з безкоштовним грейс-періодом - можна купити той самий телек, аж наприкінці наступного місяця повернути кошти на картку і взагалі нічого зверху не доплачувати, навпаки ще й отримати пару відсотків кешбеку від банку, якщо пощастить. В більшості країн немає такої шари для [надійних] банківських клієнтів в плані вартості користування продуктами дрібного споживчого кредитування. Натомість там можуть бути нижчі відсотки за еквайрінг для магазинів (ніж в Україні), за рахунок чого магазині мають можливість робити меншу націнку.
Чи той сам Епл, продає свої Айфони "там" дешевше, але наприклад за це є умови щодо користування послугами мобільного оператора, і це буде далеко не 150 грн на місяць дзвінків та LTE.
Тобто, є багато факторів чому в нас так, а в них так.