Рішення №19 Священного Синоду Української Православної Церкви (Православної Церкви України)
«Про можливість звершення богослужіння на честь Різдва Христового за Новоюліанським календарем 25 грудня 2022 р.»
Беручи до уваги численні запити та враховуючи дискусію, яка протягом багатьох років точиться в Церкві та в суспільстві; передбачаючи, зокрема через обставини війни, загострення у публічному просторі календарних суперечок; з метою вивчення реальної церковної потреби в здійсненні у близькому часі календарних змін, Священний Синод Української Православної Церкви (Православної Церкви України), вирішив:
Там, де для цього існують пастирські обставини та засвідчується бажання вірних, як виключення дозволити за рішенням настоятеля та громади 25 грудня 2022 р. звершити богослужіння за чином свята Різдва Христового з подальшим поданням через єпархіальні управління до Київської Митрополії письмової інформації про число учасників такого богослужіння. У разі звершення такого богослужіння його учасники в цей день звільняються від обмежень посту.
Не всі православні, а лише росіянці, серби, грузини і православна церква Єрусалима.а православні 07.01
Великдень обчислюють і святкують за старим стилем всі східного обряду (і ПЦУ, і УГКЦ). За новим — лише деякі невеликі церкви: Фінська ПЦ (Константинопольського патріархату), греко-католики Закарпаття (починаючи з наступного), може ще хтось.P. S. Якщо ще копнути, то РПЦ, наприклад, з цих же причин на повному серйозі вважає, що день весняного рівнодення відбувається у квітні (а весняне рівнодення - ключова подія для визначення дати Великодня). Ну, їм видніше, факти мало кого цікавлять.
Дні тижня у всіх однакові. При додаванні додаткового дня (наприклад, 29.02.1900 та 29.02.2100) просто 1 березня за старим стилем настане на 1 день пізніше.у неділю за григоріанським календарем, коли в РПЦ по факту інший день тижня.
Поки що. Але ж відштовхуватися від дня весняного рівнодення, вважаючи, що воно в квітні, теж не правильно. Тому, думаю, це питання часу. Спочатку звикнуть до Різдва 25 грудня, яке святкується саме 25 грудня, а не 25 грудня, яке 7 січня. Потім і за Великдень замисляться.Великдень обчислюють і святкують за старим стилем всі східного обряду (і ПЦУ, і УГКЦ).
Цього не знав, або забув.Дні тижня у всіх однакові
Ага, і Різдво в РПЦ буде вже 8 січня.просто 1 березня за старим стилем настане на 1 день пізніше
Да, это ФСБ в рясах сильно повезло, что 2000 год оказался таким годом, за который +1 день в расхождении между юлианским и григорианским календарем не добавляется. А то появились бы "староверы" 7-го января и "нововеры" 8-го. Ну и два "старых Новых года" в придачу.Ага, і Різдво в РПЦ буде вже 8 січня.
Такий порядок діє у половині ПЦ вже 100 років. У нього є недоліки (в деякі роки випадають деякі пости), але просто так взяти й перейти на календар католиків заважає пиха. До того ж, там ще є відмінності в формулі, окрім календаря (православним важливо, щоб після єврейської).Поки що. Але ж відштовхуватися від дня весняного рівнодення, вважаючи, що воно в квітні, теж не правильно. Тому, думаю, це питання часу. Спочатку звикнуть до Різдва 25 грудня, яке святкується саме 25 грудня, а не 25 грудня, яке 7 січня. Потім і за Великдень замисляться.