Головна проблема у тому, що "астрономічний" час по факту придумували коли ритм життя був іншим, усі прокидались із сонцем і лягали із заходом, будучи більше прив'язаними до солнця ніж до стабільного щоденного ритму сучасного світу. І тоді було логічно щоб сонце було в зеніті о 12й, тобто о півдні.
А сьогодні ритм життя інший, жайворонки прокидаються умовно о 6 а лягають о 10й, сови умовно прокидаються о 12й і лягають о 2й. І купа людей посередині. І нікому не зручний час коли сонце встає о 4й і заходить о 8й. Літній час влітку частково покращує ситуацію. Ну і глобально можна було б і на 2 години годинник перевести.
Взимку глобально це не так принципово, якщо взяти 22 грудня(найкоротший день), то сонце сходить у Києві умовно о 8й і заходить о 4й і тут його зсування на годину вперед не додасть вечірніх годин, але значна кількість людей буде прокидатись і їхати на роботу в темряві, а совам це нічого не дасть.
Тому і маємо перевід годинників як компроміс.
Можна звісно зсувати початок робочого дня, але в чому тоді глобально відмінність? Так само збиваються біоритми та й усе.