У парламенті зареєстровано законопроект, що зобов'язує операторів зв'язку і провайдерів купувати спецобладнання, яке використовується СБУ для прослушки абонентів.
Про це пише "Дело" з посиланням на одного з авторів законопроекту депутата від БЮТ Олександра Скибинецького.
За його словами, ухвалення законопроекту дозволить підвищити ефективність боротьби з тероризмом та корупцією, а також контррозвідувальної роботи і захисту конституційного ладу.
"Нам не потрібно свого 11-вересня, а просто необхідно добитися того, щоб спеціальна служба могла працювати ефективно. Сьогодні ця ефективність недостатня", - сказав він.
Передбачається, що провайдерів та операторів зобов'яжуть купувати обладнання для зняття інформації з каналів зв'язку, тобто прослушки абонентів, запису та фіксації інформації, отримання інформації про факти дзвінків, перехоплення електронної пошти та інших електронних даних.
Сьогодні в статті 39 закону "Про телекомунікації" сказано, що оператори зобов'язані встановлювати спецобладнання за власні кошти.
"Втім, сьогодні далеко не всі провайдери та оператори хочуть витрачати свої кошти на купівлю спеціального обладнання", - стверджує Скибинецький.
За його словами, оператори користуються тим, що в законодавстві не прописаний обов'язок купувати обладнання, а провайдери взагалі не згадуються в цій статті.
Ці два принципових моменти і збираються виправити автори законопроекту.
У свою чергу оператори не задоволені такою законодавчою ініціативою.
"Згідно з чинним законодавством, мережі всіх телекомунікаційних операторів повинні бути побудовані так, щоб оператори могли за необхідності здійснювати прослуховування за наявності відповідного рішення суду. Ці вимоги оператори виконують", - сказав представник одного з мобільних операторів.
"Зараз же нас хочуть просто перекласти витрати на купівлю спеціального обладнання, необхідного для цього. Це цілком можна трактувати як втручання в господарську діяльність компаній", - додав він.
На думку голови правління ІнАУ Тетяни Попової, орієнтовна вартість подібного обладнання може складати близько $60 тис. тільки для одного вузла зв'язку, яких у провайдерів тисячі.
"Потрібно розуміти, що ухвалення законопроекту неминуче призведе до підвищення вартості послуг операторів. Питання безпеки в країні повинні вирішуватися за рахунок бюджетних коштів, а не за рахунок введення, по суті, непрямого податку на операторів і провайдерів. Зрештою, всі ці витрати ляжуть на плечі користувачів", - вважає вона.
http://pravda.com.ua/news/2010/04/21/4949557/