25 січня Прем’єр-Міністр України Арсеній Яценюк вручив паспорти нового зразка у формі картки першим 20 дівчатам та юнакам, які звернулися до підрозділів міграційної служби для оформлення на початку січня. Як відомо, з 11 січня міграційною службою по всій території України розпочато безкоштовне оформлення нових паспортів для громадян, які досягли 16-річного віку та оформлюють паспорт вперше. Для інших категорій громадян послуга буде 25 січня Прем’єр-Міністр України Арсеній Яценюк вручив паспорти нового зразка у формі картки першим 20 дівчатам та юнакам, які звернулися до підрозділів міграційної служби для оформлення на початку січня. Як відомо, з 11 січня міграційною службою по всій території України розпочато безкоштовне оформлення нових паспортів для громадян, які досягли 16-річного віку та оформлюють паспорт вперше. Для інших категорій громадян послуга буде доступною після прийняття Верховною Радою України законопроекту №3224.
25 січня до Кабінету Міністрів України запрошені 20 дітей, які першими в Україні отримають нові паспорти. Це діти, які проживають у м. Києві та у Київській області, і які першими звернулися до міграційної служби по оформлення нових документів на початку січня. Станом на 25 січня в Україні оформлено понад 8 тисяч паспортів-карток.
Новий паспорт-картка запроваджений на підставі Закону України “Про Єдиний державний демографічний реєстр..” 2012 року. Закон недосконалий, тому Урядом у 2015 році подано до Верховної Ради законопроект №3224, який вирішує проблемні питання у діючому законі, прибирає корупційну складову та запроваджує систему ідентифікації громадян на основі ЄДДР, яка є однією з умов надання Україні безвізового режиму ЄС.
Наприкінці 2015 року Урядом було виділено 50 млн. грн., завдяки чому у січні 2016 року новий паспорт можна оформити у 330 підрозділах ДМС (з близько 600). У 2016 році заплановано доукомплектування всіх підрозділів та забезпечення оформлення біометричних документів у кожному районі (мова йде як про паспорт-картку, так і про біометричний закордонний паспорт).
Паспорт-картка відкриває можливості для розвитку електронного урядування, надання адміністративних послуг онлайн та створення електронних сервісів у банківській, страховій та інших сферах.
На паспорті графічно нанесено чорно-біле фото, персональні дані – прізвище, імя, по-батькові, дата та місце народження, дата видачі та строк дії документа – цих даних достатньо для ідентифікації особи і зчитування чіпу не потрібно.
На чіпі записано всі дані, які нанасено на паспорт, окрім того там є кольорова фотографія, а також відомості про місце проживання та сімейний стан. Враховуючи те, що не всі установи забезпечені обладнанням для зчитування чіпу, разом з паспортом-карткою видаватиметься безкоштовно довідка про реєстрацію місця проживання, завірена печаткою міграційної служби (може бути подана, приміром, при вступі до ВНЗ).
Для зчитування чіпу необхідно мати нескладне і недороге обладнання. Зчитати інформацію з чіпу можуть навіть більшість сучасних моделей смартфонів на системі Android (потрібна підтримка технології NFC).
Процес заміни діючих паспортів-книжечок на нові паспорти-картки триватиме близько 4 років, примусової заміни у визначений строк не буде. У цей час будуть чинними як паспорти старого зразка, так і картки.
Паспорт-картка оформлюється у підрозділі міграційної служби за місцем проживання, термін виготовлення за законодавством – до 30 днів. Для оформлення діти, що досягли 16-річного віку і отримують паспорт вперше, подають свідоцтво про народження та копії паспортів батьків. Фотографії, які подавалися раніше, сьогодні подавати не потрібно (батьки заощаджують кошти).