Державні та релігійні свята

debugger

Moderator
Команда форуму
Реєстрація
27.02.09
Місто
Киев
Це вже відсьогодні:
А чому саме з 1 вересня:
Початок Церковного року (Індикт) більшість Православних Церков світу і католики візантійського обряду святкують 1 вересня. Цього року вперше це роблять також віряни ПЦУ та УГКЦ в Україні. А ті Церкви, що дотримуються Юліанського календаря, продовжують жити із запізненням на 13 діб і новий церковний рік у них почнеться аж 14 вересня. Індиктом у візантійській імперії називали початок щорічної сплати офіційного податку на державу. Враховуючи, що врожай збирали восени, то індикт припадав у більшості куточків імперії на вересень. З першого століття по Р.Х. за формальну дату початку індикту слугувало 23 вересня як час осіннього рівнодення та день народження римського імператора Августа. В V столітті по Р.Х. початок індикту зміщується на перше вересня, а після указу імператора Юстиніана 537-го року датувати усі документи відраховуючи від першого вересня – цей день починає міцно пов'язуватись з початком нового року. Церква з IV століття приймає датування по індиктам і, найвірогідніше, тоді ж включає святкування Індикту в коло церковних пам'ятей. Саме тому, аж до початку другого тисячоліття датою святкування Індикту могло бути як 23-го, так і 1-го вересня.
 

debugger

Moderator
Команда форуму
Реєстрація
27.02.09
Місто
Киев

nataba

Заблокирован
Реєстрація
02.10.19
Місто
Львів
Непогано б було в шапці теми розмістити опитування "чи схвалюєте/підтримуєте ви перехід на святково-григоріянський календар в Україні".
З того що бачу у свому греко-католицькому середовищі у Львові, всі за і ніхто не збирається Різдво "другий раз 7-го січня підсвятковувати".
Натомість серед кількох знайомих - бувших вірян спочатку УПЦ МП, а потім просто УПЦ, наразі невизначеність із тенденцією відмітити ще й сьоме.
 

protoss

Ен таро Адун!
Реєстрація
07.04.10
Місто
Іршава / Ужгород
Телефон
Samsung S21FE (050/067)
греко-католик, але Різдво я й мої діти буду святкувати тільки 7 січня. Логічно буде перейти на 25 грудня, замість пере ходу на 8 січня в 2101 році.
 

nataba

Заблокирован
Реєстрація
02.10.19
Місто
Львів
греко-католик, але Різдво я й мої діти буду святкувати тільки 7 січня
Значить ви - перше виключенняи з моїх спостережень :)
Всі інші греко-католики, кого знаю, хоча-б заради того, щоб відрізнятися від русні, дуже раді переходу на загальнокатолицький церковний календар.
 

nataba

Заблокирован
Реєстрація
02.10.19
Місто
Львів
Святкувати в один день із мадярами? Краще вже з руснею
Це мені нагадує вислів мого керівника в НДІ в середині 80-х, вихідця з родини довоєнних українськіх інтелігентів, тато якого був ще за Польщі професором у львівській політехніці, що "греко-католицьку (уніатську) церкву придумали поляки щоб українці не топталися в їхніх католицьких храмах на свята".
 

Кочевник

Ховрах-Терорист
Команда форуму
Реєстрація
30.01.08
Місто
Київ, Львів
Телефон
Sams Note 20 Ultra + S8
греко-католик, але Різдво я й мої діти буду святкувати тільки 7 січня.
Ой, жив з таким в гуртожитку. Який розповідав, що він каноничний греко-католик, що єдина правильні віра - греко-католицька. А потім попав під каблук, і його лозунг став "РПЦ - сама вірна церква. Лише Лавра правильно служить службу божу."
 

protoss

Ен таро Адун!
Реєстрація
07.04.10
Місто
Іршава / Ужгород
Телефон
Samsung S21FE (050/067)
єдина правильні віра
Я ще розумію дискус про правильність віри з буддистами чи індуїстами. Але між християнами дискус про "правильність віри" для мене дивний: тут скоріше має бути дискус про розподіл зон влади.
 
Реєстрація
26.08.20
Місто
Полтава
Заплутали. Де подивитись новий графік постів коли вегетаріанствувати і не вживати?
 

nataba

Заблокирован
Реєстрація
02.10.19
Місто
Львів
baha, до кінця цього року:
Різдво Пресвятої Богородиці 2023 – 8 вересня (замість 21 вересня).

Воздвиження Хреста Господнього 2023 – 14 вересня (замість 27 вересня).

Покров Пресвятої Богородиці 2023 – 1 жовтня (замість 14 жовтня).

Архістратига Михайла 2023 – 8 листопада (замість 21 листопада).

Введення в храм Пресвятої Богородиці 2023 - 21 листопада (замість 4 грудня).

Андрія Первозванного 2023 – 21 листопада (замість 4 грудня).

День святого Миколая 2023 – 6 грудня (замість 19 грудня).

Різдво Христове 2023 – 25 грудня (замість 7 січня).

Собор Пресвятої Богородиці 2023 – 26 грудня (замість 8 січня).

Щедрий вечір, день святої Маланки 2023 – 31 грудня (замість 13 січня).

Загальноукраїнський алкофестиваль з назвою "від Романа до Івана - українська рамадана", з 1-го грудня до 19-го січня наразі в процесі адаптаційної реформації.
Не факт що вціліє :)
 
Останнє редагування:

Кочевник

Ховрах-Терорист
Команда форуму
Реєстрація
30.01.08
Місто
Київ, Львів
Телефон
Sams Note 20 Ultra + S8
День Збройних сил припадає на Миколая.
Соупадєніє?)
 

RifleR

👻👻👻
Реєстрація
14.03.09
Місто
Київ
Телефон
iPhone, Samsung
Святкувати в один день із мадярами? Ніколи в житті! Краще вже з руснею
дивна позиція. Ніби це мадяри запровадили святкування 25 грудня.

А взагалі, якщо не подобається 25 грудня через мадяр, то з руснею теж не варто, русня значно гірша за угорців. Пропоную вам святкувати 6 січня, разом з вірменами: https://uk.m.wikipedia.org/wiki/Вірменська_апостольська_церква#Календарні_особливості
З ними в українців конфліктів нема.
 

Maxxx

Ябкодрочер)
Реєстрація
01.12.08
Місто
Київ
Телефон
iPhone 12 Pro Max
Святкувати в один день із мадярами? Ніколи в житті! Краще вже з руснею.
А до чого тут мадяри? І русня - тільки тому, що вони тупі і недолугі, як валянок вічнобухого сибірського мужика, не розуміють календарів і обертання Землі навкруги Сонця. А хто святкувтиме з руснею - не розуміють також...
Post automatically merged:

З ними в українців конфліктів нема.
Вони латентно підтримують русню, кого як "міротворцев" запросили? Входять з ними в "тайожний союз", чи як його там. Так що ті пєдікі.
 
Останнє редагування:

RifleR

👻👻👻
Реєстрація
14.03.09
Місто
Київ
Телефон
iPhone, Samsung
Вони латентно підтримують русню, кого як "міротворцев" запросили? Входять з ними в "тайожний союз", чи як його там. Так що ті пєдікі
ну вони ж русню підтримують не тому, що русофіли по природі. Просто в їх ситуації, коли навколо вороги, вибір союзників і захисників не такий великий. Але зараз вони вже зрозуміли, чого варта ця дружба.
 
Реєстрація
26.10.07
Місто
London
Телефон
Samsung Galaxy S20
ну вони ж русню підтримують не тому, що русофіли по природі. Просто в їх ситуації, коли навколо вороги, вибір союзників і захисників не такий великий. Але зараз вони вже зрозуміли, чого варта ця дружба.
В їх ситуації не варто було віджимати у Азербайджана його міжнародно визнані території і не було б так все погано із сусідами. У них з сусідів більш менш нормальні стосунки тільки з Сакартвело. І то грузини їх недолюблюють. Теж привід задуматись.
 
Реєстрація
17.02.20
Місто
Київ
Телефон
Poco m4 pro 5g
Капець. Шо за свято було позавчора? Рубав горіхові гілки і остання (!!!) таку подачу мені прямо в лоба зарядила. Дяки богу, що невелика і суха.
 
Зверху