У французьких кіосках з’явився новий випуск газети
La Bougie du Sapeur — єдиної у світі газети, яка виходить раз на чотири роки 29 лютого, повідомляє
ВВС.
La Bougie du Sapeur («Свічка сапера») — це 20-сторінковий таблоїд, єдине у світі друковане видання, яке виходить лише 29 лютого.
Газету заснувала група друзів, які «хотіли посміятися». Перше видання вийшло друком у 1980 році, а цьогорічний випуск — уже дванадцятий.
Видання має тираж 200 тисяч екземплярів, коштує 4,90 євро й повністю рентабельне.
«
Коли перший випуск розпродали за два дні, агентства почали закликати нас зробити ще, тож ми сказали: гаразд, але за чотири роки! Газету досі видає купка товаришів. Ми зустрічаємося в барі й обговорюємо ідеї за напоями. Нам дуже весело, а якщо читачеві теж — то це вишенька на торті», — розповідає редактор видання
Жан д’Інді.
La Bougie позиціонується як антиполіткоректне видання й структурована як звичайна газета, з рубриками про політику, спорт, міжнародні справи, мистецтво, головоломки й плітки про зірок.
Втім, статті на її сторінках задумані як гумористичні коментарі. Наприклад, останній випуск має статтю під заголовком «
Ми всі будемо інтелектуалами» про те, як іспити й інтелектуальні досягнення знецінюються через штучний інтелект.
Інший матеріал із заголовком «
Що потрібно знати чоловікам перед тим, як стати жінками» описує «виклики», що стоять перед чоловіками, які хочуть змінити стать.
«
Це французький гумор, він не перекладається іншими мовами. Ми намагаємося бути дотепними, але не злими. Сміятися без жорстокості», — каже д’Інді.
У рубриці міжнародних новин опублікували короткий матеріал про Ліз Трасс як про найбільш «забутого» зі сучасних британських прем’єр-міністрів.
У спортивній рубриці редакція радить заснувати премію Вінстона Черчилля для першої людини, яка вибуває з Олімпійських ігор — адже, як пише газета, девізом Черчилля було «Жодного спорту».
Також газета публікує серійне оповідання «Потопання у ставку», наступна частина якого вийде у 2028 році.
La Bougie du Sapeur названа на честь одного з перших карикатурних персонажів у Франції, сапера Камамбера. Цей солдат-простак був героєм комічних картинок про життя військових у 1890-х роках.
Газета не має електронної версії й може бути куплена лише в газетних кіосках.
«
Сподіваюся, ми даємо людям подих свіжого повітря кожні чотири роки. В ці часи всім потрібна можливість посміятися», — каже д’Інді.