Magyar Nemzet вважається основним рупором уряду Орбана, який ретранслює його позицію та активно поширює проросійські наративи. На сайті регулярно публікуються матеріали з антизахідною, антибрюссельською та антиукраїнською риторикою.
Типові наративи, що повторюються у публікаціях:
- Україна подається як загроза для Європи;
- Росія зображується як миротворець, а Захід — як агресор;
- Війна описується як штучний конфлікт, спровокований США та НАТО.
Крім того, Magyar Nemzet регулярно посилається на російські державні установи та медіа, зокрема на підсанкційні.
Приклад маніпуляції: спотворення цитати Вадима Дзюбинського
Magyar Nemzet опублікував новину, у якій стверджує, що Вадим Дзюбинський, начальник департаменту кримінального розшуку Національної поліції України, нібито визнав, що 593 000 одиниць європейської зброї, поставленої в Україну, вже опинилися на чорному ринку.
Це твердження — викривлення реальних слів українського посадовця.
Що насправді сказав Дзюбинський:
"Уся втрачена та викрадена зброя, яка наразі налічує 593 000 одиниць, облікована, пронумерована, і наші європейські партнери знають про цю зброю. Якщо така зброя з’явиться в будь-якій країні Європи чи світу, ми відразу зрозуміємо, що це підробка і фейк, що це робота російських спецслужб для дезінформації та [створення] наративів про Україну".
Що опублікував сайт Magyar Nemzet:
"За словами Вадима Дзюбинського, керівника департаменту кримінального розшуку Національної поліції України, уся втрачена або викрадена зброя — наразі це 593 000 одиниць — задокументована й облікована, а наші європейські партнери про неї поінформовані. Якщо якась із цієї зброї з’явиться в якійсь європейській країні або будь-де у світі, ми одразу дізнаємось про це".
Таким чином, Magyar Nemzet опускає ключовий контекст. Тобто, що наразі немає доказів того, що західна зброя, надана Україні, потрапляє на чорний ринок чи опиняється в руках злочинних угруповань в Європі. Незаконний обіг зброї в Україні є незначним та здебільшого обмежений невеликою кількістю стрілецької зброї ще радянського виробництва, каже Дзюбинський.
Magyar Nemzet також поширює конспірологічні теорії, стверджуючи, що війну в Україні спровокувала не агресія Росії, а "американська глобалістська мережа в Україні, яка мала на меті знищити російські інтереси та замінити їх американськими".
Magyar Nemzet також поширив один із відомих російських пропагандистських наративів — твердження, що масове вбивство в Бучі було інсценованим. У статті йдеться: "За деякими повідомленнями, відео з Бучі можуть свідчити про те, що вони були зняті з пропагандистською метою. Нереальність масових вбивств підтверджується кількома факторами".
Magyar Nemzet регулярно намагається дискредитувати президента України Володимира Зеленського, зображуючи його головною перешкодою на шляху до миру. Видання публікує статті з такими заголовками: "Рішення Зеленського продовжити війну", "Зеленський наказав своїм західним союзникам збільшити виробництво зброї", "Як зупинити Зеленського", "Зеленський втягне Європу у війну — ось подробиці".
Сайт також активно звинувачує Європу, особливо Брюссель, у продовженні війни, тим самим перекладаючи відповідальність із Росії на Захід. Зокрема, він стверджує, що "Брюссель поширює воєнний психоз".