Електроенергія, тарифи, лічильники

Готовы ли Вы отказаться от "лампочки ильича"?

  • Да.

    Голосів: 387 61.6%
  • Скорее да чем нет.

    Голосів: 107 17.0%
  • Скорее нет чем да.

    Голосів: 59 9.4%
  • Нет.

    Голосів: 75 11.9%

  • Кількість людей, що взяли участь в опитувані
    628
Реєстрація
26.10.07
Місто
Запорожье
В начале марта Национальная комиссия, осуществляющая регулирование в сфере энергетики и коммунальных услуг, утвердила новые цены и тарифы на электроэнергию, газ и тепловую энергию для населения, которые вступают в силу уже с 1 апреля.
Тарифы на электроэнергию [в копейках за кВт/час]


Період< 100 кВт/год100 – 600 кВт/год> 600 кВт/год
з 1.04.20150,3660,631,407
з 1.09.20150,4560,7891,479
з 1.03.20160,570,991,56
з 1.09.20160,7141,291,638
з 1.03.20170,91,681,68
< 250 кВт/год≥ 250 кВт/год
з 1.01.20211,68
з 1.10.20211,441,68
з 1.06.20232,64
з 1.06.20244,32



C 01.04.2015 меняется тарифный коэффициент двухзонного счётчика для зоны "ночь" (23:00-7:00) — до 0,5 тарифа (было 0,7)

К сообщению вложена статья:
5 причин завышенного учета потребления электроэнергии новыми электронными электросчетчиками // Статья из журнала «Электрик». 2017. № 1-2
 

Вкладення

  • 1490184709.pdf
    694.7 КБ · Перегляди: 100
Причина: 5 причин завышенного учета потребления электроэнергии новыми электронными электросчетчиками
Останнє редагування модератором:

fiunigo

Заблокирован
Реєстрація
18.05.24
Місто
Львів
Щось мене розбирають сумніви що генератора навіть вартістю 2.5 млн вистачить на споживання всіх 263-х помешкань з електроплитами, закачування на верхні поверхи води та живлення ліфту.

А навіть якщо так, то яка буде собівартість 1кВт в такого генератора? Тут згадували чи то про 14 грн, чи про 18 у середньорозповсюдженого бензинового.
 

protoss

Ен таро Адун!
Реєстрація
07.04.10
Місто
Іршава / Ужгород
Телефон
Samsung S21FE (050/067)
А навіть якщо так, то яка буде собівартість 1кВт в такого генератора? Тут згадували чи то про 14 грн, чи про 18 у середньорозповсюдженого бензинового.
Це при старій ціні палива, при новій буде десь 25 грн.
А ще заміна масла, техогляд...
 

Ronald R.

Заблокирован
Реєстрація
15.02.24
Місто
місто Лева
Форумна логіка
Гуманітарій жаліється з факту того що, хтось там з піднебесся не хоче платити за паливо, щоб ліфт доставляв їх у теє піднебесся, та проводить аналогії з населенням/державою/суспільством/владою.

Технар з ЧФ читає та робить висновок
Якась єресь. За 2,5 млн., можна придбати/оформити нормальний генератор.
А потім ображається коли йому нагадуєш про здоровий глузд, який йому не продаси...
 
Реєстрація
31.07.16
Місто
Харьков
Телефон
Nokia X2-02
Ronald R.,
Я не дитина щоб ображатися,- а крім
здоровий глузд, який йому не продаси...
на чому Вас особисто заклинило, є ще емоціо, чим хворіє більшість, і раціо, чим треба б було керуватися.
Ну не злидні живуть в тому будинку, і не 24/7 працює генератор.
 

fiunigo

Заблокирован
Реєстрація
18.05.24
Місто
Львів
Я взагалі вкрай слабо уявляю, як організувати облік споживання, контроль та збір грошей за електрику з генератору в ОСББ зі 263 квартир?

Хіба що протягнути окремі дроти до кожної, встановивши окремі лічильники. Причому, в ідеалі обладнані дистанційними вимикачами, які вмикати лише за наявності грошей на окремому рахунку кожного для того.
А вартість кВт при тому буде плаваюча, оскільки, почувши про 25 грн, відсотків 70 народу відразу відмовиться, а потужний генератор, завантажений лише на третину, гадаю, споживає не набагато менше пального, ніж на 100%.
Post automatically merged:

не злидні живуть в тому будинку, і не 24/7 працює генератор.
Це так собі аргумент. У мене є дуже не бідні знайомі, що мешкають у власному приміському двоповерховому будинку, але активно жмотяться на бензин для придбаного ще у 2022-му генераторі. Здається, у цьому сезоні ще навіть ані разу його не заводили.

Щоправда, у Львові з відімкненнями не так вже й трагічно наразі.
 
Останнє редагування:

Ronald R.

Заблокирован
Реєстрація
15.02.24
Місто
місто Лева
є ще емоціо, чим хворіє більшість, і раціо, чим треба б було керуватися.
Так і я ж про те саме. Але якщо, вашу реакцію на "глас инженера человеческих душ" ви вважаєте прикладом раціо, то мимоволі починаєш замислюватися - може вже краще емоціо, проти чого весь час виступаю, аніж таке "раціо"...
 
Реєстрація
31.07.16
Місто
Харьков
Телефон
Nokia X2-02
як організувати облік споживання,
При попередніх віялових (в дев'яностозатертому році) я вправлявся на ДЕС-200, при нафтобазі на 600 м/кубічних. Лічильник (неофіційний) стояв на виході, після генератора.
Все підраховувалося. Різницю споживання дизеля (між навантаженнями), я продавав.
Ніхто не збанкрутів...
Post automatically merged:

Моя реакція, грунтується на особистому досвіді.
 
Останнє редагування:

Kritik

Имею мнение...
Реєстрація
21.09.08
Місто
Odessa
Я взагалі вкрай слабо уявляю, як організувати облік споживання, контроль та збір грошей за електрику з генератору в ОСББ зі 263 квартир?
Именно . Но, наверное, как-то организовывают.

Родственница платит за квартиру в похожем многоквартирном доме (тоже все на электрике, ОСББ, и где-то столько же квартир), но у нее потребление электроэнергии - 0 (так как она не проживает), и поэтому за бензин для генератора она не платит, а вот обслуживание оплачивает наравне со всеми. Но в доме настроен удаленный контроль счетчиков (то есть и она, и ОСМД онлайн видят онлайн потребление), я думаю, что при таком уровне технического оснащения несложно сделать учет стоимости электроэнергии от разных источников.

Лифты при отсутствии электроэнергии включают в дневное время, в ночное - только во время воздушной тревоги. Сам генератор обошелся в не очень большие деньги, где-то по 800 грн. с квартиры, а потом еще и возврат делали.
 

Kladoff

Характер Скверный
Реєстрація
13.07.12
Місто
Днепр
Телефон
Redmi note 11
Я взагалі вкрай слабо уявляю, як організувати облік споживання, контроль та збір грошей за електрику з генератору в ОСББ зі 263 квартир?
Маю досвід зібрання коштів з 12 квартир на домофон. Зазвичай будь які збори закінчуються звинуваченнями в корупції і що мені більше всіх треба а чому це? І це дуже маленький дім, та люди які розуміли навіщо це.

Всім раджу спочатку спробувати з сусідів збирати хоч 2000 а потім вже тут фантазувати.

А ще надворі є лампа. Коли я вкручу туди всі користуються. В разі виходу з ладу і так нормально. Ось як воно працює зазвичай в спільноті. Бувають винятки звісно бувають, але в своїй більшості квартира закінчується дверима, а ось далі людина запита, а чого це я повинен....
 
Останнє редагування:

fiunigo

Заблокирован
Реєстрація
18.05.24
Місто
Львів
Всім раджу спочатку спробувати з сусідів збирати хоч 2000 а потім вже тут фантазувати.
Цілком з вами погоджуюся. Якось років 5 тому голова мого гаражного кооперативу на 170 членів збирав щось там по 350 грн. на систему відеоспостереження. Це у нього тривало майже рік. Через півроку обклеїв двері всіх, хто не зробив внесок, папірцями із закликами то зробити і регулярно поновлював їх замість зірваних.
І то з відсотків зо 30-ти так і не вдалося нічого отримати.

Щоправда, зі щомісячною платнею зробив він хитріше, за кожен місяць протермінування набігає пеня у 5 грн, а потім ще пеня на пеню.
Сусід оповідав що коли один зі злісних неплатників вирішив продати гараж, то йому окрім боргу довелося заплатити ще близько 10 тис. грн. за років 5 непроплати номінального річного тарифу 2700 грн.
Post automatically merged:

за бензин для генератора она не платит, а вот обслуживание оплачивает наравне со всеми.
Так а який тариф за 1кВт у тому будинку за бензин разом з обслуговуванням виходить?
І чи витягує споживання будинку з 250+ квартир з електроплитами генератор вартістю 800*250=200000 грн?
 
Останнє редагування:
Реєстрація
29.01.20
Місто
Вараш
Телефон
Xiaomi Redmi Note 8 Pro
Генератор в колгоспі багатоквартирному будинку, як на мене, то утопія. Не тіште себе ілюзіями. Більш реально, коли ОСББ заживить генератором тепловий пункт, але всі квартири...
 

Kladoff

Характер Скверный
Реєстрація
13.07.12
Місто
Днепр
Телефон
Redmi note 11
А акумулятор в квартирі? Який там порядок ціфр?
 

Mike_84

Borg Warner
Реєстрація
26.10.07
Місто
Львів
Телефон
fold5, razr 5g
В знайомих в новому ЖК встановили генератор. Він обслуговує тільки освітлення підїздів, газову котельню, ліфти, обладнання провайдерів, охорону, насоси і кілька аварійних розеток. В квартири електрика від нього не подається
 

fiunigo

Заблокирован
Реєстрація
18.05.24
Місто
Львів
обслуговує тільки освітлення підїздів, газову котельню, ліфти, обладнання провайдерів, охорону, насоси і кілька аварійних розеток. В квартири електрика від нього не подається
Оце правильне рішення (y). А далі кожен у свому помешканні нехай вирішує, чи задовільнитися повербанками, чи вкластися у більш заавансовану систему акумуляторного резервного живлення.

А от цікаво, у тому ЖК плити газові чи електричні? З того що бачу, у Львові забудовники в більшості намагаються не перевищувати поверховість для облаштунку АГВ у кожному помешканні.
А тут згадана газова котельня.
 

Mike_84

Borg Warner
Реєстрація
26.10.07
Місто
Львів
Телефон
fold5, razr 5g
Газові плити, і котельня газова
Post automatically merged:

Той же парус смарт має газову котельні, але немає газових плит. Мені здається тут залежить від забудовника, що їм простіше порішати, електрику в кілька мегават чи газ
 

fiunigo

Заблокирован
Реєстрація
18.05.24
Місто
Львів
Mike_84, цікаво, а індивідуальних лічильників споживаного тепла в їхніх помешканняї немає?
Щоб кожен мав змогу обрати собі бажану температуру взимку прикручуванням чи відкручуванням вентилю батареї.
 

Mike_84

Borg Warner
Реєстрація
26.10.07
Місто
Львів
Телефон
fold5, razr 5g
Mike_84, цікаво, а індивідуальних лічильників споживаного тепла в їхніх помешканняї немає?
Щоб кожен мав змогу обрати собі бажану температуру взимку прикручуванням чи відкручуванням вентилю батареї.
Не вникав так глибоко, запитаюсь
 

fiunigo

Заблокирован
Реєстрація
18.05.24
Місто
Львів
Так там поверхів скільки! При совку газ більш ніж в 9-поверхівках не дозволяли, а за Садового максимум що знаю - він є в сусідньому ЖК на 12 поверхів. Але його збудували років 8-10 тому, а потім мешканці це кілька років без газу сиділи, доки не "порішали" і підключили.
 
Останнє редагування:
Реєстрація
31.07.16
Місто
Харьков
Телефон
Nokia X2-02
Газові плити, і котельня газова
Post automatically merged:

Той же парус смарт має газову котельні, але немає газових плит. Мені здається тут залежить від забудовника, що їм простіше порішати, електрику в кілька мегават чи газ
На тій котельні мабуть середній тиск, а побутовики на низькому.
 
Зверху