Космос, Місяць, колонізація планет

Янус

S/1979 S 2
Команда форуму
Реєстрація
02.03.08
Місто
Київ
Телефон
Pixel 6a
NASA Live: Official Stream of NASA TV

Stellarium — вільний планетарій з відкритим кодом для вашого комп’ютера. Програма здатна показувати реалістичну просторову картину неба, таку, яку можна бачити неозброєним оком, у бінокль або у телескоп.
 
Останнє редагування модератором:

Olexa

Rdr, smtms wrtr
Реєстрація
28.10.10
Місто
Київ
Телефон
UMC прямий
@knedlyk, ось тобі "пєрємога"
Ну, с прибытием! 👍😉Ждем фоток))
From: Red-forum community
To: Clarens William Nelson, captain

Шановний Кларенсе, сер.
Чи міг би пан попросити своїх інженерів сфотоґрафувати своїм "Джеймсом Веббом" (щойно той буде готовий) український супутник "Січ-2-30"?
На тім супутнику, певно, шось негаразд, та ми не знаємо, що саме. І, мабуть, ніколи не дізнаємось, хіба тільки пан допоможе.
Три місяці на налаштування? Гаразд, ми почекаємо.
Просимо зглянутися, бо Кочевник та knedlyk неабияк переймаються.

Наперед вдячні!
 
Останнє редагування:

Olexa

Rdr, smtms wrtr
Реєстрація
28.10.10
Місто
Київ
Телефон
UMC прямий
попросити своїх інженерів сфотоґрафувати своїм "Джеймсом Веббом"
Ніфіга, хто його розвертати заради цього буде?😂
Халепа...
Може, таки розвернуть на хвильку? Але ж я, ніби, ввічливо попросив. ))
 

Кочевник

Ховрах-Терорист
Команда форуму
Реєстрація
30.01.08
Місто
Київ, Львів
Телефон
Sams Note 20 Ultra + S8
Китайський супутник SJ-21 відбуксував «мертвий» навігаційний супутник КНР CompassG2 (або Beidou) з геостаціонарної орбіти.
Як передає Укрінформ, про це повідомляє компанія ExoAnalytic Solutions, яка займається моніторингом навколоземної орбіти.
Компанія припускає, що SJ-21 є китайською технологією космічного буксира. У жовтні Китай запустив супутник Shijian-21, який призначався для тестування та перевірки технологій запобігання утворенню космічного сміття.
Як зазначається, 22 січня SJ-21 на кілька годин зник зі свого місцезнаходження, хоча до того наближався до іншого китайського супутника — Compass G2. Вочевидь, поки SJ-21 був поза зоною видимості телескопів, він пристикувався до Compass G2, відбуксував його на «поховальну орбіту», а потім відокремився від нього і повернувся на орбіту біля геостаціонарної.
Момент відстикування відстежила система телескопів ExoAnalytic Solutions.
 

debugger

Moderator
Команда форуму
Реєстрація
27.02.09
Місто
Киев
Чи міг би пан попросити своїх інженерів сфотоґрафувати своїм "Джеймсом Веббом" (щойно той буде готовий) український супутник "Січ-2-30"?
Если не Джеймса Вебба (человека и телескопа), то хоть китайцев попросить можно, пусть уж похоронят по-человечески. Хотя, с такой орбиты должен и сам в атмосферу войти со временем, не геостационар ведь.
Січень 27, 2022

13 січня 2022 року, о 18:51:58 за київським часом, у результаті кластерного пуску ракета-носій Falcon 9 вивела український супутник дистанційного зондування Землі «Січ-2-1» на розрахункову орбіту.
Після відокремлення космічного апарата з ним було встановлено зв’язок та отримано телеметричну інформацію, що підтвердила працездатність бортової апаратури.
Ряд зовнішніх чинників, пов’язаних з особливостями кластерного запуску, не дозволив встановити стійкий зв'язок з космічним апаратом під час критично важливих перших сеансів і забезпечити своєчасну побудову його штатної орієнтації. Орієнтація залишилася такою, коли на робочі поверхні сонячної батареї потрапляє лише відбите від поверхні Землі сонячне випромінювання або короткочасне пряме випромінювання під досить малим кутом. Поєднання цих факторів призвело до негативного впливу на енергетичний баланс апарата.
Закладені ще на етапі розроблення та створення космічного апарата інженерні рішення й алгоритми роботи дозволили «Січ-2-1» провести самостійне перезавантаження та поновити свою працездатність в енергозберігальному режимі
За результатами наступних сеансів зв’язку відмов бортової апаратури не виявлено.
Моделювання динаміки руху космічного апарата по орбіті з урахуванням впливу зовнішніх факторів (взаємодії космічного апарата з магнітним полем Землі, гравітаційних та аеродинамічних впливів) свідчить про те, що протягом 1-2 місяців просторове положення стане сприятливим для накопичення електроенергії, що дасть можливість привести орієнтацію до штатної.
Наразі спеціалісти Національного центру управління та випробувань космічних засобів разом з фахівцями ДП «КБ «Південне» забезпечують зв'язок з космічним апаратом та аналізують телеметричну інформацію, готуючись до продовження льотних випробувань.
 

plebis

why so serious?
Команда форуму
Реєстрація
26.10.07
Місто
Київ
Телефон
OnePlus 10 pro
Вообще Січ-ей несколько, тот, о котором речь называется "Січ-2-30". Но раз даже ты догадался о каком именно речь, значит нормально назвал)
 
Реєстрація
16.10.13
Місто
Хмельницький
Телефон
Samsung A54
 

debugger

Moderator
Команда форуму
Реєстрація
27.02.09
Місто
Киев
Напоминает грустную историю первого спутника для Анголы. Они заказали в кредит у РФ спутник, запуск, постройку у себя ЦУПа, но что-то пошло не так. Тогда тоже сразу говорили, что связь установлена, а потом, что нужно подождать пару месяцев. Итог предсказуем.
 

Кочевник

Ховрах-Терорист
Команда форуму
Реєстрація
30.01.08
Місто
Київ, Львів
Телефон
Sams Note 20 Ultra + S8
Angosat-1 - геостаціонарний, там принципово інша ситуація.
 
Реєстрація
29.03.18
Місто
🟦🟨
Телефон
Піксель
1643405438763.png

1643405537939.png

Що не так з «Січ-2-30» і за яких умов вдасться встановити з ним стійкий зв'язок, пояснюємо у новині https://bit.ly/3G85GA0
 
Реєстрація
06.04.09
Місто
Київ
Телефон
Samsung Galaxy S22Ultra

SpaceX у 2022 році планує запустити рекордні 52 ракети
Це приблизно по ракеті на тиждень.


Компанія Ілона Маска SpaceX хоче запустити 52 ракетні місії протягом 2022 року. В середньому їй доведеться відправляти по одній ракеті щотижня, пише Insider.

Якщо задум вдастся втілити, то компанія побʼє власний минулорічний рекорд, коли вона запустила до Космосу 31 ракету.

"Протягом року в SpaceX заплановані 52 запуски", – заявила астронавтка Сандра Магнус.

За січень компанія вже тричі запустила свій Falcon 9, ще один заплановано на цей тиждень.
 
Реєстрація
09.12.15
Місто
Київ
Космос недешева розвага. Принаймні так було до появи на цьому ринку Ілона Маска та багаторазових ракет SpaceX.

Сьогодні, в першу чергу завдяки нахабству та самовпевненості Маска, вартість доставки одного кілограма вантажу на навколоземну орбіту в 10 разів нижче, ніж десять років тому. Сайт Visual Capitalist створив цікаву інфографіку, щоб проілюструвати вплив SpaceX на ринок «космічних перевозок».

Зверніть увагу, вартість доставки за допомогою ракети-носія «Ангара» тут здебільшого теоретична, так само як і вартість доставки для SpaceX Starship. «Ангара» все ще проходить льотні випробування, останнє з яких завершилося невдало. Крім того, зауважте, що шкала по вертикальній осі логарифмічна.

Наразі найменша вартість доставки 1 кг вантажу на низьку навколоземну орбіту становить $2 720 для SpaceX Falcon 9 та $1 400 для Falcon Heavy. Щодо SpaceX Starship, теоретично ця ракета дозволить знизити вартість доставки до $200, а то й менше. Ось це вже справжня наукова фантастика!

Щодо інших цікавих цифр. Вартість місячної програми NASA – $28 млрд у цінах 60-х років минулого століття. З урахуванням інфляції сьогодні це десь $288 млрд. Здається, зараз компанія Маска зможе провернути те саме за суму у 10-20 разів менше. Подивимось, буде цікаво
 

debugger

Moderator
Команда форуму
Реєстрація
27.02.09
Місто
Киев
Новый комментарий создателей по спутнику, без подробностей о нынешнем состоянии:
Зважаючи на значний інтерес з боку ЗМІ, пов’язаний зі стрімким поширенням некоректної інформації щодо особливостей створення та запуску космічного апарата «Січ-2-1» («Січ-2-30»), КБ «Південне» вважає доцільним прокоментувати:

1. «Січ-2-1» («Січ-2-30») – це суттєво модернізований апарат. Майже всі бортові системи «Січ-2-1» («Січ-2-30») є новими розробками з використанням сучасного комплектування від провідних виробників супутникових компонентів.

2. Практикою компанії SpaceX зі здійснення групових пускових місій на сонячно-синхронні орбіти є укладення контрактів виключно з агрегаторами райдшерінга (про що компанія SpaceX повідомила ДП «КБ «Південне» в березні 2021 року), які не є «посередниками», а надають цілий ряд обов’язкових для здійснення запуску послуг і комплект матеріальної частини (зокрема сертифіковані системи відокремлення). Саме тому ДП «КБ «Південне» прямого контракту з компанією SpaceX не укладало.

Крім того, жоден із 105 космічних апаратів, виведених 13.01.2022 року в ході місії Transporter 3, не був запущений за прямим контрактом з власником космічного апарата. Станом на травень 2021 року компанія ISILaunch стала єдиною, хто був здатен забезпечити запуск «Січ-2-1» («Січ-2-30») у задекларовані строки та в рамках визначеного бюджету.

3. Згадувана у ЗМІ «пільгова вартість» пуску від SpaceX в 1 млн доларів включала в себе лише вартість об’єму під обтічником та ваги корисного навантаження (без систем відокремлення, без систем енергозабезпечення, без вартості послуг, пов’язаних з оформленням імпорту, розмитненням і т. ін.).

Тому, твердження, що супутник можна було запустити у повній комплектації за 1 млн доларів, не відповідає дійсності.

4. Щодо можливості використання адаптера розроблення ДП «КБ «Південне» – тривалість процедур, пов’язаних із сертифікацією адаптера під вимоги компанії SpaceX, та відсутність остаточної впевненості у позитивних результатах сертифікації виявилися неприйнятними з точки зору строків та бюджету забезпечення запуску.

5. Додатково інформуємо, що льотні випробування космічного апарата «Січ-2-1» («Січ-2-30») поновлено.

6. Закликаємо журналістів більш уважно та відповідально ставитися до підготовки матеріалів, пов’язаних з такою складною темою, як створення космічної техніки.
 
Зверху