Космос, Місяць, колонізація планет

Янус

S/1979 S 2
Команда форуму
Реєстрація
02.03.08
Місто
Київ
Телефон
Pixel 6a
NASA Live: Official Stream of NASA TV

Stellarium — вільний планетарій з відкритим кодом для вашого комп’ютера. Програма здатна показувати реалістичну просторову картину неба, таку, яку можна бачити неозброєним оком, у бінокль або у телескоп.
 
Останнє редагування модератором:

Кочевник

Ховрах-Терорист
Команда форуму
Реєстрація
30.01.08
Місто
Київ, Львів
Телефон
Sams Note 20 Ultra + S8
Як стверджують ЗМІ, це вибух метеорита сьогодні ранком в небі над північною Хорватією.
 

Янус

S/1979 S 2
Команда форуму
Реєстрація
02.03.08
Місто
Київ
Телефон
Pixel 6a
Явище, що виникає за згоряння в атмосфері Землі дрібних метеорних тіл має назву метеор. Аналогічне явище вищої інтенсивності називається болідом. Саме це ми можемо бачити на відео вище.
Космічне тіло до падіння називається метеорним тілом і класифікується за астрономічними ознаками, наприклад, це може бути комета або астероїд. А метеорит - це залишки метеорного тіла, що впало на поверхню Землі.
Ахахах, зануда
 

Кочевник

Ховрах-Терорист
Команда форуму
Реєстрація
30.01.08
Місто
Київ, Львів
Телефон
Sams Note 20 Ultra + S8
Згідно інформації тих самих ЗМІ залишки все ж впали на землю.
 

bearing

Заблокирован
Реєстрація
20.08.19
Місто
Киев
А зачем ракете парашют? Он её никогда не удержит и не замедлит её скорость.
Парашют просто оторвало силой паровой струи. Единственный вариант - это парашют открылся очень рано (самопроизвольно). Изобретатель этого не мог предвидеть.
Затея изначально у него плохая была.
На паровой ракете на небо? Все так делают в нашей галактике и только на этой планете криворукие какие то людишки не смогли.
 

Кочевник

Ховрах-Терорист
Команда форуму
Реєстрація
30.01.08
Місто
Київ, Львів
Телефон
Sams Note 20 Ultra + S8
Певно водій раніше побачив, ніж реєстратор зафіксував.
 

Barin

Заблудший
Реєстрація
12.02.20
Місто
Белицкое
В космосе зафиксировали очень мощный взрыв
Взрыв самый мощный со времен Большого взрыва
Ученые зафиксировали в космосе колоссальный взрыв, сила которого в 5 раз больше самого мощного из зафиксированных до этого.
Взрыв произошел в надмасивной черной дыре в центре галактики, находящейся за сотни миллионов световых лет.
Энергия этого взрыва была в 5 раз больше, чем зафиксировано в предыдущем рекорде.
"Ученые, которые изучают далекие галактики, зафиксировали взрыв, крупнейший по мощности со времен Большого взрыва", - пишет издание.
 

Кочевник

Ховрах-Терорист
Команда форуму
Реєстрація
30.01.08
Місто
Київ, Львів
Телефон
Sams Note 20 Ultra + S8
25 лютого 2020 року на висоті майже 36 000 км над Землею сталася подія, про яку не протрубили в ЗМІ. Але вона варта нашої уваги, бо Northrop Grumman досягли важливої віхи в комерційній експлуатації космосу — КА MEV-1 пристикувався до комунікаційного супутника Intelsat-901. Супутник-ветеран чекав на буксир-ремонтник на так званій орбіті захоронення, яка на 300 км вища від геостаціонарної. MEV розшифровується як Mission Extension Vehicle. Його задача — продовжити життя старому геостаціонарному супутнику зв’язку, якому залишалося жити на робочій орбіті всього декілька місяців. Яким чином це можливо? Давайте трошки розберемося.

Геостаціонарна орбіта називається стаціонарною завдяки тому, що супутник, який перебуває на цій орбіті, ніби зависає над фіксованою точкою на поверхні Землі. Не зважайте на слово “стаціонарна” й те, що на висоті 35 786 км супутник не стикається зі спротивом атмосфери Землі так сильно, як, скажімо, МКС на своїй низькій орбіті. Загалом, позиція супутника на орбіті не така стабільна, як хотілося б, тому потрібна її постійна корекція. Таким чином, в сучасних умовах, ресурс геостаціонарного супутнику зв’язку визначається вже не надійністю електроніки, а запасом пального для двигунів корекції. І саме тому, що в Intelsat-901 пального залишалося на пару місяців роботи, цілком справний супутник вже виводили з експлуатації. Так що, якби ми могли якимось чином дозаправити старенького, то він продовжив би працювати й приносити прибуток власнику.

Ця прекрасна ідея прийшла в голову інженерам ще в 2011 році. Але знадобилося вісім довгих років (і декілька процедур злиття/покупок компаній), щоб MEV-1, розробку якого почала ще компанія ATK, запустили вже під прапором Northrop Grumman (вона придбала Orbital ATK) російським Протоном. Відбулась ця славетна подія аж 30 вересня 2019 року. І ось, після подорожі на геостаціонарну орбіту, 1 лютого MEV-1 досяг орбіти Intelsat-901. 24 грудня він підійшов на відстань 80 метрів від цілі.

Після того, як інженери відкалібрували камери і вимірювальні прилади MEV-1 вони дали команду на стиковку і космічний буксир вставив свою стикувальну штангу супутнику в… е-е-е… сопло апогейного двигуна. Наразі два космічні апарати готові для повернення на робочу геостаціонарну орбіту до кінця березня. Таким чином планується, що супутник-ветеран Intelsat-901 пропрацює ще додаткових п'ять років на орбіті, покриваючи сигналом обидві Америки, Європу та Африку.



Процес зближення і стикування з точки зору MEV-1.
Всі фото: Northrop Grumman



Здавалося б, це проста новина з царини телекомунікацій. Але давайте придивимося до неї краще, бо воно того варте. Почнемо з того, що Northrop Grumman встановили декілька рекордів зі словом “вперше” у описі:

  • вперше відбулася стиковка двох приватних космічних апаратів.
  • вперше зістикувалися два супутники, один із яких навіть не має ніяких пристосувань для стиковки (і його розробники не планували нічого такого).
  • вперше комунікаційний супутник продовжить свою роботу, не маючи пального на борту.
  • навіть знімки супутника на висоті 36 000 над Землею зробили вперше :)
Та власне, як зрозуміло з цього матеріалу, сама операція подовження ресурсу геостаціонарного супутника за допомогою іншого космічного апарату проводиться вперше!

Щоб створити MEV і досягти цих рекордів, інженери використали готові рішення від платформи GEOStar і вантажного корабля Cygnus, який використовується для постачання МКС по програмі Commercial Resupplay Services. Переміщення MEV-1 на високу орбіту і міжорбітальні маневри зв’язки буксир-супутник, забезпечує ЕРД — електро-ракетний двигун. Це ракетний двигун, який розганяє потік важкого газу (зазвичай ксенону), за допомогою ефекту Холлу (або інших принципів).

І хоча такий двигун має досить слабку тягу, у порівнянні з хімічними ракетними двигунами він...

По-перше, має дуже високий питомий імпульс тяги.

По-друге – використовує електроенергію, яку в космосі найпростіше отримати за допомогою сонячних батарей. Таким чином, він має принципово більший ресурс ніж хімічні двигуни; також він дозволяє отримувати енергію для руху прямо на орбіті, а не піднімати все з гравітаційного колодязя за допомогою РН.



ЕРД на випробувальному стенді в ХАІ. Двигун на MEV-1 працює так само, але він більший.
Фото автора



Як я вже згадував, MEV-1 дозволить старенькому Intelsat-901 провести ще п'ять плодотворних років на орбіті. Але ресурс самого буксиру складає цілих 15 років, тому в Northrop Grumman розраховують використати його для допомоги ще як мінімум одному комунікаційному супутнику. А між тим вони готують запуск MEV-2, який використають для подовження життя ще одного геостаціонарного Intelsat. Заплановано, що Arian 5 доправить новий буксир на LEO до кінця цього року. Успішна стиковка MEV-1 додала оптимізму як маркетологам, які потирають руки з успішним кейсом для майбутніх клієнтів у портфоліо, так і інженерам. Останні вважають, що MEV-2 можна стикувати до супутника прямо на робочій геостаціонарній орбіті, не перериваючи його функціонування ;як це довелось робити для MEV-1 і Intelsat-901).

Очевидно, що використання MEV і міжорбітальних буксирів здатне розширити ресурс комерційних геостаціонарних супутників, зменшити собівартість їх експлуатації, уникнути зайвих запусків і запобігти збільшенню кількості космічного сміття. Northrop Grumman вже розробляє наступне покоління орбітальних роботів-ремонтників, які базуватимуться на великій платформі-матці. Як я розумію, це дозволить перезаправляти буксири і додатково зменшити потрібну кількість запусків. Навіть приблизно уявляю, що геостаціонарні супутники можна буде запускати на низьку опорну орбіту, де їх підхоплюватимуть буксири на ЕРД і витягнуть на робочу ГСО. В свою чергу, це дозволить збільшити їх масу, водночас здешевивши виробництво та запуск.

 

Barin

Заблудший
Реєстрація
12.02.20
Місто
Белицкое
Ученые из США хотят отправить в космос хлопок
Ученые таким образом хотят сравнить различия в генетической последовательности у хлопка выращенного в космосе от того, который традиционно растет на почве. Эти различия будут изучаться как на уровне генов, так и на уровне внешних признаков, чтобы в перспективе создать новые сорта хлопка.
Это позволит ученым создать такие сорта, которые будут с более прочными волокнами, лучшей засухоустойчивостью или стойкостью, или даже меньшим потреблением воды.
 

Янус

S/1979 S 2
Команда форуму
Реєстрація
02.03.08
Місто
Київ
Телефон
Pixel 6a
У 1989 році художник Пет Ролінґз (англ. Pat Rawlings) намалював картину "21-е серпня 2017 року" у якій зобразив космічних туристів, які спостерігають за затемненням з поверхні Місяця.
Ахаха, не вгадав
 

Barin

Заблудший
Реєстрація
12.02.20
Місто
Белицкое
Компания SpaceX анонсировала новые туристические полеты в космос – билет стоит $55 миллионов
Компания Илона Маска SpaceX анонсировала туристическую экспедицию на Международную космическую станцию. Стоимость одного места для пассажира составила 55 миллионов долларов.
В экспедиции планируется использовать связку из пилотируемого корабля Crew Dragon и ракеты Falcon 9. Новый партнер SpaceX – хьюстонский стартап Axiom Space, который возьмет на себя все организационные вопросы, связанные с отправкой в космос троих гражданских лиц.
В то время как семь гражданских ранее уже побывали на МКС (один из них даже дважды), эта миссия станет первой полностью частной поездкой на МКС. Экскурсия Axiom Space предполагает стыковку с Международной космической станцией и восемь дней пребывания на МКС вместе с астронавтами. Еще два дня – на дорогу. То есть, весь полет продлится 10 дней. Цена за место – $55 миллионов и, как сообщает «The New York Times», Axiom Space уже нашла одного клиента. Этот полет стал возможен благодаря принятому в прошлом году NASA решению открыть станцию для космических туристов.
В дальнейшем SpaceX планирует взяться за туристические полеты к Луне. Впервые о планах отправить в полет вокруг Луны двух гражданских SpaceX объявила в феврале 2017 года, планируя соответствующую лунную миссию на 2018 год, но в июне сообщила о переносе сроков и замене связки из ракеты Falcon Heavy и пилотируемого корабля Crew Dragon на многоразовую связку Starship and Super Heavy.
Сейчас полет на корабле Starship намечен на 2023 год. Во время экспедиции, которая продлится неделю, ракета приблизится к Луне на расстояние 125 миль (201 километр), после чего вернется на Землю. Вместе с японским миллиардером Юсаку Маэдзавой, оплатившим миссию, к Луне полетят от шести до восьми деятелей искусства.
Напомним, что ранее компания миллиардера Джеффа Безоса Blue Origin планировала взимать с пассажиров примерно $200-300 тысяч за первые полеты в космос.
 

debugger

Moderator
Команда форуму
Реєстрація
27.02.09
Місто
Киев
Валентина Терешкова предложила поправку к конституции РФ, чтобы их президент правил ещё 2 срока, её приняли. Был бы Юрий Гагарин жив, тоже бы, наверное, был депутатом и что-то такое предлагал.
А в вашем городе ещё есть в честь неё улица?
 

Янус

S/1979 S 2
Команда форуму
Реєстрація
02.03.08
Місто
Київ
Телефон
Pixel 6a
C/2019 Y4 (ATLAS), наприклад

Це комета. Очікується, що комета досягне перигелію 31 травня 2020 р. У цей момент вона перебуватиме на відстані 0,25 а. о. від Сонця — всередині орбіти Меркурія. Поблизу нього комета пройде по сузір'ях Жирафа й Персея, досягши зоряної величини принаймні 6m — тобто її буде видно неозброєним оком.

Англійске слово "disaster" (катастрофа, лихо, біда) походить від грецької δυσ (dus - поганий) ἀστήρ (aster - зоря) — погана зоря. Так звали комети, бо ті, схожі на нові зорі, через свою непередбачувану появу і невідому природу вважалися передвісниками лихих подій, катастроф.

"Погана зоря" C/2019 Y4 була відкрита у грудні 2019 року, у той самий час коли почалося поширення коронавірусу COVID-19. Чи не сюжет для нагнітання паніки? :)

1583946988839.png
 

Barin

Заблудший
Реєстрація
12.02.20
Місто
Белицкое
Ученые разгадали секрет существования материи
Ученые разгадали секрет существования материи, рассказав о преобладании антиматерии.
По словам ученых, в космосе пространство заполнено антиматерией, которой должно быть значительно больше нежели материи. Это обусловлено тем фактором, что по законам физики антиматерия должна существовать поскольку, все видимые объекты во вселенной двигаются.
При этом указывается, что если бы они двигались с такой скоростью в пространстве, где царит абсолютная пустота, то их бы просто разорвало.
Как прокомментировали космический феномен ученые Рэймонд Ко из Мичиганского университета и Кейсуке Харигая из Института перспективных исследований, скорее всего частица аксиона - гипотетическая частица, редко взаимодействующая с обычной материей, обладает вращением.
Именно поэтому ее взаимодействие можно назвать неким механизмом аксиогенизма, который и формирует такую траекторию материи и антиматерии в космосе.
 
Зверху