Кофе, кофеварки, кофемашины, кава, кавоварки

Kritik

Имею мнение...
Реєстрація
21.09.08
Місто
Odessa
У меня есть милипиздрическая жерновая кофемолка, в турции купил, размером со спичечный коробок (типа для пряностей, но кофе на чашку смолоть можно) . Тяжелая, не алюминий.
 

Voffka

I'M HERE.
Реєстрація
17.10.08
Місто
Івано-Франківськ
Телефон
iPhone
Але в гори, своїм ходом(на свому горбі) я б не брав - зайвий вантаж..
Твоє право.

Вага пластмасового аеропресу - доволі мала. А конструкція - доволі компактна, причому містить як чашку, так і важіль, і трубу, де заварюється кава, і ємність для фільтрів паперових. Зроблено в США - тут нема чого додати.

Але аеропрес - не моє. Суто як іграшка або альтернатива за конкретних обставин.
 
  • Like
Реакції: drmz
Реєстрація
04.03.13
Місто
Тернопіль
Телефон
iPhone 8 P, Pixel 4a 5g
З останніх трьох сторінок для себе зробив висновок що слід брати ріжкову кавоварку. Хто користується, яку порекомендуєте?
 

Voffka

I'M HERE.
Реєстрація
17.10.08
Місто
Івано-Франківськ
Телефон
iPhone
З останніх трьох сторінок для себе зробив висновок що слід брати ріжкову кавоварку
Треба брати те, що задовольняє потребу, а не те, що хтось собі хотів би взяти.
Якщо твоя потреба у додаткових маніпуляціях, то, значить, ти зробив правильний висновок.
Якщо ж хочеш каву за пару секунд після натискання кнопки - автоматична буде кращим вибором.
Якщо хочеш капсульну чи пити дріп-каву - зверни увагу на них.

Отже, питання: яку потребу ти хочеш закрити?
 

Voffka

I'M HERE.
Реєстрація
17.10.08
Місто
Івано-Франківськ
Телефон
iPhone
Цікаво - чим краще?

Додаткові маніпуляції не проблема.
От цими маніпуляціями і краща: ти сам мелеш каву (обираєш параметри помелу), засипаєш в ріжок (обираєш, скільки хочеш), вибираєш тиск, температуру, сам визначаєш час, якого тобі достатньо для приготування порції.
Тобто, ріжкова - це повна кастомізація свого напою. Що є, безсумнівно, плюсом. Але порція від порції буде (швидше за все) відрізнятись.
Я не працював з таким типом кавових апаратів, але це те, що встановлюють у кавʼярнях.
 
Реєстрація
11.09.20
Місто
Ukraine, Odessa
Цікаво - чим краще?
Якщо казати про еспрессо, то тільки в них можна зварити саме справжній, з дотриманням усіх технологій. Але це не означає, що в автоматі гірше за смаком буде, просто в автоматі повністю процес не відтворити, пропорції та час не проконтролювати, скільки там тиск відсікає клапан, ніхто не бачить, бо заміряти не вийде. Ну і витікає в автоматах кава через крема-клапан (якщо правильно назвав), в правильних ріжках пінка справжня.

Тому краще не за смаком, бо це індивідуально, а за "канонічністю" приготування )))

А з іншого боку, запороти каву в автоматі не вийде, якщо вона сама по собі не погана.
 

Паук

Пивовар
Команда форуму
Реєстрація
27.10.07
Місто
Полтава
Телефон
(M) forever
в автоматі повністю процес не відтворити, пропорції та час не проконтролювати
Частина автоматичних еспресо-машин дозволяє відрегулювати ступінь помолу, вагу "порошку" на дозу, температуру води на шот і час проливу. Причому час та температуру можна навіть на різні "кнопки" налаштовувати. Єдине, чим не можна гратися - це тиском.
Коли ти знайшов "своє" зерно, підібрав усі параметри, то при подальшій купівлі цього зерна (і це не вакууми в супермаркетах, а свіжак у місцевих ростерій) - будеш на виході отримувати ± стабільний результат у філіжанці.
 
  • Like
Реакції: drmz
Реєстрація
11.09.20
Місто
Ukraine, Odessa
температуру води на шот і час проливу
Температура в автоматах не точна, бо там не бойлер, а проточний нагрівач, якому плюс-мінус приблизно і піде, це не враховуючи, що пару чашок до та після змін температури будуть дуже різниться. Час проливу які машини можуть регулювати? Кількість води - так, час попереднього змочування в найдорожчих також бачив, але час проливу... Хіба дуже дорогі, може. Вагу які автомати рахують? Зазвичай час помолу, щось там приблизно скільки впаде, але ваги ви в яких автоматах бачили? Може і є, цікаво подивитись ці автомати.

Ну і про ступінь помолу, тут я навпаки не можу знайти автомат, в якому помол не регулюється.

Про більш стабільний результат, особливо якщо сам не баріста якийсь, згоден. Тут хіба ще трохи можна погратися температурою самої філіжанки (сильно прогріта, середня чи кімнатної температури), іноді цікаво, що така проста річ впливає на смак...
 
  • Love
Реакції: drmz

Паук

Пивовар
Команда форуму
Реєстрація
27.10.07
Місто
Полтава
Телефон
(M) forever
Час проливу які машини можуть регулювати?
Ті ж сайки, де окремі кнопки під різний об'єм. Моделі вже не назву, "не під рукою", але одна була древнюча (привіт початок нульових), одна шось більш-менш сучасне, і одна з нових. Цінова категорія - не з дорогих. Логіка дуже проста - затискаєш і тримаєш потрібну кнопку, відпускаєш коли набіг потрібний об'єм (в нових можна після декількох секунд відпустити та потім натиснути знову, або відміну)
Попереднє змочування, не тільки в найдорожчих є, але і в ріжкових еспрессо ентрі-левел (від нормальних виробників, не китай вітек-сатурн-ітп)
Вагу які автомати рахують? Зазвичай час помолу
Хз як, але або крутілка з дозою, або налаштування в меню, є. Навіть якшо часом помолу, при одному і тому ж зерні, вихід буде той самий.

Тут хіба ще трохи можна погратися температурою самої філіжанки (сильно прогріта, середня чи кімнатної температури), іноді цікаво, що така проста річ впливає на смак...
Ну блін, це "абетка" барісти - зробити невеликий пролив, прогрівши при цьому а) групу б) портафільтр в) філіжанку, зробити закладку-трамбування і потім вже шот. Після цього вже буде фіолетово, чи бойлер там, чи проточна термогрупа - пролив буде набагато стабільнішим по температурі.

Трохи напряг свою память - дрєвня це сайка рояль, з нових - ауліка (але це вже рівень "маленької лавочки" з пиріжками-батончиками та іншою дрібничкою або маленького продмагу. Третю ніяк не згадаю...
 
Реєстрація
11.09.20
Місто
Ukraine, Odessa
окремі кнопки під різний об'єм
Це не час проливу, це

Кількість води - так,
Тобто машина просто наливає ту кількість мл, яку їй запрограмували, а скільки це буде тривати, то вже час проливу.
Цінова категорія - не з дорогих.
Ну то ясно, це всі автомати вміють. Те, що ви описали про кнопку - в найдешевших, в моделях подорожче кількість води в мл (не час) виставляється з меню.

Попереднє змочування, не тільки в найдорожчих є
Я писав не про сам факт попереднього змочування, який, мені здається, зараз у всіх є, а про контроль часу цього змочування, за скільки вмикати перед основним потоком, скільки він триватиме. Контроль попереднього змочування тільки в найбільш продвинутих.
вихід буде той самий
Не буде той самий. Кавомолка в автоматах не зважує каву, а фактично рахує, виходячи з налаштувань помолу та міцності, час помолу або час завантаження кави в кавомолку (це також рідкість, зазвичай, просто час помолу, скільки там справді кави впало - то все приблизно). Ну і зерно не одне і те саме, самі ж написали.
Ну і проточний нагрівач, вибачте, не видає стабільну температуру. Це компроміс зі швидкістю. Інакше давно б усі професійні машини були б оснащені дешевими проточниками, а не морочили б голову своїми подвійними бойлерами та таке інше.
 

Паук

Пивовар
Команда форуму
Реєстрація
27.10.07
Місто
Полтава
Телефон
(M) forever
Контроль попереднього змочування тільки в найбільш продвинутих.
Домашні ріжкові кавоварки виробництва Sunbeam (Breville/Graef/SilverCrest/Sage та дофіга інших брендів замовляють у австралійців продукцію зі своєю лейбою) мають можливість програмувати попереднє замочування
 
Реєстрація
11.09.20
Місто
Ukraine, Odessa
ріжкові кавоварки
Мабуть ви не помітили, але ми порівнювали, чим ріжкові краще за автомати, і ця функція пригадувалась для автоматів як така, яка рідко контролюється, на відміну від ріжків.
 

drmz

маниакально-депрессивный стэндап
Реєстрація
13.03.09
Місто
Гуляйполе
Сметана то хіба не вершки, які скисли?
Ні, мова саме про свіжу сметану, яка кисла сама, без штучних кисляків.
сметана це грецький йогурт з вершками,
типу коли недбало збирали вершки, потрапляло забагато молока до вершків, молоко зкисало,
то всьо діло калапуцалось в місиво - вуалая "сметана".
Post automatically merged:

На днях скуштував розчинний якобз монарх типу тростянецького фасування, але за смаком і консистенцією гранул все вказує на те що це лайно з "7-го км". Консистенція гранул як в котячого корму.
Щось подбіне, гадаю, в домашніх умовах можна отримати: якщо заварити вторяк зі жмиху з рожкової кавоварки та додати трохи цикорію. Оце буде аромоксамит букет блювоти.
Пакування оновлене(2024) А от маркування не лазером, а фарбою.
кава виявилась не контрафактною.
Наслідки неврожаю 2023-2024.:sick:
 
Останнє редагування:

Voffka

I'M HERE.
Реєстрація
17.10.08
Місто
Івано-Франківськ
Телефон
iPhone
Можливо, у Miele краща варильна група, порівняно із Siemens EQ6. Можливо, Miele - бренд преміальний і топовіший, порівняно зі Siemens. Можливо, ще може бути багато "можливо", чому варто обирати "Міле", а не "Зіменс".

Мій же досвід показує, що Siemens EQ6 - один з найкращих кавових апаратів, який (ще одне "можливо") кращий від ріжкових кавових апаратів у кавʼярнях, якщо готувати в ньому на каві MadHeads Coffee.

Плюсів у "Зіменс" набагато більше, ніж перевага у "кращій варильній групі" (про що багато хто може запевнити в інтернеті):
  1. Вища температура напою. / На максимальній температурі у "Міле" кава (наприклад, еспресо) виходить ледве теплою.
  2. Краща кастомізація міцності. Більше рівнів міцності. Є даблшот.
  3. Краща кастомізація кількості. І простіша, і зрозуміліша. / У "Міле" налаштування кількості відбувається заварюванням нового напою і фіксацією потрібної кількості кнопкою "ОК" у процесі, що дуже незручно і часозатратно.
  4. Підсвітка усіх кнопок. / У темноті Miele неможливо натиснути потрібну кнопку - тут вони ще й менші. Сенсорні - в обидвох.
  5. Яскравіший смак напою, гостріший і насиченіший. / Хоч "Міле" і дає гарний смак кави і навіть якийсь благородніший, але це не те, що я очікую від кави.
  6. Порція гарячої води у "Зіменс" більша. / На велике горнятко чаю у "Міле" треба мінімум два рази натиснути кнопку гарячої води. А вона знаходиться у додатковому меню напоїв. Що супернезручно.
  7. Ємність для води у "Зіменс" може бути відкритою і при цьому стояти вставленою на своєму місці. / У Miele неможливо наливати воду одразу в резервуар - потрібно або припідняти його і встановити під "легким кутом" (що навряд чи є передбаченою конструкцією), або знімати за дуже делікатну ручку (що при щоденній експлуатації може знизити термін можливого використання).
  8. Більший піддон де? У "Зіменс".
  9. Якщо у "Зіменсі" пара з напоїв (особливо з гарячої води) виходить краще, то у Miele "чоло" панелі керування і блоку подачі виходить наперед таким чином, що пара постійно покриває і міні-дисплей, і сенсорні кнопки у великій кількості.
  10. Цікавим у "Зіменс" є режим підготовки до морозу - можна повністю (я так припускаю, бо не вимірював) вивести воду і залишки води із системи. / У Miele такого режиму немає.
  11. Сервісне меню у Siemens виглядає багатшим. / із сервісного меню Miele, грубо кажучи, можна ресетнути апарат.
  12. Звуки під час приготування напою або подачі гарячої води: наскільки приємніші у "Зіменс", настільки ж неприємні і огидні у "Міле". "Міле" може здивувати кількістю "робочих постукувань" (що відбувається при цих постукуваннях?) у процесі подачі.
Одним словом. Siemens EQ6 - мій фаворит серед кавових апаратів. Хоча і кажуть на YouTube, що варильна група там схожа на Saeco/Philips (з чим я не погоджуюсь на основі власного порівняння, бо варильна група у Philips/Saeco, або й ці кавові апарати вцілому - не варті моєї уваги).
 
Зверху