Сьогодні на пленарному засіданні Київської міської ради депутати вирішили звернутися до Президента України, Верховної Ради України та Національного Банку України щодо розвитку фінансових технологій та краудфандингу.
В Україні поступово починає розвиватися краудфандинг — колективна співпраця людей, які добровільно об’єднують свої гроші та інші ресурси, щоб підтримати зусилля інших осіб чи організацій. Саме за краудфандингом, а не за банківським кредитуванням, провідні спеціалісти світу вбачають основне джерело запозичень у майбутньому. Щоправда, на державному рівні цьому приділяється мало уваги. І це змушує вітчизняні стартапи розвиватися не в Україні, а за кордоном — наголошують депутати Київради.
“Підтримка краудфандингу наблизить нашу країну до світового багатомільярдного ринку і може забезпечити хорошими інвестиціями. А це, своєю чергою, дозволить створити нові робочі місця та прискорити розвиток науки та освіти”, - зазначив автор відповідного проекту рішення, депутат Київради Ігор Опадчий.
За його словами, одним з сигналів для світової спільноти, що Україна є відкритою та інноваційною державою, було б запровадження нормативної бази для запуску національної криптовалюти.
“Сьогодні держава має можливості, запустити національну криптовалюту. Ми можемо скористатись прогресивними вітчизняними і зарубіжними технологіями. Наприклад використати всі переваги сучасних блокчейн технологій — це спосіб зберігання даних або цифровий реєстр транзакцій, угод і контрактів. В Україні достатньо концепцій для запуску криптовалюти, а також достатньо ідей шодо децентралізації економічної системи, які б держава могла використати на свою користь”, - зазначив Ігор Опадчий.
Загалом відповідне звернення має на меті створення сприятливих умов для розвитку українських стартапів та залучення до України іноземних, розвиток IT-технологій та створення вітчизняної криптовалюти.
За відповідне звернення проголосували 84 депутати.