ПотапаПапа
ОстапаПапа
Читая такие новости лишний раз убеждаюсь в правильности поговорки "Всё познаётся в сравнении". Глядя на Кубу - начинаю спокойнее относиться к нашей Украине.
Останнє редагування модератором:
Читая такие новости лишний раз убеждаюсь в правильности поговорки "Всё познаётся в сравнении". Глядя на эту говноКубу - начинаю спокойнее относиться к нашей Украине.
Они бедные, но гордые. И добрые.Глядя на эту говноКубу ...
Они бедные, но гордые. И добрые.
Днями журналісти кубинських державних ЗМІ першими змогли скористатися мобільним інтернетом.
Як повідомило агентство Reuters, планується, що в майбутньому до інтернету зможуть підключатися й інші мешканці комуністичної держави.
У державній телекомунікаційній компанії ETECSA заявили, що до кінця цього року нададуть мобільний Інтернет п'яти мільйонам людей, що становить майже половину населення Куби.
Деякі інші клієнти ETECSA, зокрема посольства, змогли придбати мобільні тарифні плани ще в грудні минулого року.
Інтернет на Кубі
Куба помітно відстала в доступі до інтернету від інших країн світу на регіону. До 2013 року до мережі мешканці Куби могли підключитися до всесвітньої мережі лише в готелях.
У документі 2015 року кубинського уряду про інтернет-стратегію, який потрапив у відкритий доступ, йшлося про приєднання половини домівок до інтернету до 2020 року, а також підключення 60% смартфонів. У 2016 році влада Куби офіційно оголосила про запуск домашнього широкосмугового доступу до інтернету в Гавані, а також дозволила доступ в кафе, барах і ресторанах.
Розпочався повільний процес підключення будинків кубинців до мережі. Торік, за словами очільника ЕТЕКСА Майри Аревіча, було підключено лише 11 тисяч житлових будинків.
«Я багато разів питав у магазині ETECSA, чи зможуть вони провести доступ з мого дому, — розповів Reuters 28-річний гаванець Юнісі Галіндо. — Але вони кажуть нам, що вони ще не готові і обіцяють зателефонувати».
Зараз кубинці зможуть підключатися з мобільного до мережі третього покоління (3G), тоді як в більшості країн Латинської Америки вже є 4G, а в деяких інших країнах світу й 5G.
Експерти називають різні причини такого відставання. Це зокрема й побоювання влади щодо доступу людей до інформації, і дефіцит готівки в країні, і довгострокове торгове ембарго США щодо Куби.
На Кубі проте є внутрішня мережа з декількома урядовими сайтами та можливістю зробити собі електронну пошту.
Перші враження й очікування
«Це радикальні зміни, — заявив Reuters 39-річний журналіст державних ЗМІ Юріс Норідо. —Тепер я можу оновлювати новини з будь-якого місця, в тому числі власне звідти, де відбуваються новини».
Новий президент країни Мігель Діас-Канель раніше заявляв, що введення мобільного інтернету має підсилити економіку та «надати кубинцям змогу розміщувати контент про революцію в інтернеті». Він переконаний, що його співгромадяни зможуть «протистояти лавині псевдокультурного, банального та вульгарного контенту».
Експерти прогнозують, що доступ до інтернету послабить контроль уряду Куби над інформацією. Наразі ж у державі з комуністичним устроєм медіа контролюються владою, яка також блокує доступ до дисидентських сайтів.
Аналітики також припускають, що влада Куби може надавати людям субсидії для заохочення користування програмами, які фінансуються урядом. Адже в липні ETECSA запустила безкоштовний месенджер Todus.
«Процес поширення доступу буде спочатку повільним, а потім пришвидшиться,якщо уряд впевниться, що він може контролювати будь-які політичні наслідки», — уважає експерт з питань Куби Тед Хенкен з Baruch College у Сполучених Штатах.
Ціна питання
Зараз підключення до внутрішньої кубинської мережі коштує значно дешевше, ніж доступ до інтернету. Тож для багатьох саме ціна може виявитися найбільшим обмеженням. У точках доступу до Wi-fi наразі година користування коштує 1 долар США, тоді як середня місячна зарплата кубинця становить 30 доларів.
Поки незрозуміло, в скільки мешканцям Куби обійдеться мобільний інтернет. Проте відомо, що від компаній та посольств ETECSA отримуватиме 45 доларів на місяць за чотири гігабайти.
Зараз кубинці зможуть підключатися з мобільного до мережі третього покоління (3G), тоді як в більшості країн Латинської Америки вже є 4G, а в деяких інших країнах світу й 5G.
Местные проститутки все с мобилками
из современных GSM 900, UMTS 900, UMTS 2100Интересно, а какие стандарты связи работают на Кубе? DAMPS ещё работает?
Вот довел бедняг их Командарм. Ужас. Журналисты в 21 веке!, наконец, смогли позвонить по мобильному.
А по степени “доведения” страны могу сказать, что у них уже есть UMTS900, которые мы только хотим получить в следующем году.
у них уже есть UMTS900
Чем лучше наши местные "людоеды" (Ахметов и друзья) которые заморозили запуск 3G в стране на долгие годы исходя из своих личных интересов?Тому ваша логіка помилкова, бо місцевий "людожер" таки "довів" своїх громадян.
Сеть в стандарте AMPS а потом и DAMPS принадлежала оператору Cubacel, который был выкуплен правительством Кубы в 2005 году и объединен с другим оператором C-com как часть подразделения ETECSA.А про DAMPS и CDMA на Кубе что - то известно?
Начиная с 6 декабря жители Кубы получили возможность пользоваться мобильным интернетом третьего поколения на своих смартфонах. Об этом сообщила президент местной телекоммуникационной фирмы ETECSA Майра Аревич.
Как сообщается, до сих пор кубинской сетью 3G пользовались лишь иностранцы. Граждане же «Острова свободы и вечного лета» имели доступ через мобильные телефоны только к государственной электронной почте.
Отмечается, что пользователям 3G-интернета доступны следующие пакеты: 600 мегабайт за $7; 1 ГБ — $10; 2,5 ГБ — $20; или 4 гигабайта за $30. Вне пакетов один мегабайт обойдется в 10 центов.
Интересно, что в отличие от Северной Кореи, Куба не будет блокировать контент за исключением антикоммунистических сайтов и других ресурсов, призывающих к смене режима на острове.
- Представленный пакет мобильного интернета на 4 ГБ сопоставим по стоимости со средней зарплатой кубинца, которая составляет $20–$30 в месяц.
- ETECSA была создана в 1994 году и является единственной компанией на Кубе, предоставляющей услуги стационарной телефонии, мобильной связи и доступа в интернет.
- Проводной домашний интернет кубинское правительство разрешило только в прошлом году.
- На сегодняшний день Куба остается государством с одним из самых низких уровней распространения интернета: по официальным данным, доступ к сети на конец 2017 года имело около 40% кубинцев.
- Сотовые телефоны есть у половины из 11,2 миллионов жителей острова.